Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej - wróciłam


Usg wykazało że niunka jest o tydzień większa. jestem teraz w 34t6d a na usg wyszło 36t1d. Wagę oszacowano na 2800g więc poprzednia p.doktor albo sie przejezyczyła mówiąc 3400 zamiast 2400 albo ja źle usłyszałam - sama nie wiem. W każdym bądź razie dziecko na pewno nie jest mniejsze! Pani doktor trzykrotnie mierzyła głowkę brzuszek i kosc udowa i wyciągnęła średnia i wyszło 36t1d. Twierdzi że spokojnie dobije do 4kg bo wlasnie teraz zaczyna obrastac w tłuszczyk 🙂

To tyle, jestem ppadnięta, żebra mi napierdz....że hej.
Spadam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co idę się myć i do spania bo jutro muszę do Katowic na uczelnię jechać umówić się na egzaminy 🤨 wcale nie mam ochoty...no ale cóż

Buziaczki dla was i waszych maleństw:**
Dobrej i spokojnej a przede wszystkim przespanej nocki 🙂)):laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada to nie masz się o co martwić...a jednak jest możliwe wszystko 🙂a tacy ci lekarze głupi dla niektórych hehehee ważne że z niunią twoją jest ok i niech rośnie kobitki bo nasi synowie będą mieli w czym wybierać 🙂)!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA 🙂 🙂 tak myslalam 🙂 ale i tak bedzie duża niunia 😉
Mnie zdziwila wczoraj moja przyjaciolka bo stwierdzila ze nasz synek maly jest skoro 3 tyg temu wazyl 2200... 🥴 i mnie to zdziwilo bo z tego co pamietam to jej Zosia wazyla w 39 tc czy w 38 jakies 2700...mi sie wydawalo caly czas ze Ksawciu tez bedzie gdzies sie wstrzelal w ok 4 kg na finishu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuję za pochwały mojego bandziorka 😘 🙂
Syla te choróbska to normalnie w powietrzu " pływają ".
Ja tak z tydzień temu pokaszliwałam i też miałam 37 stopni.
zrobiłam nalewkę z czosnku i vitamina c oraz herbatka i pomogło dzięki Bogu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda dzięki za ten link,obejrzałam i super filmiki.Faktycznie szpital wziął jak widać udział w tym filmie ,wszystkie położne są z tego szpitala,a i nawet jest pokazana moja położna jak kładzie dzieciątko po porodzie na wagę hehe;-)

Bardzo dużo można się nauczyć.

Pinacolada to duża Lenka będzie jak dobije do 4kg,ja mam nadzieję ,że moja dama aż tak nie urośnie,ale dowiem się na usg w 36tyg i wtedy będzie lekarz gdyby coś się zastanawiał gdyby była za duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczeta wpadam napisać newsy. A wiec wybrałam sie do lekarza(irola) na pogotowie do miasteczka obok. Lekarz był rowniez tak smao chory jak ja!! ogolnie był miły.. obsłuchał mnie powiedział że okej.. hmm i co najwazniejsze sprrawdzilismy tetno naszej córeczki, mówił że jest wszystko z dzieckiem dobrze. Co do moich bóli Jagoda przypuszczam że masz podobne.. to lekarz mi powiedzial żeby pić sok z pomaranczy, jesc kiwi i winogrona to są rzeczy ktore pomagaja. Ale teraz bede miala juz takie problemy bo dziecko jest nisko i mi wszystko uciska.
Zalecenia dostalam takie że nie moze mi nic przepisać.. mam sobie robic inhalacje z eukaliptusowego olejku. Przez 2dni łykac paracetamol bądź panadol. Ale dawka mnie przeraziła bo jak dobrze pamietam to 3xdziennie po 2tab. hmm jak nie 4x juz nie pamietam. Na kaszel nic.. i w klatce no boli.. o swinskiej nic nie wspominał. Najgorsze że tak jak przypuszczałam nic konkretnego a zabuliłam 60€ ehh cóż jak mus to mus. Bede sie nadal wspomgac syropem z cebuli i od jutra sprobuje inhalacji i tej nalewajki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud - nie ma sprawy 🙂
Ja jeszcze wszystkiego nie obejrzalam. Dawkuje mężowi. Jego wytrzymalosc w pt wieczorem - 4 odcinki 😉
Udalo mi sie wyegzekwowac dzis dla synka sesje czytania przez tatusia wierszykow (pan kotek byl chory i lokomotywa 🙂 )
i puscislismy Ksawciowi nasze 3 ulubione kolysanki 🙂 🙂
Moze troche za pozno ale od jutra zmieniamy godzine na 20stą 🙂

My jeszcze pogapimy sie w tv zeby sie zmeczyc i idziemy lulu

papapa
dobrej nocki mamusie!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nocnie dziewczyny 🙂
ja wybralam sie dzis na babskie ploty 🙂 jak mi tego brakowalo...bez krzyku i ciaglego wodzenia oczami czy mala czegos nie zmajstruje! pozyczylam dzis stojak pod wanienke i dostalam kombinezon juz na wieksza niunie 😁
no i spac mi sie nie chce, a pewnie jutro z lozka nie bede mogla zejsc 🙃
uciekam zyczac dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie o poranku 🙂
Ja nie mogłam uwierzyć całą noc przespaliśmy bez siku,zgagi etc. 😉)) tyle że wczoraj przebudziłam się i było mi strasznie źle 😞 zwrot całej kolacji i biegunka he ...
objawy ciąży z jej początku:P
a dziś na uczelnie nie jadę, znajoma mi załatwi egzamin nie usiedzę 2*po 1,5 godziny nie ma szans już ostatnio był problem 😞((
Za to mój kochany z niego pilny uczeń pojechał już do szkoły;( trzeba sobie zająć czas dziś...buźki i miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ale mi sie dobrze dzis spało!! Kurcze, spałam jak niemowle. Tylko 1 raz wstawałam na siku i dalej kimonko 🙂 Bez zgagi!! Jupiii! Za to teraz mnie meczy mimo ze jeszcze nic nie zjadłam 😞

Powiedziałam moim ze dzis nie wychodze z domu. Musza sami leciec na zakupy mikołajkowe i spozywcze - ale dadza rady 🙂 No i obiadek z knajpki tez musza mi pod nosek podstawic 😉 Ach, jeszcze tylko miesiac rozpieszczania i sie skonczy taryfa ulgowa 😉

Dziewczynki, które miały Usg około 35tyg - ile ważyły Wasze maleństwa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie z rana.
Ja to się w nocy co jakieś 30min przekręcałam z boku na bok bo na jenym nie uleże, już tak mnie wszystko boli że wysiadam. Teraz spanie to dla mnie męczarnia, przy przekręcaniu się wszystko mi strzela głośno i wyraźnie, w dodatku za każdą zmianą zostaje okopana.
Co do wczorajszego mojego marudzenia to yyhm.. heh nie umiem robić nawet mini awanturek swojemu m - chyba go za bardzo kocham hehehe 🤪
Dziś sobota i będą świąteczne zakupy - ciekawe 😮
Życzę miłego weekendu wszystkim mamom i brzusiom 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane wrzucam tu taką tabelkę co znalazłam w internecie) myślę że teraz każda z nas będzie spokojniejsza o maleństwo)

"Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb). Zrobiłam od 22 tc, ale jeśli któraś chce wcześniejszą wagę, to niech napisze, spojrzę."

"Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko.

Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach.

To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne..."

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie :P
Jagoda martwią mnie twoje uciekające tygodnie !bo za niecały tydzień masz już 37 tc i na suwaczku jest wiadomość, że poród może odbyć się w każdej chwili 🤪 hehe

A u nas wczoraj była akcja z Mikołajem. ( syn mojej siostry 3 latka i córka 1 roczek , córka 2 siostry - 2 latka )
moja mama się przebrała za mikołaja bo nikogo z takich poważnych osób nie było w domu 🤪 tak się ośmiałyśmy z tych dzieci :laugh: :laugh: ale najlepszy był 3 latek,który nie wieział co ma ze sobą robić - patrzył na wszystkie rozdane prezenty i kręcił się w kółko ,ale był dzielny bo nie płakał ale lekkiego stresa na początku miał :laugh:
A u nas tak będzie już za rok 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dziewczynki 🙂
humor lepszy mam wczoraj sie żle czułam postanowilismy nie czekać do srody poszłam wiec do lekarza bardzo mnie bolały krzyże i podbrzusze bardzo sie bałam ale jak weszłam na kanał i lekarz mnie zbadał okazalo sie że jest lepiej niz bylo ostatnio szyjka sie nie skraca no rozwarcie na pół opuszka palca jest co prawda ale nie rozszerza sie mała rośnie w zabujczym tepie przez trzy tygodnie przytyła 600g 🙂 waży teraz 2300 kawał kobiety a bole jakie mam sa spowodowane że Nadia nie ma już miejsca w brzuchu i strasznie uciska lekarz powiedział że mam mało miejsca miedze żebrami a miednicą a jak już wiecie brzuch nie chce rosnąć i mała robi wszystko żeby miejsce znaleźć powiedział mi że najprawopodobniej rozstepów nie unikne bo mała poprostu teraz tak popcha w brzuch że z dnia na dzień może mi ten brzuch wystrzelić do przodu ogólnie wszystko ok mam cały czas oczywiście leżeć jak zapytałam czy choć raz mogę do sklepu wyskoczyć to kategorycznie zabronił i siedzieć też nie mogę ani stać no trudno...
pytałam także o ta cesarkę czy przez to uczulenie musze ją mieć powiedziłą że tak mnie zabezpieczy lekami ze nie trezba bedzie z tego powodu cesarki robić ale ...........uwaga nie powiedziane że cesarki nie bedzie bo mała wyskoczyła głową z kanału rodnego i nie wiadomo czy w niego wskoczy a jak sie obniży macica to juz nie uda sie miśce wejśc nazat i wtedu bedzie odwrócona plecami i cc murowane tak wiec jak nie kijem to pałą cały czas nie wiem na jaki poród sie nastawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...