Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ola88 napisał(a):
hehe Ada on grzeczniutki ostatnio nie?? 😮 napadów nie ma ani nic nie??


tak,tak tamte napady minęły...no oczywiście nieraz ma swoje fochy jak np.chce już isć do domu a on chce byc na placu,ale to chwilówki,tak jest kochaniutki...oj nie zapeszam 🤪 😁
ale mały uparciuch zawsze śpi między 10-11 a dzisiaj nie chce spać,a potem już mu po 13 nie pozwolę,bo nie zaśnie wieczorem 😞

gotuje leniwe 😜 i zrobiłam sobie gorące kakao,bo coś mam wisielczy humor 🤨,plecy mnie bolą strasznie i to od paru dni i przez to jestem nerwowa,pies obrywa,ryczeć mi się chce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O ludzie, ja dopiero po śniadaniu bo jakoś mi się dzisiaj dobrze spało 🙂 Wstawiłam wywar na czerwony barszcz tylko buraki muszę ugotować 🙂 Oluś- a czym się martwisz???Jesteś już bliżej niż dalej- a jeśli się będziesz oszczędzać to dasz radę dotrzymać do swojego terminu. I zrób sobie barszcz jeśli ten sok Ci nie wchodzi ( wiem- jest paskudny bo wypiłam parę razy w ciąży tak dla siebie w razie "w") Także śmiało rób zupę i zajadaj się. A wyniki zrobisz raz jeszcze i wtedy się martw a nie teraz 🙂 Mi lekarz powiedział, że trochę za dużo przytyłam 😞 Także przez te 5,5 tygodnia mam się oszczędzać z jedzeniem rzeczy które powodują przyrost masy ciała. Ważne, ze nei puchną mi nogi itd to ta woda mi się nie zatrzymuje no ale lekarz powiedział, że im więcej się przytyje to może być trudniej urodzić także muszę się ograniczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Marta to ile przytyłaś?


Na jego elektronicznej wadze w gabinecie wychodzi, że 14,5 kg 😞
Ważyłam się natomiast na zwykłej łazienkowej wadze u rodziców i wyszło mi 12 kg także na dwoje babka wróżyła 🙂 Zobaczymy jak będzie bo jak byłam u niego miesiąc temu to na tej elektronicznej było 74,6 więc trochę dziwne , że nic nie przytyłam przez miesiąc...Muszę zważyć się jeszcze na zwykłej wadze i ocenić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi powiedział, że przy moim wzroście i wadze przed ciążą to jest na granicy żeby nie mieć problemów z porodem także owszem mogę przytyć więcej ale to się będzie wiązać z trudniejszym porodem i dojściem do siebie później ... Zobaczymy 🙂 A co tu się taka cisza zrobiła?? 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 34 tyg miałam + 15 kg a w 37 tyg +18 kg,urodziłam w 38 i 4 dni,wiec w sumie na pewno mi przybył jeszcze 1 kg,ale nie ważyłąm się,wiec nie wiem.
Lekarz mi nie powiedział,ze za duzo przytyłam,mam 156 wzrostu i ważyłam 48 kg przezd ciążą

Teraz mam +12 kg,waga stoi od tygodnia 🙂

Mój łobuz dopiero spac poszedł 🤪 i to jeszzce na siłę musiałąm go przetrzymac na rękach,bo ledwo na nogach stał ale tylko zabawa w głowie...kurcze pierwszy raz mi tak zrobił 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś napisał(a):
Kumpela przytyła 32 kg 🤪,synek miał ok.4 kg...do dzisiaj walczy z wagą a to juz 2,5 roku 🤪


Oooo rany 🤪 To jest dopiero waga 🙂 według mnie ja przytyłam w sam raz bo bardzo gruba nie jestem- no i dużo w cycki poszło ...tylko, żeby później do pasa nie zwisały haha 😁 No ale ufam swojemu lekarzowi więc to co powiedział nie było bez znaczenia: Tak czy owak staram się jeść mniej słodyczy, a reszty nie odpuszczam 🙂 😁 Coś pisałyście o salach porodowych - u mnie są pojedyncze sale do porodu, ale po porodowe już kilku osobowe (chyba po 3-4 kobietki leżą na sali), a poród rodzinny niby rzeczywiście niepłatny ale darowizna dla szpitala 50 zł 🙂 No i ten strój dla taty trzeba kupić chyba za 7 czy 8 zł przed wejściem an porodówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie chwilę odpoczynku 🙂,ciekawe jak długo 🤨,potem mąz wróci i zjemy obiadek.
Jutro na ktg i musimy o 5 wstać,o 6.20 musze byc z małym u siory,zeby potem lecieć do lekarza zająć kolejkę 🤪...masakra
no mi si eSebastian zawsze podobało,choć teraz ja byłąm za Wiktorem,ale mówię do męża wybieraj 🤢ebastian(on zaproponował) albo Wiktor,no to wybrał

kurcze zaraz padnę z bólu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
Mój synek miał być Sebastian ale chyba jednak bedzie Dominik 🙂


Jeśli miał być synek to mój mąż chciał Mateusza lub Dominika więc to pierwsze odpadło od razu a Dominik chyba by został także dobry wybór Sylwuś 🙂 😉 Generalnie przy córce nie mieliśmy wątpliwości co do imienia więc nikt nie musiał iść na kompromis bo oboje podjęliśmy taką decyzję 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuska_D napisał(a):
Aduś napisał(a):
Kumpela przytyła 32 kg 🤪,synek miał ok.4 kg...do dzisiaj walczy z wagą a to juz 2,5 roku 🤪


Oooo rany 🤪 To jest dopiero waga 🙂 według mnie ja przytyłam w sam raz bo bardzo gruba nie jestem- no i dużo w cycki poszło ...tylko, żeby później do pasa nie zwisały haha 😁 No ale ufam swojemu lekarzowi więc to co powiedział nie było bez znaczenia: Tak czy owak staram się jeść mniej słodyczy, a reszty nie odpuszczam 🙂 😁 Coś pisałyście o salach porodowych - u mnie są pojedyncze sale do porodu, ale po porodowe już kilku osobowe (chyba po 3-4 kobietki leżą na sali), a poród rodzinny niby rzeczywiście niepłatny ale darowizna dla szpitala 50 zł 🙂 No i ten strój dla taty trzeba kupić chyba za 7 czy 8 zł przed wejściem an porodówkę.


ja przytyłam głównie na brzuchu,ale poszło też trochę w tyłek i uda,tym się nie martwię...ale nie spojrzę chyba na brzuch po porodzie,nie dość,ze po drugim to te rozstępy koszmarne mnie przerażają 😞,no i boje się ,ze brzuch będzie wisiał 😞....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...