Skocz do zawartości

Pekajace naczynka ... | Forum o ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusia
Są takie balsamy do ciała do skóry naczynkowej ale musisz sprawdzić czy można je stosować w ciąży. Ja przed ciążą też miałam problem z naczynkami więc teraz nic nie zrobię dopiero po. Taką mam skórę. Na naczynka dobrze jest łykać rutinoscorbin żeby uelastycznić naczynka 3xdzienniex2tabl. ale z tego co mi wiadomo w ciąży nie można rutinoscorbinu więc mi akurat pozostaje czekać.

• Mamusia
Można brać w ciąży Rutinoscorbin lub Cerutin, jak kto woli. Rutyna w nich uszczelnia naczynka a witaminy C nie przedawkujesz, bo wydalana jest przez nerki powyzej pewnego progu. wszystko z umiarem oczywiście, byle nie więcej niz 5-6 tabl. dziennie. Chociaż wątpię, czy na pękające naczynka na brzuszku będzie efekt.
Może spróbuj rzeczywiście jakiś balsam, chociaż jak masz skłonność, to tak z rozstępami, raczej po prostu się zrobią.

malizna ma rację, rutinoscorbin mozna brać, ale rzeczywiście czy pomoże??
Mnie i pękają naczynka i mam rozstepy, chociaż stosowałam od początku rózne rzeczy: oliwka po kąpaniu, kremy z Musteli i inne, ostatnio od 2-3 miesięcy też kolagen (drogi jak nie wiem co)a nawet Cepan i Contratubex ( w aptece do kupienia na blizny) i po prostu zero efektów, no po prostu nic. A najwiekszy paradoks polega na tym, że w pierwszej ciąży stosowałam tylko jakiś tam krem najtanszy ( bo kasy nie było) i to sporadycznie i ani jednego rozstepu czy naczynka. No załamka..będę walczyć po porodzie..

• Mamusia
No to wypowiem się jeszcze ja jako że mam się za extra doświadczoną :P Mi pekają naczynka od zawsze a w ciązy teraz wyglądam jak jedno wielkie pęknięte naczynie- naczyka mam na nogach dosłownie wszedzie, na nogach, na ramionach, na piersiach, na plecach. Sarżę się każdemu lekarzowi i każdy mówi to samo- taka natura moich naczyń krwionośnych- sa kruche i mozna jedynie brać rutinoscorbin lub też, sprzedawany bez recepty, DETRALEX. Detralex zalecany jest jednak w powaznych schorzeniach takich jak żylaki na nogach czy hemoroidy i raczej nie wolno brać go w czasie ciązy i karmienia piersią. Co do rutinoscorbinu- trzeba brać regularnie ale nie wierzcie że to co wyskoczyło to Wam zniknie- raczej uszczelnią się instniejące naczynka i nię będą pękać tak szybko i czesto jak do tej pory.
Doradzano mi na nogi też żele z heparyną (niestety nie w czasie ciąży) np. Lioton 1000 lub tabletki ziołowe z wyciągiem z kasztanowca np. z Herbapolu.

Mi lekarze odradzali brac tak czesto rutinoscorbin w czasie ciązy więc nie biorę- nie chcę zaszkodzić dziecku ale ryczeć mi się chce jak codziennie widze nowe pajączki...

Myszor78 ja mam tak samo jak Ty z rozstępami- walczę zaciekle ale z góry jest to walka przegrana. Czytałam wielokrotnie że z każdą kolejna ciążą lub z szybkim przyrostem masy ciała rozstępów jest coraz więcej. Staram się jednak pocieszać że to wszystko dla dziecka i w końcu nie jest ważne jak będę wyglądać- ludzie mają gorsze problemy- w tym właśnie brak dzieci. Nie załamuj się! 🙂