Skocz do zawartości

Tyszanki !!!!!! są jakieś ?????? :) | Forum o ciąży


natka78711

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A to ja też mam zachcianki ale jakoś różnie(słodycze,kwaśne,a zupy to pomidorowa,ogórkowa itd) ale tak też na razie u mnie wszystko w porządku tylko jeszcze dodam, że wczoraj pierwszy raz poczułam jak mnie dzidzi kopnęło dwa razy fajne uczucie, ale tak jest oki. Co jeszcze mogę powiedzieć to tylko tyle że wczoraj byłam na badaniach z glukozą i nawet powiem że mi to smakowało jak oranżadka i nic mi się po tym nie robiło i zobaczymy we wtorek co to wyjdzie z tego. 🙂 A jeszcze zapomniałam dodać, że bolą mnie strasznie boki od brzucha chyba maleństwo się rozpycha i może dlatego. 🙂 A to twoja pierwsza ciąża??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Hej dziewczyny !!!! 🙂

"Sto lat" tu nie zaglądałam !!! Widzę że watek się troszkę rozwinął .... hmmm -no ja się w tym czasie zdążyłam już "rozpakować " 🙂 ...

Rodziłam w Wojewódzkim .... no cóż , są za i przeciw ... generalnie Mikołowa nie polecam , ze względów czysto praktycznych .
Chodzi mi o to ,że jakby nie daj Bóg ,coś działo się z dzieciątkiem to Mikołów nie ma zaplecza w postaci oddziału patologii noworodka ...w praktyce wygląda to tak że Maleństwo wywiozą do Ligoty , a mama zostaje w Mikołowie (po naturalnym porodzie , nie ma problemu , wypisujesz się na własne żądanie i jedziesz do dziecka , po cesarce - zapomnij , nie ma takiej opcji ...po prostu fizycznie nie dasz rady)

Wojewódzki da się przeżyć ... naprawdę !!! Dwa razy tam rodziłam ( na oba sposoby SN i CC) , tylko warto mieć tam "swojego" lekarza prowadzącego...
No cóz , wybór należy do każdej z nas ... osobiście uważam że lepiej mieć blisko do dziecka , a w Wojewódzkim oddział Nenatologii i Patologii Noworodka jest od Położniczego oddzielony tylko szklanymi drzwiami... (sama doświadczyłam niestety dłuższego pobytu w związku z koniecznością antybiotykoterapii u dziecka i u mnie - stąd tak się rozpisuję na ten temat )

Ale oczywiście zakładamy że nie będzie potrzeby korzystania z wyżej wymienionego oddziału .... 😉 i Wszystkim przyszłym mamusiom życzę szybkiego powrotu do domciu ze swoim małym szczęściem 🙂

Monic87 - my to się chyba znamy ...? 😉

pozdrawiam Was Dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja niestety nie z Tychów ale z Łazisk Górnych a to dość blisko 😉 Wyczytałam że jedna ma tutaj problem czy Tychy czy Mikołów 😉 Ja jako jedna z wielu powiem Ci że zdecydowanie - Mikołów, jeśli mogę Ci doradzić .. Naprawde fachowa opieka, nie żadne poniewieranie pacjentem .. z tym że ja pod Mikołów należę a Ty jeśli nie zdąrzysz dojechać to zostają Ci Tychy ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natka - znamy się?? prosze przypomnij lub naprowadz mnie choc troszke 🙂 do jakiego lekarza chodzilas?

cisze sie ze jeszcze tu ktos zaglada bo tu tak cicho jest 😞

co do wyboru - jestem jednak za mikolowem - czy zdarze?? postaram sie 🙂 ogolnie moja gin nie pracuje w zadnym z tych szpitali i niestety nie moge liczyc na swojego lekarza. wiec jezeli tylko wszytsko pojdzie w dobrym kierunku i nie bedzie zadnych problemow to raczej zobacza mnie w miko 🙂
moonciaa- daj znac czy bedziesz brala jakas swoja polozna do porodu.
z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic - znamy się znamy 🙂 ale to stare dzieje jeszcze z czasów "Starej Chaty" 🙂 🙂 ...

Mam nadzieję że Wasze dzieciaczki zdrowiutkie i różowiutkie urodzą się tam gdzie sobie wymarzyłście ...

Ja jak już wspomniałam moje zdanie na temat Wojewódzkiego wyraziłam na bazie własnych doświadczeń , no i nie bez znaczenia jest to że jestem pielęgniarką , i zaplecze medyczne to taki mój , troszeczę , konik... po prostu mam że tak powiem podwójny punkt widzenia na sprawę zdrowia i opieki medycznej 🙂

miłego dzionka 🙂

Acha ... jeśli chodzi o lekarza , to już kiedyś wspomniałam w jednym z pierwszych postów że prowadziła mnie dr Kasia Zawadzka (super kobitka) , a pod koniec ciąży , całkiem przypadkiem , przez skok ciśnienia późnym popołudniem , trafiłam do pani docent Izabeli Ullman - Włodarz (również polecam) i to już ona , że tak się wyrażę ,"dokończyła" tę moją ciążę , z fianałem pt. cesarskie cięcie 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"stara chate" kojarze...ale nie wiem gdzie ciebie moge szukac..hmmmmmmmmmmmmmm....
a gdzie pracujesz jako pielegniarka?? i na jakim oddziale?
ja w poniedzialek ide lezec do wojewodzkiego to zobaczymy jak tam jest..moze spotkam kogos znajomego 🙂

czekaj, czekaj, pielegniarka.... znajoma Ani S?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 Monic - dobrze kojarzysz 🙂 ... kumplowałam się kiedyś z Anką 🙂 ...

... z resztą jestem na "nk" u Twojego Tomka.

A dlaczego idziesz do szpitala ? Mam nadzieję że wszystko ok ?

Ja pracuję na neurologii w Wojewódzkim, ale dopiero za niecałe 2 miesiące wracam do pracy ... co prawda macierzyński już mi się kończy ale jeszcze mam stary urlop do wybrania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie załamuj się ... przy cukrzycy ciążowej w zasadzie mozna jeść niemal wszystko , tylko trzeba troszkę "rozsądniej" no i będzie trzeba kontrolować cukier ... na początku to może przerażać , ale szybko załapiesz co i jak ... na moim wątku czerwcowym , jest dziewczyna która też przerobiła ciążową cukrzycę ... jej pomysłowość kulinarna jest naprawdę godna podziwu 🙂
Niczym się nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja byłam z niej zadowolona .... bardzo !! Nawet przyjmuje niedaleko , bo na starokościelnej ...

a te Twoje cukry , to może jednak fałszywy alarm się okaże 🙂 ? no i świetnie ...

a ... muszę sie pochwalić - mój synek ma już pierwszego ząbka , a dopiero co nie mogłam się doczekać aż się urodzi ...ale to zleciało 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to gratuluje 🙂 teraz tylko uwazaj by cie nie pogryzl:P
do ulman dzis sie wybieram - zastanawiamy sie z tomkiem by jednak zmienic gina na nia..
a moje cukry - w przychodni zle zrobili mi badanie - ponowilam je w miejskim i wyszly w normie. jutro wizyta u diabetologa i zobaczymy co powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i wychodzi ze niby chora nie jestem - jadnak mam zalecona kontrole jedzenia i mam sobie robic 4 razy dziennie pomiary cukru 🙂 co do ulman - nie do konca jestem zadowolona, ale no coz...zobaczymy co zrobimy 🙂

tak przy okazji czymozesz polecic jakiegos dobrego neurochirurga - z funduszu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Jakieś nowe tyszanki na ten rocznik są ? Ja mam termin wg ostatniej miesiączki na 15 wrzesnia 2011, wg ostatniego USG na 13 wrzesnia 2011.
Jak sa jakieś nowe przyszłe mamusie napiszcie jaki gin prowadzi waszą ciążę i gdzie planujecie rodzić 😁 Pozdrwaiam wszystkie ciężarówki z Tychów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...