Skocz do zawartości

LISTOPAD 2010 | Forum o ciąży


anka888

Rekomendowane odpowiedzi

I pewnie u nas tak będzie 😉 jak Kuba małego w domu zobaczy to załapie 😉 a z tym naśladowaniem to chyba niekoniecznie pomaga to, że rok za rokiem. Po prostu może ma tendencje do syzbszego naśladowania - ja to widzę po Kubie. On nie chodzi po schodach jak dzieci tylko koniecznie musi podnosić nogi jak dorosły, pić najlepiej ze szklanki a zupę jeść z dużego talerza;D a i ostatnio wchodze do kuchni u moich rodziców, patrzę.. a Kuba bierze miotłę odrzuca ją od siebie i próbuje przyciągać tak jakby zamiatać chciał;D problem był tylko w tym, że on mały a miotła duża i nie dał jej rady - a wtedy jeszcze słabiutko chodził;p

A Twoja na bank będzie zazdrosna. Bo maleństwo jednak potrzebuje dużo uwagi i w ten sposób starsza będzie jej miała trochę mniej. U nas tak siostrzenica mojego męża (ma 7 lat) nie mogła się doczekać na Kubę, a ostatnio zabroniła swojej mamie w ogóle widzieć Kubusia i cokolwiek do niego mówić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • iwonka1

    1891

  • magda123

    3961

mam nadzieje ze nie będzie tak źle, od początku dużo z nią rozmawiam na ten temat, od dawna woła rodzeństwo a gdy poroniłam płakała razem ze mną... 😞 aż było mi jej żal...
wiadomo że nie będzie łatwo jeśli chodzi o czas poświęcony ale będę starać się wciągnąć Amelkę do czynnego uczestnictwa w opiece nad małą, tłumaczę jej że takie maleństwo nie zrobi sobie jeść, nie umyje się, nie wstanie samo i gdybyśmy mu w tym nie pomogli to musiałoby biedne leżeć i płakać...hehe wydaje mi się że Ona to rozumie ,zresztą umówiliśmy się z mężem że będziemy poświęcać Amelce dużo czasu wymieniajac się obowiązkami tak by nie czuła się odrzucona a co do zazdrosci to właśnie na córeczkach siostry próbuję ją tego oduczyć, bo też było tak że jak tylko brałam którąś na kolano to Amelka zaraz była na drugim...teraz już takie sytuacje nie mają miejsca, ale jak będzie naprawdę to się dopiero okaże jak maleństwo będzie na świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, myślę, że jeśli mała będzie miała swój udział w zajmowaniu się maleństwem to będzie łatwiej 😉 ale zawsze jest jeszcze to, że do tej pory wszyscy zajmowali się nią, a teraz będą odwiedziny, żeby młodsze obejrzeć itd. Różnie bywa, ale pewnie bez zazdrości się nie obejdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odwiedzin to tym razem mam zamiar zakomunikować wszystkim że musi minąć trochę czasu nim sobie na to pozwolę, pierwszym razem ledwo wróciłam ze szpitala a po południu miałam pełny dom ludzi,herbatka itd. a ja potrzebowałam spokoju, i przystosowania sie do nowej sytuacji. Z tego stresu zabrakło mi pokarmu, mała płakała ,ja płakałam ,mąż latał po aptekach w poszukiwaniu mleka zastępczego 🤔 ,goście dawali "dobre rady" a ja marzyłam by wreszcie poszli ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry 🙂 u mnie też szaro-buro na dworku ,zaraz lecę odebrać wyniki i odkryłam ze muszę zrobić remanent w szafie nie dopinam się już w żadne spodnie... 😮 chyba czas coś zakupić
w czwartek wizyta u gina-już nie mogę się doczekać 🙂
Miłego dnia Wam życzę 🙂 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - ja tez ostatnio porządki w szafie robiłam;p jakies tam spodnie szersze kupiłam, ale kurde.. no żal mi trochę wydawać kasę na ciążówy:/ drogie jak cholera a za chwile nie będą mi potrzebne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny, miło mi poznać przyszłe mamusie. Ja właśnie siedze w pracy i mam troche czasu żeby z Wami poczatować 🙂 Jak sie czujecie? Ja nieźle, niestety nie znam jeszcze płci mojego maluszka, dowiem sie dopiero 12 lipca i nie moge sie już doczekać.
Nie wiem jak u Was ale mnie stracsznie swędzą piersi i brzuszek ale piersi gorzej i nie wiem co na to poradzić, może Wy macie jakiś pomysł? Co jest dobre na rozstępy, tzn zapobiegające rozstępom....
Dzięki za wszelkie uwagi i rady.
Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej iwonka 😉 jak miło, że nowa listopadówka z nami;D ja też w pracy i powiem szczerze czasu mam jak lasu na gadanie;D
co do swędzących piersi i brzuszka do dlatego, że skóra się rozciąga - ja stosowałam oliwki dla kobiet w ciąży (tej niemieckiej firmy na "B";p;p) albo krem przeciw rozstępom "Fissa" bodajże 😉 od 4 m-ca można stosować a efekty przynosi 😉 ja niestety dorwałam go dopiero po porodzie więc jedyne co mi się udało to trochę zatuszować swoje pamiątki;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki GoGr za szybką odpowiedź. Z tego co wywnioskowałam to Twoja druga ciąża, moja pierwsza i jestem laikiem w tych sprawach. Jeszcze niestety nie czuje mojego maluszka i nie moge sie doczekać kiedy go wreszcie poczuję, zastanawiam się czy wogóle będę wiedziała że to maluszek się porusza czy odbiorę ten sygnał zupełnie inaczej np. jako niestrawność. Nie wiem jak Ty ale ja juz od miesiąca nosze ciuchy ciążowe, w nic kompletnie się nie mieszcze z mojej garderoby sprzed ciąży. Sporo już przytyłam i to mnie martwi, nie należe do grubych a raczej do szczupłych dziewczyn a do 16 tyg. przytyłam aż 10kg-dużo prawda? Nie jem za dwóch a tyje właśnie za dwóch. Boje się ze po porodzie nie wróce już do swojej wagi... A jak u Ciebie GoGr? dużo tyjesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak u mnie to już drugi bobas 😉 Kubi ma 10 m-cy;D
Jak dzidzia zacznie się ruszać to będziesz tego pewna na 100% 😉 nie pomylisz z niczym - taka matczyna intuicja;D nic się nie martw, że jeszcze nie czujesz ruchów - po 1 u kazdego to jest inaczej, a po 2 - faktycznie dużo przybierasz na wadze i to może dlatego. Ja dopiero od kilku dni czuję lekkie puknięcia ( ztym, że u mnie chyba macica jeszcze nie wróciła do pierwotnego stanu sprzed ciąży z kubą i dlatego dłużej tych ruchów nie odczuwałam). A robiłaś jakieś badania? Lekarz Cię powinien skierować bo 10 kg w 19 tyg to naprawdę dużo.. Ja myślałam, że dużo przybrałam a jestem 5 do przodu.. Ale na zapas się nie martw- może masz taką naturę po prostu;0 ja w 1 ciąży przytyłam 26 kg i w pół roku pozbyłam się dodatkowych kg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ciążówy z poprzedniej ciąży się do niczego nie nadają;( bluzki -ok bo je mogę używać nawet jak w ci aży nie jestem.. ale spodnie mi szkoda kupować... W tamtej ciąży kupiłam ze 4 pary ( z czego 2 do kitu - każde ponad 100-we a do niczego się nie nadają). Teraz musiałam jeansy kupić bo w dresach niem potrafię poganiać - zwłaszcza do pracy, trochę niekomfortowo bym się czuła.. także bez kolejnych zakupów się nie obejdzie. Ciesze się tylko bo mama kupiła mi świetne białe lniane spodnie ciążowe właśnie na ciuchach;D dała za nie całe 9 zł;p;p;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja liczę, że się w końcu pogoda zmieni;D za 3 tyg kończę staż i chciałabym się w końcu nacieszyć synkiem;D pospacerować tu i tam - a bez pogody nic się nie uda..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja generalnie nie umiałam wyjść w dresach na miasto ,ale się przyzwyczaiłam 😜 a w jensach jest mi za gorąco nawet jak jest zimno założę jensy i mam tak wszystko mokre ,że szok dlatego zakupiłam dresiaki.Ale ja nie pracuję także nie muszę mieć eleganckich ciuchów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...