Skocz do zawartości

IN VITRO - za czy przeciw? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć 🙂
chciałam poznać Waszą opinię na temat zapłodnienia metodą in vitro. Jaki macie do tego stosunek?
Ja osobiście jestem ZA tą metodą. Gdybym nie mogła począć dziecka naturalnie, na pewno zdecydowałabym się na tą metodę. Nie patrzę na to wszystko jak Kościół, że to "ingerencja w ludzkie stworzenie" - dla mnie to ratunek dla wielu par pragnących mieć dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem jak najbardziej za 🙂 🙂

To czesto jedyny sposob zeby kochajace sie pary mialy dzidziusie. To m.in. opinia jedna z wielu sprzecznych z moimi przekonaniami a Kosciolem. TO tak samo jak jak kobieta rodzi 10-te dziecko i nie moze sie zabezpieczac bo tak chce Bóg...to KOsciol tak mowi nie Bog.
Tak wiec wydaje mi sie ze nawet osoby praktykujace chodzenie do Kosciola nie powinny sie dlugo zastanawiac i zdecydowac sie na sztuczna zaplodnienie. Posiadanie potomkow jest kwintesencja zycia kazdego czlowieka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
ja tez jestem za ta metoda ... nie ma nic cudowniejszego dla par gdy nie moga sami splodzic...
fak faktem przy tej metodzie jest poczete kilka dzieci i wybierane najslniejsze lecz na poczatku to tylko raptem kilka komoreczek wiec moim zdaniem nie mozna jeszcze powiedziec o dziecku - dopiero jak zaczyna bic serduszko to jest malenstwo ... gdybym ja nie mogla miec dziecka a miala bbym pieniadze to bym sie zdecydowala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia1989 napisał(a):
Jestem za... jednak dla normalnych par... a nie np lesbijskich...


lesbijki to też kobiety, które marzą o dziecku.. więc skoro nie mają partnera tylko partnerkę, to w jaki sposób mają zajść w ciążę? Tu tylko wchodzi w grę in vitro lub ewentualnie adopcja.
Nie dyskryminujmy już tak homoseksualistów.. Niekiedy para lesbijek potrafi dać więcej miłości dziecku niż para heteroseksualna ( chodzi mi o patologiczne rodziny, gdzie na 1 miejscu jest alkohol )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia 1986- ja wspolczuje tym dzieciom ktore by mialy rodzicow homoseksualistów,wiesz na jakie drwiny w życiu by byly wystawione?przez co by musialy przejsc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamis21 napisał(a):
kasia 1986- ja wspolczuje tym dzieciom ktore by mialy rodzicow homoseksualistów,wiesz na jakie drwiny w życiu by byly wystawione?przez co by musialy przejsc?

Ja jestem za in vitro bez wzgledu na to czy jest to para hetero czy homoseksualna....
Prawda jest taka ze ludzie zawsze sobie znajda powod do drwin...Z adoptowanych dzieci tez drwia i co? normalne to jest? raczej nie!
swiadczy o niedojrzalosci takich osob.
Pary homoseksualne tez maja prawo do szczescia a to ze sa homo a nie hetero nie oznacza ze sa nienormalni. Taka maja orientacje i mysle ze w dobie 21wieku powinno sie przynajmniej sprobowac to zaakceptowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Jestem za in vitro.
I choć ja raczej tolerancyjna jestem to nie widzę przyszłości dziecka mającego dwie mamy bądź dwóch tatusiów. Taki kraj niestety 😞 Stąd na przykład mój dobry przyjaciel ze swoim obecnym mężem wyjechał najpierw do Holadnii a teraz mieszkają w Szwecji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):

chciałam poznać Waszą opinię na temat zapłodnienia metodą in vitro. Jaki macie do tego stosunek?

Jestem za. Choć co racja to racja - w naszym kraju trochę brak regulacji prawnych pod tym względem, ale sama metoda powinna być ogólnodostępna!


kasia1986 napisał(a):

Nie dyskryminujmy już tak homoseksualistów.. Niekiedy para lesbijek potrafi dać więcej miłości dziecku niż para heteroseksualna ( chodzi mi o patologiczne rodziny, gdzie na 1 miejscu jest alkohol )

Również popieram.


kamis21 napisał(a):
kasia 1986- ja wspolczuje tym dzieciom ktore by mialy rodzicow homoseksualistów,wiesz na jakie drwiny w życiu by byly wystawione?przez co by musialy przejsc?

Tak samo kiedyś drwiono z tych, którzy nie mieli matki albo ojca. Jednak stało się to powszechne - i już nikt nie drwi, bo to norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wcześniej już się wypowadałam na temat in vitro - jak najbardziej jestem za. Jednak nie popieram tego aby homoseksualiści wychowywali dzieci. Każde dziecko powinno mieć matkę i ojca. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy dziecko miałoby dwóch tatusiów czy dwie mamusie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie Marta pary homoseksualne nie powinny wychowywac dzieci!!!

Sathi napisał(a):

Tak samo kiedyś drwiono z tych, którzy nie mieli matki albo ojca. Jednak stało się to powszechne - i już nikt nie drwi, bo to norma.


ale watpie zeby dwoje mężczyzn lub dwie kobiety wychowujące dzieci stalo sie kiedys normą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
Dokladnie Marta pary homoseksualne nie powinny wychowywac dzieci!!!

Sathi napisał(a):

Tak samo kiedyś drwiono z tych, którzy nie mieli matki albo ojca. Jednak stało się to powszechne - i już nikt nie drwi, bo to norma.


ale watpie zeby dwoje mężczyzn lub dwie kobiety wychowujące dzieci stalo sie kiedys normą...


Ja też nie uważam, żeby to się kiedykolwiek przyjęło jako norma! Pomyślmy o tych dzieciach które zostałyby zaadoptowane przez homoseksualistów...w szkole na pewno nie miałoby łatwo. Co innego nie mieć ojca czy matki, a co innego mieć dwóch tatusiów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...