Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agaa napisał(a):
nie mam zielonego pojęcia! chciałabym zrobić pierwszy raz te makówki 🙂 Ty podałaś fajny przepis, więc jak byś mogła to wyślij mi go kiedyś na maila, albo tu napisz to sobie zgapie...bo mój uwielbia a zawsze od swojej mamusi dostaje 🤢 więc może tym razem moje też mu będą smakować 🙂
i nie wiem...może ciasto jedno zrobie i takie kruche gwiazdeczki...i może pieguski? nie wiem na ile mała mi pozwoli 🙂
a Ty co będziesz robić?


ja chyba tylko pierniczki i cos z galaretka, nie wiem bo nas wiecej w domu nie bedzie niz bedziemy bo kazdy dzien u kogos innego... ehh
a makielki, to makaron domowy robisz i jak msasz gotowa mase makowa to mieszasz to z rodzynkami orzechami mandarynki i troche mozna cukru pudru do smakudodajesz makaron i podgrzewasz dodajesz masla .. troche wody i juz 😉 no i potem doprawiasz do smaku czy slodsze czy jsak tam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

gęsią skórkę? 🙂 ale to musi słodko wyglądać! moja jeszcze nie miała 🙂 jak jej zimno to robi jej się na skórce taki wzorek siny...wtedy wiem że jej za zimno i ubieram, ale jak szalejemy to jej ciepło 🙂
SZALEJEMY hehe taaa 😁

dzięki za przepis, pomyślę i zrobie 😁

patrzyłam na tvn, fajnie gada ta super niania...takie proste rozwiązania no nie? 🙂 nie lubie jej ale fajnie ptorafi zachowania dzieci wytłumaczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki,

u nas noc tragiczna,nie pamiętam żeby było aż tak źle od jej urodzenia 😞 😞
podjadła normalnie po kąpanku, o 23.30 obudziła nas takim rykiem ze MASAKRA 😞 cyc nie, Dawid poleciał butlę robić i butlę zjadła, ale co godzinę się budziła z płaczem strasznym brzuch jej chyba nie bolał 😞 nic nowego nie jadłam a ona strasznie nie spokojna. obudziła się o 6.30 na dobre Dawid ją wziął a ja jeszcze trochę pospałam ale słyszałam ze drze się cały czas, teraz tez cyc na NIE 😞 wcięła butle i poszła spać maruda jedna, a ja padam na pyszczek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Kasiu to rzeczywiście niefajna noc...może przechodzi jakiś skok rozwojowy...podobno dzieciom wtedy...że tak brzydko napisze 🙂 wali!
oby więcej nie było takich nocek... 😘

uciekam bo moja bin laddenka pudzianka woła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Agaa 😘 mam nadzieję ze to długo nie potrwa bo ja już to tej nocy mam dość darła się jak dzika po prostu 😞
czytam właśnie o tych skokach rozwojowych no i się by zgadzało ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qrka napisał(a):
dzięki Agaa 😘 mam nadzieję ze to długo nie potrwa bo ja już to tej nocy mam dość darła się jak dzika po prostu 😞
czytam właśnie o tych skokach rozwojowych no i się by zgadzało ...


hmm.. musze o nich poczytac bo marcel tez ostatnio budzi sie az z krzykiem 😮 w sobote to nie moglam go uspokoic wogle wkoncu dalam mu krople na kolke i padl.. ale np dobrze mu sie zasypia u nas w lozku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazlam wykres skokow rozwojowych.... w tyg. 😮
http://forum.styl.fm/skoki-rozwojowe-powodujace-stres-u-dziecka-wykres.t59567.htm


i cos takiego

5 tygodni (wrazenia),
7-9 tygodni (wzory),
11-12 tygodni (niuanse),
14-19 tygodni (wydarzenia),
22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny),
33-37 tygodni (kategorie),
41-46 tygodni (sekwencje),
ok. 55 tyg lub prawie 13 miesiecy,
ok. 64 tyg lub prawie 15 miesiecy,
ok. 75 tyg lub 17 miesiecy


mmm... my jestesmy tu...

19 tygodni

Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zaczac sie juz w 14-tym tygodniu.

Dziecko zaczyna rozumiec zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzacych z jednego w inny wzór. Innymi slowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata.

Nowe umiejetnosci
Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie
Próbuje raczkowac
Podpiera sia na rekach i podnosi tulów
Lubi ruszac ustami, wypina jezyk
Moze wziac przedmiot do jednej reki i przelozyc go do drugiej
Wklada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc
Próbuje uderzac zabawkami o stól
Zrzuca swiadomie zabawki na podloge
Szuka rodziców
Reaguje na wlasne odbicie w lustrze radoscia lub strachem
Reaguje na wlasne imie
Rozumie slowa
Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd
Uzywa spólglosek
Wyciaga rece, gdy chce by je podniesc
Cmoka ustami, gdy jest glodne
Odpycha butelke/piers gdy sie naje
Moze przesadnie reagowac np zakaslac jescze raz gdy rodzice zareagowali na poprzednie zakaslanie


http://ebobas.pl/forum/read.php?96,17701
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo Anka super mój mały właśnie wchodzi w okres 12 tyg i tez taki placzliwy i marudny jest heh wszystko na nieee i nawet gada tak neeeee hihi 😉teraz spi ciekawe na jak dlugo ide cos zjesc i posprzatac 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perełka, jesteś 🙂 dziękujemy za świąteczną karteczkę 🙂 😘 😘
dzięki Aniu za ten wpis, u nas właśnie kończymy 14 tydzień, i od kilku dni mogę powiedzieć że ktoś mi podmienił dziecko 😞 z tej kochanej chichoczącej istotki zrobiła się bucząca, ciągle krzycząca maruda 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 😘
u nas nocka super adam poszedł spac o 21:30 a obudził sie o 8:00 🤪
qrka moj tez własnie ostatnio lezał sobie spokojnie a za chwile płacz i tak poł godz nie wiadomo czemu 😞
PEREŁKA super ten piesek pawełek bedzie sie uczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten piesek co Marcelek dostanie.
kurcze rzeczywiście...iść z takim dzieciakiem już bardziej kumającym do marketu to dostanie histerii bo wszystko takie piękne!
mnie osobiście urzekają te małe zwierzątka...peet's coś-tam! a drogie to w cholere! ale przecież ja mam nawet sama sobie ochote to kupić 😁 albo te koniki pony! dobrze że już mała nie jestem, bo nie ma mi tak żal że czegoś nie mam 🙂

mała usnęła, z ciężkim sercem, ale śpi...wierciła się, płakała...oczy zamknięte a ta kwili! i wreszcie padła, ciekawe na jak długo....mam chwile dla siebie....tylko co tu robić? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Marcel to na gwiazdke dostanie od moich rodzicow 😉
eh .. kurde myslalam ze ten masaz wodny wczoraj cos dal ale kurde masakra jest 😞 dalej strasznie bola mie plecy 😞 katasrtofa normalnie 😞

Marcel spi od 10 jak zabity wiec pewnie czeka mnie ciekawe popoludnie 😮 🤢

A co do sklepowych wystaw z zabawkami.. no jest szal... ale wkurzaja mnie reklamy bo strasznie dzieci szczuja 😠
I najlepsza reklama to CZAK WARKOCZACA CIEZAROWKA 😜 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez te plecy strasznie dokuczaja ale poprosze czasami meza o masaz i pomaga na jakis czas 🙂
no wiecie nasze dzieciaki troche waza troche ja ponosimy i juz kregoslup boli 😞 a to dopiero poczatek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odpoczywają, ale bolą....a jak bolą to nie umiem w tej pozycji długo wytrzymać. jasny gwint.
a poza tym Eluś to dobrze Ci się po ciąży śpi na brzuchu? bo ja nie umiem się przestawić...a kiedyś tylko na brzuchu 🙂

ech racja Asiu, to dopiero początek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...