Skocz do zawartości

PRZEPŁYW W DUCTUS VENOSUS | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzisiaj na usg genetycznym gin mi powiedziała (nie mogąc do końca stwierdzić na 100% bo nie było aż tak dokładnie widać przez moje ciałko, bo odrobinkę go jest 😉), że "przepływ w ductus venosus okresowo nieprawidłowy" oraz " przegroda międzykomorowa wydaje się być ciągła, obraz wyjścia naczyń głównych trudny do oceny" Bardzo mnie to zaniepokoiło, dostałam skierowanie na echo serca płodu.

Czy któraś z Was miała coś podobnego?? Z tego wszystkiego zapomniałam się jej zapytać, co to moze byc jesli okaze się prawdą 😞 😞 😞

Bardzo proszę Was o odpowiedz. W necie nie moge znależć nic co by mi pomogło 😞





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o matko, brzmi to jak czarna magia... powiem Ci szczerze, że pierwszy raz słyszę takie określenia. Najlepiej poproś lekarza, żeby przełożył to na "polski" wtedy będziesz wszystko wiedziała.

KTG to nic strasznego. ja od ponad miesiąca chodzę na to co drugi dzień bo też niby były jakieś nieprawidłowości z łożyskiem, pępowina a wszystko jest w porządku. Najważniejsze to nie panikować i nie wmawiać sobie niczego, póki nie będziesz pewna co to jest.

Na pewno wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia, po pierwsze: postaraj się nie denerwować 🙂 z tego opisu nie wynika, żeby Twoje dziecko było chore. Ginekolog zauważyła pewne zmiany, które mogą - choć nie muszą - wpłynąć na pracę serduszka Twojego dziecka. Dlatego zaleciła echo serca - żeby zbadać, czy pracuje ono prawidłowo, czy też nie. Gdyby coś zagrażało dziecku, to na pewno dostałabyś skierowanie nie na echo, a do szpitala. I nie szukaj w internecie żadnych diagnoz - najlepiej porozmawiaj z lekarzem, który będzie robił echo serca. On Ci wszystko powinien wytłumaczyć 🙂

a sformułowania "wydaje się" i "trudne do oceny" świadczą tylko o tym, że obraz z usg był niewyraźny (być może przez to ciałko, o którym wspominałaś). Więc bez paniki 🙂 lepiej czasami podmuchać na zimne 😉

Trzymaj się, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂
Staram się nie denerwować, ale nie jest to takie proste. W głębi ducha sobie myślę, że wszystko będzie dobrze, ale trzeba byc też przygotowanym na najgorsze 😞
Badanie mam dopiero na 1 kwietnia, bo to jedyny wolny i najbliższy termin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie próbujemy rozkręcić z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...