Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czesc Mamusie 🙂

my znowu wpadlismy na chwilke do tesciow po kolejne rzeczy...powiem Wam ze nie mam pojecia skad nam sie tyle tego wszystkiego nazbieralo...wywozimy i wywozimy i konca nie widac 🤢
Juz mamy tak zawalone mieszkanie ze hoho...
A jeszcze na moja prosbe moj tata przywiozl mi bujak po babci - chcialam do karmienia no i jest super ale chyba bedziemy sie na nim bujac na klatce schodowej albo przed blokiem...no normalnie nie ma juz na nic miejsca..

Jestem juz zameldowana w Olkuszu 🥴
Zlozylam wniosek o dowod i mam czekac miesiac a za miesiac to ja moge juz tfu tfu w szpitalu byc i troche sie tym martwie.
Pytalam o meldunek dla synka ale to okazalo sie z automatu idzie powiadomienie ze szpitala do urzedu gminy/starostwa/miasta - miejsca zameldowania mamy i tam dziecko jest meldowane. rodzice nic nie musza robic (chyba ze chca gdzie indziej zameldowac dziecko)


Kuknelam na grudniowki, widzialam Basie i sie poplakalam - to malenstwo wazy tyle co moj Ksawciu teraz!


Uciekam!
Jutro maja nam podlaczyc net 🤪

wiec mam nadzieje do szybkiego napisania!!!
papapa
spokojnej nocy!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka a ja juz miałam nadzieje że jednak niebieski kolorek będzie w tabelce 😉 Ale i tak gratuluję córci!
Ktos wyjatkowy- bardzo chciałabym Ci podać imię dla mojego synka ale jeszcze nie wybralismy z mężem, więc nie podaje 🙂 Jak się na cos zdecydujemy to dam znać
A tak wogole to witam moniss77 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadłam nadrobić zaległości i witam nową koleżankę Moniss77.,.
Jagoda tak to już jest dlatego nie pocieszam ani już nic nie mówię bo sama przez to przeszłam tyle że obyło się bez przeprowadzki do innego miasta 🙂

Ktoś wyjątkowy jeśli chcesz przewijać swoje dzieciątko zwykłymi pieluszkami czyli tetrą to musisz sobie dokupić ja mam 50 szt.Wiem z doświadczenia ,że tetra idzie jak woda na początku dlatego z papersami nie wydolilibyśmy 🥴
A flanelkowe pieluszki fajne są do kąpieli, do wyścielenia wózeczka czy też łóżeczka etc. jak kto woli 🙂)

Pinacolada i jak tam u lekarza????

Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud- jaqk nie urok to przemarsz hehe 😁 mi juz kilka razy probował sie przebic jeden ząb(tylko jeden został) ale na probach zostalo kilka dni bolało i nie przebil sie:P

Basia81-głowa do góry, będzie dobrze. Niestety tacy lekarze sa polscy.. ale zobaczysz wykuruje sie mezus 🙂 moj siostrzeniec(3/4l.) złamał reke, to mu wsadzili do szyny zamiast do gipsu i to do szyny dla doroslego czlowieka. Rozumiecie tqa wielka szyne mu tylko powyginali.. no paranoja.. W koncu po 2tyg (biedny sie meczył, ale dzielnie nie narzekał) poszlysmy do lekarza ich zjebac ze potem ejszcze bedzie mial krzywy kregoslup a tu ani go ubrac ani umyc, ani do przeczkola puscic.. no strasznie męczył sie. I oni zdziwieni dlaczego on ma szyne a nie gips..;/ złamanie miał.. haha ahh ci lekarze..

ktos wyjatkowy- co do tej Kamili to naprawde nie ciekawa sprawa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Wróciłam!

Te "prądy" - bóle które ostatnio mnie niepokoiły to nie od szyjki tylko ucisk na jakiś nerw. Szyjka wysoko i zamknieta więc wszystko w jak najlepszym porządku. I moja gin twierdzi ,że ewentualne skracanie się szyjki nie boli.

Dzidzia pomierzona i nadal wychodzi ,że mniejsza o tydzień. Waży 1950g. Dzisiaj była tak ułożona, że pani doktor nie była w stanie stwierdzić płci choć w pewnym momencie wydawało jej się że....chłopiec! Aż podskoczyłam na kozetce!!! Ale potem się szybko z tego wycofała - może się mnie wystraszyła 🤪 W każdym bądź razie zadecydowałam, że w przyszłym tyg idę w Bochni na USG żeby sprawdzić te wymiary ( u niej od początku wychodzi tydzień mniej a jak kiedyś już byłam gdzie indziej to wyszło zgodnie z wiekiem ciąży) a przy okazji zapytam tez o płeć.
Następną wizytę wyznaczyła mi dopiero za 4 tyg!! 17 XII - strasznie późno - Wy już macie co 2 tyg a ja nadal co 4 😞

To tyle chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz troszke niusów odemnie. Od godziny jestem w domu! w koncu dotarłysmy z powrotem. Ehh wymeczonee masakrycznie. Wiec tak dostalam skierowanie na badania wątrobowe(przez ta moja wysypke na brzuchu 🤔 podejrzewa jakas chorobe.. ale nie pamietam nazwy.. ale powiedzial ze jakby co to tylko lekarstwa mi wprowadzi) w pon jade, w środe idę na szczepienie przeciwko świnskiej grypie. U nas teraz zaczeli szczepic kobiety w ciąży i dzieci od 6m do 5lat. Za darmo z panstwa. Nie byłam co do tej szczepionki przekonana.. ale lekarzz mnie przekonał. Sam powiedzial ze jeszcze kilka tyg temu nie byl przekonany ale teraz jak patrzy na to co dzieje sie w Polsce, ze nastolatki ludzie majacy po 20pare lat leża na intensywnej terapii. Powiedzial ze sam szczepi swoja rodzinie i siebie(ma 6msynka i 3letniego) Dzis była ta wizyta naprawde fajna. Waga to juz 70kilo 🤪 brzuch mi sie stawia za bardzo.. powiedzial ze musze sobie magnez z polski ściagnac. (Do mam z Cork czy tutaj rzeczywiscie nie ma magnezu przeznaczonego dla kobiet w ciąży?) Mała tetno w normie 137.A ja Zaczynam puchnąc.. ale troche to nie jest źlee..chyba:P nastepna wizyta w 34tc i potem w 37tc 🙂 hehe zostaly tylko 2:P plus jedna w szpitalu 22grudnia:P no i co do CC, to kazal sobie pilnowac bo Ci lekarza maja takie podejscie ze szkoda gadac.. smial sie jak mu opowiedzialam ostatnia wizyte w szpitalu.
Ogolnie oprocz faktu ze umieram z bolu nog plecow i wszystkiego , wszystko dobrze 🙂

ttinka- gratuluje córki 🙂 Styczen nalezy do bab:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
pinacolada a co to za prady byly jesli mozna wiedziec? bo ja miewam czasami takie jakby drzenie w okolicach szyjki macicy jakos, delikatne i bezbolesne i tez sie zastanawialam co to, maz mi mowi ze to jakis nerw pewnie



moniss - to są takie ostre bóle na samym dole ( tak jakby w szyjce macicy). Ja to odczuwam tak jakby ktoś mi wbijał od dołu jakiś szpikulec 🤢 I zawsze to się pojawia podczas chodzenia, więc może rzeczywiście jest to ucisk na jakiś nerw....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla- to fakt tu nie ma magnezu dla kobiet w ciąży więc tylko paczka z Polski Cie ratuje. A co do tego szczepienia to ja nie jestem przekonana. Kurcze boje się że jakieś powikłania mogą być po nim a nie chciałabym zaszkodzić mojej dzidzi. Chyba bym nigdy sobie tego nie wybaczyła. Ehhh naprawde nie wiem co robic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ttinka - gratuluje córeczki 😉 Ile waży twoja mała 😉 ?? macie imię ;p 😉
Jagoda80 - ja też chciałam taki ale u mnie także nie ma miejsca..
Życze jak najszybszego skończenia przeprowadzki ;p
No jutro będziesz mieć neta to nadrobisz zaległości ;p
Aniu - co jak co ale tetry nie będę używać tylko pampersów..Tetra do wycierania buźki
czy do położenia na bluzkę jak się małej uleje lub do wanienki na dno..A do wózeczka
mam wkład antyalergiczny i klimatyzowany 😉 także nie potrzebuje pieluch flanelowych
do łóżeczka też nie a po kąpieli mam ręczniki z taką nakładdką na główkę 😉
Więc nie kupuje narazie..
Syla - to fajnie 😉 ja musze się wybrać do mojej przychodni i zapytać o te szczepienia bo
dreszcze mnie przechodzą na samą myśl o tych zarażeniach ! 😞
Moniss - tabelka mamy taka tabelke z datami porodów czy corka syn ? i imiona i w kolorach
jest zrobiona 😉 będzie kilka stron wcześniej taka tabelka bo ja mam ale nie moge
jej tu wstawić ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...