Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
w 29 tyg ciąży Waga malucha wynosi około 1250gram, a dziecko ma ok. 37cm długości.

Po skończeniu tego tygodnia maluch będzie wyglądał niemal tak samo jak urodzony o czasie noworodek. Ma niebieskie oczka, rzęsy, nosek, kształtne usta i?świetnie rozwinięty węch.

Dziecko doskonale zapamiętuje Twój zapach.

Tłuszcz odkładany pod skórą chroni dziecko przed utratą ciepła i pozwala regulować temperaturę.

System nerwowy jest już rozwinięty: reakcja na bodziec następuje w ułamku sekundy.

w 29 tyg ciąży Pępowina jest gruba i sprężysta. Wewnątrz są dwie tętnice i żyła. Jej budowa pozwala na dostarczanie pożywienia i tlenu.

Dno macicy znajduje się 7,5-10,5cm powyżej pępka. Wysokość dna macicy mierzona od spojenia łonowego wynosi 29cm. Twoja waga wzrosła w tym okresie o ok. 8,50-11,50kg.

Mogą pojawić się skurcze łydek. Porozmawiaj o ewentualnej suplementacji wapnia i potasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to zawsze powiadam tak dla matki i ojca ktorzy maja pierwsze dziecko to bez roznicy oby zdrowe a dla matki ktora rodzi drugie powinny marzenia sie spelniac o parce no nie powiem nie kazdy chce parki bo sa gusta i gusteczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak serio pan bog daje to na co wie ze sobie poradzimy

kiedys znalazlam cos takiego a raczej przeczytalam u siebie na forum mam mame tez styczniowa i dowiedziala sie ze dzieci beda uposledzone ale nie o tym o tej historyjce


"Czy zastanawialiście się w jaki sposób są wybierane matki upośledzonych dzieci. Wyobrażam sobie Boga unoszącego się w powietrzu nad ziemią. Każe Aniołowi robić notatki w Wielkiej Księdze. W końcu Bóg każe zapisać Aniołowi jej imię i uśmiecha się – daj jej dziecko niepełnosprawne. Anioł jest ciekawy
- dlaczego jej Boże? Ona jest taka szczęśliwa…
- Dobrze, uśmiecha się Bóg - czy mógłbym dać dziecko kalekie matce, która nie zna uśmiechu? To by było okrutne. – Ale czy ona ma cierpliwość? – pyta Anioł.
- Nie chcę by miała za dużo cierpliwości bo utopi się z ubolewania i rozpaczy.
Jak minie szok i uraza do mnie, ona sobie poradzi (…)
- Ale Boże, ja nawet nie wiem czy ona w Ciebie wierzy? Bóg się uśmiecha – nie ma znaczenia, ta jest idealna, ma dosyć samolubności. Anioł wzdycha
- samolubność, czy to coś dobrego? – Bóg kiwa głową
- jeżeli ona nie będzie mogła oddzielić siebie choć czasami od chorego dziecka, to nie przeżyje. Tak, ona jest kobietą, którą błogosławię dzieckiem mniej niż idealnym…. To jest kobieta, która teraz nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że kiedyś będą jej tego zazdrościć. Ona nigdy nie będzie pewna żadnego słowa. Nigdy nie będzie ufała żadnemu swemu krokowi. Ale kiedy jej dziecko powie po raz pierwszy “mamo”, uświadomi sobie cud którego doświadczyła. Widząc drzewo lub zachód słońca lub niewidome dziecko, będzie potrafiła bardziej niż ktokolwiek inny dostrzec moją moc. Pozwolę jej też aby widziała rzeczy tak, jak ja sam widzę (ciemnotę, okrucieństwo, uprzedzenia) i pomogę jej, aby potrafiła wzbić się ponad nie. Nigdy nie będzie samotna, będę przy niej w każdej minucie jej życia, bo ona w tak troskliwy sposób wykonuje swoją pracę, jakby była wciąż przy mnie.
- A święty patron?- zapytał Anioł, trzymając zawieszone w powietrzu gotowe do pisania pióro. – Bóg uśmiechnął się i odpowiedział – Aniele, wystarczy jej lustro…"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie się wczoraj udało zapisać na usg 3d w moim mieście na 27 listopada. Tylko on jeden ma u nas taki sprzęt. Już nie szukam gdzie najtaniej, bo potem się trafia na konowałów 😞 I z nagraniem będziemy mieli 🙂 Poza tym super, bo ten lekarz pracuje w szpitalu, którym będę rodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...