Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
madziula napisał:
mój suwaczek mnie przerażaa 🤪o
To co trzymamy do stycznia czy puszczamy? która styczniówka ma ochotę rodzić?:laugh: :laugh: :laugh:


Wiem co czujesz...mój to już mnie w ogóle przeraża 🤪 Ale ja trzymam trzymam na razie...wolałabym w styczniu urodzić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja się dziś zaczęłam obawiać,że moja córka będzie strasznie rozpieszczona.Ciągle myślę jak będziemy na nią chuchać i dmuchać ,co jej kupię,ja to już bym jej kredki kupowała i rowerek..mnie to już ta ciąża na mózg mocno padła!Konieczne jest rodzeństwo po pewnym czasie bo inaczej nie wiem co z tej kobietki wyrośnie... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
dziewczyny, ktoreś pytały o moją mamę. Więc operacja odbędzie sie jutro ok 8:30. Ciężki dzionek mnie zatem jutro czeka. Dziękuję Wam za pamiec - bardzo miło z Waszej strony ze mimo tylu swoich kłopotow i przedswiatecznego zamieszania pamietałyscie o tym. Buziole dla Was 😘 😘 😘

No to trzymam jutro kciuki...a Ty się tylko nie denerwuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Syllunia a ja jem jak świnka i to właśnie w tym czasie moja córka najwięcej przybiera na wadze razem ze mną;-)Pamiętaj ,że nie każdy dzidziuś musi być wymiarowo taki sam.Jedno urodzi się 2,5kg inne 4kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
dziewczyny nie uwierzycie..mi juz rece opadaja...

wyskoczyla mi na policzku opryszczka. maz poszedl do apteki ale odeslali go do lekarza bo to podobno niezbyt bezpieczne w ciazy szczegolnie w 3 trymestrze.no rece i cycki mi juz opadaja...ciekawa jestem CO MI SIE JESZCZE bedzie dziac 😞 😞 😞
Jedziemy pa


Nie jest bezpieczna, ale szczególnie w pierwszym trymestrze... JA miałam niedawno i lekarz powiedział, że nic nie grozi małemu i stosowałam maść ihtiolową, czy jakoś tak podobnie... bo innych maści nie można używać na opryszczkę w ciąży...a okazało się, że ta zwykła maść za 1,70 zł jest dużo lepsza niż te wszystkie inne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkaK1601 napisał:
U nas zostało jeszcze 5 nierozpakowanych grudniówek 🙂


No to jeszcze trochę ich jest... ja jestem ciekawa która u nas urodzi pierwsza... ja miałam regularne skurcze wczoraj co 15 min przez 1,5 h... zastanawiałam się czy zaczną się częstsze, ale przeszły:P a już myślałam, że będę pierwsza 😉 Ale wolałabym jednak w styczniu urodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud nasze terminy porodów bardzo zbliżone bo różnica jednego dnia, i wymiary dzieciaczków też
choć jak patrze to Twoja odrobinę większa, to wymiary mojej córci w 33 tc:
waga: 2053g
BPD: 8,36CM
HC: 29,12CM
AC: 28,69CM
FL: 6,38CM
a w poniedziałkowych wymiarach wyszło że waży 2433g, więc zdecydowana różnica w wadze naszych maluszków, kurcze przez dwa tyg, nabrała prawie 0,5 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Ja się dziś zaczęłam obawiać,że moja córka będzie strasznie rozpieszczona.Ciągle myślę jak będziemy na nią chuchać i dmuchać ,co jej kupię,ja to już bym jej kredki kupowała i rowerek..mnie to już ta ciąża na mózg mocno padła!Konieczne jest rodzeństwo po pewnym czasie bo inaczej nie wiem co z tej kobietki wyrośnie... 🤪


Hehehe...dobre... nie ma co... jak konieczne rodzeństwo to konieczne...tylko się starać o następne po jakimś czasie 😉
Ja to myślę, że tak po 2 latach...ale zobaczymy jak to będzie 🙂 Moja mama i babcia miały dzieci rok po roku...bo kiedyś mówili, że jak się karmi, to nie można zajść w ciążę... więc ja po połogu od razu się zabezpieczam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katpio to faktycznie dużo nabrała wagi przez 2 tyg.Mam nadzieję,że moja córcia przytyje max.do 3,5kg.Ostatnie usg mam podczas zdejmowania pessara 16.01 i dowiem się jaka waga do porodu będzie dziecka,bo jak mi odblokują szyjkę to kwestia malutkiego czasu do porodu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi my już z mężem zdecydowaliśmy,że raczej rodzeństwo po kilku latach.Ty jesteś w moim wieku więc mamy czas;-)Raczej nie chciałabym dwójki tak małych dzieci,wolę jedno troszkę odchowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
mycloud nasze terminy porodów bardzo zbliżone bo różnica jednego dnia, i wymiary dzieciaczków też
choć jak patrze to Twoja odrobinę większa, to wymiary mojej córci w 33 tc:
waga: 2053g
BPD: 8,36CM
HC: 29,12CM
AC: 28,69CM
FL: 6,38CM
a w poniedziałkowych wymiarach wyszło że waży 2433g, więc zdecydowana różnica w wadze naszych maluszków, kurcze przez dwa tyg, nabrała prawie 0,5 kg 🙂


No powiem wam, że akurat w tygodniach mój mały przybrał najwięcej na wadze...

wymiary w 33 tyg:
waga: 2200 g
BPD: 8,33 CM
HC: 30,02 CM
AC: 27,55 CM
FL: 6,64 CM

a w 38 tygodniu miał już
waga: 3300 g
BPD: 9,5 CM
HC: 34,24 CM
AC: 32,77 CM
FL: 7,47 CM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Megi my już z mężem zdecydowaliśmy,że raczej rodzeństwo po kilku latach.Ty jesteś w moim wieku więc mamy czas;-)Raczej nie chciałabym dwójki tak małych dzieci,wolę jedno troszkę odchowane.


No ja tak samo więc nie wierzcie, że jak się karmi, to nie można zajść w ciąże, bo to kompletne bzdury :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach ta nasza Jagoda - nudno by było bez niej - u niej ciągle się coś dzieje. Jak nie urok to sraczka jak mawia mój tata 🙂 Ja tez słyszałam ze opryszczka groźna tylko w 1 trymestrze a potem to tylko jesli sie przeniesie na narządy płciowe choc tez niekoniecznie bo wtedy rodzi sie przez cc zeby dzidzi nie zarazic i juz! Zobaczymy co jej lekarz powie. Żeby on zawału nie dostał jak ją znów dziś zobaczy :P

Mycloud - pisałaś ze dostałas dzis przesyłkę. Wyobraz sobie ze specjalnie siedziałam dzis dopołudnia w domu bo tez czekam jeszcze na 2! potem była moja Kasia. Ok 16 wyszła a ja musiałam do pracy i Julka była sama w domu to wyobraz sobie ze przyjechał wtedy ale Julka go nie wpusciła. No i gosc odjechała nie zostawiając zadnego awiza no i dupa blada! A zalezy mi szczególnie na jednej bo to prezent pod choinke dla meza 😞 Kurde - jakis pech!!

Co sie dzis podziało z gunia? - miała tez isc dzis do spowiedzi na żywioł - może ją ludzie zlinczowali ze sie pcha bez kolejki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
megi85 nie strasz mnie, jak wcześniej pisałam miałam dwa razy opryszczkę w 1 trymestrze i mojego lekarza zbytnio to nie ruszyło, nawet żadnej maści nie zalecił, 🤢 to ja już sama nie wiem jak to z tą opryszczką jest 🤢


Nie martw się... opryszczka na ustach nie jest jakaś niebezpieczna... niektórzy robią z tego wielkie halo...ale niebezpieczna jest raczej na drogach rodnych, a nie na ustach... a jak lekarza nie ruszyło, to tym bardziej nie trzeba się martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Wyobraz sobie ze specjalnie siedziałam dzis dopołudnia w domu bo tez czekam jeszcze na 2! potem była moja Kasia. Ok 16 wyszła a ja musiałam do pracy i Julka była sama w domu to wyobraz sobie ze przyjechał wtedy ale Julka go nie wpusciła. No i gosc odjechała nie zostawiając zadnego awiza no i dupa blada! A zalezy mi szczególnie na jednej bo to prezent pod choinke dla meza 😞 Kurde - jakis pech!!


nie martw się..jak to kurier, to jutro przywiezie...

A jeśli mowa o przesyłkach, to przyszedł mój wózek
http://www.allegro.pl/item859122250_leviroo_due_spacerowka_gondola_fotelik_kola_pompo.html

jest po prostu idealny 🙂 jak ktoś jeszcze nie kupił, a chce fajny, w miarę lekki i w przestepnej cenie wózek, to polecam jak najbardziej!!!

i przyszła też pościel:
http://www.allegro.pl/item831594929_13_cz_posciel90x120_gratis_pzybornik_2el_posciel.html

również polecam....już wyprana i wyprasowana...dobry materiał...łatwo się prasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorowo
kochane ja juz po lekarzu no dopiero teraz wróciliśmy
Nadia waży 3000g jest duża i silna ja mam jeszcze jesć leki przez 1.5 tygodnia i odstawić - jak sie spytałam po jakim czasie zaczyna sie poród bo tak sobie myślałam że ok tygodnia od odstawienia leków to mi gin powiedziału 90% kobiet po 6 godzinach 🤪 od odstawienia leków 🤪 tyle ze śmiesznych historii teraz szara rzeczywistość jutro sie dowiem czy bedzie cesarka czy nie niestety i ja mam bardzo wysokie ciśnienie dostałam leki na obniżenie ciśnienia mam 145/80 zagraza mi rzucawka i jeeli ciśnienie pomimo leków bedzie utrzymywało sie na tym poziomie natychjmiast do szpitala przerwać ciąże 😞 czyli rodzimy jeżeli bedą skoki też do szpitala wtedy tam zadecydują leki mam odstawić ok 4 stycznia własnie przez ciśnienie 😞 ale doszła jeszcze kwestia tej mojej alergii niestety nieeą mogli przewidzieć co sie stanie jakbym zacczęł rodzić i niestety moge sie przez to badziewie udusić wiec jutro bedzie rozmowa z ordynatorem o mojej cesarce w sumie niby wszystko ok rozwarcie sie zasklepiło szyjka jest już skrócona w 70 % narazie jest wszystko ok ale ja mam jakieś coraz wieksze obawy wszystko sie za bardzo komplikuje
chce mi sie płakać wiem że myszka jest już bezpieczna a w 38 tygodniu porody to normalność ale wiecie co ja chce rodzić 20 stycznia 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu alez tu tłoczno dzis 🙂

Czesc Agnieszko grudnioweczko 🙂 ale Wam fajnie ze macie to juz za soba! no my rzeczywiscie jakos sie trzymamy 🙂 Wy zaczelyscie sie sypac juz w polowie listopada! u nas wszystkie maluchy w brzuszkach 🙂


Co do opryszczki - dzwonilam do mojego gina - powiedzial ze jak na policzku to spoko i zeby sobie zowirax kupila.
Bylam u internisty na nocnym dyzurze, potwierdzil ze to wirus orpyszczki ( 😠 ) no i dal mi puder w plynie ze srodkiem znieczulajacym no i nic z tym juz nie zrobie...
ale nie bedziemy tego leczyc doustnymi lekami bo Ksawciowi raczej nic nie grozi.
Muze tylko uwazac bo ten syf sie roznosi..i dlugo goi..ech..zeby tylko zniklo zanim synek przyjdzie na swiat bo nawet go nie przytule 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiamamy pamiętaj,że w terminie rodzi 5% kobiet;-) będzie dobrze,masz faktycznie wysokie ciśnienie i być może będziesz miała właśnie CC.

Tak tak odstawienie leków to tak samo jak mi uwolnią szyjkę od krążka wtedy do porodu kilka /kilkanaście godzin 🙃 nie martw się to tylko oznacza,że malutkie zaraz będzie przy nas..ja się bardzo cieszę już bym chciała ją zobaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miala dzis przedstawic sie na fotografii zrobilabym kolaż -
opryszczka na policzku, krwiak po pobraniu krwi i słoniowate łydki i stopy...:laugh:


MISIAMAMY - no to Ty mozesz byc rownie dobrze pierwsza!!! 1,5 tyg to jeszcze nas wyprzedzisz :P
Oj, nie ma tego zlego, przeciez Nadii nic nie bedzie a jak utulisz córunie to potem bedziesz pewnie szczesliwa ze nie musialas czekac do 20stego 😉
Co do cisnienia - ja mialam 144/91 wiec jeszcze wyzsze - zazylam jedna tablete i cud - mam teraz idealne cisnienie, wiec nie przejmuj sie, to jeszcze nie jsst az takie wysokie.
Moja mama miala 200 i w sumie dobrze ze nie do konca sobie zdawala sprawde z tego co jej i mi grozilo ale dala rade tez 🙂
Buziak dla Ciebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
witam wieczorowo
kochane ja juz po lekarzu no dopiero teraz wróciliśmy
Nadia waży 3000g jest duża i silna ja mam jeszcze jesć leki przez 1.5 tygodnia i odstawić - jak sie spytałam po jakim czasie zaczyna sie poród bo tak sobie myślałam że ok tygodnia od odstawienia leków to mi gin powiedziału 90% kobiet po 6 godzinach 🤪 od odstawienia leków 🤪 tyle ze śmiesznych historii teraz szara rzeczywistość jutro sie dowiem czy bedzie cesarka czy nie niestety i ja mam bardzo wysokie ciśnienie dostałam leki na obniżenie ciśnienia mam 145/80 zagraza mi rzucawka i jeeli ciśnienie pomimo leków bedzie utrzymywało sie na tym poziomie natychjmiast do szpitala przerwać ciąże 😞 czyli rodzimy jeżeli bedą skoki też do szpitala wtedy tam zadecydują leki mam odstawić ok 4 stycznia własnie przez ciśnienie 😞 ale doszła jeszcze kwestia tej mojej alergii niestety nieeą mogli przewidzieć co sie stanie jakbym zacczęł rodzić i niestety moge sie przez to badziewie udusić wiec jutro bedzie rozmowa z ordynatorem o mojej cesarce w sumie niby wszystko ok rozwarcie sie zasklepiło szyjka jest już skrócona w 70 % narazie jest wszystko ok ale ja mam jakieś coraz wieksze obawy wszystko sie za bardzo komplikuje
chce mi sie płakać wiem że myszka jest już bezpieczna a w 38 tygodniu porody to normalność ale wiecie co ja chce rodzić 20 stycznia 😞 😞 😞 😞 😞


nie martw się...będzie dobrze...dużo mamom skacze ciśnienie pod koniec ciąży i leki zazwyczaj je regulują... a jak nie to pomyśl, że w takim przypadku dla twojej niuni będzie lepiej urodzić szybciej, ponieważ zbyt wysokie ciśnienie nie jest dobre dla dziecka... a w 38 tygodniu, to mała będzie już w pełni rozwinięta... pozostaje Ci czekać i się nie stresować, bo to tylko podnosi ciśnienie... Najwązniejsze, że mała zdrowa, silna i duża...niektóre dzieci się mniejsze rodzą :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Misiamamy pamiętaj,że w terminie rodzi 5% kobiet;-) będzie dobrze,masz faktycznie wysokie ciśnienie i być może będziesz miała właśnie CC.

Tak tak odstawienie leków to tak samo jak mi uwolnią szyjkę od krążka wtedy do porodu kilka /kilkanaście godzin 🙃 nie martw się to tylko oznacza,że malutkie zaraz będzie przy nas..ja się bardzo cieszę już bym chciała ją zobaczyć.


Fajnie macie, że będziecie wiedziały kiedy będziecie rodzić :P a nie tak jak my...cały czas w niepewności kiedy to będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MISIAMAMY ja wczoraj pytalam mojego gina co bedzie jak mi sie utrzyma takie cisnienie czy bedzie cesarka ale powiedzial ze niekoniecznie wiec nie ma cos ie martwic. Mierz cisnienie i kontrouj sobie to. Mi powiedzieli ze jak zmierze rano po przebudzeniu, ale na spokojnie, nie zrywac sie tylko w chwili kiedy jestes w miare spokojna, i wtedy wyjdzie mi ponad 140 to mam zazyc tabletke rano i wieczorem bezwzgledu na to co bedzie w ciagu dnia. Mi to bardzo pomoglo. Wierze ze Tobie tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...