Skocz do zawartości

Palenie w ciąży :( | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja paliłam przed ciążą i ogolnie poczatek ciąży popalałam.. skonczylam popalac pod koniec 3 miesiąca, oczywiscie nie palilam paczki dziennie tylko okolo 2 papierosow na dzien czasami nawet mniej... na szczescie juz nie pale, tylko jak sie zdenerwuje to mi sie chce ale jakos udaje mi sie z tym wygrac.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja rzuciłam w styczniu 2008(postanowienie noworoczne:laugh: ) i nie miałam od tamtego czasu ochoty nawet,wręcz mnie odrzuca (pracuję w zakładach tytoniowych !!!:laugh: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli kobieta paliła przed ciążą i rzuciła jak się dowiedziała że będzie bobo to lekarz ja zrąbie bo to jest szok dla organizmu i może być cos nie tak.

I fakt aby nie było sladu po fajkach w organiźmie to byśmy musiały nie palić co najmniej 2 lata przed 🙂

Paliłam ale nie palę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"Radzia napisał:
Jeśli kobieta paliła przed ciążą i rzuciła jak się dowiedziała że będzie bobo to lekarz ja zrąbie bo to jest szok dla organizmu i może być cos nie tak.

I fakt aby nie było sladu po fajkach w organiźmie to byśmy musiały nie palić co najmniej 2 lata przed 🙂"
Haha, ciekawe że po 2 miesiącach odstawienia fajek, paliłam około 3 paczek dziennie, wynik testu był 0,0% substancji szkodliwych w moich płucach. Żaden szanujący się lekarz ginekolog nie może " zrąbać" pacjentkę za rzucanie lub nie rzucanie palenie bo to nie jego specjalizacja chyba że jest dodatkowo specjalistą od uzależnień. Odstawienie każdej substancji psychoaktywnej powinno się przeprowadzać stopniowo co gwarantuje skuteczność terapii. Terapia jest zazwyczaj wspomagana farmakologicznie co w przypadku ciąży jest raczej niewskazane. Nagle odstawienie papierosów wiąże się z wystąpieniem głodu nikotynowego a ten powoduje rozdrażnienie i podenerwowanie stąd też wskazanie do stopniowego rzucania palenia a nie kategoryczny zakaz. O wielkim zatruwaniu płodu w czasie odstawienia papierosów nie ma mowy dlatego że zazwyczaj kobieta w ciąży zmienia całkowicie dietę co wpływa na samoistne odtruwanie organizmu. Bardziej szkodzi dziecku nikotyna która trafia bezpośrednio do płodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Ja sama paliłam przed ciążą(8 lat),ale z miejsca rzuciłam jak się dowiedziałam,że będe mieć upragnione dziecko i nie mogę zrozumieć mam,które palą w czasie ciąży.Jest to dla mnie przerażające.Moja siotra cioteczna również paliła przez całą ciążę i to niemało.. 🥴 a teraz jej córka ciągle choruje i ma astme 😞 Dziewczyny zastanówcie się...Dla mnie dziecko jest priorytetem,najważniejsze,ważniejsze od nałogu!niewyobrażam sobie żebym je świadomie truła,poza tym palenie papierosów może spowodować poronienie.Przemyślcie to,nie warto..Pozdrawiam








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ta samo żuciłam palenie z chwilą pozytywnego wyniku ciążowego 🙃 Paliłam 6 lat i to nie mało bo jedna paczka starczała mi na 1,5 dnia 🥴 A teraz nie palę prawie 3 miesiące i jestem z tego dumna. Jestem dorosła- wiem z czym się wiąże palenie papierosow i robiem to na własną odpowiedzialność. Ale dlatego że wiem z czym to się wiąże nie mam zamioaru truć mojego Aniołka o którego tak bardzo się starałam. Truć mogę siebie- ale nie swoje dziecko. I możecie mi uwierzyc lub nie ale wcale mnie nie ciągnie do papierosów, a jak przez chwilę pomyślę, że może by zapalić sobie jednego alo pół to zaraz myslęo moim Skarbusiu, który rozwija się pod moim sercem i stwierdzam że nie warto. Tylko mam prośbę dla wszstkich mam które tak jak ja całkowicie odstawiły papieroski- nie palcie przez okres karmienia piersią. nie mogę zcierpiećwidoku kobiety, która żuciła palenie dla zdrowia dziecka, a jak urodziała to zaraz wraca do nalogu "bo dziecku to nie zaszkodzi". To szkodzi dziecku bo zawsze coś z pokarmem się przedostanie do Maleństwa. dlatego dziewczyny kochane nie palcie w trakcie karmienia Maleństwa piersią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje koleżanka, będąća w 7 miesiącu pali normalnie jak przed ciążą. Narzeka tylko, że musi siechować, bo ludzie sie oburzają strasznie jak idzie ulicą z brzuszkiem i papierosem...
masakra!!!
Mam tylko nadzieje, że jej dzidzia będzie zdrowa...






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ata38 napisał:
moje koleżanka, będąća w 7 miesiącu pali normalnie jak przed ciążą. Narzeka tylko, że musi siechować, bo ludzie sie oburzają strasznie jak idzie ulicą z brzuszkiem i papierosem...
masakra!!!
Mam tylko nadzieje, że jej dzidzia będzie zdrowa...








Masakra kobieta nie zdaje sobie sprawy z tego co robi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja palilam 5 lat paczke lub poltora dziennie i powiem szczerze nim zaczelismy planowac dzidzie to rzuciłam juz nie pale z 7 miesiecy bedzie 🙂 a sposob moj na rzucenie to kupowanie plastrow niquitn czy jak sie to tam pisało 6 tyg i z głowy palenie ale to trzeba miec silna wole. I nie ciagnie mnie nie chce mi sie palić i ciesze sie bardzo ze zuciłam w pore bo dzidzia by sie truła teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nadal mam gdzieś na dnie szuflady jeszcze 5 paczek czerwonych Marlboro i jakoś nie kusi mnie żeby je spalić, sprzeda się lub odda jak ktoś będzie w potrzebie. Mam tez dwa opakowania NiQuitin i Tabex i są praktycznie pełne. Rzuciłam trak jak kiedyś w ciągu jednego dnia bez stopniowego zmniejszania bo w moim wypadku to i tak nie daje żadnego efektu. Zresztą przy tej ilości co paliłam ograniczanie trwałoby dość długo z 3 paczek na 5 fajek dziennie 😁 Jest mnóstwo farmakologicznych wspomagaczy ale tylko jeden skuteczny i tani - silna wola i determinacja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja popalalam czasem z nerwow ewentualnie do piwa asle odrzucilo mnie od papierosow... kolezanka nalogowo palila tez ja odrzucila ale niestety wrocila po porodzie....

jak bylam na ginekologii w szpitalu dizewczyna w 5 czy 6 miesiacu normalnie palila jak lokomotywa w lazience czy w ubikacji brrr 🤢 ale mowila ze to jej 4 dziecko i palila przy kazdej ciazy i jest wszystko ok i teraz to juz za pozno na rzucanie... no coz... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki, 🙂 Jak dowiedziałam się że jestem w ciąży od razu rzuciłam, zaraz za mną mój mąż i teść który palił półtorej paczki od jakiś 30 lat !!! Nie wierzyłam że mu się uda, a tu proszę 🙂 Takie poświęcenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KaSia86 napisał:
Ja do tej pory tez palilam:/:/ Ale od wczoraj postanowilam: KONIEC! No i narazie jakos sie trzymam-chociaz troche korci. ale jak pomysle ze truje swego synka to mam straszne poczucie winy. I jeszcze ta śmierć łóżeczkowa-lepiej zrezygnowac i sie przemeczyc.... Pozdrawiam 🙂


TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Ja również mam ten cholerny nałóg 😞 Przy pierwszej ciąży paliłam cala ciążę ok. 6 dziennie. Córeczka jest zdrowa , waga urodzeniowa wynosiła 3200 , wielkość 54 cm. Na szczęście wszystko ok. Teraz jestem w drugiej ciąży i również pale, mimo ze obiecałam sobie , ze jak zajdę to rzucę to jakoś mi to nie wychodzi. Pale kolo 10 dziennie , czasem mniej - według lekarza dzidzia rozwija się prawidłowo.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki jestem szczerą osobą i uważam,że Twoim priorytetem nie jest dobro dziecka,które nosisz..jest mi przykro czytając co napisałaś..nie rozumiem Twojego postępowania i raczej nigdy nie zrozumiem(sama paliłam PRZED ciążą ok.8 lat).To,że teraz nic nie jest Twojej córce i dziecku,które masz w sobie to nie oznacza,że w przyszłości też tak będzie..Boże kochany dziewczyno ogarnij się i rzuć to świństwo!!!

http://palenie.esculap.pl/ciaza.htm [img size=228]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/10933_318x500.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin changed the title to Palenie w ciąży :( | Forum o ciąży

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...