Skocz do zawartości

Anemia | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
z warzyw i owocow i tak bardzo malo sie wchlania zelaza 🙂 chyba z etgo co kojarze to mieso wolowe daje sporo tego i podroby blee 🙂 ja biore od 3 dni i jakos nie wiem czy od tego zelaza czy tez nie zoladek mnie zaczal bolec dzisiaj sprawdze jesli znowu zacznie mnie bolec na wieczor to znaczy ze od tego zelaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dorka1986 jaki masz śluczny brzusio! 🙂 U mnie ostatnio również wyskoczyła piłeczka i strach się bać takiego "brzuszyska" ahahaha.
Jeśli chodzi o normę w ciąży dotyczącą hemoglobiny to zaczyna sie ona od 11. Z tego co pamiętam to własnie Ty takowy wynik miałaś, więc ja na Twoim miejscu nie przejmowałabym się tym wcale. Mój wynik nienależy do najwyższych i plasuje się na pozycji 9,4 🥴 także sama widzisz, że jest dużo niższy niż norma.
FEMINATAL N zawiera żelazo w swoim składzie w wysokości 28 mg czyli 200% zalecanego dziennego spożycia. W środę skonsultuje z ginem co on myśli na temat przyjmowania tych witamin łącznie z żezalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka mnie raczej nic nie pobolewa, gdyż mój biedny żołądek jest już pewnie przyzwyczajony do pochłaniania żelaza 🙂 Na anemie próbowano mnie też leczyć jeszcze długo przed ciążą ale niestety bezskutecznie. Dzisiaj zrobiłam pomiar hemoglobiny po miesiącu brania tabletek i picia soku z buraków - rezultat dość marny. Wcześniej wynik był 9,4 teraz jest 9,8, ale nic nadal będę się z tym wszystkim męczyć.
Wg zaleceń lekarza żelazo powinno się łykać na tzw. pusty żołądek. Ja natomiast nie jestem zwolennikiem tego typu zachowań - uważam, że człowiek się później żle czuje a poza tym przed przyjęciem jakichkolwiek tabsów należałoby coś zjeść 😉 Dlatego łykam te tabsy przed kolejnym posiłkiem 1 h albo 2 h po posiłku - zgodnie z instrukcją obsługi 😉 Aaa poza tym żalaza nie wolno przyjmować z kawą, herbatą, jajkami, węglowodanami, mlekiem, płatkami złożowymi i innymi zawierającymi błonnik. To sie rozpisałam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka byłam wczoraj na wizycie pytałam gina o przyjmowanie zarówno ascoferu jak i tabletek witaminowych i uzyskalam odpowiedź, iż przy takim wyniku jaki ja mam czyli 9,8 to niczym nie groźi wręcz przeciwnie może tylko pomóc 🙂 Także w dalszym ciągu zażywam 6 tabsów dziennie ascoferu i 1 witaminową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Dorka byłam wczoraj na wizycie pytałam gina o przyjmowanie zarówno ascoferu jak i tabletek witaminowych i uzyskalam odpowiedź, iż przy takim wyniku jaki ja mam czyli 9,8 to niczym nie groźi wręcz przeciwnie może tylko pomóc 🙂 Także w dalszym ciągu zażywam 6 tabsów dziennie ascoferu i 1 witaminową.


dzieki za informacje ja niestety musialam odstawic to mocniejsze zelazo i teraz probuje ze slabszym Biofer i jest ok dlatego chyba do tego sobie kupie jeszzce jakis zestaw witaminowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasne, ja na Twoim miesjcu bym jakieś witaminy zakupiła 🙂 Tylko też musiałabyś uważać, gdyż niektórym kobietom też witaminy w ciązy niesłużą i jest im "ciężko na żołądku", ale póki się nie sporóbuje to się człowiek nie przekona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...