Skocz do zawartości

mamusie z Lublina | Forum o ciąży


diamentka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam! 😉 Wow, to już 19 tydzień ciąży!!! Nie mogę uwierzyć, że tak szybko to zleciało 😜 Mój brzusio jest taki sobie - ani duży, ani mały 🙂 Znajomi mowią, że go jeszcze nie widać 😉 Ruchy dzidzi są odczuwalne już ok 2 tygodni (choć moja mam mówi, że to jelita pracują, bo 19 tydzień to za mało, żeby odczuwac ruchy dzidzi), ale ja wiem, że to nasze maleństwo daje o sobie znać! 😉03.02.2011 mamy USG i może wreszcie poznamy, czy to córcia, czy synek 🙃 Pozdrawiam mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam mamusie z Lublina 🙂
Dotarliśmy do 21 tygodnia 😆 😁
Czujemy się dobrze, ostatnio miewam humorki podobne do tych przed okresem 😞 szybko się denerwuje i strasznie się wszystkiego czepiam ( niestety ubolewa nad tym mój mąż 🤢) mam nadzieje że szybko miną i znowu będę się tylko śmiała 😁
Brzuszek dużo urósł ☺️ i ciężko znaleźć wygodna pozycje do spania zwłaszcza kiedy najlepiej zasypiało się na brzuszku! Jutro wizyta u lekarza, zobaczymy ile kilogramów przybyło, posłuchamy serduszka 🙂 Pewnie dostaniemy skierowania na badania (krew i mocz) bo dawno nie byliśmy! No i dowiem się kiedy następne usg, może maluszek się zlituje nad rodzicami i pokaże co ma między nóżkami 😁
Pozdrawiam Was mamusie i Wasze brzuszki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki mój brzuszek w ciagu ostatniego miesiaca po prostu wyskoczył do przodu po nowym roku miałam tak ze przez tydzień strasznie bolało podbrzusze zwłaszcza jak wstawałam czułam jakby mi sie tam wszystko rozciągało teraz wiem ze wtedy właśnie rozciągały mi się miesnie i wiązadła bo był bardzo intensywny wzrost teraz chyba troszke zwolnił ale własnie tak do ok 20 tyg mozna było sie pomylic czy jestem bardzo najedzona czy w ciąży teraz juz jest wyraznie duzy brzusi który przeskoczył nawet moją miseczke D 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, my już po kontroli! Wszystko oki, dostałam skierowanie na rutynowe badania. Od początkuy ciąży przytyłam 4,5 kg.... brzusio tak jak u monallisa przeskoczył moją miseczke D
takze jest zauważalny nawet przez kurtke 😮 Dzisiaj obudziłam się o 3 i zasnełam dopiero kolo 6tej malństwo strasznie się wierciło nie mogliśmy sobie miesca dobrego znalezc 🤨 ale tak to już bedzie!!!
Dziewczyny... Czy wiecie juz w jakim wozeczku bedziecie wozic swoje malenstwo????
Ja ma juz dwa typy ale ciezko sie zdecydowac!!! Nie ma idealnego wozka 😲
kazdy ma inna opinie na ten temat!!! Wiem napewno ze bedzie to wozek wielofunkcyjny ale takie maja małe gondole a znowu kupic oddzielnie gondole a pozniej spacerowke to koszt wiekszy i nie wiem czy pozniej bedzie czas jak na swiat przyjdzie dzidzia zeby wybrac dogodną spacerówke!!!
Czekam na wasze opinie na ten temat!!!
Pozdrawiam Was serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa co do gondoli to prawie wszystkie i tak mieszcza maluchy do ok pół roku a pózniej to już niektóre dzieciaczki wopatrzeć co się dzieje i siedziec albo chociaż prawie siedziec wieć i tak przesiadka do spacerówki jest nieunikniona, my mamy wybrany mutsy urban rider gondola spacerówka i fotelik do samochodu maxi cosi no i nasz junior urodzi sie w maju wiec mysle ze na początku listopada i tak przerzucimy się na spacerówke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to przegladam wózki na internecie, czytam opinie sprawdzam wymiary, porównuje...
Bardzo mi sie podoba wozek MAxi Cosi Mura 4 ale troszke cena mnie przeraża a wiem ze mozna znalezc cos tanszego i rownie dobrego!!!
Podoba mi się rowniez X-lander XA ale nie ma funkci (przekladana rączka) chodzi mi by malenstwo zaczynajace jezdzic w spacerowce mialo ze mna kontakt wzrokowy bo pozniej to wiadomo ze dziecko jest ciekawe swiata i ma wieksze poczucie bezpieczenstwa, druga jego wada jest to ze jest opklepany tzn. czesto spotrtykany na ulicach mojego miasta a ja wolalabym miec wozek orginalny (mniej rozpoznawalny)!
Trzecim wozkiem jestr Leviroo Due jest to nieznany wozek, ciezko zasiegnac o nim opini ale bardzo mi przypadl do gustu. Jedyna jego wada jest to ze w spacerowce dziecko nie moze lezec na płasko.
Mam jeszce duzo czasu, najlepiej polazic po sklepach wypytac sprzedawcow, wyprobowac wozeczek, poogladc na zywo 🙂 Wiem juz, ze bedzie to ciezki wybor...ale chce byc z niego zadowolona Ja i moje dziecko wiec musze pzrez to przejsc!!!
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ceny faktycznie sa koszmarne a jeszcze fotelik do samochodu całkiem niezła sumka sie robi i tak sobie myśle ze jak znajdziemy nasz wózek na allegro w dobrym stanie i w okolicach lublina to skusimy sie na używany tymbardziej ze siedzisko spacerowe mozna dokupic pozniej, najlepiej pójsc do sklepu i pooglądac podotykac my bylismy w rampersie i baby fancie no i nasz wybór się nie zmienił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to wspólczuje 😞
Tez przez to przeszłam do 3,5 miesiąca wymioty!!!! No ale moze u Ciebie nie bedzie tak zle 😉
Bóle głowy tez miewałam migrenowe ale to w 4 miesiacu i same ustały, można brać paracetamol, nospe ale ja ogolnie unikam proszkow!!

Pozdrawiam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Cię izarybka...ja tez mam termin dokladnie na 19 wrzesnia...a samopoczucie różnie..wczesniej mdlosci itd..ostatni tydzien lajcikowy bez obajwow a teraz znow wrocily plus bole glowy zmeczenie sennosc i nadmierna wrazliwosc na zapachy ...mialas juz usg ??? Ile ma twoje malenstwo???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Dorissx to prawie ten sam czas mi licząc od ostatniego wychodzi 21 wrzesnia i tak mowił lekarza ale ja pamietam kiedy było robione 😜 wiec raczej 24 wrz zobaczymy co powie po Usg a mam dopiero 4 marca, już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć kruszynkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey izarybka, U mnie tez tak wyliczali miedzy 19/20 wrz ale wg moich wyliczen to bardziej 19 😉 Ja już swoją widzialam w 9 tyg mialo 23,7mm, serduszko 177/min 🙂 ..nastepne mam 1szego marca wiec pare dni wczesniej niz ty to dam znac ile zdazylo urosnac, i czy wszystko ok...i ty daj znac po swoim USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 😉
Ja w 13 tyg miałam robione usg jeszcze do pochwowo, poprostu jest bardziej wyraziste i dokładniejsze ale wiem ze to tez zależy od lekarza.
Przed tym usg chciałam sie dobrze przygotować... czytałam na forach opinie ciezarnych i to mnie zmyliło..... Pisały ze raczej w tym tygodniu lekarze robia usg przez brzuch i tak powiedziałam swojemu mezowi bo sie ze mną wybierał by zobaczyc naszą Fasolinke 😜 No a w gabinecie okazało się że jednak usg do pochwowo, nie było to dla mnie krepujace bo jestesmy ze soba juz 9 lat ale oboje bylismy zaskoczeni 🤔 no i może troszke krepujace dla mojego meża bo nie wiedzial jak sie ma zachowac jak lekarka wsadza mi takie cuśśś tam... ☺️ Tymbardziej ze byla to nasza pierwsza wspolna wizyta!!!!! Takze przestrzegam Was zebyscie były przygotowane na wszystko 😉 bo mozna sie psychicznie przygotować przed taka wizyta!!!!
Nastepne usg juz przez brzuszek no ale to dopiero miedzy 18a 22tygodniem także macie jeszce dużo czasu 😜
Pozdrawiam Was kobitki i wasze Fasolinki 😁
fajnie ze cos sie ruszyło na tym lubelskim forum,,,..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki no tak warto się przygotować. Dziewczyny a wy gdzie chodzicie do lekarza/gdzie zamierzacie rodzić?? Ja chodzę do przychodni na lubartowskiej. Jakoś do Jaczewskiego nie mam przekonania, za dużo praktyk miałam może i za dużo się słyszy że odsyłają, na staszica podobno remont do stycznia , ostatnio nam babka na zajeciach mowila, ze na porodowce stasszica ma być 17 łózek, trochę mało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lekarza na Jutrzenki, poleciła mi ta przychodnie moja kolezanka! Jestem bardzo z niej zadowolona, bardzo miłe panie położne i dobrzy lekarze! Ja chodze do Pana Profesora Andrzeja Semczuka, świetny specjalista, bardzo miły, dokładny nie mam nigdy stresa przed wizyta takze moge go polecic kazdej kobiecie! On pracuje na Jaczewskiego takze tam zamierzam rodzić! Mam nadzieje ze mnie nigdzie nie odeslą 😞 Bo tez wiele slyszalam o tym szpitalu i wiem ze wiekszosc ciezarnych chce tam rodzic i czesto odsylaja do innych szpitali z powodu braku miejsc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 🙂

ja rodziłam na jaczewskiego 🙂 polecam stamtąd dr Marzenę Laskowską - ona przyjmuje w gabinecie prywatnym na Chodźki 3. Byłam u niej pierwszy raz w 31 tygodniu ciąży i od razu dała mi skierowanie do szpitala, bo wyłapała jakieś nieprawidłowości. Później oczywiście cały czas do niej chodziłam, cały czas się interesuje pacjentką. Lekarz z powołania, po prostu 🙂 wcześniej chodziłam na Jutrzenki do dr chlebcewicz-łazańskiej czy jakoś tak. Nie polecam 🤢 niby wszystko fajnie, ale jak przyszło co do czego, to pomocy żadnej on niej nie uzyskałam i zbagatelizowała objawy przedwczesnego porodu, więc... 🤨

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...