Skocz do zawarto艣ci

Mamusie dzieci 2009:) | Forum dla mam


julcia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
witam jestem mama Oliwiera marzec 2009 馃檪 jak tem czas zlecia 馃槣l zalozylam ten watek poniewaz zauwazylam ze jest nas malo i mozemy pisac razem 馃槑 jak tam wasze maluchy? moj Oliwier jest straszny lobuz:P wkoncu zaczol mowic i gada juz dosc duzo ale nocnik zapomnij wsztskie sposoby testowalismy i nic:Ppozdrawiam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Julcia! M贸j Witek to listopadek 2009, wi臋c ciut m艂odszy, ale rocznik ten sam. 馃槈 艁obuz bywa czasami, ostatnio tyranizuje inne dzieci jak mu si臋 ju偶 przyjdzie z jakimi艣 bawi膰... Ale tak to raczej grzeczne dziecko... podobno. 馃槣 馃檭

M贸wisz, 偶e Oliwierek ju偶 m贸wi? Wi膰 przewa偶nie wyrazy d藕wi臋kona艣ladowcze... i ci膮gle si臋 zastanawiam kiedy ten moment nast膮pi, kot nie b臋dzie "miau, miau", a "kot". 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny 馃檪
wiesz moj Oliwier dosc dlugo nie mowil tz mowil ale po swojemu a teraz co dziennie cos nowego 馃檪 nawet liczy juz do 6 niedawno liczyl do 3 a w ciaggu kilku dno do 6 馃檪 oj wstyd sie przyznac ale moj to straaaasznie leje dzieci 馃槥 mojej kolezanki dziecko jak widzi mojego Oliwiera to sie chowa za swoja mame 鈽猴笍 nic nikomu niedaje wszystko jest jego i chociaz nie jest jedynakiem bo ma brata tylko miedzy nimi jest spora roznica bo az 7 lat i nie maja ze soba dobrego kontaktu!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
julcia napisa艂(a):
czesc dziewczyny 馃檪
wiesz moj Oliwier dosc dlugo nie mowil tz mowil ale po swojemu a teraz co dziennie cos nowego 馃檪 nawet liczy juz do 6 niedawno liczyl do 3 a w ciaggu kilku dno do 6 馃檪 oj wstyd sie przyznac ale moj to straaaasznie leje dzieci 馃槥 mojej kolezanki dziecko jak widzi mojego Oliwiera to sie chowa za swoja mame 鈽猴笍 nic nikomu niedaje wszystko jest jego i chociaz nie jest jedynakiem bo ma brata tylko miedzy nimi jest spora roznica bo az 7 lat i nie maja ze soba dobrego kontaktu!
m贸j te偶 leje dzieci i nie jest jedynakiem bo ma brata 1,5 roku m艂odszego i ma dw贸ch ciotecznych braci w wieku 4 i 2 lat i te偶 ich bije i te偶 jest samolubem wszystko jest jego i nie chce si臋 dzieli膰 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia m贸j te偶 liczy, jak czego艣 jest dwa, to nawet bez odliczania wie. 馃檪 Tylko niewyra藕nie m贸wi cyferki, po swojemu.

I te偶 si臋 bierze za rz膮dzenie innymi dzie膰mi, cz臋sto doprowadza je do p艂aczu, nawet starsze... 馃槥 鈽猴笍 鈽猴笍 Jest jedynakiem i ma ma艂o kontaktu niestety z dzie膰mi, ale mu uporczywie t艂umacz臋 i pokazuj臋, 偶e za bardzo tak nie wolno. 馃え

Czy偶by taki agresywny rocznik? 馃お

A z drugiej strony ostatnio 偶ali艂a mi si臋 kuzynka, 偶e nauczy艂a swojego malca dzieciom ust臋powa膰 i teraz wszystkie dzieciaki mu zabieraj膮, popychaj膮 go, a on na to nic, tylko patrzy na ni膮 z wyrzutem... Ech, mo偶e jednak odrobina egoizmu nie jest z艂a? 馃
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
powiem wam ze odrobina egoizmu nie jest zla dlaczego??????? moj starszy syn jak byl wlasnie w wieku naszych maluchow to robili z nim co chceili bili popychali zabierali zabawki choc byly jego a mi serce sie krajalo jak on stal taki jak sierota! dlatego powie wam ze z jednej strony sie ciesze ze Oliwier taki jest ze sobie SAM RADZI ze WALCZY O SWOJE ale czasami przesadza nawet kobieta ostatnio oberwala za to ze do niego zagadala to ja raczkami zaczol wymachiwac az dostala po nogach 馃槷 eeehhhh no tlumacze ze bic to nie wolno ale wtedy i ja nawet sie zalapie 鈽猴笍 ale id tak go kocham mojego lobuziaka a jak u was z siusianiem? bo ja ucze malego ale on ani widzi sikac do nocnika zakladam mu majteczki tlumacze ze niema pampersa ze tu stoi nocnik to on nasika w majty i mu nie przeszkadza maz kaze mi go zostawic obszczanego az dupa zapiecze i moze sie nauczy ale jak ja zobacze go mokrego to odrazu lece z 2 majtami ehhh
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia m贸j te偶 si臋 do nocniczka nie pali, ale jako艣 nie panikuj臋, my艣l臋, 偶e jeszcze ma czas. Ch艂opcy zwykle s膮 w tym znacznie wolniejsi od dziewczynek. Z tym odparzaniem pupy nie wiem czy dobry pomys艂 - w ko艅cu m贸g艂by si臋 zrazi膰 do majteczek, a dopiero by to by艂o... 馃え
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi dlatego odrazuu zmienlam majteczki 馃檪 wczoraj jak wstal posadzilam go na nocnik siedzial chwilke ale nie zrobil siku:/ wiesz na mojego juz pora on ma prawie 2.5 l moj starszy syn mial rowne 2 l i juz wolal nawew nocy sie przebudzil to kazal sie posadzic na nocnik chociaz na naoc zakladalam m pampersa a ta zaba mala uparta ciekawe po kim 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
  • Mamusie
Witam Mamusie z 2009r
Postanowi艂am i ja podzielic sie z Wami swoimi spostrze偶eniami
Oli艣 jest z pazdziernikai pi臋knie ju偶 m贸wi z czego jestem bardzo dumna 鈽猴笍......i m贸wi bardzo wyraznie,praktycznie ka偶dy go rozumie....Mysl臋,ze zawdzieczam to tym,iz od samego pocz膮tku m贸wilismy do niego normalnie,nie przekr臋calismy i nie zdrabniali艣my wyraz贸w,babcie by艂y upominane 馃槈....np.na ktka m贸wi艂am....popatrz jaki kotek...kotek robi miau,a nie ,偶e to jest hau hau,a to miau miau.......Poza tym czytanie dobrej literatury dzieciecej ma tez wp艂yw....no ale tez geny i predyspozycje....Tak czy siak ok .2 roku zycia dziecko powinno zacz膮膰 robi膰 post臋py w m贸wieniu....czasem jest to wczesniej,czasem pozniej....Przepraszam je艣li za bardzo sie chwale,ale m贸j Oli juz uczy sie angielskiego i rozr贸偶nia kilka kolor贸w....je艣li widzi niebieskie auto to m贸w blue.....i liczy do 10 oczywi艣cie przekrecaj膮c kolejnos膰 np.jeden,piec,osiem..... 馃槣......i wiele innych....A co do siusiania na nocnik to jeszcze jeste艣my na etapie nauki 馃槈.....Czasem p贸l dnia nie zrobi siusiu do majtek,a czasem ca艂a pralka majtusi贸w i spodenek jest po 1 dniu,ale mu nie odpuszczam,bo zapomni i trzeba b臋dzie od nowa zaczynac.....Dzisiaj 艂adnie wytrzyma艂 2 godzinny spacer i sie nie posiusia艂....i wo艂a艂 w domu Siku......Nie wiem tylko jak b臋dzie w nocy,bo on pije dos膰 duzo...ze 2 razy sie bydzi i butelke wypija i moze byz cie偶ko w艂asnie z sikaniem w nocy....no ale puki co mamy jeszcze czas....najpierw musimy za dnia opanowa膰.....
Ale Wam nasmeci艂am tutaj
No nic goraco Was Mamusie pozdrawiam,a Dzieciaczkom samych sukces贸w i cudownego rozwoju....
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie z 2009r
Postanowi艂am i ja podzielic sie z Wami swoimi spostrze偶eniami
Oli艣 jest z pazdziernikai pi臋knie ju偶 m贸wi z czego jestem bardzo dumna 鈽猴笍......i m贸wi bardzo wyraznie,praktycznie ka偶dy go rozumie....Mysl臋,ze zawdzieczam to tym,iz od samego pocz膮tku m贸wilismy do niego normalnie,nie przekr臋calismy i nie zdrabniali艣my wyraz贸w,babcie by艂y upominane 馃槈....np.na ktka m贸wi艂am....popatrz jaki kotek...kotek robi miau,a nie ,偶e to jest hau hau,a to miau miau.......Poza tym czytanie dobrej literatury dzieciecej ma tez wp艂yw....no ale tez geny i predyspozycje....Tak czy siak ok .2 roku zycia dziecko powinno zacz膮膰 robi膰 post臋py w m贸wieniu....czasem jest to wczesniej,czasem pozniej....Przepraszam je艣li za bardzo sie chwale,ale m贸j Oli juz uczy sie angielskiego i rozr贸偶nia kilka kolor贸w....je艣li widzi niebieskie auto to m贸w blue.....i liczy do 10 oczywi艣cie przekrecaj膮c kolejnos膰 np.jeden,piec,osiem..... 馃槣......i wiele innych....A co do siusiania na nocnik to jeszcze jeste艣my na etapie nauki 馃槈.....Czasem p贸l dnia nie zrobi siusiu do majtek,a czasem ca艂a pralka majtusi贸w i spodenek jest po 1 dniu,ale mu nie odpuszczam,bo zapomni i trzeba b臋dzie od nowa zaczynac.....Dzisiaj 艂adnie wytrzyma艂 2 godzinny spacer i sie nie posiusia艂....i wo艂a艂 w domu Siku......Nie wiem tylko jak b臋dzie w nocy,bo on pije dos膰 duzo...ze 2 razy sie bydzi i butelke wypija i moze byz cie偶ko w艂asnie z sikaniem w nocy....no ale puki co mamy jeszcze czas....najpierw musimy za dnia opanowa膰.....
Ale Wam nasmeci艂am tutaj
No nic goraco Was Mamusie pozdrawiam,a Dzieciaczkom samych sukces贸w i cudownego rozwoju....
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia troch臋 s艂ysza艂am o ch艂opcach, kt贸rzy dopiero po oko艂o 3 roku 偶ycia si臋 nauczyli... albo i p贸藕niej. 馃槈 Taki chyba urok ma艂ych siusiaczk贸w. 馃槈


Maxara jejku, jak bym chcia艂a by m贸j ju偶 tak m贸wi艂! M贸j do 2 latek ma jeszcze trzy miesi膮ce... Te偶 do niego od pcz膮tku m贸wimy sporo i normalnie 馃槈, du偶o zawsze mu nazywa艂am, pokazywa艂am... Widz臋, 偶e rozumie, wiedz臋 ma spor膮... Ale wci膮偶 m贸wi po swojemu i na "migi". Tzn. przybywaj膮 mu pojedy艅cze nowe s艂贸wka... ale chcia艂oby si臋 wi臋cej. 馃槈 I aby kot by艂 "kot", a nie "miau, miau", he, he. 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...