Skocz do zawartości

rozstepy | Forum o ciąży


Paaulina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć 🙂
Ja dokładnie dziś kupiłam w Rossmannie krem Ziaja "Ziajka" na rozstepy dla kobiet w ciąży. Zaczynam go testować 🙂 już dziś po kąpieli było pierwsze smarowanie brzuszka i piersi 🙂
Kosztował mnie 12,50 zl.
Fajnie się wchłania, delikatnie pachnie - wiecej o efektach będę mogła mówić później, ale koleżanka używała w ciąży i chwaliła sobie.
Ale poza tym praktycznie od momentu jak się dowiedziałam że jestem w ciązy, to podczas kąpieli masuję sobie cały brzuch szorstką myjką. Na początku trochę było nieprzyjemnie ale teraz juz po tylu tygodniach jest normalnie 🙂
Taki masaż bardzo duzo daje więc polacam oprócz preparatów również takie zabiegi 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm ostatnio zaczełam brzuszek uda i piersi smarowac zwykła oliwka bambino i powiem wam ze załuje ze nie stosowałam jej od samego poczatku.
z ta ziajka mammamia jest roznie moja siostra uzywała ja przez cała ciaze i nie miała prawie w ogole rozstepow. ja uzywałam jej z 2 miesiace i powiem wam ze nic nie pomogło.rozstepoy zaczeły sie pokazywać na piersiach! fakt ze ładnie pachnie tak swiezo i delikatnie i super sie wchłania ale co do dzialania to na moim ciele lipka. tak wiec kobietki to zalezy od waszej skory od waszych hormonow itp.
ostatnio słyszałam ze smarować byle czym aby było nawilzające i to jest chyba prawda. niektorzy stosuja bardzo drogie kosmtyki i i tak wychodza im te rozstepy... mysle ze nie ma sensu inwestować w cos drogiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam kupuje bo 30e to nie jest jakis mega wydatek ale w PL ten biooil kosztuje ok 100zl za 200ml wiec nie jest to malo. Moja siora nic nie uzywala i nie ma rozstepow wszystko zalezy od skory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też używam zwykłej oliwki dla niemowląt hehe no i jak narazie nie zauważyłam ani jednego rozstępu aczkolwiek jest to zależne od wielu czynników. Jedni sie smaruja i mają a drudzy nie. Ale prawda jest taka że zaleca się nawilżanie okolic szczegolnie zarażonych ponieważ zmienijsza to ryzyko wystapienia rozstepów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PSZCZOLA uwazajz tym masowaniem brzucha bo wywoluje skurcze!
dziewczyny pamietajcie,ze smarujac brzuszek i piersi trzeba to robic bardzo delikatnie,bo wywoluja skurcze.

A ja polecam uzywanie kremow i oliwek na rozstepy,czasembywa tak ze nie ma ich przez cala ciaze a wychodza zaraz po porodzie.
Lepiej dmuchac na zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja używam oliwki p/rozstępom Rossmanna i poki co jestem zadowolona , możne dlatego ze jeszcze nie dostałam wielkiego brzucha :laugh: , smaruję sie prawie codziennie ,a tak do codziennego mycia staram sie używać żeli kremowych -nawilżających Dove . Zobaczymy co będzie dalej , ale w pierwszej ciąży dużo rozstępów mi nie przybyło , moze teraz też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzik, czyli mówisz że lepiej nie masować?
Ja zaczęłam tak masować ponieważ moja Mama całą ciążę, jak ze mną była, masowała sobie brzuch i nie miała ani sztuki rozstępu.. i tym się też kierowałam.. poza tym wiadomo że masaż uelastycznia skórę, ale do głowy by mi nie przyszło że taki niewinny masaż może mieć takie skutki..
Muszę jeszcze o tym gdzieś poczytać.. Dzięki wielkie za informacje 😉 POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...