Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
Honorata kiedy podasz kaszę mannę z glutenem? Są takie kaszki bezsmakowe, bezmleczne które zalewa sie wrzątkiem? Bo mi pediatra kazała pół łyżeczki do zupki jarzynowej...a nie chcę gotować takiej ilości kaszy 🙃

heh jakoś wogóle nie myślałam o wprowadzeniu nowych pokarmów
chciałam rzeczywiście dopiero po 6 miesiącu
ale jeśli mam od sierpnia zacząć pracę to pewnie pod koniec czerwca trzeba będzie zacząć o tym myśleć i działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
właśnie się zorientowałam, że to już koniec maja a ja mam macierzyński do 12 czerwca i jeśli chcę te dodatkowe 2 tygodnie to muszę zanieść podanie do pracy
a wy dziewczyny pewnie też wam się niedługo urlopy kończą bo przecież ja urodziłam stosunkowo najpóżniej
wybierzemy urlopy wypoczynkowe i
co robicie dalej wraca któraś po urlopie do pracy?
pytam bo chcę chyba uspokoić wyrzuty sumienia że tylko ja opuszczam moje dziecko

Ja miałam wrócić pod koniec czerwca, ale biorę jeszcze dwa tygodnie urlopu i wracam 18 lipca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
Honorata kiedy podasz kaszę mannę z glutenem? Są takie kaszki bezsmakowe, bezmleczne które zalewa sie wrzątkiem? Bo mi pediatra kazała pół łyżeczki do zupki jarzynowej...a nie chcę gotować takiej ilości kaszy 🙃

heh jakoś wogóle nie myślałam o wprowadzeniu nowych pokarmów
chciałam rzeczywiście dopiero po 6 miesiącu
ale jeśli mam od sierpnia zacząć pracę to pewnie pod koniec czerwca trzeba będzie zacząć o tym myśleć i działać

No ja dlatego też już o tym myślę, we wtorek zapytam lekarki co i jak najlepiej podawać. Chcę żeby mały już w połowie lipca jadł obiadki, kaszki, deserki i cycka 🙂 Na razie dałam mu deserki: jabłuszko i jabłuszko z marchewką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od niedzieli wszystko w miejscu stoi bo mamy trochę problemów rodzinnych ale to nie chciałam wam się żalić
meble nie mają jeszcze swojego miejsca, nie wszystkie kartony rozpakowane
i jaki widać materac przy ścianie na którym śpi teściowa mieszkająca od kilku dni z nami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Śliczne meble, sama bym takie chciała 🤪

Patka ja kąpię małą zawsze po kupie czyli raz dziennie, ale o różnej porze 🙂

dzięki podobały nam się troszkę inne ale były dużo droższe 😠


Oj tam,. mi się te bardzo podobają 🙂 my też będziemy musieli niedługo meble wymienić, ale na razie kuchnia wymaga remontu i nowych mebli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusiak w jakim sensie? 🤪

Moja zjadła 180ml mleka z kaszką 8 łyżek 😁 o matko.. przeżarła się, ale to dobrze, bo o 15 zjadła tylko 60ml. I była głodna mocno. Kupiłam kaszkę z sokiem malinowym 🤪 ciekawe czy jej posmakuje jak wykończę tą morelową. Zauważyłam, że chętniej je kaszkę niż mleko dziwne. A to przecież gęste jest, no, ale muszę takie robić, bo ten smoczek jest specjalnie do kaszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
Majuśka jęczała rano to dałam jej w końcu nurofen. Cały dzionek jakoś przeleciał a teraz znów marudzi, temp. w pupci mierzona 38 st. 😞 Zęby to czy coś innego?


Może i zęby, nie wiedziałam, że one tak się wyrzynają jeden po drugim w ciągu mieś... ile ona ma już ząbków? 2-3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisałam na forum pytanie do ekspertów w sprawie wody.

mama_justyna napisał(a):
Witam. Mam pytanie odnośnie wody mineralnej. Moja przeszło 5 miesięczna córeczka bardzo chętnie pije wodę. Zawsze daję jej tą przegotowaną. Zastanawiam się jednak nad wodą mineralną "suorową". Czy można takiemu małemu dziecku dawać taką, nieprzegotowaną wodę czy jeszcze za wczesnie?
Pozdrawiam


Odpisali mi:
etrojanowska napisał(a):
Witaj,

Dzieciom od około 6 miesięcy można podawać wodę mineralną, oczywiście niskozmineralizowaną i niskosodową, posiadającą odpowiedni atest. Tej wody nie trzeba przegotowywać, ważne jednak by po otwarciu nie stała dłużej niż 12 godzin.
pozdrawiam, Ela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Majuśka jęczała rano to dałam jej w końcu nurofen. Cały dzionek jakoś przeleciał a teraz znów marudzi, temp. w pupci mierzona 38 st. 😞 Zęby to czy coś innego?


Może i zęby, nie wiedziałam, że one tak się wyrzynają jeden po drugim w ciągu mieś... ile ona ma już ząbków? 2-3?
4 i dalej idą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
Napisałam na forum pytanie do ekspertów w sprawie wody.

mama_justyna napisał(a):
Witam. Mam pytanie odnośnie wody mineralnej. Moja przeszło 5 miesięczna córeczka bardzo chętnie pije wodę. Zawsze daję jej tą przegotowaną. Zastanawiam się jednak nad wodą mineralną "suorową". Czy można takiemu małemu dziecku dawać taką, nieprzegotowaną wodę czy jeszcze za wczesnie?
Pozdrawiam


Odpisali mi:
etrojanowska napisał(a):
Witaj,

Dzieciom od około 6 miesięcy można podawać wodę mineralną, oczywiście niskozmineralizowaną i niskosodową, posiadającą odpowiedni atest. Tej wody nie trzeba przegotowywać, ważne jednak by po otwarciu nie stała dłużej niż 12 godzin.
pozdrawiam, Ela


No to w grę wchodzą małe butelki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Majuśka jęczała rano to dałam jej w końcu nurofen. Cały dzionek jakoś przeleciał a teraz znów marudzi, temp. w pupci mierzona 38 st. 😞 Zęby to czy coś innego?


Może i zęby, nie wiedziałam, że one tak się wyrzynają jeden po drugim w ciągu mieś... ile ona ma już ząbków? 2-3?
4 i dalej idą?


Kurcze no bez przesady, chyba nie.. trochę za mocno by ją wysypało zębami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Majuśka jęczała rano to dałam jej w końcu nurofen. Cały dzionek jakoś przeleciał a teraz znów marudzi, temp. w pupci mierzona 38 st. 😞 Zęby to czy coś innego?


Może i zęby, nie wiedziałam, że one tak się wyrzynają jeden po drugim w ciągu mieś... ile ona ma już ząbków? 2-3?
4 i dalej idą?


Kurcze no bez przesady, chyba nie.. trochę za mocno by ją wysypało zębami.
Łap z gęby nie wyciąga, slini się jak oszalała. Je tylko na spiocha bo tak nic nie chce. Poczuje tylko mleko i ryk za to wodę pije na potęgę. Dałam jej znów nurofen i zaczyna się wściekać. Poczekam i najwyżej rano pójdę z nią do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...