Skocz do zawartości

WSZYSTKO O CHUSTACH | Forum dla mam


klapoucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej, śwetny wątek 🙂 my dostalismy chuste od kuzyna, który sam ją używał. U mnie w miescienie widziałam nikogo jeszcze z chusta, też pewnie zrobie furore 😉 i dobrze, bo bardzo cieżko część moich znajomych przekonać, że jest to bezpieczne 🙂 jaki rodzaj chusty macie? my mamy z lenny lamb, tkaną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na początek nabyłam elatyka z Pentelki.
oczywiście też miałam sranko, ze kuku zrobię małemu i odkładałam wiązanie na później.
jakoś po tygodniu zaryzykowałam i na spokojnie spróbowałam zawiązać i udało sie, mały zasnął momentalnie.
oczywiście co minute sprawdzałam czy oddycha 😁 😁.
poszliśmy razem na wybory 😁
mimo, ze warszawa to też budzi emocje ale nie wiem czy pozytywne czy negatywne. pewnie oba rodzaje ale ja nie zwykłam sie przejmować w ogóle.
trudność sprawia mi uwolnienie się z tej uprzęży i robię to na łóżku asekuracyjnie ☺️
dojdę do wprawy to będę smigać w kilka sekund.
w sumie - polecam chustę i to wiązanie.
a prezentujemy sie tak:
[URL=http://img155.imageshack.us/i/chusta.jpg/][IMG]http://img155.imageshack.us/img155/7959/chusta.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Klapi a Ty zamiast odpoczywać to wątki nowe wymyślasz 😉 i fajnie, bo takiego nam brakowało.
ja zaczynałam od chusty kółkowej, ale moja latorośl bardzo dorodna się urodziła, więc noszenie jej w tej chuście dłużej niż 20 minut jest nieco trudne 😉 (bo nosi się na jednym ramieniu) i w związku z tym, jako fanka chust zakupiłam elastyka i dzisiaj już zaliczyliśmy pierwszy spacer 🙂 o niebo wygodniej. także jak macie ciężkie bobasy to polecam chusty na oba ramiona jednak. przymierzam się również do zakupu tkanej, jako, że dziewczyny mówią, że bardziej przewiewna jest a u nas ostatnio upały.

no, to się wypowiedziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
My używamy elastycznej chusty. Z firmy Pentelka. Łatwiej się ją wiążę od tkanej i są naprawdę fajnę dla małych dzieci.Nie widzę żadnego zagrożenia dla dziecka. A Hania momentalnie się w niej uspokaja.Wiązania na prawdę bardzo łatwo się nauczyć. Trzeba tylko znaleść dobry film instruktazowy np na youtube (mogę poszukać).

Tkane chusty trochę trudniej się wiążę bo dziecko musi dosyć ścisło no nas nprzylegać. Są tez chyb a lepszę dla starszych (cięższych dzieci).Są też o wiele droższe ale być może trwalsze.

Może jaką mama z tkaną chusta się wypowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też sie zastanawiałam nad różnica miedzy tymi chustami 🤔 moze ta w licytacji jest uzywana 🤨
czekam na wyplate i licytuje, a jak nie to kupuje za 67zl 🙂
moja corcie nosze w takiej pozycji jakby byla w chuscie (mala tak uwielbia) ale rece sa zajete wiec chusta konieczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich. Ja mam pytanie trochę z innej beczki, ale że jesteście już mamusiami chciałam się doradzić w pewnej sprawie. Jestem w 35 tygodniu ciąży. To moja pierwsza ciąża. Mam pytanie czy w tym stanie podróżowałyście. Będzie to podróż 2 godzinna pociągiem. Trochę mam wątpliwości co do tego wyjazdu. Czy coś może mi się stać?? Ja osobiście dobrze się czuję, mam dolegliwości takie jak na końcówce: spuchnięte nogi, ociężałość itp. Bardzo proszę o szybką odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magnolka, jesli to pociąg i w dodatku 2 godziny a Ty nie masz przeciwskazań, to moim zdaniem możesz jechać. Przeciez jak będzie Ci niewygodnie, to mozna zawsze wstać i pospacerowac sobie w pociągu 😉 co innego podróż autem, ja pod koniec nawet na krótkie dystanse nie mogłam podróżować.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magnolka ja jechałam pociągiem w okolicach 35tc. Podróż trwała ok 2h. Moja rada, jedź w najmniej obleganych godzinach, ja wspaniałomyślnie wracałam w godzinach umiłowanych przez brać studencką- wierz mi nie było czym oddychać, to tego musiałam przeciskać się przez przedziały z torbami (wiadomo jak to mamusia upakuje) i zero pomocnej dłoni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...