Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam środowo
pinacolada ja trzymam kciuki bardzo mocno juz od wczoraj za Twoją mamusie bedzie wszystko dobrze zobaczysz 🙂
Aniu ja jestem chetna na te Twoje smakołyki 🙂 u mnie w domu jeszcze sie nic nie robi no gospodyni leży w łóżku to co ma sie robić 😞 choinka miała stać już w niedziele potem poniedziałek wtorek i dalej nie stoi bo sie ułamał stojak i co prawda już jest dokupiony ale dopiero wczoraj go przywieźliśmy wieczorem eh jak człowiek zaniemoże to nic po jego myśli nie wychodzi 😞
ja nie wiem czy dziś spałam czy czuwałam nie mam pojecia to taki letarg jakby niby spałam a nie spałaam teraz za to jestem śpiąca
dobra wejde do was później może minie mi podły nastrój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien doberek stycznioweczki 🙂

PINACOLADA - trzymam mocno kciuki za mame!!!
ANIA - no to genialnie!wszystko po Twojej mysli! 🙂 super!!!
Widzisz jak Cie juz teraz dziecko słucha 🙂 jakie zdyscyplinowane! 😉

Maz jeszcze spi, my juz bylismy z synkiem glodni. Co prawda niewiele jest w lodowce, ale nie mam serca budzic naszego kochanego bo on taki ostatnio zmeczony...

Za oknem straszna plucha, leje sie z dachow,szaro buro i mokro, dobrze chociaz ze temp wyzsza.

Ja nic nie gotuje i nie pieke ale wiem ze moja mama przyszalala w tym roku i jest gora pysznego żarełka 🤪
mniaaam 🙂


Mi tez sie dzis zaczal 39 tc 🤪 ale na brzuszku wskoczy jutro 🙂 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia Tobie zaległego oklaska lecę 😉
Pinacolada na pewno wszystko będzie ok
KAtpio Ja się bardzo bałam że mały się nie obróci 😲 ale jednak jednej nocy to w ogóle nie pospałam co tak się ruszał wiercił i kręcił.Już mi tłumaczyły nawet znajome że im się obróciły dzieciaczki przed samym porodem dzień przed albo i nawet 2. Nie martw się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Jagoda nawet nie wiesz jaka ulga 😉 a jak się cieszyłam wczoraj:laugh: :laugh: myślałam że wycałuję tego lekarza ze szczęścia jak mi to powiedział...wolę rodzić sn niż cesarkę mieć nie wiem czemu jakoś tak się obawiałam tego. ☺️
No ale teraz to tylko modlić się żeby wszystko przebiegło bez komplikacji. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słuchaajcie własnie siee dowiedziałam dzwonił do mnie gin i rozmawiał z ordynatorem oddziału gdzie bede rodziła musze isc tylko po zaswiadczenie o zagrożeniu życia do internisty zaaz zesztą tam dzwonie wtedy umawiamy cesarke i koniec ciąży Nadia na świecie nie wiem czy sie cieszyć czy płakać strasznie sie boje masakrycznie 😞 😞 😞 🤢

a i jeszcze leki zadziełeły ciśnienie mi spadło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
witam wieczorowo
kochane ja juz po lekarzu no dopiero teraz wróciliśmy
Nadia waży 3000g jest duża i silna ja mam jeszcze jesć leki przez 1.5 tygodnia i odstawić - jak sie spytałam po jakim czasie zaczyna sie poród bo tak sobie myślałam że ok tygodnia od odstawienia leków to mi gin powiedziału 90% kobiet po 6 godzinach 🤪 od odstawienia leków 🤪 tyle ze śmiesznych historii teraz szara rzeczywistość jutro sie dowiem czy bedzie cesarka czy nie niestety i ja mam bardzo wysokie ciśnienie dostałam leki na obniżenie ciśnienia mam 145/80 zagraza mi rzucawka i jeeli ciśnienie pomimo leków bedzie utrzymywało sie na tym poziomie natychjmiast do szpitala przerwać ciąże 😞 czyli rodzimy jeżeli bedą skoki też do szpitala wtedy tam zadecydują leki mam odstawić ok 4 stycznia własnie przez ciśnienie 😞 ale doszła jeszcze kwestia tej mojej alergii niestety nieeą mogli przewidzieć co sie stanie jakbym zacczęł rodzić i niestety moge sie przez to badziewie udusić wiec jutro bedzie rozmowa z ordynatorem o mojej cesarce w sumie niby wszystko ok rozwarcie sie zasklepiło szyjka jest już skrócona w 70 % narazie jest wszystko ok ale ja mam jakieś coraz wieksze obawy wszystko sie za bardzo komplikuje
chce mi sie płakać wiem że myszka jest już bezpieczna a w 38 tygodniu porody to normalność ale wiecie co ja chce rodzić 20 stycznia 😞 😞 😞 😞 😞


misiamamy przeraziłaś mnie tym że po odstawieniu leków może się zacząć poród po 6 godzinach!!! ja powinnam odsawić w święta 🥴 oj ciekawe co sie bedzie dziać 🙂 dobrze że wczoraj listonosz przyniósł mi pajaca z mikołajem i reniferem dla córci 🙂 jakby co prezent jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MISIAMAMY - ja tez sie straszliwie boje i nie wiem co lepsze - dokladny termin cesarki czy oczekiwanie na skurcze czy odejscie wód...
Wczoraj doszlam do wniosku (po serialu CIAZA Z ZASKOCZENIA) ze tak chyba najlepiej 😉 - boli Cie brzuch jedziesz do lekarza i okazuje sie ze krzycza do Ciebie pani rodzi, prosze przec! ..no i nie masz wyjscia :P
Ja przed chwila zapytalam mojego M. ktory sie obudzil 🙂 czy on czuje jakies zdenerwowanie juz a on ze nie ma sie czym stresowac ze on jest gotowy 🙂 Powiedzialam mu ze ja tez bym byla gotowa i spokojna gdyby on mial rodzic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sarusia091 napisał:
Witam wszytskie mamusie i dzidziusie 🙂Juz tuz tuz i zaraz sie zacznie.Nie moge w to uwierzyc tak czas strasznie szybko zlecial 🙂Bylam dzsisiaj na wizycie u lekarza i po badaniu moczu wyszlo ze mam bialko w moczu!!Czy ktoras to z was miala lub ma i co to znaczy czy wsyztsko jest ok??Bo tutaj niestety sie niemoge dowiedziec takich zeczy;/I jescze do tego tak mnie swedzi brzuch strasznie ze czasem nie moge wytrzymac az mam czerwony cale pod brzusze smaruje roznymi kremami i nic i jeszcze do tego rozstepy ....;/ Juz bym chciala byc po chociaz tak bardzo boje sie porodu.Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiattt 🙂))


na swędzący brzuch mi moja gin kazała odstawić wszystkie kosmetyki i używać tylko szarego mydła Biały Jeleń.... i naprawdę pomogło 🙂 a na to mydło to się chyba przerzucę nawet po ciąży bo cera jest rewelacja!! nawet mój M z niego korzysta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
aniołku oklask za 39 tydzień jagódka za 6h 🙂
ni alice naprawde 🤪 i ja byłam w szoku a ty jakie leki bierzesz???


mam odstawić nospe forte ktorą biorę 3x1 i luteinę 2x2, a zostawic póki co witaminy, żelazo i leki na serce 🙂 no ale generalnie te podtrzymujące ciąże biorę od 7 tygodnia ciąży więc może cos z tego będzie 🙂 juz wiem czemu moja gin sie mnie pytała co ja na rodzenie w święta 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja naprawde nie należe do panikarek jestem optymistką zawsze uśmiechnieta ..... ale nie w tej kwestii boje sie tak bardzo że jest mi niedobrze rece mi sie trzesą na samą myśl o porodzie jaki by on nie był nartwie sie o dziecko o siebie


wiecie co dzwoniłam do mojej internistki i okazało sie że takie zaświdczenie może wydać jedynie ginekolog i anestezjolog wyobrażacie sobie co to ku... ma być spychologia ????? niech sie ktoś za tych wszystkich lekarzy weżmie jak oni mogą patrzeć tylko na łatwą kase ale żeby cos zrobić to nie płacze aż sie trzese bo człowieka maja za nic za gówno w trawie skoro ginekolog podejmuje takie decyzje to dlaczego ich nie podejmnie tylko każe wydawać zaświadczenie internista którzy nie mogą takiego papierka wydać oni mnie bedą obserwować jak sie zacznre dusić to stwierdzą że cesarka i bedzie wtedy albo matka albo dziecko bo oboje nas na pewno nie uratują ja mam dość ...... nie moge sie denerwować a płacze jak głupia w co oni graja ? i dlaczego zyciem moim i dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy- wydaje mi się,że takie decyzje powinien podejmować właśnie twój ginekolog prowadzący,zresztą jak pytałam o to położna tez mi tak powiedziała.Internista to może Ci jedynie wystawić zaświadczenie o twojej chorobie przewlekłej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziś ja mam jak na moje możliwości dość wysokie ciśnienie-134/89 zwykle mam 120/80 i to max.Nie wiem może to ta zmiana pogody.Mam nadzieję,że mi pod koniec ciąży nie podskoczy... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od rana już tyle stron 🤪 🤪
Ja najpierw po zakupy, a potem do laptopa, bo nic bym nie dostała 😉

mycloud gratuluje 9 miesiąca 🙂

misiamamy zaświadczenie może Ci dać ginekolog prowadzący...internista tylko wystawić papier o Twojej chorobie...

aniołku gratuluje 39 tygodnia 🙂 My z Jagoda jutro:P

ania23 super, że dzidzia się obróciła, teraz możesz spokojnie czekać na poród siłami natury 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to powiedzcie dlaczego ordynator wymaga zaswiadczenia od ibternisty ja tego kompletnie nie rozumie dlaczego ginekolodzy robią tyle zamieszania ja też jestem zdania że takie decyzje podejmują ginekolodzy coś mnie bierze zadzwonie zaraz do gina alebo poczekam na meża niech on zadzwoni ja sie już denerwować nie bede piernicze ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie.
Ale mi się zeszło zanim nadrobiłam zaległości na forum z wczoraj i z dzisiejszego dnia.
Pinacolada 3mam kciuki za twoją mame, nie martw się będzie ok.
Misiamamy nie denerwuj się kochana.
Mycloud gratuluje 9mc.
Aniołku no gratuluje 39tc, jak ten czas szybko leci.
Ania23 no fajnie że twoje maleństwo się obruciło.
Jagoda ale ty masz przeżyć ostatnio..
Wczoraj byłam na badaniach u gin., no i pytałam się czy będe mieć jeszcze spokojne święta, to stwierdziła że jak nic nie będe robić.. a tak pozatym to daje mi czas do 5stycznia. A jak 5 nie urodze to mam jeszcze do niej wpaść na badania.
Hm.. i się tak zastanawiam kiedy mojej niuni zechce się przyjść na świat. Bo coraz częściej łapią mnie skurcze itd. hehe mam nadzieje że w wigilie jeszcze będe w 2paku :P
Ale się rozpisałam. Ok 3m się dziewczyny ja pewnie później tu zajże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi jakoś od wczoraj smutno,chyba muszę się wyżalić....może to pogoda,a może kryzys 9miesiąca...kto wie.Wczoraj mąż wraca z pracy kazałam mu zrobić zakupy no i wnosi i wnosi te zakupy i końca nie widać.Jedna paczka za paczką ,myślę sobie co on wykupił połowę sklepu? a on dostał w pracy ok.10paczek od różnych firm współpracujących w ciągu roku a w paczkach pięknie i elegancko zapakowanych najlepszy alkohol tzn.whisky ,wino białe lodowe Reńskie i kilka innych.Super myślę sobie,będzie mi zdobiło barek..dobrze,że w paczkach pomyśleli o mnie i znalazłam sporo słodkości.A mi język na widok tych win do tyłka uciekał.Później mówi mi,że ma zaproszenie z pracy za Sylwestra oczywiście darmo a normalnie cenka ponad 1000zł ,ale super myślę sobie,ale zaraz spadłam na ziemię...mówię mu oj weź mnie weź mnie,nic mi ni będzie choć na troszkę,ale nie dało rady,mąż trzeźwo myślący mówi NIE! mówi mi ,że nasze dziecko słyszy i taki hałas jest nieodpowiedni.Myślę no tak masz rację,więc wpadłam na pomysł to chociaż weźmy apartament w hotelu i skorzystam z jaccuzzi,ale znowu spadłam na ziemię bo po co ...skoro ja nawet dobrze męża nie mogę pocałować bo skończyłoby się to wiadomo gdzie..a nie mogę!ludzie więc złapałam strasznego doła.Nic mi nie wolno,było mi smutno,zaczęłam tęsknić za tak śmiesznymi rzeczami ,leżałam wczoraj i mówię Boże jak ja tęsknię za prowadzeniem swojego samochodu...nie prowadzę narazie bo kręgosłup nie daje żyć,potem mówię ,że poszłabym na jakieś fajne zakupy nie jedzenia itd.więc mąż się pyta co bym chciała sobie kupić..? ja mówię sobie? ja nic nie potrzebuję no bo co ja mogę sobie teraz kupić?stanik kolejny do karmienia? totalna załamka.Na pociesznie mąż zaprosił mnie na niedzielę lub sobotę do restauracji na kolację-tyle jeszcze mogę;-)dobrze,że te nasze dzieciątka zaraz się urodzą bo gdybym ja miała tak żyć zawsze jak teraz to bym skończyła w psychiatryku..dlatego podziwiam was dziewczyny,które musiały leżeć w ciąży,naprawdę ślę wielki ukłon w waszą stronę 🙂 Dobra wygadałam się już mi lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie biorę za ostatnie przygotowania świąteczne 🙂
jutro mój M ma urlop.... przyda mu sie choćby do stania w kolejce do piekarni po chleb i do mięsnego 🤪
ja robie ostatnie pranie żeby na świeta nic nie zalegało, małe prasowanie, miejsce w szafie dla mojej mamy bo przyjeżdża do nas "na jakiś czas" nam pomóc i posprztąm tez trochę w moich ciuszkach żeby mój M mógł znaleźć cokolwiek jak bym potrzebowała w szpitalu :P ruszam do boju!!!! 🤪 🙃 🙃

ale może jeszcze najpierw zjem kawałek makowca 😉 robota nie ucieknie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj mycloud ale masz dołek 🙂 no wiesz jak tam nie wiem jak ty i kiedy ostatnio sie dobrze bawiłaś z mężem ale ja cos czuje że na nowo stałam sie dziewicą 🙃 kochana ja już nie pamietam ile miesiecy temu to było eh nie martw sie pomyśl że zakonnice to całe życie tylko o tym marzą 🙂 a na basen jakuzi i sex bedzie czas już niedługo głowa w góre 🙂 ty sobie tylko pomyśl jak tu meża zaskoczyć i w co sie ładnego ubierzesz i poszukaj na allegro jakiejś ładnej bielizny a nie o pierdołach myśl 🙂 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...