Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dzidzia nim on wyczyta z karty sobie wszystko co i zlecał co mi badał to o wszystko pyta, wiec stale powtarzam to samo, ze to badanie już robił, że to biorę itp ehhh faceci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anja25 napisał:
Dzidzia popytaj w szpitalu gdzie bedziesz rodzic o polską położną-napewno sie jakaś znajdzie 😉 a poza tym polskie położne wyemigrowały nie tylko na Wyspy 🤪



aż tylu polskich lekarzy o położnych jest tam u Ciebie 😲 😲 noo to zazdrosze, popytam ale wydaje mi się że w salzburgu nie będzie polskich lekarzy ani położnych a zależałoby mi 😞 kurde czemu ja nie mieszkam we wiedniu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzidzia jeśli masz e-card to na Twoim miejscu chodziłabym tutaj do lekarza, jeśli nie to może lepiej narazie w polsce bo prywatna wizyta u gin kosztuje ok 70-80 euro, z tego co wiem prywatny poród-800 euro (jeśli nie ma komplikacji to obecna jest tylko położna) a w razie problemów to lekarz przychodzi ale i cena wzrasta.

pamiętaj też o przetłumaczeniu na j.niem całej karty ciąży i wszystkich wyników badań.

zacznij już sie dowiadywac np. jak jest w salzburgu polski kościół to tam też na pewno jest tablica z ogłoszeniami: usługi, praca itp albo sama zamiesc ogłoszenie, że szukasz polskiego lekarza-najpierw ogólnego a on już Cie na pewno dalej pokieruje bo polscy lekarze na emigracji znają sie.

Trzymam kciuki i nie martw sie! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam e-card także z tym nie ma problemu 😉 ale i tak jak narazie jeżdzę co miesiąc do polski więc wole tam narazie chodzic 😉
znalazłam fajną strone z lekarzami za granicą
http://www.polscylekarze.org/index.php?m=Doctors&av=Show
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola gratuluje ja w ciagu lipca na pwno sie dowiem co bedzie bo teraz ide do swojej gin a pod koniec lipca na 4d ja czuje ze chłopak ale zobaczymy
czuje sie dobrze dzidzia kopie oby tak dalej brzusio rośnie 😮 biust tez i juz mi przeszkadza
a co do gin to moja jest bardzo delikatna ale mi nie robi roznicy czy to facet czy kobieta 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpisałyście :laugh:
Nadrabiałam 12 stron 😉
Jeśli chodzi o lekarzy ginekologów, to ja jakoś nie mogłam natrafić na kogoś fajnego aż do 8 miesiąca ciąży 🤢
Teraz moją ciążę prowadzi położna i jak na razie jestem zadowolona.
24.07 mam usg i już nie mogę się doczekać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf jeżeli chodzi o muzykę to jestem uzależniona od Requiem Mozarta, co mnie cieszy bo podobno dobrze działa na dzidzię ale do zasypiania to ona ABSOLUTNIE się nie nadaje, zresztą posłuchaj sobie: http://www.youtube.com/watch?v=mb3bwGb0glQ&feature=PlayList&p=678DF3A1B39FF735&index=0&playnext=1

Do uspania to chyba fajna będzie Beethovena Moonlight Sonata, jeżeli oczywiście lubisz klasyków :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka, raczej nie słucham na codzień klasyki, ale coś tam czasami sobie włączę. Beethovena lubię bardzo - a sonatę księżycową próbowałam grać na fortepianie 😜 zrezygnowałam, bo rodzina nie mogła tego wytrzymać 😉, Straussa tez czasami posłucham, ale najchętniej to bym coś z klimatów soul i podonych. Teraz jednak buszuję w coldplay, stereophonics, i takich tam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie grudniowe mamusie 🙂 mam na imię Gosia mieszkam w Wiedniu i termin porodu też mam na grudzień a dokładnie na 29 bardzo często czytam Wasze forum ale jakoś nie miałam chwilki czasu żeby się do Was odezwać jeśli pozwolicie to chętnie się do Was dopisze 🙂 Pozdrawiam serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka dzięki za info - posłucham sobie jutro w pracy 🙂

Czy wam też puchną stopy w kostkach? Zazwyczaj wypoczęte po nocy nóżki wracają do swoich rozmiarów, ale przyznam, że zaczyna mnie to martwić. Nogi mi puchną raczej w upalne dni, a dziś było mega duszno.

Witam nową grudniowkę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki

Ja dopiero do domku dotarłam,pożegnałam męża 😞 😞 i siedze teraz sama jak palec w domu eh... ale posiedziałam dzisiaj troszke nad wodą i już mi lepiej 🙂

Akompf to rzeczywiście nie przyjemne,mnie na szczęście omija ten przykry stan,ale wiem jakie to uciążliwe.

Witam nową grudniówke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosiu,
Mi na razie jeszcze nic nie puchnie, ale ogólnie zawsze w upalnie dni miałam nabiegnięte ręce, na razie nie mam zobaczymy.Jak będą ci mocno puchnąc to lekarz może ci przepisać jakieś tabletki, moja sis brała ale nie wiem co to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 mam nadzieję że nie będziecie miały mi za złe jak sie przylącze do waszej dyskusji 🙂

mi narazie nie puchna nogi, ale czuje sie strasznie zmęczona i ociężała przez te upały, jak robie sobie dłuższy spacer to droga do domu a mam pod górkę to nielada wyzwanie-szczególnie jeśłi spacer jest z 5 letnim chłopcem który jest jak to sie mówi "żywym srebrem" musze dotrzymać mu kroku ale narazie dajemy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf proszę bardzo 🙂 słuchaj co do tych opuchnięć to skonsultój się ze swoją gin bo moja na każdej wizycie pyta czy mi nogi puchną więc coś w tym jest, pij dużo wody, to pomaga.
Mi za to zamiast opuchnięć pojawiły się skurcze łydek, straszny ból kurna 😠 i to w nocy czy rano 😞 naerazie na szczęście tylko 2 razy i mam nadzieje, że sie już nie powtórzy.

Idę oglądać jakiś filmik i spać, dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też złapal skurcz l no łydki i dzisiaj mam poblemy z rozchodzeniem, mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. no a niby im dalej jest się w ciązy tym częściej łapią skurcze 😠
Ale dzisiaj padano mi info, że jak złapie skurcz łydki to należy wyprostować nogę i naciągnąć duży palec mocno do siebie, podobno działa, nigdy o tym nie słyszałam więc jakby co trzeba próbować 😉

Idę spać, do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...