Skocz do zawartości

MAMUSIE PO 35 ROKU ŻYCIA | Forum o ciąży


ola73

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Moja kruszyna ma już dwa miesiące i jest trzecim moim skarbem.
Muszę powiedzieć że ta ciąża była dla mnie zupełnie inna.Zmęczenie i mdłości były niesamowicie spotęgowane ale poza tym ciąża była dla mnie wielką radością.Troszkę więcej kontroli lekarskich...Bardziej dojrzałe podejście...Zupełnie inaczej niż naście lat temu,bo moje dzieci są w wieku 11 i 13 lat.Również inaczej podchodzę do opieki nad moim synkiem.Duża różnica wieku sprawiła że strasznie się bałam,ale okazało się że niepotrzebnie.
Zyczę powodzenia i czerpania radości z każdego dnia...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak to prawda ja rownież inaczej przechodzę ciażę tą niż 16 lat temu , wtedy jako młoda dziewczyna nie przeżywałam tego tak bardzo , choć radość była wielka wtedy i teraz . Teraz za to przez wiek moj mam więcej obaw o zdrowie malej itd. , jestem pod kontrolą lekarza badania wszystkie mam ok . ale zawsze cos tam sobie sama wymyślam i się nakręcam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda.Ja też jakaś nadwrażliwa byłam na każdą wiadomość,a na początku ciąży wyszła mi podwyższona toxoplazmoza i przeżyłam dramat zanim doczekałam wizyty i lekarz stwierdził że nie jestem chora 🥴 ...Powiem Ci że do końca ciąży oprócz wielkiej radości byłam pełna obaw .Dodatkowo obawiałam się porodu...no ale na szczęście ciąża przebiegała bez żadnych komplikacji a i poród był szybki i sprawny,czego i Tobie życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z hejdzidzia...to cudowny stan,to oczekiwanie na pierwsze ruchy,obserwowanie bąka na USG :laugh:
Ja mam już trójkę dzieci , a mąż marzy o jeszcze jednym 🤪
Na razie mój skarbek ma 2 miesiące więc nie myślę jeszcze o kolejnej ciąży ale czemu nie 😉 Tak sobie myślę że do 40 mam czas,zobaczymy co przyniesie życie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja trochę sie nabawiłam depresji z powodu ciąży i zagrożenie ze wg. na wiek , była to nie planowana ciąża , każde usg strasznie przezywam , na tym pierwszym genetycznym dowiedzialam sie ze jestem w niskiej grupie ryzyka jeśli chodzi o wady genetyczne , innych badań nie miałam robionych a jak u was ? mimo to i tak obawy są , czasem jestem kłębkiem nerwów a tak bardzo się ciesze ze bede znowu mamą . Teraz tyle nowości , zupełnie inaczej niż 16 lat temu dużo łatwiej mi będzie no i córka mi też pomoże , bedzie jak druga mamusia mam nadzieję , choć i tak obawiam sie jej zazdrości tyle lat była sama z nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz toxo to nie miałam zleconych innych badań,gin stwierdził że ciąża jest wzorcowa a ja dzielna :P
No my tą ciążę przedyskutowaliśmy najpierw na rodzinnej naradzie 😉 Chciałam wiedzieć czy moje dzieci chcą jeszcze rodzeństwa hehe...Teraz mi bardzo pomagają przy maluchu...Myślę że Twoja córka jest w Takim wieku że będzie dumna że może Ci pomóc,a jak jej okażesz że Twoja miłość do niej się nie zmieni to pewnie nie będzie zazdrosna.Ja korzystałam z własnych doświadczeń mam siostrę 11 lat młodszą i moi rodzice niestety poświęcili się w pełni jej a ja poszłam w odstawkę bo byłam juz duża 😞 Obiecałam sobie że moje dzieci nie będą miały powodów do zazdrości...no i jakoś sobie z tym radzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie badania jak toxo , krzywa cukrowa to podstawy mi chodzi o dodatkowe badania prenatalne dla kobiet po 35 roku życia w poradni genetycznej lub dodatkowe bad. krwi w celu wykluczenia wad genetycznych .Moj gin . powiedział ze nie mam potrzeby robić nic dodatkowo ale wiecie jak to jest zawsze coś tam po główce chodzi ze może nie być dobrze 😞 teraz już mi przeszło i wierzę ze będzie ok, ze malutka jest całkiem zdrową kruszynką 🙂

wesołych świąt mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie jestem po 35 roku, ale urodzę mając 33. Mam już córkę z pierwszego małżeństwa w wieku 15 lat (prawie jak Twoja Ola73 🙂 ). Ciąże zaplanowaliśmy z moim drugim mężem i udało się po...miesiącu:laugh:
Moja ginka nie sugerowała żadnych dodatkowych badań mówiła że jestem w bardzo dobrym wieku do bycia mamą. Przy córce ciążę przeszłam wzorcowo, poród długi i bolesny. Pytałam się najpierw pielegniarek czy po tylu latach będzie łatwiej, przestraszyły mi że to będzie jak za pierwszym razem 🤢 za to lekarka powiedziała że organizm nie zapomina...i bądź tu mądrym:P
Czuje się dobrze ale faktycznie jak piszecie drugą ciążę przechodzę zdecydowanie bardziej świadomie, na pewno z powodu wieku ale też nie można zapominać że teraz dostęp do informacji jest dużo łatwiejszy niż kilkanaście lat temu. Nie mniej podzielam obawy że może być nie tak.
Co do opinii mojej córki: chce zdecydowanie brata 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też wolałaby brata , ale to nie sklep aby wybierać i będzie siostrzyczka , wiec trochę będzie zazdrosna bo druga córcia tatusia 🙂 też sie obawiam porodu, ze nie będzie tak łatwo jak tym co rodzą po raz kolejny ale po małym odstępie lat a , nie tak jak my 😞 wszytko się okaże za niecałe 3 mc.teraz jeszcze mnie martwi ze są wstrzymane porody rodzinne ze wg. na grypę itd. ja sama nie pójdę 😞 nie chcę , boję sie ........ 😞 chcę z meżem i już ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wigilijny nadszedł czas,
całujemy mocno Was
chcemy złożyć Wam życzenia
w Dniu Bożego Narodzenia,
niechaj Gwiazdka Betlejemska,
która świeci Wam o zmroku
doprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku!

Monika z Bartusiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale masz jeszcze czas to moze wznowia porody rodzinne, szcze mówiąc nie słyszałam o tym ale ja mam jeszcze wiecej czasu to pewnie nie zwracałam uwagi 🙂 No widze że symptom córeczki tatusia jest ogolnie znany 🙂
Nie martw się Oleńka ja też chcę z mężem i też się boję, jakie szczęśliwe są pierworódki nie wiedzą co je czeka:laugh: Chodzisz do szkoły rodzenia? Bo ja planuję chodzić, teraz zamierzam się bardziej do porodu przygotować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf -kochana nie chodze do szkoły rodzenia z braku czasu mojego męża 😞 ale nawet nie czuję takiej potrzeby -nie żebym była taka mądra i wszystko wiedziała bo mam już córcie , ale jakoś tak................. 😉 tobie też zycze powodzenia , no faktycznie masz jeszcze duzo czasu przed sobą 🙂 i wykorzystaj ten czas na odpoczynek i dobre przygotowanie do macieżyństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć Olu...
Mało mam w dojrzałym wieku hihi...ja na swoim forum też jedyna seniorka jestem 🤪

Jak samopoczucie po świętach? My Wigilię mieliśmy wyjazdową ale się okazało że Bartek mało towarzyski i o 20 wracaliśmy do domku...nie ma to jak w swoim łóżeczku.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...