Skocz do zawartości

Przedszkole Warszawa | Forum o ciąży


Klaudiusz Walczak

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem dużo tutaj zależy od konkretnej placówki, ale sama chyba bym stawiała na prywatne.   Z doświadczenia - w publicznym mogą mieć wszystko "w pompce" w sensie życzeń rodziców, zajęć pozaprogramowych, bo specjalnie na tym nie zarabiają. To oczywiście generalizacja i tak być nie musi, ale czasem się zdarza. 

Przedszkole prywatne to zwykle mniejsze grupy, ciekawsze zajęcia dodatkowe, większa i bardziej wykształcona kadra. Od siebie polecam w Warszawie Thames Britisch School - jest to duża placówka, która ma wiele kampusów ( między innymi na Woli czy na Mokotowie). Można zapisać tam dziecko od przedszkola do szkoły średniej. Córka obecnie chodzi do podstawówki ale zaczynała w wieku 4 lat właśnie od przedszkola.

Bardzo wysoki poziom i co najważniejsze, nauka jest prowadzona tam w języku angielskim tak wieć aktualnie córka mówi w nim biegle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Szczerze, to wszystko zależy od kadry zatrudnionej w przedszkolu. Fajnie może być w prywatnym, jak i państwowym. My przy wyborze nie sugerowaliśmy się tylko tym (choć był to warunek konieczny), ale dodatkowo braliśmy pod uwagę, co ma dane przedszkole do zaoferowania dziecku w sensie edukacyjnym, żeby wyniosło coś na przyszłość, jak będzie chodziło do danego przedszkola np. 4 lata; żeby wyróżniało się od rówiesników. I tym sposobem wybór padł na przedszkole prywatne ITSW (International Trilingual School of Warsaw) w Warszawie, bo jest trójjęzyczne, a zajęcia są prowadzone z native-speakerami. Ma język francuski i angielski, a wielojęzyczność go zawsze wyróżni :) W przedszkolu pracują naprawdę cudowne panie, dziecko wraca i idzie do placówki z uśmiechem na twarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...

Ja jednak wolę prywatne. Nasza córka jest w dwujęzycznym przedszkolu Tequesta na Żoliborzu i to co mi się tam podoba poza możliwością nauki angielskiego i hiszpańskiego, to to, że grupy są niewielkie. Ciocie moga faktycznie poświęcić czas każdemu dziecku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...