Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

misiamamy 🙂 z tym praniem i prasowaniem to ja czasem prasuje ciuszki malego dla przyjemnosci mimo ze sterta naszych ciuchow do prasowania ...to one nadal leza 😉
Wyprac tez wypralam wszystko ale to tylko dla swojej swiadomosci bo ja lubie czasem te ubranka przytulac 🙂 wiec niech beda czyste ale takie pranie juz pod dziecko to przed samym porodem - 2 x w specjalnym proszku i mojej nowej pralce z funkcja dla niemowlakow 🙂 i wtedy prasowanie 🙂
Co do wagi - moze tak jak Syla nagle przybeda Ci z dnia na dzien te upragnione kilogramy :P
Co do kolorow scian - tu jest delikanty problem - bo niby mamy wybrane od dawna ale jednak ostatnio wyszlo szydlo z wora - mamy inne jednak wyobrazenie pewnych kwestii kolorystycznych w mieszkaniu 😉 a najlepsze jest to ze pojutrze jedziemy do Kalwarii zamawiac sofy, fotele itd. i musimy wybrac tapicerke 😉 wiec trzeba bedzie sie intensywnie dzis lub jutro zastanowic u uzgodnic co i jak ostatecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

mimo ze leżałam i starałam sie nie denerwować wczoraj dostałam skurczy 😞 ok 16 pojechalam do szpitala. I to w sama pore. Dopiero dziś mnie wypisali 😞

spędziłam noc w szpitalu, kroplówki , leki itp.
Rozpoznanie ; poród przedwczesny zagrażający.

ale już jest wszystko ok, maleńka jest bezpieczna a skurcze mineły. weekend cały w łóżku- tylko wstaje na siusiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud - ja nie jestem doswiadczona mama ale pytalam i - doradzono mi by kupic duza wanienkę na stelazu i do tego taki plastikowy wklad profilowany dla niemowlakow i na to gabke lub pieluszke. Potem jak dzieciak wiekszy wyciaga sie wklad i jest w sam raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia!!! jejku! leż plackiem i się nie ruszaj!
Boje sie o Ciebie! trzymaj tam maleńką w środku, ściskaj mocno nogi 😉 czytaj jej, wytłumacz, że pośpiech nie jest zdrowy!!! Trzymaj sie zdrowo kochana i nie wyskakuj przed szereg z tym porodem :P:P:P

buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienko rany Boga nie ruszaj sie z łóżka !!!!!! jeju a w tym łóżku to też sie ni wierć za bardzo styczen niedaleko a my jesteśmy cały czas na necie wiec nie jesteś sama tylko leż a bedzie dobrze 🙂
Jagódka ałasnie dlatego pytałam o te farby bo my mieliśmy podobny problem 😉 ale wyszło na moje 🙂 i teraz juz mąz bardzo ufa w to co mówie bo wyszło fantastycznie wieć zycze poodzenia 🙂 przekonaz męża znanymi tylko kobiecie sposobami 🙂
ja dziewczynki zmykam jade do rodziców 🙂 wieczorem poczytam co napiałyście teraz życzę miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam brzuszki !! 😘 😘
Jagoda super mieszkanko w ruchu :P
Basiu biedna 😞 leż w łóżku i "kuruj się" 😉 będzie dobrze !!
a co do tego giganta, to zdjęcie jest prze http://wiadomosci.onet.pl/132091,21,2,pokaz.html
a jak on waży 9 kg to normalne dziecko jak ma 10 miesiący to waży tyle ! szok 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie
co do wanienek, to gdzieś wyczytałam, że te gąbczaste wkłady są bardzo mało higieniczne i raczej je odradzają
a co do przeziębienia, to polecam syrop, o którym już któraś z Was pisała wcześniej PRENALEN
zażywam go od kilku dni. mój mąż leży przeziębiony w domu a ja dzięki syropowi wywinęłam się wirusowi 🙂 niestety nie jest on popularnym lekiem w aptekach, ja byłam zmuszona zakupić go przez aptekę internetową.
składa się wyłącznie z naturalnych składników: wyciąg z czosnku, malin i czarnych porzeczek, wzbogacony witaminą C. polecam, mi się przysłużył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Celka : też gratuluje córci 😉
Aallicee : nie no u mnie już brzucha nie da się ukryć , chodze w ogrodniczkach ;p
ale wszystko ma swoje plusy i minusy , pewnie za nie długo ci go wybije
do przodu 😉

A co do tych wkładów do wanienek pamiętam moja ciocia kąpała w tym swoją córke i powiem wam
że nie jest to super , raczej dla matek które boją się kąpać takiego maluszka , ja pozostaje
przy pielusi na dnie wanienki że by miało miłe uczucie pod pupką i tyle wystarczy żadnych
gąbek ;p

Mamamaliszka - A co syropu nie wiem ale z tego co piszesz musi być dobry ja osobiście polecam
vickvapour mi na przeziębienia najbardziej pomaga wypocę się i jest ok można
stosować w ciąży 😉 herbatka z lipy też na wypocenie ;p Noi domowe sposoby 😉
ewentualnie witamina c albo jeść dużo owoców przede wszystkim pomarańcze !!!

Madziula - ja mam to samo nic mi się nie chce ! A to że chce ci sie płakać mam tak ciągle..
ale też sytuacja mnie do tego zmusza , to pewnie humorki 😉



Ja teraz siedze nad matematyką bo mam sprawdzian jutro ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!

Celka - gratuluję córci 🙂

Mycloud - wanienka jak najbardziej zwykła na stelażu żeby kręgosłup nie strzelił. Co do wkładu gąbczastego to przerobiłam go przy Julce i stanowczo odradzam - jest to dość spora gąbka, która bardzo ciężko po kąpieli dobrze wypłukać i wycisnąć i w związku z tym po paru kąpielach gromadzą się w niej te mydliny i robi sie taka śliska, bleeeee.
Plastikowe wkłady natomiast, są śliskie i dziecko podobno po nich zjeżdża w dół jak po zjeżdżalni mimo cienkiej warstwy gąbeczki która doń jest przyczepiona.Wg mnie najlepsze są takie leżaczki złożone z frotki naciągniętej na druciany stelaż, są miłe i przede wszystkim elastycznie dopasowuję się do ciałka dziecka
http://www.drewex.pl/p/41/553/kapiel___wanienki_lezaczek_kapielowy.html
zastanawiam się jeszcze nad tym:
http://sklepy.allegro.pl/item714414888_super_lezaczek_kapielowy_do_wanienki_do_kapieli.html

Syrop PREENALEN polecam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Za to chce zakupic stojak pod wanienke bo nie bede miala gdzie jej kłaść :

http://www.allegro.pl/item740452143_stojak_pod_wanne_onda_onde_ok_baby_okbaby_italy.html

to jest taka troche lepsza wersja lub zwykła :

http://www.allegro.pl/item741118098_wanienka_102cm_stojak_z_suszarka_super_cena_hit.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien doberek 🙂


oj, ale mamy "bizi dej" 🙂 jak ja to kocham! 😆
😆

Od rana się dzieje, przy okazji remontu mieszkania utwardzimy sobie nasza dzialeczke gruzem 🙂 🙂 🙂
Lece bo mam rece pelne roboty!
Milej soboty!! papa



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...