Skocz do zawartości

mamusie co myslicie na temat porodów w wodzie? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zastanawiam sie nad porodem w wodzie podobno metoda ta ma same zalety,woda łagodzi ból ,rozluznia,zdecydowanie rzadziej zachodzi potrzeba nacinania,no i dla maluszka mniejszy stres. a moze ktoras mama rodziła juz w wodzie?Jesli chodzi o mnie to to moja 1 ciaza i nie mam zadnego doswiadczenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie mam jeszcze doswiadczenia, ale mam kolezanke ktora rodzila w wodzie. Zachwalala i polecala. Nie miala nacinnego krocza. Nie wszystkie kobietki moga rodzic w wodzie, ciaza musi przebiegac bez zadnych zastrzezen i problemow. No i wszystkie wyniki badan musza byc idealne. no i co najwazniejsze, nie zawsze szpitale sa dorze wyposazone i nie maja wielu wanien, wiec nie kazda sie moze zalapac, skoro jest mniej wanien od rodzacych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez sie nad tym zastanawilam bo zawsze jak mnie bolal brzuch jak milam dostac miesiaczke albo jak bolal mnie zoladek lecialam do wanny... i wiem ze przy bolu to pomaga ale u mnie w szpitalu niestety nie ma samego porodu w wodzie jest tylko mozliwosc przed porodem wejsc pare razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do samej mozliwosci to sie nie martwie bo mieszkam i rodzic bede w niemczech a tu nie mam zadnego problemu moge sobie wybrac jaka tylko metode chce,nawet cesarke na zyczenie,wszystkie sa do mojej dyspozycji bez zadnych dodatkowych oplat.Ciaza tez przebiega bez zastrzezen.a bolu strasznie sie boje no i nie ukrywam ze opowiesci o nacinaniu albo peknieciu krocza a potem o zszywaniu tego miejsca...to mnie przeraza chyba bardziej niz samo rodzenie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieje ze wszytko bedzie do konca wporzadku i basen bedzie ze mna...od pocatku mowilam ze chce w wodzie...woda bardzo zawsze mi pomgala no i nie bede miec prawdopodobnie znieculenia do kregoslupa(epidiural tutaj)bo mam skrzywiony w odc ledzwiowym...mam nadzieje ze urodze bez potrzeby nacinania...woda sprzyja brakowi nożyczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez sie zastanawiam nad takim porodem u nas to koszt 500zł.ale jesli sie ma szkołe rodzenia to 250...i napewwno łagodzi ból.rodziłam juz dwa razy ale na leząco na łożu i cholernie bolały mnie krzyże .także na pewno lepsiejszy jest poród w wodzie...choc jeszcze zobacze bo trzeba miec dobre badania itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W moim rodzinnym mieście Oławie szpital jest wyposażony tak że można rodzić w wodzie i jest to coraz bardziej popularne, chociaż w tym przypadku chyba stworzyli takie warunki żeby polepszyć sytuację materialną oddziału, jak nie szpitala.

Tak czy inaczej przyjeżdżają 'do nas' rodzić nawet kobiety z Wrocławia, więc to o czymś świadczy 🙂

Ja chociaż bardzo bym chciała to nie skorzystam bo mieszkam 65 km od swojego rodzinnego miasteczka 🤨

Ale zachęcam, jak tylko jest możliwe korzystajcie z tego dziewczyny, bo dla dziecka też jest to lepsza forma porodu, mniejszy stres kiedy trafia najpierw do podobnego jak u mamy w brzuszku środowiska 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w Pucku jest szpital nagradzany przez fundacje "rodzic po ludzku" i jest tam porod w wodzie 🙂) mam godzine drogi do Pucka a polozna ze szkoly rodzenia wlasnie tam pracuje...jezeli nie zdecyduje sie na porod w wodzie to i tak bede chciala tam rodzic- a jezeli wody odejda szybciej to urodze w miejskim szpitalu na Zaspie. Kwestia porodu w wodzie wlasnie jest na etapie rozwazania- ja jestem raczej na tak i maz tez..porozmawiamy z ginem prowadzacym i zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałam rodzić w wodzie,u nas w Poznaniu jest jeden szpital z wanną.Niestety czeka mnie cesarka i dlatego to nie wchodzi w grę niestety 😞
Podobno jest o wiele mniej bolesny niż normalny,bo woda łagodzi skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poród w wodzie, bardzo fajna sprawa. Z filmiku wynika jednak, że woda może spowolnic poród i nie koniecznie poród musi się w wodzie zakończyć. W moim szpitalu niestety nie ma wanny 😞
Musi mi wystarczyć kozetka i wsparcie męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam obawy przed porodem w wodzie... Jestem wlasnie po tygodniowym pobycie w szpitalu i napatrzylam sie jak tam sie dba o czystosc:/ Po prostu mnie odrzuca od tego miejsca... A jak pomysle ze mialabym rodzic w wannie ktora nie jest dobrze zdezynfekowana i ze moglabym cos zlapac to ja dziekuje...wole sie meczyc na kozetce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...