Skocz do zawartości

no spa | Forum o ciąży


zefer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny mam pytanie:
ile razy dziennie bralyscie nospe? mam od wczoraj takie dziwne skurcze, bol tepy i taki jak na okres...mam w domu no spe ale nie wiem ile mozna i jak dlugo ja brac, zeby nie zaszkodzic malenstwu a nie chce zawracac tylka lekarzowi 🙂
dziekuje z gory za porady!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja to nie mogłam brać żadnych tabletek jedynie RENNIE na zgagę, ale to jak mi coś było to musiałam się kontaktować z moją gin. Także nie możesz tak mówić że nie chcesz tyłka zawracać lekarzowi bo on po to jest żeby ci dał rade lub jak coś cię niepokoi. A jeżeli ja bym była na twoim miejscu to bym zadzwoniła do niego bo sama bym się bała 🤨 🤨 Ale to jest decyzja juz do ciebie pozdrawiam 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od początku ciąży wzięłam tylko jedną tabletkę no spy, uważam, że do końca pierwszego trym. nie powinno się brać żadnych leków - no jeżeli już naprawdę trzeba, lepiej sobie poleżeć, ale decyzja należy do Ciebie a do gina zadz. przecież on od tego jest!Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny!
gin powiedzial,ze w razie potrzeby mam brac, powiedzial,ze sama bede wiedziala kiedy przestac a teraz rano i jak bedzie nadal bolec to wieczorem tez. zapytal czy mam twardy brzuch itp, a ze nie mam to luzik i mam sie niczym nie przejmowac,bo to narmalny objaw rozszezajacej sie macicy.:laugh:
pozdrawiam cieplutko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Cześć!
Ja w zasadzie od początku ciąży biore no-spe dwa razy dziennie, jest to zalecenie mojego ginekologa, poniewaz miałam częste bóle brzucha takie jak przed okresem. no-spa nie ma szkodliwego wpływu na dzidzie. Bierze sie ja przy nawykowych poronieniach. Poza tym jestem teraz w 23 tyg. ciąży po drugim USG genetycznym i wszystko jest w najlepszym porzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ogólnie nospa może tylko pomóc

ja problemy z twardniejącym brzuchem mam dopiero od 7 miesiąca i lekarz zalecił mi 2 x dziennie po 1 tab. nospy forte - ts niby jest lepsza dla kobiet w ciąży tzn skuteczniejsza czasem gdy twardnieje brzuch i czuję delikatny ból taki jak na miesiączkę biorę jedną tab. i po 5 min przechodzi
nie można dopuszczac aby bolało twardnienie brzucha to jeno ale gdy boli to już gorsza sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Kobietki, to prawda, że no spa jest nieodzownym lekiem,przy utrzymaniu ciąży, jeśli są jakieś zagrożenia np.poronieniem, ponieważ znosi skurcze macicy i naprawdę jest wtedy"złotym lekiem", lub właśnie różnego rodzaju bóle brzucha, które męczą nas w ciąży, a fakt, że pod gabinetami logopedów jest cała masa matek z dziećmi "ponospowymi" to już inna historia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Dziewczyny jestem w 26 tygodniu ciąży (już końcówka) i od wczoraj zauwazyłam że twardnieje mi brzuszek. Dziwne jest bo jak siedze lub leże to brzuch jest w miare miękki tylko twardy tam gdzie sie wypycha maleństwo. Jak stoje to jest cały napiety. Co jest grane, martwie sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co piszesz, to wygląda to normalnie - macica przygotowuje się do skurczów porodowych (stawianie się macicy). mi aż taki kwadratowy brzuch się robi i jest to dosyć intensywne i nieprzyjemne napięcie brzucha, no ale to już końcówka, więc nie mogę się dziwić. jeśli w czasie napinania macicy , nie czujesz bólu, to ok. jeśli czujesz ból jak przed miesiączką i skurcze są coraz mocniejsze i dość regularne to do lekarza.
im macica lepiej "nauczy się" kurczyć przed porodem, tym łatwiej będzie urodzić.

pozdrówki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane przyszle mamy 🙂 no spa jest nie szkodliwa podczas ciazy brana wedlug zalecen Waszego lekarza tym bardziej 🙂 dziala rozkurczowo na miesnie 🙂 wiec mozecie byc spokojne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak widzę to wiele ciężarnych łyka no-spę...ja właśnie też dołączyłam jestem w 15 tyg ciąży i ból brzucha uniemożliwił mi chodzenie...lekarz kazał leżeć i łykać tabletki 3 razy dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
witam,

ja jestem w 15 tygodniu ciazy. Ostatnio mialam bakterie w moczu, i w zwiazku z tym mialam bole w dole brzucha. Moja ginka zalecila mi w zwiazku z tymi bakteriami branie Uroseptu,ale rowniez NO-SPY, ktora mmoge zazywac na wypadek tych bulow. Lekarka powiedziala ze jest to tabletka zupelnie nieszkodiwa, poniewaz dziala rozkurczowo i mozna ja brac jedna na dzien, nawet codziennie. Ja ja wzielam tylko dwa razy, poniewaz moje dolegliwosci ustapily, ale nie zauwazylam zeby dzialo sie cos zlego z dzidziusiem. Poza tym ufam tej lekarce, poniewaz jest bardzo dobrym specjalista i napewno wie co robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...