Skocz do zawartości

Ubiór ciężarnej | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jak prawidłowo powinna sie ubierac ciezarna
głównie chodzi mi o dół bo to chyba najwazniejsze...
Ja narazie codziennie chodze w leginsach i tunikach
nie mam jeszcze brzuszka wiec nie mam narazie zadnych ciazowych ubrac. Jak zakładam jakies jeansy to nie moge miec ich zapietych bo zaraz boli mnie brzuch nie wiem czy to jakies przewrazliwienie czy to wlasnie juz powinnam zrezygnowac z takich spodni jakie nosiłam przed ciaza czyli biodrówki

a jak wy sie ubieracie?
i kiedy zaczełyscie nosic pierwsze typowo ciazowe ubrania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 ma rację- jeżeli pobolewa Cie brzuszek to zrezygnuj z dzinsów albo po prostu nie dopinaj sie do końca tak jak ja w 14 tygodniu 🙂 A po domu dresy sa najwygodniejsze- to fakt.
Ja kupiłam pierwsze spodnie ciążowe w ok. 17 tygodniu ale ja musiałam przeżyc w nich zimę wiec troche inaczej niż Ty 🙂 Kup za jakiś czas cos przewiewnego i bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nosze jeszcze biodróweczki 🙂choć mam spory brzuchol:Pa jak mnie uciskają siedząc to rozpinam je na maxa 🙂kupiłam niby spodnie ciążowe ale nie trafiłam i mi sie rozciągły....trza do krawca zanieść 😞po domku najlepsze dresóweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Babeczki moje zdanie jest takie aby ubierać się tak by czuć sie swobodnie i nie uciskać brzuszka 🙂

Ja od 15 tyg chodz w spodniach ciążowych jedne mam z materiału a drugie jeansy, polecam bardzo wygodne ale nie za tanie 🙂

A po domku leginsy i koszulki albo tuniki tak mi jest najwygodnie 🙂

A za niedługo trzeba będzie kupić cos przewiwnego bo sie ugotujemy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mojej koleżanki nie było stać na kupno spodni ciążowych więc chodziła w swoich starych. Brała gumę(taką białą jak w majtkach kiedyś babcie albo można kupić w pasmanterii) i robiła z tego pętelkę przywiązywała do guzika w chodziła całą ciążę. Nosiła długie swetry więc nie było widać. Już urodziła i nie wydała ani grosza na ciuchy ciążowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja praktycznie caly czas w dresikach czarnych bo sa eleganckie i pasuja do wszystkiego 😆 A jak juz zakladam jeansy to ich nie zapinam po nie dam rady tylko przewiazuje husta na brzuszku i jest wygodnie i ladnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Ja kupiłam pierwsze spodnie ciążowe w 10 tygodniu,ponieważ brzuch mnie bolał od jeansów,nie mogłam ich dopiąć 🤢 ,a po domku chodzę w wygodnych dresach 🙂
Można sobie wyobrazić,że dziecko w 12 tygodniu ma od 5-7 mm plus otoczka z łożyska,nie możemy dzidzi ściskać..





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez chyba od 10tc przeżuciłam się na dresiki bo wcześniej nosiłam bardzo dopasowane jeansy. Jeansy ciążowe pożyczyła mi koleżanka ale i tak praktycznie leżą w szfie. Cały czas chodzę w dresach a w jesansach jeżdżętylko do szkoły lub jak naprawdęnie mam co ubrać to je zakładam. I tak czekam na cieplejsze dni aby w dresie wyskoczyć na uczelnie 😉 A dres przyda się też po ciąży jak nas jeszcze po porodzie będą brzusie boleć- przynajmniej nie będzie nas nic uciskać:P




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Narazie mam jedne jeansy ciążowe i jedne czarne, bardziej na wyście. Myśle, że tak gdieś do maja, jakoś wystarczą, bo potem zamierzam przerzucić się na sukienki, getry i tuniki. zacznie sięlato, to będzie w sam raz. Lekkie i przewiwne. A po domu mam dresy i koszule flanelowe męża. Wiecie jak się cieszy jak od niego pożyczam...






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę ciążowe jeansy od ok.14 tc , bo już zwykłe mnie uciskały.Po domu najlepiej w bokserkach 😁 ,bo nigdzie nie uciska czy leżę czy stoję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. Ja nie nosze typowo ciazowych ubran. Leginsy lub rajtuzki grube, do tego dluzsze sweterki lub bluzeczki, zawsze obcisle 🙂
Myslalam, ze bede miala wieksze trudnosci ze znalezieniem czegos ciazowego, a okazalo sie ze niewiele sie zmienilo...
Tylko zamienilam buty z 15 cm obcasa na plakie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kilka par spodni mam ciazowych, ale nie lubie bytnio nalepiej sie czuje w dresach ...nawet do pracy do biura staram sie nosic wygodne czarne dresiki...8godzin siedzenia meczy a dresiki sa wygonde i nie gniota...nawet ciazowe dzinsy zawsze i tak cos podgniota!!!1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja natomiast pierwsze spodnie ciazowe kupilam w 14 tyg ciazy a tak to mam 3 pary dresow w ktorych najczesciej chodze bo najwygodniej :P jedna pare dzinsow ciazowych i dwie eleganckich tez dla ciezarnych i powiem szczerze ze znalazlam fajny sklep z ciuchami ciazowymi i jest w nim duzy wybor 🙂.
A jak nie ma pieniedzy no to tak jak babeczki mowily wziasc gume po przerabiac zwykle spodnie i jest ok ale co do dresow to zawsze sa i beda najwygodniejsze.
Widze ze dziewczyny np w lecie wola sukienki ja sukienek nie cierpie i wole typowo spodnie lniane lub bawelniane 🙂.
A co do obcasow to jakos podziwiam nie które ciezarne co chodza w obcasach w trakcie ciazy ja 2h maksymalnie i to jeszcze w nie za wysokich i kregoslup napiernicza .
Ogolnie styl sportowy luzno plaske obowie adidasy i mozna smigac ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zaczęłam chodzic w ciazowych spodniach ok 20 tygodnia, bo wcześniej aż tak mi brzunio nie urósł. Dużo chodze w dresikach i to najwygodniejsza opcja 🙂
Gorzej, bo chodziłam tylko w stringach, jeśli chodzi o majtki, a teraz wszystko mi sie wrzyna.Wiem,że nie powninno sie chodzic w stringach ale ja chodzę tylko przestawiłam się na większe. A Wy jak macie z majtkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przy pierwszej ciąży to prawie 8 lat temu też nosiłam spodnie na gumce uwiązanej od guzika do przez dziurkę 🙂do tego długie bluzki czy swetry i jakos przechodziłam...ale nie bardzo wygodnie było bo opadały mi i trza było podciągac co chwila:Pprzy drugiej ciąży spodnie dresowe ciążowe,i spódniczki.co do majtek...:Ptez lubie stringi i nosze ...chociaz sie wżynają...drażnią 🙂super są bokserki..wycięte pod brzucholkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...