Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no dokładnie,moja tez nic nie mówiła wtedy

a moja mała przylepa wczoraj wpadła w furie...po kąpieli mąż miał go nakarmic i uśpić tzn.posiedzieć przy nim,ale jak tylko Andrzej wziął go na ręce to histetia,wyginanie się,kaszki nie chciał 😞,jak ja go wzięłam to spokój,zjadł i go położyłam i znowu Andrzej usiadł przy łózeczku a ja chciałam wyjśc ...znowu furia,krzyk,płacz,mąz wyszedł a mały się uspokoił i zasnął 🤪 😞...a wcześniej się bawili i było wszystko ok...moze dlatego,ze mały ma etap:mama teraz ,ciągle mnie woła,przytula się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

May miał kiedyś lęk separacyjny,nie mogłam wyjśc nigdzie,odejsć nawet od niego ale teraz to co innego,teraz zostaje bez problemu z siorą czy babcią,czy nawet jak do sklepu wyjdę to nawet nieraz nie zauważy,w dzień bawi się sam,ja mogę w kuchni siedzieć,poprostu jak coś się stanie np.uderzy się albo chce coś to :mama (ostatnio miał etap :tata).
nie mam pojęcia dlaczego tak zareagował 😞,może faktycznie kojarzy,że wieczorem się kłóciliśmy albo coś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Ola88 napisał(a):
Mały ma etap zakochania w mamie 🙂 hihi


Ola jak tam foka? 😁 moja już mnie od jakiegoś czsu nie boli 🤪 pewnie seks szkodził 🤪 🤪


A Wy juz od rana zboczone grubasy 🤪 😁
A mnie się ostatnio śniły robaki..w senniku oznacza to popęd seksualny 🤪...ha ha..że niby brak seksu???? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Aduś napisał(a):
May miał kiedyś lęk separacyjny,nie mogłam wyjśc nigdzie,odejsć nawet od niego ale teraz to co innego,teraz zostaje bez problemu z siorą czy babcią,czy nawet jak do sklepu wyjdę to nawet nieraz nie zauważy,w dzień bawi się sam,ja mogę w kuchni siedzieć,poprostu jak coś się stanie np.uderzy się albo chce coś to :mama (ostatnio miał etap :tata).
nie mam pojęcia dlaczego tak zareagował 😞,może faktycznie kojarzy,że wieczorem się kłóciliśmy albo coś 😞


no i dzieci często dopiero po fakcie przeżywają 😞
Andrzej sam wczoraj mówi,ze mam chyba rację i mały się go boi(powiedziałam to podczas kłótni)

czytałyście o tych blokach????? nieźle nie

Dzieci są pamiętliwe,ostatnio moja mała powiedziała "moja babcia płacie" a ja zaskoczona patrze na nią i mówie czemu płacze a ona mi na to "dziadzia krzyci"....
Jeny a to było tak dawno a ona zapamiętała... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Aduś napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Ola88 napisał(a):
Mały ma etap zakochania w mamie 🙂 hihi


Ola jak tam foka? 😁 moja już mnie od jakiegoś czsu nie boli 🤪 pewnie seks szkodził 🤪 🤪


A Wy juz od rana zboczone grubasy 🤪 😁
A mnie się ostatnio śniły robaki..w senniku oznacza to popęd seksualny 🤪...ha ha..że niby brak seksu???? 🤪



jakie zboczone ja się chwale że mnie nie boli a ona pewnie sobie teraz masuje 😁 🤪


Wy tak zawsze łagodnie zaczynacie 🤪 😁...aga juz się pewnie doczekać nie możesz 😁
A ja jutro na ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar zawsze chodzi ok.10-11 a wstał dzisiaj o 5 🤪....wiecie jakie jest moje marzenie????

Przez chociaz jednen tydzień wyspać się,nie budzic się w nocy,nie nasłuchiwać..poprostu zasypiać wieczorem i budzić się rano dopiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Chuderlaki 😁
Nadrobiłam stronki 😉 Dzisiaj nie chciało mi się z łóżka wychodzić 😜
Co do szczepionki przed cc, to może i dają jak jest pewna cesarka, ale przecież jest dużo sytuacji gdzie cc robi się w ostatniej chwili, tj. porodu i wtedy nikt nie myśli o szczepionce i nie jest potrzebna. Nie znam tematu, także mogę tylko tak sobie myśleć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie takim,ze dostaniesz skierowanie na cc???
Moja lekarka powiedziała mi,ze będziemy czekać aż poród sam się zacznie,dopiero pewnie po terminie by mi dała no ale mały chciał wyjśc wcześniej...w 38 właśnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Weszłam na wątek o głaskaniu brzucha, też tam pisałyście dziewczyny... i normalnie szoku doznałam, że nie wolno głaskać brzucha... jak ja co wieczór głaszczę... i nie wiem co myśleć.


Nina mnie położna zjebała w pierwszej ciąży 🤪...ponoc może wywołac skurcze 😞
Ja od kiedy te skurcze miałam to się boję nawet posmarować balsamem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi lekarz kiedyś powiedział, żeby nie klepać ani nic z tych rzeczy, ale o głaskaniu nic nie mówił.Wiecie, że ja chyba nie mam tych skurczów Braxtona?? 😉 Nie odczuwam nic takiego 😜 Ale zauważyłam, że jak ćwiczę mięśnie Kegla to ciężej mi to idzie niż kiedyś, jakbym miała zwiotczałe mięśnie hahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Aduś napisał(a):
Ale w sensie takim,ze dostaniesz skierowanie na cc???
Moja lekarka powiedziała mi,ze będziemy czekać aż poród sam się zacznie,dopiero pewnie po terminie by mi dała no ale mały chciał wyjśc wcześniej...w 38 właśnie


Nie on mówił że za 2 tyg sprawdzimy położenie małej,i da mi prawdopodobnie skierowanie na badania usg by ocenić wage itp i jeśli wszystko będzie w porządku to w 38 tygodniu mogła bym już się zdeklarować i iść do porodu 😁 🤪



aha,ciekawe jak to będzie
ja za tydzień na usg i się okaże ile Alan waży..aż się boję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
Mi lekarz kiedyś powiedział, żeby nie klepać ani nic z tych rzeczy, ale o głaskaniu nic nie mówił.Wiecie, że ja chyba nie mam tych skurczów Braxtona?? 😉 Nie odczuwam nic takiego 😜 Ale zauważyłam, że jak ćwiczę mięśnie Kegla to ciężej mi to idzie niż kiedyś, jakbym miała zwiotczałe mięśnie hahaha 😁


nie każda kobieta je odczuwa
ja z małym nie miałam,tak samo jak siary nie miałam przed porodem i bałam się,ze przez cc wcale nie będę karmić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 przez przypadek wlazłam (jak zwykle) i zobaczyłam, że piszecie o głaskaniu brzuszka. Może wyjaśnię o co chodzi, bo opiernicz nie raz za to zebrałam 😉 zwłaszcza w 31 tygodniu ciąży, kiedy to wylądowałam w szpitalu. Miałam skurcze przedwczesne - bardzo twardy brzuch niemal bez przerwy, bolesne skurcze itp. Wszystko zbagatelizowane przez mojego ginekologa, bo "to normalne". Więc się nie kłóciłam i zwalałam "winę" na złe ułożenie dziecka (miednicowe) - że ma ciasno, więc to nie są skurcze, tylko dziecko się przeciąga itp. itd. Poszłam do innego lekarza, bo wytrzymać nie mogłam i od razu skierowanie do szpitala. Zagrożenie porodem przedwczesnym. I opierdziel od położnych "nie bała się pani, że urodzi na ulicy?!". Ano bałam się, ale przecież z lekarzem się kłócić nie będę, nie? 😮 Więc sobie leżałam w szpitalu pod ktg, głaskałam brzuszek, przy skurczach się lekko za brzuch trzymałam, bo mi to sprawiało ulgę. I zawsze (ZAWSZE!) położne na mnie krzyczały, żebym brzucha nie dotykała, bo to może wywołać skurcze. No i fakt - mocniejsze głaskanie wywoływało skurcz, ale przy delikatnym dotyku nic złego się nie działo. Dlaczego mocniejsze głaskanie wywoływało skurcz? Bo byłam w ciąży bardzo chuda i macicę miałam niemal tuż pod skórą. Więc dziecko odczuwało mocniejszy dotyk i na ten dotyk reagowało. A na ruch dziecka reagowała macica skurczem. Proste.

Taka moja rada: dotykajcie brzuszków, kiedy tylko macie na to ochotę, bo to cholernie fajne uczucie i kobieta w ciąży po prostu tego POTRZEBUJE. Ja nie wyobrażałam sobie życia z zakazem dotykania i głaskania brzuszka 😉 ale jednocześnie się obserwujcie. Mocniejszy dotyk na pewno nie rozpocznie akcji porodowej - tego możecie być pewne. A jeżeli zauważycie, że po takim dotyku brzuch robi się twardy i zaczniecie odczuwać skurcze, to dopiero wtedy bądźcie ostrożniejsze 😉

W ciąży jakoś trzeba funkcjonować. W pewnym momencie ciężko jest się ubrać. Założenie skarpetek wymaga nie lada wysiłku. O obcięciu paznokci nie wspominając (to dopiero kosmos!). Więc jeżeli tego typu maltretowanie brzuszka nie wywołuje skurczy, to pogłaskanie go też na pewno (!) ich nie wywoła 🙂

życzę bezproblemowych porodów i zdrowiutkich dzieciaczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za poradę 😁 Fajnie, że do nas napisałaś 🙂
Ja mam tylko codziennie brzuch twardy jak kamień, ale skurcze mnie nie łapią.
Obcięcie paznokci to jest wyzwanie jak wspinaczka w góry 😉 hahah. Ale ja mojemu mężowi boję się dać obciąć, bo jak sobie obcina to zawsze kończy się to morzem krwi, bo tak obcina paznokcie haha 😜 Wolę nie ryzykować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...