Skocz do zawartości

Badania itd??? | Forum o ciąży


meteoryczna88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam,
Chciałam się spytać i dowiedzieć, w którym tygodniu robi się usg, i czy robi się jeszcze inne badania. Bo tak naprawde lekarz u którego byłam zaprosił mnie na wizyte za miesiąc i przepisał tabletki. Nie mam się od kogo dowiedzieć takich rzeczy bo żadna moja koleżanka jeszcze nie była w ciąży. pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam robione usg w 12, 22 i 32 tc.
Tak na prawdę wszystko zależy od lekarza w jakiej częstotliwości będziesz miała robione badania 🙂 i oczywiście od przebiegu Twojej ciązy
pójdziesz za miesiąc, będzie 10 tc i zapewne dostaniesz skierowanie na pierwsze usg 🙂

co do innych badań, będizesz miała oznaczany poziom glukozy we krwi, często pobieraną krew do wyników, pobierany mocz i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy ale to wyjdzie w praniu

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja miałam robione usg około 6-8 tyg zaraz przy pierwszej wizycie jak sie dowiedzialam a badania jakie mialam to podstawowe badania krwi i moczu cytologie ale to ze wzgledo na to ze wczesniej juz mialam inne badania robione zwiazane z ciaza a mianowicie z tego co pamietam to badanie grupy krwi , toksoplazmoze, HIV to to co pamietam jeszcze bylo kilka ale nie pamietam teraz jakie to byly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to mialam USG już kilka razy. a jutro mam nastepne. co do badan, to powinnas jeszcze dostac skierowania. ja wszystkie badania robilam w 8 tyg. sporo tego bylo, pobrali mi 7 tubek krwi. mialam badania na cytomegalowirus, glukoza, sklad krwi, hiv, syfilis, toksoplazmoza, przeciwciala, grupa krwi itd, do tego cytologia i doglebsze badanie moczu. w tamtym roku bylam w polsce to dostalam skierowanie tylko na badanie krwi, glukoza, przeciwciała i ogólny sklad. poronilam w 9 tyg. uwazam, ze w polsce powinno byc wiecej badan refundowanych tak jak w innych krajach. np. za badanie na hiv czy PAPPA (który warto zrobic) trzeba placic. Ja to sie az za glowe zlapalam, jak zobaczylam jakie badania mam robic. 🙂 A ogolnie to w 6 tyg jeszcze nawet nie ktorzy gin nie robia usg bo prawie nic nie widac. po prostu lepiej jest zaczekac chociaz do 8 tyg (ja juz wtedy zobaczylam serduszko) bierz kwas foliowy, narazie to wystarczy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...