Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc mamuski 🙂
Wczoraj nie moglam do was zajrzec bo strona nie chciala sie otworzyc, myslalam ze sie wsciekne 😠 ale z tego co juz przeczytalam to nie tylko u mnie to szwankowalo 🙂

HONORATKA slonce mysl pozytywnie 🙂 Wszystko bedzie dobrze z waszym maluszkiem 🙂 😘

Pogadalam chwile z moja mama wczoraj, wyslalam jej zdjecia by zobaczyla jaka jej corunia sie papusna zrobila 😁 😁 Stwierdzila ze moj brzuchol jest bardzo nisko i mozliwe ze szybciej maluch sie jednak urodzi 🙂 jak dla mnie ok, byle on byl zdrowy to najwazniejsze 😜 powiedzialam to mojemu i stwierdzil ze on w takim razie szybciej wroci do domu, nie 7 stycznia a 5 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka grube maszkarony 🤪 😁 😁 piję kawę sypaną ze śmietaną i muszę przyznać, że smakuje mi po raz 1 od dłuższego czasu, kiedyś kawę piłam 3-5 razy dziennie, a teraz 1-2 w tyg. kilka łyków i do zlewu, co te dzieci z nami nie robią 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciasto bananowe

Składniki:
/proporcje na tortownicę o średnicy 21-23 cm lub inną formę o podobnej objętości/
4 spore, bardzo dojrzałe (!) banany
3 łyżki słodu lub trochę rodzynek (ew. fruktoza, cukier lub inne słodkości)
2 szkl. mąki razowej
1,5 łyżeczki sody
0,5 łyżeczki soli
1/3 szkl. oleju + odrobina do wysmarowania blachy
1/4 szkl. wody
1 łyżeczka aromatu waniliowego (opcjonalnie)
1 szkl. posiekanych orzechów włoskich
ew. 1/4-1/2 szkl. rodzynek
Przygotowanie: 30-60 min.
Banany (ew. z rodzynkami, które można wcześniej namoczyć we wrzątku) zmiksować blenderem. Jeżeli ciasto słodzimy czymś innym niż rodzynkami, to równie dobrze można rozgnieść banany widelcem. Dodać resztę składników, wymieszać łyżką. Z mieszaniem mąki razowej, w przeciwieństwie do białej, nie ma najmniejszych nawet problemów - kolejny powód, żeby używać mąki nieoczyszczanej 🙂

Wylać ciasto do wysmarowanej olejem formy. Piec w 180°C przez 45-50 minut lub aż drewniany patyczek włożony do ciasta będzie czysty, a samo ciasto będzie rumiane i będzie odstawało od formy.
Wskazówki i uwagi:
* Im mniej dojrzałe banany, tym mniej słodkie i mniej wilgotne ciasto. Można wtedy ratować się dodając więcej słodu lub rodzynek i odrobinę więcej wody. Generalnie lepiej jednak używać bardzo dojrzałych lub wręcz przejrzałych (ale nie zepsutych!) bananów.
* Słód jest podobny do miodu, tyle że trochę gęściejszy, toteż raczej trudno podać dla niego dokładną ilość. Podałam 3 łyżki, ale powinny one być dosyć wypukłe.
* Polecam dodanie aromatu waniliowego choć nie jest on konieczny. Wtedy ciasto tak absolutnie zabójczo pachnie, że nie można utrzymać języka za zębami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...