Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ostatnio babka mowila ,ze wyprawka wyszla jej 8.000zl wiec 2.000zl wydaje mi sie malutko, ale dobrze, bo to nawet nie jest jedna wyplata wiec wiecej da sie odlozyc 🙂

Cale szczescie, jak mam liste to ide i kupuje wedlug listy i raczej nie wykraczam poza nia 🙂 ale moze wtedy wszystkie ciuszki nowe kupie... zalezy czy bedzie na 100% dziewczynka czy chlopiec, bo dla chlopca bym miala od znajomych a dla dziewczynki to juz nie a mam najprawdopodobniej dziewczynke 🙂 ale spioszki to bez roznicy... i czytalam o swietach bozonarodzeniowych z nowym czlonkiem rodziny, i szczerze mowiac przydalo mi sie to przeczytac 🙂

http://polki.pl/rodzina_rodzice_artykul,10011902.html

http://polki.pl/rodzina_rodzice_artykul,10011926.html to mnie zasmucilo, poniewaz uwielbiam wigilijne dania! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj kasia1986! 🙂

Wanienka taka prosta,najzwyklejsza kosztuje u nas 20-30zl ale patrzylam rowniez na allegro, bo wiekszosc rzeczy sprawdzalam na allegro. Dzieki za nazwe masci, i smaruje sie nia sutki tak?

rozek kupie jeden usztywnaniy a drugi nie a przynajmniej takie mam plany.

czyli 2200zl to mniej wiecej tak jak mi, czyli nie wyszlo mi jakos podejrzanie tanio tylko normalnie? Ahh te babki, wwszystko wyolbrzymiaja albo poprostu najzwyklej w swiecie mysla,ze wozek MUSI kosztowac 2000zl ,łożeczko 500zl , posciel 200zl. Czytalam dzisiaj i to mi przemowilo do rozsadku, ze maluszkowi jest obojetne czy dostanie prezent pod choinke za 20zl czy za 300zl i ze obojetne jest dla niego czy spi w normalnej poscieli czy w jakiejs extra za kupe kasy.

Domyslam sie ,ze te zakupki to sama przyjemnosc 🙂 moj M pewnie sie ucieszy jak mu powiem ile po podliczeniu wynioslo wszystko bo liczylismy 4-5tys. Moze wyremontujemy pokoj... ? hmm...

Pozatym chce zrobic tak,ze jeszcze na takie "ewentualne" wydatki do tego doliczyc 500zl. Nigdy nie wiadomo,czy maluszek nie bedzie miec na cos uczulenia itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka dodaj jeszcze do listy kocyk. Na początek jeden wystarczy 😉
A i kombinezonik i jeszce jakieś ciepłe ubranie na wyjście ze szpitala, bo tego nie zauważyłam na liście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a kocyk cienki czy gruby? Hmm... moze jeden taki i jeden taki?
A na wyjscie ze szpitala sweterek i spodenki polarowe? Mozliwe,ze beda silne mrozy, faktycznie nie pomyslalam o tym :P
Kombinezonik to koszt ok. 50zl.
A takie ciuszki cieple dla malenstwa bede miec od kolezanki wiec jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój kochany bedzie sie smiac,ze ja musze miec zawsze wszystko zaplanowane i rozpisane pol roku wczesniej, ale pozniej bedzie mi dziekowac za to! 🙂

Mysle ,ze im dluzej planowane i przemyslane zakupy tym lepsze, Przynajmniej sie wie co kupic !

A co myslicie o ilosci butelek i smoczkow do butli? nie za malo? Bo sama nie wiem... bede sie doic 1-2 razy dziennie ale to tez nie na poczatku tylko pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, ja też lubię mieć wszystko zaplanowane. I muszę Ci podziękować za tą listę, bo swojej jeszcze nie ułożyłam a ta jest bardzo skrupulatna.
To co Ci mogę jeszcze doradzić, to: body kupuj zapinane przy szyjce nie takie co mają taką jakby zakładkę, bo często potem robi się w nich wielki dekolt 😉 Przynajmniej u nas tak było.
Co do kocyków, to przyda się i taki i taki. Dobrze ten cienki kupić troszkę mniejszych wymiarów, by potem na wiosnę mieć go do wózka (bo śpiworek wtedy to za gruba rzecz)

Z ilością smoczków i butelek to nie pomogę. Ja miałam tylko jedną, bo małą karmiłam do 9 miesiąca piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termin na 19 grudnia a wiadomo że może to być plus minus 2 tygodnie i kurcze martwię sie tym, że świeta Bożego Narodzenia spędzę w szpitalu 😞 myslałyście dziewczyny że tak może być ?? A super by było jak by maleństwo urodziło się przed świętami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termin na 6go grudnia. Prawdopodobnie mogę urodzić wcześniej przez tego cholernego paciorkowca 😠
Ale bardzo bym chciała w terminie. Taka fajna data 😉

Fredeczka. Ja nie mam nawilżacza powietrza. Kiedy grzeliśmy grzejnikami to wieszałam mokre pieluszki lub ręczniki 😉
Maleństwa teraz rządzą naszym organizmem i dają znać gdy coś im nie pasuje :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Mamusie 🙂

Uporałam sie z tymi morelami, zrobiłam kompoty z imbirem i dżemy.

Fajnie macie, że już zaczynacie kompletowac wyprawke! Mój Luby powiedział, ze do 8 miesiąca wstrzymamy sie z zakupami bo to pecha przynosi-a potem wybierzemy sie na WIELKIE ZAKUPY! 🤢

agnieszkaw26 ja mam termin na 20 grudnia ciekawe czy zdążymy przed Świętami 🤪

Fredeczka ta lista jest super, też miałam coś takiego napisac po konsultacji z przyjaciółką, która w lutym rodziała a prosze już mam gotowe :P

co do celulitu to ja już długo mam taki lekki na udach i pośladkach a rozstępów póki co nie zauważyłam, moja mama też nie miała więc moze i mnie ominie 😉 a moja waga-w pierwszym trymestrze spadłam o ok 2,5-3 kg a teraz powróciłam do wagi sprzed ciąży. Jutro mam wizyte u lekarza i usg wiec sie zważe 🙂
niecierpliwie czekam też na ruchy mojego Skarba bo jak narazie to nic 😞

Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli życze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie zlozylismy z ukochanym lozeczko 🙂 jaka frajda! tylko,ze baldachim sie nie miesci u nas w pokoju 😞 mamy za niskie sufity ;/ ale cos sie wykombinuje, skroci sie ta rurke czy cos 😉

hehe wszystkie na jednej liscie bedziemy sie podpierac :P fajnie hehe 🙂 tylko nie wiem czy jeszcze czegos nie brakuje ( to moje pierwsze malenstwo).

Milej niedzieli wszystkim zycze! 🙂 Ide sie opychac slodyczami:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczka, przesyłam Tobie i innym Mamuśkom fajny link z wyprawką:
http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf
Mi ta lista bardzo pomogła, oczywiście są punkty, które wydaja mi się zbędne, ale ogólnie fajnie jest to wszystko napisane. Może się Wam to przyda.. 🙂
Co do wanienki, to moja tyle kosztowała, bo kupiłam taka nastawianą na wannę, dla mnie taka wydaje się stabilniejsza bo ma płaskie dno i korek do spuszczania wody 🙂
a co do kosztów, to rzeczywiście maluszkowi jest wszystko jedno za ile zrobi mu się wyprawkę 🙂
3majcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE 😎 WCZORAJ PISAŁAM, ŻE JESZCZE NIE CZUJE KONKRETNYCH RUCHÓW MOJEGO MALEŃSTWA, A DZIŚ JUŻ POCZUŁAM :laugh: I TO BYŁO NAPRAWDĘ KONKRETNIE BO AŻ PODSKOCZYŁAM NA KRZEŚLE :laugh: POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE OBECNE I TE PRZYSZŁE 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka gratuluje 🙂 Ja juz od tygodnia czuje swoje malenstwo 🙂 A jak samopoczucie wam dopisuje?
Ja w porownaniu z pierwszym trymestrem o niebo lepiej!
Codo wyprawki szalu jeszcze zakupowego to u mnie nie bylo mebelki zostawiam na koncowke 🙂 Ale za to wszelkie ubranka kolekcjonuje juz od jakiegos czasu 🙂 Pozdrawiam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!

Wlasnie sobie przeczytalam ta liste z e-kubraczek.pl i powiem,ze wlasciwie to duzo rzeczy nie zapopmnialam 😁

-karuzela na lozeczko, nie wiem,czy kupie, ale pewnie sie skusze:P
-paklanki czyli worki na pampersy napewno kupie :P
-zasypki nie kupuje z tego samego powodu. Bryli sie.
-krem do buźki oczywiscie ( zapomnialam) ☺️
-sliniaczek - pozniej kupie jakies 🙂
-sweterek - mam:P
-sukienka,spodnie ok.
-ubranko wyjsciowe tez jak najbardziej ale nie po to ,ze innym mamom szczenka opadla,tylko po to,zeby malenstwo ladnie wygladalo 🙂
-jesli chodzi o spacerowanie to w wozku zawarlam wszystko typu folia,parasolka,torba itp 🙂

Ale baaaardzo przydatne jest to,co zabrac do szpitala... Ja juz miesiac wczesniej pewnie sobie wszystko przygotuje 😁

Agnieszka moje malenstwo tak od soboty o sobie daje znac 🙂

Milego dnia dziewczynki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki po weekendzie!
Ja nie mam jeszcze kompletnie nic dla dzieciątka chociaż kusi mnie coraz bardziej żeby kupić parę ciuszków. Te listy są bardzo przydatne, szczególnie że ze mnie zapominalska i lista będzie dla mnie niezbędna :laugh:
Dzieciątko od rana daje o sobie znać chyba jest głodne, w takim razie zabieram się za śniadanko 🙂
Miłego tygodnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie 🙂
Przebrnęłam przez 20 stron, ale się rozpisałyście.
Witam nowe mamusie 🙂
Z zaległości cegiełka za poród rodzinny to najprawdopodobniej 150 zł.
Co do wyprawki dla dziecka, ja sporo rzeczy dostane bo moja siostra ma 1,5 rocznego bobaska, więc jeśli będzie chłopiec to będę miała sporo fajnych rzeczy, no i ja zakupy zacznę robić tak we wrześniu z nią oczywiści bo ona najlepiej doradzi co wykorzystała dla dziecka np. ona wcale nie używała body na długi rękaw bo dziecku jest za gorąco, no i body zwłaszcza przy pierwszym dziecku zaczęła zakładać później bo jej po prostu było niewygodnie takie maleństwo w to ubierać, więc ja na sam początek pokupie koszulki aż się wprawię, wózek kupimy po porodzie, łóżeczko też ale wcześniej sobie wybiorę jaki mąż ma kupić i jak będę w szpitalu to kupi 🙂
Co do bratowych i innych takich wrednych bab to ja toczę regularna wojnę z teściową i jedną siostrzyczka męża ( z nią się nie odzywam prawie 2 lata) druga jego siostrzyczkę można strawić ale niestety wszystkie 3 maja straszne ciągotki do obmawiania innych a ja strasznie tego nie lubię i jest jak jest, ale co tam niech spadają:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chce miec wszystko dopiete na ostatni guzik jak malenstwo przyjdzie na swiat 🙂 juz sie doczekac nie moge... a ostatnio tak bardzo jedna stara piosenka wpadla mi w ucho i chyba na moim slubie wlasnie do niej bedzie pierwszy taniec 🙂

http://marcinoll.wrzuta.pl/audio/8B6SiznChCT/glenn_medeiros_-_nothing_s_gonna_change_my_love_for_you_www.musicishere.fora.pl

odzwierciedla moje uczucia, jest przepiekna poprostu! Teraz takich piosenek juz niikt nie tworzy. A i mojemui ukochanemu sie bardzo podoba 🙂 czesto siedzimy razem i cos robimy i ja spiewamy 🙂


A tak wogole to ktos wie co u sloneczka slychac? Pewnie jest jej strasznei ciezko 😞 samej sie z tym uporac...

Emmax moje lozeczko juz stoi w pokoju 😁 Ojj troche zabawy przy tym bylo, wiec jesli mozecie tez wczesniej zlozcie ,bo wasi ukochani napewno by sie cieszyli gdyby ktos pomogl im przy tym, a pozatym to niezla frajda 🙂

Lece za chwile na autobus i do pracy ... Ale tylko poniedzialek,wtorek,sroda i... ;> WOLNE! 🙂 szybciej mam :P

Papa dziewczynki i brzusie nasze kochane 🙂 Milego dnia (deszczowego u mnie) wszystkim zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...