Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A ja sobie uciełam drzemkę, miała byc chwilka a wyszły 2 godz! Pewnie w nocy bede miec problemy!
No Niunia widzisz wszystko się wyjaśniło, najgorzej się tak przejmowac 🙂 teraz weźmiesz antybiotyk i się wszystko unormuje! 🙂

Tuska mi tez tak twardniał i miałam pobolewania takie dkoładnie jak Ty, po kilku dniach przeszło więc nie jechałam do lekarza.... no i jak się okazało póżniej na wizycie szyjka mi się skróciła i rozwarcie już zrobiło. Mi lekarz mówił że to właśnie przez twardniejący brzuch. Tak więc może skontaktuj się z lekarzem, może przynajmniej zadzwon i go zapytaj, ja to teraz już wolę dmuchac na zimne i z każdym problemem jechałabym do lekarza!! Ale w Twoim wypadku pewnie wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
Caly dzien mnie nie bylo i tyle nadrabiania 🙂
Niunia ciesz sie,ze waga jest taka i nawet jak sie Pawelek szybciej urodzi to nic sie nie stanie. Podobno jak dziecko ma 2500 gram to jest donoszone. Wiec glowa do gory.

Ja dzisiaj bylam u lekarza. Mialam KTG robione i wyszly mi male skurcze. Na dodatek znowu szyjka sie skrocila, mimo ze ostatni tydzien bardzo duzo lezalam. Pytalam sie o te bole w krzyzu, posladkach i ud...podobno tak bywa i nie ma sie czym martwic. A bole sie nasilaja jak nie mam ruchu, tylko caly czas leze i lekarz powiedzial, zeby mnie maz masowal codziennie. A bol brzucha (taki jak przy miesiaczce) i bol w pachwinach spowodowany jest wlasnie skracajaca sie szyjka.
Za tydzien do kontroli znowu. Jednak jestem pozytywnie nastawiona i wiem, ze wszytsko bedzie dobrze. Lekarz mowi, zeby przetrwac jeszcze styczen i od 36 tygodnia juz sie nie bedziemy niczym martwic.
Dolaczylam zdjecie brzuszka robione przed chwilka. Brzuszek rosnie coraz szybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj już na dzwonienie za późno, a jutro przystopuję troszeczkę i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Z tym, że jutro jeszcze dentysta, ale to tylko na przegląd zębów, bo mojej mamie strasznie szybko się psuły w ciąży, no i w sumie mnie też już dwa zęby leczyła lekarka, bo podczas ciąży tak się zepsuły.. no a później popołudniu odebrać wyniki, ale to może mąż podjedzie. A w środę na 15. mam wizytę, więc nie będę jutro dzwonić..tylko odpoczywać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja oklask za brzusio! 🙂 no większy już.. ale nie jest duży, najmniejszy chyba masz z nas wszystkich! 😜 ja nie mam jak sama sobie zdjęcia brzuszka zrobić, bo mamy tylko lustrzankę, a nią ciężko samemu zrobić zdjęcie 🤢 poproszę męża jutro to może mi zrobi zdjęcie to wstawię nowe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska to leż jak najwięcej! Ja jutro tez mam wizytę u dentysty, na szczescie juz ostatnią 🙂 a zęby w ciąży strasznie mi się zaczeły psuc i trzeba było leczyc. Raz wzięłam znieczulenie, mam nadzieje ze nie zaszkodziło! Lekarz mówił że można podawac w ciąży 🙂
Maja mi bóle dzisiaj przeszły, prawie nic nie boli, chyba się Mała przekręciła bo jak ręką odjął w porównaniu z tym co było wczoraj!! To mnie nastraszyłaś z tym skracaniem szyjki, ja biore luteinę i nospe 2 razy dziennie i staram się jak najwięcej leżec, a mimo to brzuch twardnieje jak tylko wstanę i czasem jak leże. Wizyta w piątek już się nie mogę doczekac a zarazem strasznie się jej boję 😞 byle mi tylko lekarz nie kazał całkowicie leżec bo w weekend planuje na studia jechac - mam 2 egzaminy i 4 zaliczenia. Nie wiem jak dam rade a to dopiero początek 😞 zazdroszczę Wam że nie studiujecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tak samo, że wystarczy, że wstanę to mam zaraz twardy brzuch i dziś zauważyłam, że czasem nawet jak siedzę czy leżę mam twardy.. no a mnie twardniał brzuch już wcześniej, ale zawsze jak się położyłam czy sobie usiadłam było ok!
ja jak powiedzialam dentystce, że jestem w ciąży to zapytała tylko, który miesiąc, powiedziałam, że czwarty, więc stwierdziła, że4 może dać mi znieczulenie, bo do 3miesiąca tylko się raczej nie daje, ale uwierzcie mi ja zawsze leczę zęby bez znieczulenia, bo bardziej boję się znieczulenia niż tego bólu, któy jest przy leczeniu.. raz tylko wzięłam znieczulenie przy leczeniu kanałowym, a teraz w ciąży nawet miałam kanałowo leczonego zęba, ale już bez znieczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja, Niunia super zdjęcia 🙂 Ja mam troszkę mniejszy od Ciebie Niunia brzuszek 🙂 Niestety zdjecia nie moge tutaj wstawić zeby się nim ze wszystkimi podzielić 😞 Dziewczyny, to szybko wszystkie do łózek i się z nich nie ruszać najlepiej !!! Ja już jakoś spiaca jestem ,ale wiem ze jak sie połoze to nic z tego nie bedzie 😞 A i na gorze chyba sasiedzi jakas impreze maja ... Mam nadzieje ze niebawem przestana ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jedynie jakbym miała mieć wyrywanego zęba to dam sobie dać znieczulenie, a tak to niee..ja już na sam widok tej strzykawki ze znieczuleniem robię się blada 😜 no Niunia oklask za brzusio dam, jak się będzie dało, bo samantka mnie chyba uprzedziła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ten tydzień sama będę spać, bo mąż na noc do pracy.. mój maluszek dzisiaj mało ruchliwy i jak brałam prysznic, to go prosiłam, żeby się troszkę poruszał na wieczór, bo się martwię, a tata idzie do pracy i że się boję..trochę się poruszał, ale wydaje mi się, żeby było 10 wyraźnych ruchów na godzinę 😞 nienawidzę jak mąż ma na noc, bo boję się, że coś się stanie, a ja sama w mieszkaniu 😞 ja mam telefon z orange, a u nas z zasięgiem jest masakra w mieszkaniu, dlatego zmieniamy na plusa, z tym, że czekamy od piątku na aktywację i żebyśmy mogli odebrać telefon i dalej nic :/ jakby się coś działo to nawet nie mam jak zadzwoonić, bo tylko wezmę telefon do ręki toc zasięg zanika ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki, Ja bez znieczulenia nie daję rady u dentysty. A cha zapomniałam napisać. Rozmawiałam dziś z moją lekarką i pytałam o ten poród w wodzie i ona bardzo poleca. Powiedziała, że raczej na sam poród się wychodzi, ale te pierwsze fazy to bardzo łagodzi ból. Także jak będę w nocy rodziła to jednak jadę do tego szpitala gdzie można w wodzie rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia i Maja śliczne brzuszki 🙂 co do znieczulenia to ja zazwyczaj proszę ale odkąd jestem w ciąży to nie chce brac, niby wolno ale moim zdaniem zawsze to jakoś na maluszka wpływa! a ostatnio nie wzięłam a krew tak leciała że szok a doktorek stwierdził że się chyba organizm przygotowuje do porodu bo ja nawet dośc to zniosłam i nie czułam bólu 🙂 byłam z siebie dumna! Choc Malutka wtedy tak kopała aż się za brzuch musiałam trzymac bo myślałam że mi wyskoczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska ja od środy też bede spac sama 🙂 choc o tyle mam lepiej ze ja mieszkam z rodzicami więc gdyby co to zawsze jest ktoś w pogotowiu! Ale nie znoszę jak mąż idzie na noc do pracy, jak muszę sama spac:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...