Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniu ale przed rozpoczęciem tych dwoch tygodni po 4 miesiącach macierzyńskiego tak??? a widzicie dziewczyny dobry temat mam pytanie a propos do tych dziewczyn które pracują są na l4 i zamierzają iśc na wychowawczy jak to jest czy ja musze uzyskać zgode na taki urlop czy ja poprostu mogę poprosić pracodawce i bez problemu mi da? i kiedy o tym powiedzeć pracodawcy pod koniec macierzynskiego? czy np już teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

misiamamy - ja jestem na L4 od 5 tc i mam narazie wypisany do 3.01. po porodzie mam macierzynski *w sumie 22 tyg) plus wszystkie zalegle urlopy tj ok 35 dni i potem wychowawczy biore. Pracodawcy musisz wczesniej tylko zlozyc wniosek ale sa to wnioski ktorych on nie ma prawa zanegowac.
MUSI JE PRZYJAC. takie jest prawo pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
Aniu ale przed rozpoczęciem tych dwoch tygodni po 4 miesiącach macierzyńskiego tak??? a widzicie dziewczyny dobry temat mam pytanie a propos do tych dziewczyn które pracują są na l4 i zamierzają iśc na wychowawczy jak to jest czy ja musze uzyskać zgode na taki urlop czy ja poprostu mogę poprosić pracodawce i bez problemu mi da? i kiedy o tym powiedzeć pracodawcy pod koniec macierzynskiego? czy np już teraz?


Misiamamy tak przed 2 tygodniami pod koniec macierzyńskiego jeśli chcesz.
Z tego co się orientowałam to też musisz napisać pismo do pracodawcy(jeśli masz umowę na czas nieokreślony bądź określony np.do 2012roku)Z tego co mówią w przepisach nie może ci pracodawca tego urlopu odmówić,ale musi wyrazić zgodę najpóźniej na chyba nie jestem pewna 7 czy 14 dni przed rozpoczęciem tego urlopu wychowawczego. Jest on bezpłatny a w Urzędzie gminy lub Ośrodku pomocy społecznej można się starać o zasiłek wychowawczy. wynosi on 400zł + do tego jeszcze 68 zł zasiłku rodzinnego ale dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć chyba 506zł.można się starać jeszcze o jakieś tam zasiłki ale nie wiem czy stawki się nie zmienią na wyższe (coś ostatnio mi właśnie znajoma mówiła bo pracuje w urzędzie) a ja sama się zastanawiam czy nie iść na wychowawczy ale nie wiem jak to będzie z moją szefową:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje bardzo mi pomogłyscie mnie ten temat wyleciał z głowy a miałam sobie poczytać wiec jeszcze musze wykorzystać swoje zaległe urlopy no w sumie mam troche tego 🙂 no mam nadzieje że mnie nie wywala z roboty dziś dzwonili że już tesknią i pozdrawiają moja szefowa też dzwoni rwglarnie do mnie wiec może praca bedzie no na pieniądze nie licze bo mam za dużo na os brutto i a pewno sie nie zakwalifikuje .... swoją drogą ale wymyślili 560 pln na osobe 🤢 a ci co wiecej zarabiali niech sobie radzą sami przez rok na wychowawczym bez pieniedzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam porą wieczorową,
jak zaszłam o godz12 do sklepu i teściowej, tak dopiero teraz wrocilam do domu i to jeszcze musiał mnie zwerbować mój mąż 🤪

Misiamamy, Piniacolada niezle jesteście, po przeczytaniu waszych postów jeszcze śmiać mi się chce 🙃 🙃 🙃

Mycloud Ruchów mojej niuni nie liczę, bo czuję ją bez przerwy.
Moja gina ostatnio pytala się czy czuję 10 ruchów na dobę, na co ja się uśmiałam, bo tyle to czuję na godzinę, a nawet jeszcze więcej :laugh:
A co do pieluch to mam 8 flanelowych (kolorowych) i 20 tetrowych białych. Myślę że powinno wystarczyć, a jak nie to mozna je nabyć w każdym dziecinnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio jak miałam problem z biodrem to dostałam rozgrzewającą maść na receptę, wtedy pomogła więc i teraz ją wypróbuję.
I wygrzeję się w wannie. Misiamamy to tak boli że nie w głowie mi teraz wygłupy :laugh: Choć pewnie jeszcze nie jedna babcia by się skusiła 🤪 🤪 🤪 Cóż ja wymiękam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
do swoich wywodów na temat sraczki zaparcia i mojej najwiekszej fanki zgagi zapomniałam dołaczyć bólu rwy kulszowej ... jak to moje kochane dziecko wie jak sie ustawić główką żeby mamusia nie potrafiła normalnie do kibelka dojść tylko kuśtykała jak 80cio latka.... 🙂




misiamamy - kopiuj kochana moje posty bedzie szybciej... Juz dzis zdaje się pisałam ze mi mała uciska na nerw kulszowy i boli w lewym posladku - tylko mi nie mów że Ciebie boli w prawym.....!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
dziekuje bardzo mi pomogłyscie mnie ten temat wyleciał z głowy a miałam sobie poczytać wiec jeszcze musze wykorzystać swoje zaległe urlopy no w sumie mam troche tego 🙂 no mam nadzieje że mnie nie wywala z roboty dziś dzwonili że już tesknią i pozdrawiają moja szefowa też dzwoni rwglarnie do mnie wiec może praca bedzie no na pieniądze nie licze bo mam za dużo na os brutto i a pewno sie nie zakwalifikuje .... swoją drogą ale wymyślili 560 pln na osobe 🤢 a ci co wiecej zarabiali niech sobie radzą sami przez rok na wychowawczym bez pieniedzy


No dokładnie tym bardziej że na wychowawczym liczą tylko zarobki męża ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć też swoje dochody z US mimo że są one traktowane jako utracone 🤢 .Polska polityka i nasz kochany socjal...macie każdy 1000zł bez względu na zarobki i róbcie dzieci a wy kobiety idźcie je rodzić hehehee:P 😠
no ale ja tam rodzę dla siebie 😉)) nie dla nich :P 🙃 🙃

Co do pieluszek to ja mam 40 tetrowych i 3 flanelki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Laski, lubie HAUSeA ale jak jest taki hardcore ja kwczoraj to nie lubie i horrorow sie strasznie boje i ogolnie to nawet niektore thrillery mnie przerazaja na tyle mocno ze nie spie w nocy wiec sorki misiamamy ale chyba jednak nie chce Waszych zdjec hehehe:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My powieslismy kilka janiołków 🙂, ścieliśmy się co do koncepcji rozmieszczania ozdób (moj M. to chcialby napierw wizualizacje i projekt w 3d echh...) krecil nosem ze wioche robie ale potem jak zawsze okzalo sie ze ja mam racje co do koloru gwiazdek w naszym malym salonie :laugh: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda JA mam wszystkie ozdoby złoto czerwone no i słomiane z czerwonymi dodatkami ozdóbki i jak mój chciał mi tam bombki niebieskie 🤪 wieszać to myślałam że się 😠 wścieknę...i tak zostało jak ja chciałam :P
Głodna coś jestem ale pocieszam się że już za parę dni wigilia!!! jupiiii 🤪 🙃 🙃 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...