Skocz do zawartości

Co z pomoca finansowa dla uczącej sie mamy? | Forum o ciąży


merdek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam mam na imię Karolina jestem w 25 tygodniu ciąży. Niedawno sie dowiedziałam i nie bede ukrywac ze jestem w szoku....boje sie kłopotów finansowych.... interesuje mnie czy nalezy mi sie jakas pomoc finansowa a jesli tak to co trzeba zrobic zeby ją otrzymac???? Boje sie tez samego porodu nie wiem na jakim ubezpieczeniu jestem? jestem ubezpieczona w szkole Medyczne studium zawodowe ale co z szpitalem? kto za niego zaplaci? ogólnie mam 22 lata i nie pracuje............ błagam o szybką odpowiedz
pozdrawiam serdecznie Karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ.O SZPITAL NIE MASZ SIE CO MARTWIC.ZADEN SZPITAL NIE MOZE WYRZUCIC RODZACEJ KOBIETY NAWET JESLI ONA NIE MA UBEZPIECZENIA.A SKORO SIĘ UCZYSZ TO I TAK NAPEWNO PODLEGASZ UBEZPIECZENIU..JESLI NIE PRACUJESZ TO NA MACIERZYNSKI I TAK NIE KLASYFIKUJESZ SIE.MOZESZ JEDYNIE O RODZINNE SIE STRAAC ALE TO 68ZL..CHYBA ZE JAKIES DODATKI NA SAMOTNA MATKĘ ITP.ALE NA TYM JUZ SIE NIE ZNAM.JA NA TWOIM MIEJSCU POSZUKALABYM JAKIEGOS ZNAJOMEGO CO MA JAKSA FIRME I DO PORODU OPLACALABYM SOBIE ZUS ZEBY MIEC MACIERZYNSKI I POTEM WYCHOWAWCZY.POZDRAWIAM I POWODZENIA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Merdek a nie jesteś wpisana w książeczkę ubezpieczeniową swojej matki? U mnie, ponieważ jestem w takim samym wieku jak Ty i jako osobie uczącej się - to wystarczyło. Ale dla pewności popytaj jeszcze w swej szkole, szpitalu, no i ewentualnie zusie. Ja wypytałam wszędzie aby wątpliwości nie było. Do szpitala potrzebowałam wziąć książeczkę ubezpieczeniową mojej mamy oraz ksero dowodu ostatniej opłaty jej ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam imienniczkę. Karolinko głowa do góry, jeśli masz ubezpieczenie ze szkoły to wystarcza, pozatym jako osoba ucząca się podlegasz jeszcze pod ubezp. rodziców. Jeśli chodzi o pomoc finansową po porodzie to nie wiem jaką masz dokładnie sytuacje, bo jest także pomoc dla samotnych matek, tylko nie wiem jak to dokładnie teraz wygląda. Kiedyś mogła się o nią starać każda mama, która nie miała ślubu, ale chyba najpierw trzeba ojca dziecka pozwać o alimenty, by taką pomoc otrzymać... więc jeśli jesteś z ojcem dziecka to nie ma sensu... musisz się jeszcze dokładniej o to dowiedzieć, bo może się pozmieniało... Myślę, że pomoc finansową otrzymasz z gminny, czy też urzędu miasta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...