Skocz do zawartości

Grudniowe Bobaski :) | Forum o ciąży


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No i nadszedł czas Grudnióweczek !!!
Już dwie z nas są po raz drugi mamusiami a reszta niecierpliwie czeka na rozwiązanie.
W tym wątku możemy powspominać jak wyglądały Nasze porody, jak się czujemy w roli mam no i oczywiście podzielić się wątpliwościami, troskami jak i radością z bycia Mamą.
Zapraszam Grudniowe mamy do pisania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oj, trochę Nas tu będzie 🙂
Trzem z Nas można już pogratulować i po cichu zazdrościć 😉 Na Święta będą śmigać gorzej z jedzonkiem ale kto wie może akurat Grudniowe dzieciaczki będą łaskawe dla mam.
Mamuśki, wracajcie i podzielcie się swoimi wspomnieniami. Czekamy na Was 😘
Kasiu, bardzo fajna tabelka !!!
Aguś, Ty sie juz Kochana tak nie martw, pójdzie szybko i aż nie zdążysz pomyśleć że miało boleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na razie jest nas 4 ale reszta jak sie posypie to się będzie działo 🤪
Aga, miałaś od razu mleko czy siarę ? Mam mało siary a juz mala mnie tak zmasakrowała ze aż wyje z bólu a osłonki na rzie nie założę bo za malo jest pokarmu. Na razie tez jem tak jak wcześniej ale trzymam rękę na pulsie, oby nie zapeszyć. Poza tym widze już objawy żółtaczki i az sie boje ze tez każą male krew badać tak jak Maksiowi 😞 Oby przeszło szybko. A jak tam Twoja Majeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, a ja tak kupowałam stanik do karmienia, ze go w końcu nie zdążyłam kupić i mąż po moim wyjściu ze szpitala poszedł kupić największy jaki był i dobrze, że pasował. Cycki bolą bo dużo pokarmu jak cholera i brodawki strasznie no ale smaruję Bepantenem- tą maścią także jakoś żyję 😜 Ty Aguś i Beatko już drugie dziecko to łatwiej wszystko przychodzi 🙂 Na bioderka już zapisałam małą na 20 stycznia i to jakoś 6 tydzień będzie. Aga- Ty zapisana jesteś na 28 grudnia, a w UK nie wiem czy takie badania robią czy nie...Ok lecę bo mała się obudziła więc trzeba nakarmić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Powiedzcie mi dziewczyny jak to jest z tą dietą karmiących tj. co jecie, czego unikacie, niech się to forum ruszy 😁 Beatka założyła wątek a nie zagląda tutaj ... 😉

Jestem jestem 😉 Mała z cycysia nie schodzi a jedna ręką trudno pisać.
Wiesz w Uk badają bioderka zaraz po porodzie ale nie wiem czy to o takie badania chodzi. Tak w ogóle to niby te Wyspy to takie rozwinięte ale nie wiedza co to rota wirus 🥴 Chcemy mała zaszczepić ale nie mamy jak bo oni nie wiedza co to jest i skad to brać a nawet przez internet mozna szczepionkę dostać tylko musi lekarz receptę dać. Mają ja dla nas ponoc załatwić a najlepsze że w Anglii ten sam problem. Nie wiem gdzie ci ludzie sie uczą.
Jesli chodzi o karmienie to na razie nie jem potencjalnych uczulaczy typu czekolada, cytrusy chociaż juz zaczynam. Po kawie nawet rozpuszczalnej małą boli brzuszek więc załamka 😞 Pije sporo herbaty i bawarki. Poza tym jem normalnie. Kolek na razie nie ma ufffffffffff.
A jak Wsze samopoczucie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie samopoczucie ok, trochę niewyspana jestem bo małej się poprzestawiał cykl dzienny na nocny więc co się obudzi w nocy , zapalę lampkę, przebiorę , nakarmię i zgaszę światło- to ona zaczyna marudzić 😁 Najgorsze jest to, że nie wiem co jeść, po owli wprowadzam różne produkty...A wiesz może jakie owoce można jeść oczywiście wykluczając cytrusy??? A poza tym mało tu grudniówek zagląda 🤔 Już wiele dwupaków nie zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak sie rozpakują do końca to zaczną zaglądać, w końcu gdzies trzeba ponarzekać na swoje pociechy 😁
Chyba większość dzieci ma tryb poprzestawiany. Moja tez im bliżej nocy tym bardziej aktywna się robi a w nocy to daje ostro nie raz popalić. Ostatnio to przeszła sama siebie 😜 cycala, robiła do pieluszki płakała żeby ja przebrać, przebierałam ona znowu cycała , znowu robiła do pieluszki i tak prawie do 6 rano 🤪 My zasypiamy dopiero jak się jasno robi ale nie powiem, nieraz cała noc przespać potrafi.
Jesli chodzi o jedzenie to najlepiej drogą eliminacja tzn wprowadzaj produkty zakazane powoli i obserwuj. Ostatnio zjadłam pomarańcze i mandarynki i na szczęście jest spokój, dzisiaj kawałek czekolady z orzechami i tak samo zobaczymy co dalej. Na Święta idziemy do znajomych więc zobaczymy co mala powie na Wigilijne potrawy... Mówi się ze nie wolno jest smażonego, ja jem od początku smażone i nie ma problemu więc to chyba od dziecka zalezy i od diety mamy w ciąży. Wiadomo, nie ma co sie opychać szczególnie jak chce się szybko wrócić do wagi sprzed ciąży ale głodzić tym bardziej. Poza tym nie wiem czy nie bee musiała małej dokarmiać bo mam dośe chuda mleko 😞 Maksiu na moim pokarmie bardzo słabo przybierać dopiero po 6 miesiącu jak wprowadziłam sztuczne zaczął rosnąć. Najważniejsze zeby była zdrowa 🙂
Zapomniałam napisać. Fajna masz pyzie, taka słodka !!! Śpi z Wami czy w swoim łóżeczku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasza na razie spi z nami bo tak mi wygodniej ale jak tylko dotrze do mnie niania elektryczna to pójdzie do siebie. Maks z nami spal do 3 miesiąca i bez problemu przeszedł do swojego łóżeczka ale każde dziecko jest inne i nie wiem czy mała nie zacznie walczyć o spanie z nami więc wolę dmuchać na zimne a te dwa czy trzy razy moge do niej wstać. Poza tym mocno jej się ulewa a w łóżeczku moge materacyk położyć trochę wyżej a z łóżkiem byłby kłopot 🤪
Jesli chodzi o jedzenie to tez juz jem cytrusy, pomarańcze i mandarynki tylko po kawie mala brzuszek boli 😞
Jak tam Wasze pociechy przybierają coś na wadze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja 25 drudnia miała 4200 😆 Rośnie jak na drożdżach a je różnie raz co 3 - 4 godziny a raz co chwile. W nocy cyca o 2 i potem o 6 tak ze nie jest najgorzej.
Będziesz swoja Majeczke szczepić na rotawirusy ? My niestety nie możemy bo żaden lekarz nam nie chce wydać recepty 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie sie tego boje bo synek znajomej w 3 miesiącu wyladowal w szpitalu tak byl odwodniony a zaczęło się oz zapalenia gardla na które nic mu nie przepisali bo po co 😠 U nas Maks może mala zarazić i tego sie obawiam najbardziej. Na szczęście nie ma wielkiego kontaktu z innymi dziećmi ale zawsze ryzyko istnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co kobietki taka cisza, nikt nie zagląda 😞
U nas była dzisiaj kobietka z opieki zdrowotnej tzw health visitor, wazyła małą i mówi ze jeszcze nie spotkałam malucha który tak szybko rośnie 🤪 Waga już 4660g 🤪 a długa przepuszczam na 60cm bo ciuchy za ciasne i za krótkie. Tak się martwiłam ze będzie przybierac słabo a tu prosze az prawie 1500g od urodzenia 🤪 i to na samym cycu, zero dokarmiania. No ale nie smoczy wiec je bardzo często. A jak tam Wasze pociechy rosną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hejka 🙂 Jeśli chwalimy się wagą to ja powiem, ze moja Gabrysia waży 4520 kg więc wszystko na dobrej drodze 🙂 Z ulewanie to raczej rzadko się zdarza ale parę razy też zwymiotowała 🤔 Nie wiem ile mierzy ale podczas urodzenia miała 57 cm więc ile mogła urosnąć to nie wiem. Jeśli chodzi o szczepienia to my raczej tylko te podstawowe ale płatne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Hej a od 3 miesiąca jus sie urozmaica dietę niemowlaka ????????? Nie od 4 ???? Ja pamietam że Pauli od 4 mnieś. zaczęłam wprowadzac nowości.
A co do słoiczków to ja im nie ufam. Wolę sama zetrzeć jabłuszko i marchewkę na drobniutkiej tarce. A zupki to sama będę gotowała i potem moja mama będzie gotowała. A kleik ryżowy od którego miesiąca się podaje ??????????????????
Moi goście są spuznialscy 😠 😠 😠 Przyjdą pózniej i dłużej będą siedzieć 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...