Skocz do zawartości

Łożysko na ścianie przedniej a ruchy dziecka | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 🙂
Prośba do wszystkich mam,które miały lub mają łożysko na ścianie przedniej,jak odczwacie ruchy???
W pierwszej ciązy synek kopał iwiercił się od rana do wieczora a teraz czuję bardzo rzadko,a jak juz to wieczoram jak leżę na plecach i to nie kopanie tylko czuję jak sie przesuwa albo wybrzusza,widać nawet jaki brzuszek jest nierówny i jak sie przesuwa.
Czy to normalne?
Słyszałam,ze można słabiej odczuwać,bo dziecko kopie w łożysko ale chciałabym poznać Wasze odczucia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś
piszesz,ze lozysko jest przodujące.Nie wiem jak ruchy w takim wypadku sie odczuwa ale ja mam brzeżnie przodujące i wlaściwie jest tak samo.W dzień ruchy są słabsze.Podobno dzidzius śpi,bo mama chodząc kołysze je.Dlatego jak układasz sie do snu ,dzidziuś zaczyna szaleć.
Wiem jedno,ze przy lożysku przodującym należy byc bardzo ostrożna,sex tez odpada.Mam nazieje,ze lekarz Ci to powiedzial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mamprzodującego tylko na ścianie przedniej.Przodującejest gdy łożysko zamyka ujście szyjki macicy.A to co ja mam nie zagraża.
Tylko właśnie jestem ciekawa jak te ruchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś ja mam łożysko na przedniej ścianie i powiem Ci że chyba coś w tym jest. aczkolwiek czuję ruchy, pare mocnych kopów też dostałam, ale dziewczyny z mojego m-ca opisują je jako znacznie mocniejsze i częstsze. Nie raz czuję też jak by mnie normalnie kopała w odbytnice 🙂 natomiast np. w ogóle nie dostałam kopniaka w żebra...więc być może jest w tym jakaś reguła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
To ja się zupełnie z tym nie zgodzę 🙂 małą czuję od 15tyg.4dnia kopniaki było widać gołym okiem od 17tygodnia, ogólnie to jest mała wariatka, całymi dniami kopie wszędzie gdzie popadnie, wybrzusza się, rozciąga, czuję jej nóżki/rączki - ciężko określić czym kopie, ale są twarde i kościste, uwielbia kopać w pęcherz, za to nigdy chyba jeszcze nie dostałam kopniaka w żebra, ale może się doczekam 🙂 U mnie łożysko na ścianie przedniej jak widać nie ma najmniejszego znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam na przedniej ścianie łożysko i z tego co czytałam ruchy mogą być mniej odczuwalne-oczywiście jest to pojęcie względne bo będąc pierwszy raz w ciąży nie wiem czy mogą być mocniejsze i bardziej odczuwalne ruchy. Ja je określam czasami jako dość silne ale w różnych miejscach i w okolicach odbytnicy gdzieś tam głęboko w środku, czasami całkowicie na zewnętrznej partii brzucha lub pod żebrami się zdarza, poza tym jakieś rozciąganie w brzuchu i zmiany pozycji. Lekarz mówił mi tylko, ze nie mam się niczym martwić jeśli ruchów jest mniej bo ważne, żeby było ponad 10 na dobę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...