Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

buziaczko ja mam w karcie wpisany według usg 25 tydzień teraz.a to,że wyżej jestem to są przypuszczenia lekarza,bo jak byłam w 21tyg.to powiedział,że moja macica wysokością i twardością odpowiadała wtedy na 25tydz.wiec miesiąc różnicy.i to mogłoby się pokryć z ostatnią miesiączką.według lekarza mogę być o te 4tyg wyżej więc to byłby 29 teraz ale mimo wszystko według usg mam 25 (według wymiarów bobaska) z tym,że mogę mieć małego dzidzię który odpowiada na 25 tydz a mogę być wyżej... i dlatego mogę urodzić między początkiem lipca a początkiem sierpnia. czy mam duży brzuch? nie wiem,a dokładnej daty się nie ustali bo miałam około 4 okresów w ciągu roku wiec nie wyliczysz tego z miesiączki,ale tak się stało,że ostatnią miałam we wrześniu,więc mogłam zajść na początku października,a usg podaje początek listopada (1list) więc widzisz-znowu ta różnica miesiąca się nakłada...no i ruchy dziecka czułam bardzo wcześnie,w co lekarz mi nie wierzył,że w 1 ciąży tak wcześnie,znowu,że mogę być wyżej. kiedy poszłam do lekarza gin pierwszy raz z pozytywnym testem-miałam już lekko widoczny brzuch (kiedy byłam w 2 tyg,ciąży byłam na weselu i ubrałam luźną kieckę no i kumpel łukasza pytał mnie czy jestem w ciąży-szok że w 2tyg coś było widać-niemożliwe według mnie) co na 4tydzień jest raczej mało prawdopodobne.no i na 25 tydz. wskazuje tylko usg a na to,że jestem wyżej-cała reszta,łącznie z moimi odczuciami...zdjęcie brzuszka? zaraz spróbuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja już łóżeczko w poniedziałek będę mieć,babka mojego taty załatwia fotelik do auta,kołyskę,a że tata ma malutką córeczkę to odziedziczę przewijak,wanienkę i malutkie ciuszki 🙂 wiec chyba nie będzie tak źle 😁 😁 😁
ale zastanawiam się czy już powoli nie robić sobie wyprawki do szpitala skoro nie wiadomo kiedy urodzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PEWNIE ŻE MOŻNA 🙂
W LUTYM TAMTEGO ROKU MIAŁAM ZABIEG WTEDY ZNALAZŁAM TĄ STRONKE BRZUSZKA 🙂 ALE BYŁAM NA FORUM - PORONIENIE. MOJA KOLEŻANKA Z KTÓRĄ SIĘ SKUMAŁAM TUTAJ NA FORUM ZASZŁA SZYBKO PO ZABIEGU A JA JEDNA NA SAMYM KONCU... BAŁAM SIE ŻE MI SIE NIE UDA ITD. JUZ MIELISMY JECHAC DO KRAKOWA NA BADANIA...MIAŁAM JA SIĘ ZBADAC I MOJ UKOCHANY... ALE POCHŁONOŁ MNIE SKLEP WTEDY .... NIE MYSLAŁAM JUZ O DZIECKU I WTEDY MIAŁAM WYLICZONE MNIEJ WIECEJ CO ILE OKRES MIAŁAM TAK SIĘ WAHAŁO - 28DNI - 35 DNI. W 37 DNIU POLECIAAŁAM DO APTEKI PO TEST I WYSZŁY DWIE KRESKI ... TAK SIE UCIESZYŁAM ZE Z TĄ WIADOMOSCIĄ WYSKOCZYŁAM Z KIBELKA SKLEPOWEGO I POLECIAŁAM DO PAWŁA I RZY KIENTCE SKAKAŁAM Z RADOSCI A PAWEŁ ZE MNĄ 🙂
NAGOŻEJ BYŁO DO 12 TYG...BAŁAM SIE JAK SKUWYSYN. A TERAZ NIE POWIEM ŻE SIE NIE BOJE... BOJE SIE CAŁY CZAS... JAK JEJ NIE CZUJE TO KLADE SIE NA WNAK I WTEDY CZEKAM NA KOPNIAKA 🙂 MAM SHIZY ZE MALA SIE ZAPLĄTA W PEPOWINE ITD...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po 3 miesiącu zaczęłam to traktować na poważnie,mimo,że to pierwsza ciąża bez poronień wcześniej to i tak wiem jakie są statystyki poronień do 3 miesiąca i się bałam. teraz też bo te skurcze (jeśli to jest to) nie wróża dobrze i gdybym urodziła teraz to maluch ma małe szanse bo u nas nie ma jakiegoś zajebiście wyposażonego szpitala (chyba) i tak sobie myślę,że jak mam wcześniej,to żeby jeszcze posiedziało z miesiąc przynajmniej to wtedy ma szanse;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ZŁAPAŁY MNIE BOLESCI W PIERWSZEJ CIĄZY PO LEWEJ STRONIE JAK JELITA... BÓL NIE DO OPISANIA.... POJECHALISMY NA POGOTOWIE...ZBADAŁ MNIE LEKARZ HIRURG I POWIEDZIAŁ ZE CIĄŻA POZAMICZNA....WEZWALI GINEKOLOGA I ZROBIŁ MI USG ...OKAZAŁO SIE ZE PUSTE JAJO PŁODOWE...KAZAŁ ODCZEKAĆ JESZCZE I ZROBIC BETA HCG CZY PŁÓD ROSNIE CZY NIE... OKAZAŁO SIE ZE ROSNIE ... WTEDY RADOSC BYŁA NIE DO OPISANIA....ALE NIE TRWALO TO DLUGO...BYLISMY W KRAKOWIE NA ZAKUPACH... OGLADAŁAM RZECZY DLA DZIDZIUSIA... POZNIEJ POJECHALISMY NA MYJNIE I POSZŁAM DO TOALETY SIKU A TU PATRZE NA MAJTKI I BRĄZOWA KREW... POJECHALISMY DO SZPITALA TAM W KRK....LEKARZ NAWET MAJTKI MOJE OGLADAL ...KREW. KAZALI MI SIĘ PRZEBRAC W KOSZULKE SZPITALNĄ I POINFORMOWALI PO USG ZE PÓD OBUMARŁ W 7 TYG A W 12 MIALAM ZABIEG. TO TROSZKE CHODZIŁAM Z MARTWYM PŁODEM..NIESWIADOMA ZE DZIDZIUS NIE ZYJE. ZDECYDOWAŁAM SIE OD RAZU NA ZABIEG I PO 3 GODZ MI ZROBILI... ANESTOZJOLOG BYŁA FAJNĄ BABECZKĄ. POMOGŁA MI TAM NA FOTELU PSYCHICZNIE. TYLE LUDZI GAPIŁO MI SIĘ W KROK. AHHHH BYŁO MINEŁO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WTEDY JAK BOLESCI MNIE ZŁAPAŁY CO DWOCH OD INNYCH FACHÓW LEKARZY MNIE BADAŁO TO MLEKO WYPIŁAM I BOLESCI DOSTAŁAM OD TEGO...ALE NIKT NIE UMIAŁ STWIERDZIC CO MNIE BOLI....DEBILE. TERAZ SIĘ MLEKA BOJE. PIJE CZASEM PO TROSZKU ALE 0.5% BO MAM PZYKRE WSPOMNIENIA...A JA MLEKO TAK LUBIE 😞

MALUTKA MUSZE UCIEKAC...BEDE POZNEJ ŻUCZKI :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jak coś to podaje 25 tydz. bo wolę urodzic wcześniej i mieć niespodziankę niż opierać się na niepotwierdzonej tezie,że jestem np w 40 a będę w 36 i to czekanie i martwienie się,że powinno to już a nic się nie dzieje i się bać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc skrzaciorki 😁 jednak nie bylam na spacerku poskladalam pranie no i zaleglam na kanapie i usnelam 😎 myslalam ze slubnego wyciagne na spacerek ale ma jutro mega wazny egzamin z baleontologii (mowie wam koszmar ja na szczescie juz go kiedys przezylam i nie wspominam milo:angry 🙂)
malutka kazda z nas moze miec obsuwe w terminie porodu zaklada sie na 2 tyg wczesniej i pozniej , faktycznie bylo by lepiej ur ok 38-39 tyg zeby pozniej sie nie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,że termin może być dwa tygodnie do przodu lub do tyłu ale ja mam różnicę taką,że mam na 6 sierpnia termin a mogę mieć nawet na 6 lipca. i jeśli mi przypadnie jednak to,że jestem wyżej o ten miesiąc to jeśli przyszłoby mi urodzić dwa tygodnie wcześniej to nawet w czerwcu mogę...rozumiesz??? bo w moim przypadku to nie kwestia kilku dni tylko trochę większa i dlatego sie troszkę denerwuję tym ☺️
siedzę w domu więc nic się nie stanie jak wcześniej urodzę,bo mnie nigdzie nie zaskoczy,ale jednak chciałabym wiedzieć kiedy bo jak się nastawię na początek sierpnia i odłożę sobie na czerwiec/lipiec kupno wyprawki i nie zdążę bo urodzę? to niby jeszcze trochę do tego czasu jest ale jednak czuję sie niepewnie teraz bo mój termin jest ruchomy o miesiąc.proste-według karty zaczynam powoli 7 miesiąc ciąży... a mogę zaczynać 8...to jest ten ból,że to za duża różnica ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąż był dzisiaj dobry-policzył sobie,że jak się urodzi mała i poczekamy sobie ze 3 miesiące po porodzie to tak w listopadzie zajdę w ciążę to za rok na sierpień będzie drugie 😁 😁 😁
niech zapomni 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...