Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
to jest tak że L-4 płaci pierwsze 33 dni pracodawca następnie przejmuje Zus i on wyplaca my musimy dostarczyc zaświadczenie lekarskie do pracodawcy w ciągu 7 dni od wystawienia a on niezwłocznie powinien je dostarczyc do Zus-u poza tym na zwolnieniu z tyłu Pani w Zusie kazała pieczatke szefa i podpis z datą wpłynięcia zwolnienia do pracodawcy. Mi Zus wypłaca regularnie. Może jest problem właśnie z dostarczaniem zwolnien do zuzu przez pracodace dlatego nie wypłacaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi Sylwia płaci zakład pracy bo tak mi powiedziała ciocia, która pracowała w ZUSIE, że jeśli jest powyżej 20 pracowników to płaci firma, jeśli mniej to ZUS. Ja mam wypłatę tego samego dnia co dostawałam jak pracowałam i to jest przelew bezpośrednio z Gdyni z siedziby firmy. Natomiast Aga,jeśli pracujesz w firmie w której jest mniej niż 20 pracowników to ZUS płaci kwestia braku kasy może wynikać tak jak Sylwia pisała z barku dostarczenia przez pracodawcę zwolnienia do ZUS-u - musisz koniecznie zainterweniować 🙂 😉 A Ci się kasy zbierze przez te 4 miesiące to poszalejesz 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta dokąłdnie tak,jak byłam z Oskarem w ciąży to przez całą jak miałąm L-4,a miałąm od 8 tygodnia,zawoziłam zwolnienie do pracy i to oni mi wypłacali a ściągali sobie z ZUSu,macierzyński wypłacał mi ZUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babka z opieki juz poszła,w czwartek mam dzwonić,może będzie coś wiadomo.Zapisała nam,że zasiłek na żywność.
Ogólnie to zdziwiona,ze więcej wydatków niż zarobków mamy,przecież nie powiem,ze mąż dorabia drugie tyle.
Pomyśleć,ze przez przeklętą pracę,gdybym zaszła w ciążę miesiąc wcześniej to miałabym siano przez całą ciążę...potem ju zw ciąży mogłam iść ale musiałbym przepracować miesiąc choć,zeby potem na L-4 iść a nie będę zdrowia maluszka ryzykować,bo tam są szkodliwe warunki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaz jednej strony juz tez,bo się doczekac nie mogę ale z drugiej boję się...jak to będzie,tej masakry na początku 🤨
Mąz masował mi plecy wczoraj wieczorem,to mały zaraz wskakiwał na łóżko...odpychał andrezjowi rękę i do mnie się przytulał 🤪...a co to będzie jak będę z Sebastiankiem na rękach 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś napisał(a):
a jaz jednej strony juz tez,bo się doczekac nie mogę ale z drugiej boję się...jak to będzie,tej masakry na początku 🤨
Mąz masował mi plecy wczoraj wieczorem,to mały zaraz wskakiwał na łóżko...odpychał andrezjowi rękę i do mnie się przytulał 🤪...a co to będzie jak będę z Sebastiankiem na rękach 🤨


słodziak 😁 hihi noo szok... eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój słodziaśny "diabełek"....zrobione przed chwilą
[URL=http://img819.imageshack.us/i/p1030865d.jpg/][IMG]http://img819.imageshack.us/img819/2710/p1030865d.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jadłam lody przed snem;D oj bidulko ... Kasiu jak któras z nas w ciagu dnia lub nocy czegos nie ma to by cud był nie?? haha zawsze którejs cos jest i jak nie jednej to drugiej jak nie drugiej to 3 i tak dalej haha 🤪 jestesmy fajne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu próbowałam małą golic musiałam 2 luserka do tego użyć... i specjalne maszynki do niej kupiłam bo inaczj bym nie zrobiła tego masakra co się nastekałam i namęczyłam masakra... normalnie ... szok a mój mi pomóc nie chciał nogi tylko mi ogolił 😁 ale tam mówi że się boi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walczyłam z 2 lustrami i specjalnymi małymi maszynkami haha i tak sie trochę pociełam... 😁 tak sie smiałam sama z siebie 😁 aż mój sie dziwił że mi ładnie wyszło 😁 haha eh oby się ogolic przed porodem bo pielegniary mi tego robić nie bedą o nie nie..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Ola ten sam problem mam hehe 🙂 ale mi Paweł by chętnie pomógł tylko ja się boje mu dać hehe 🤪 kurcze ale dziś mnie też czeka walka z lusterkami hihi bo jutro do lekarza no i trzeba jakos wygladac 😁 nogi to jeszcze sama daje rade ale przed porodem to nie wiem jak ja to zrobie bo też sie pielegniarkom nie dam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...