Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

pinacolada - dzieki ... 🙃 :P dobrze poczuc ze sie cos przeplacilo :P
ale tak powaznie to czasem nie warto czekac bo wybor rozmiarow mniejszy.

dusia
wiem i bardzo mi smutno ze maz bedzie czekal za szyba ale wole to niz narazac Malenstwo...
a z ta grypa jest podobno naprawde niewesolo. Oczywsicie lekarz powiedzial ze jakos to zalatwimy ale poki co nie zamierzam nalegac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
co???????? ej czy ten koleś magister magister pan - sie jakos tłumaczy???



Rozumiem ze pytasz czy sie tłumaczył jakos z tej sytuacji? Nie - słowem sie nie odezwał, ja za to po zrobionych (zreszta ekspresowych) zakupach odwróciłam sie do pana z kolejki i mu grzecznie podziekowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusiu - mamy z mezem pytanie dot. tej karuzeli - bo chcemy wlasnie taka sama! tylko powiedz nam czy da sie wylaczyc te "efekty swietlne" gdyby dziecko lub my mialo juz dosc? 🙂
tak zeby leciala tylko muzyczka..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i mam kolejne pytanie do Was - te ktore juz sterylizowaly rzeczy dla Malenstwa -

czym lub jak suszycie te rzeczy????? bo mi schna narazie same ale cos wyschnac nie moga i sie zacieki brzydkie zrobily :/ 🤢
Macie jakies swoje sposoby...?

ps. Dusia, PInacolada - Wy juz macie jeden porod za soba to moze rzeczywiscie macie racje ze trudno wytrzymac te 3 dni bez meza w szpitalu...moze ja tez nie dam rady...nie wiem. sie okaze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karuzelki,właśnie wygrałam na allegro taką tiny love.


# Unikalny system poruszania się karuzeli rozwija koordynację wzrokową
# Kwiatki obracają się o 360 stopni
# Pilot
# Uspakające światełko nocne
# Pozytywka ze światełkiem nocnym
# 20 minut muzyki: 3 melodie klasyczne, 1 tryb z dźwiękami natury [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tiny170309_076_final_new2.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
aaa i mam kolejne pytanie do Was - te ktore juz sterylizowaly rzeczy dla Malenstwa -

czym lub jak suszycie te rzeczy????? bo mi schna narazie same ale cos wyschnac nie moga i sie zacieki brzydkie zrobily :/ 🤢
Macie jakies swoje sposoby...?

ps. Dusia, PInacolada - Wy juz macie jeden porod za soba to moze rzeczywiscie macie racje ze trudno wytrzymac te 3 dni bez meza w szpitalu...moze ja tez nie dam rady...nie wiem. sie okaze 🙂



Słuchaj - dasz radę bo nie bedziesz miała innego wyjścia! Fajne to nie jest ale do przezycia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakazu odwiedzin z powodu grypy...w moim szpitalu na szczęście nie ma czegoś takiego.Zresztą mój mąz już jest po świńskiej grypie i naprawdę nie ma się czego bać. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji,że płacę za poród rodzinny i mają go nie wpuścić bo co? bo może być chory? równie dobrze ja mogę być chora,niech go zbadają ,a nie pozbawialiby szansy na rodzenie ze mną.Jedna wielka głupota.Podkreślam,że świńską można się zarazić od osoby,która jeszcze nie jest chora,a objawy choroby wystąpią następnego dnia,a ona jeszcze o tym nie wie,więc równie dobrze może być to położna,lekarz,sprzątaczka itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda co do karuzeli to efekt świetlny można jak najbardziej wyłączyć ale jest inny minus - wchodzi nam albo 4 albo 6 (nie pamiętam) tych takich wielkich baterii i szybko (u nas ok 1,5m-ca) się zużywają 😞 a kupiliśmy akumulatorki i żadna ładowarka nie ma tyle siły żeby je naładować 😠 😞

Pinacolada u nas w szpitalu właśnie jest zakaz do odwołania rodzinnych porodów i odwiedzin 😞 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Co do karuzelki,właśnie wygrałam na allegro taką tiny love.


# Unikalny system poruszania się karuzeli rozwija koordynację wzrokową
# Kwiatki obracają się o 360 stopni
# Pilot
# Uspakające światełko nocne
# Pozytywka ze światełkiem nocnym
# 20 minut muzyki: 3 melodie klasyczne, 1 tryb z dźwiękami natury [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tiny170309_076_final_new2.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />



Super !! Ile dałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dostałam w prezencie taki o to śpiworek o wymiarach 145x76 cm wartości 47zł. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/pop_p300.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby zaplata za porod wyeliminowala wirusy i bakterie, poza tym wg mnie lepiej dmuchac na zimne zawsze to mniej ryzykowne.


Dusia
- dopytam o te baterie jak sie zdecydujemy - dzieki! 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
Ania ja sobie właśnie dziś skojarzyłam, że za tydzień wigilia a za dwa sylwester i Nowy Rok! tak ten czas szybko leci... eh no i narobiłaś mi ochotę na frytki a mi się nie chce robić :P



ja d rana mam ochotę na zakręcone frytki takie co kiedys w McDonaldzie 🙂 no ale muszę się obejśc bez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchając na zimne trzeba by było też przebadać położna bo ona też może mieć wirusa i bakterie.Tak samo jak mąż styka się z innymi ludźmi i nie jest zamknięta na 24h w szpitalu.Zrozumiałabym bardziej gdyby odwiedziny innych członków rodziny były wstrzymane,ale męża? i to ,że nie może być przy porodzie? Skoro jest zdrowy? ja sama mogę mieć bakterie i co wtedy? cóż po prostu są szpitale,które bardzo panikują,a tak naprawdę świńska jest zwykle bardziej łagodną grypą niż zwykła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dmuchając na zimne trzeba by było też przebadać położna bo ona też może mieć wirusa i bakterie.Tak samo jak mąż styka się z innymi ludźmi i nie jest zamknięta na 24h w szpitalu.Zrozumiałabym bardziej gdyby odwiedziny innych członków rodziny były wstrzymane,ale męża? i to ,że nie może być przy porodzie? Skoro jest zdrowy? ja sama mogę mieć bakterie i co wtedy? cóż po prostu są szpitale,które bardzo panikują,a tak naprawdę świńska jest zwykle bardziej łagodną grypą niż zwykła.



Popieram - uwazam ze wycieczki typu tesc, tesciowa siostra wujek i jeszcze ktos to przesada i nie tylko w przypadku zagrozenia grypą. na takie odwiedziny przyjdzie czas w domu. Poza tym po porodzie jest sie tak zmeczonym, niekoniecznie swiezo i fajnie sie wyglada ze ja osobiscie nie zycze sobie zeby oprócz meza i corki ktos na mnie patrzył. Wiec nawet gdyby komus z mojej rodziny przyszedł pomysł przyjazdu do szpitala to mam ich z głowy. Ale męza nie odpuszczę! Pod warunkiem ze bedzie zdrowy - w koncu jestesmy dorosli i odpowiedzialni i nikt ze złym samopoczuciem czy objawami jakiejkolwiek choroby nie bedzie sie pchał do noworodka! I liczę na odpowiedzialnosc wspóllokatorki - na szczęście tylko 1 bo sale 2 osobowe. W Bochni lezałam na sali 8 osobowej wiec nawet przy ograniczeniach ze tylko 1 gosc do 1 łożka to byłoby ich 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziula napisał:
ja już po prysznicu-a teraz mi się ziewa i już lecę do spania.
Spokojnej nocki bez dolegliwości 🙂a szczególnie dla pinacolady aby nie miała zgagi 😉 🙂 DOBRANOC 🙂



Dziękuję Ci madziula - kochana jestes ze pamietasz o mojej dolegliwosci 😉 Kusiło mnie własnie przed chwilką zeby jeszcze co nieco wrzucic do żołądeczka ale sie powstrzymałam - mam nadzieję ze nocka bedzie spokojna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pytania o suszenie sterylizowanych rzeczy - czy ktoras ma na to sposob..?


Przydalby mi sie bardzo jakis sprawdzony patent bo nadal wszystko mokre a minelo kilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
aaa i mam kolejne pytanie do Was - te ktore juz sterylizowaly rzeczy dla Malenstwa -

czym lub jak suszycie te rzeczy????? bo mi schna narazie same ale cos wyschnac nie moga i sie zacieki brzydkie zrobily :/ 🤢
Macie jakies swoje sposoby...?

ps. Dusia, PInacolada - Wy juz macie jeden porod za soba to moze rzeczywiscie macie racje ze trudno wytrzymac te 3 dni bez meza w szpitalu...moze ja tez nie dam rady...nie wiem. sie okaze 🙂



Mnie tez nie chciały wyschnąc smoczki a ze mi sie spieszyło - jak zwykle zreszta - to te plastikowe czesci wytarłam delikatnie recznikiem papierowym. A butelek jeszcze nie sterylizowałam ale je to chyba trzeba do wyschniecia zostawic w sterylizatorze - obcieknie i wyschnie - a zacieki??? hmmmm... sama nie wiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...