Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja właśnie wróciłam z krzywej cukrowej..... jakoś poszło 🙂
byłoby lepiej gdybym nie wiedziała na czym to polega :laugh: :P od rana było mi niedobrze.... pewnie ze stresu że tą glukoze zwymiotuje :/ 😮 jakoś po męczarni to wypiłam.... coca cola to to nie jest..... taka woda z cukrem albo z tandetnym słodzikiem 🤔 🤔 gorzej było po wypiciu bo mnie mdliło.......... ale sukces 🤪 🤪 dałam rade i wytrzymałam godzine 😆 😆

Jagoda:
a ile bierzesz tego terdyforonu??....mi każą 2x1 i zaczynam dziś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aallicee - ja też mam zalecony TArdyferon - miałam brać 2x1 ale ponieważ po rannej dawce miałam straszne boleści brzucha to kazała mi rano nie brać - zażywam więc tylko 1 tabl na noc.

Jagoda - ile Ci przybyło od ostatniej wizyty? bo mnie aż 3,5kg w 4 tyg!! a tak w ogóle to już 12,5 do przodu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzę że pojawiłay się zaginione w akcji 🙂
pinacolada nie mam pytań 🙂 jak ci sie te wszystkie ubranka w szafie pomieszczą 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 ja wcczoraj byłam w sklepie kupiłam małej 3 pieluchy flanelowe z nadrukiem śliczne a wy kupujecie już pieluchy wielorazowe nie wiem czy kupować pieluchy z tetry dziewczyny które już jesteście mamami czy potrzebne wam były tetrowe pieluchy czy wystarczy np 5 szt flanelowych????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w piąteczek.

Właśnie mi przyszedł podgrzewacz avent więc będziemy próbować jak działa.

Pieluch jeszcze nie kupuję,takie drobniutkie rzeczy kupię na koniec listopada a nawet w grudniu.
Jutro jedziemy do gabinetu rehabilitacji i doktor wymasuje mi odcinek szyjny kręgosłupa bo zdaje się ,że coś mi tam się stało nie tak i dlatego boli;(

Mam pytanko czy wy niektóre macie już uprane ubranka dla dziecka? robi się to na ostatnią chwilę czy wcześniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud wiesz ja mam wszystkie ubranka wyprane i wyprasowane ale wiekszość z tych ubranek mam z allegro i nie chciałam żeby mi takie leżały w szfie niby przychodziły czyste i wyprane ale i tak wolę po swojemu przed porodem bede prała je jeszcze raz ale tylko te ktore są na 56 62 resztę mam w skrzyneczce na szafie i jak mała będzie rosła to będę kolejno wyciągałą i prała wiem że to podwójna robota ale chce żeby mała miała wszystkie ubranka świeże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee - ja kupiłam juz pieluchy - flanelowych 5 szt a tetrowych 20szt. Ja uważam że są potrzebne tetrowe również bo chocby żeby podłożyć na ramię jak będziesz brać brzdąca do pionu do "odbicia" po jedzeniu to zawsze może mu się trochę ulać a nawet minimalna ilość takiego "zwrotu" śmierdzi jak cholera i trzeba zaraz dać do prania. Biorąc pod uwagę, że karmienie na początku będzie dość częste to nie zaszkodzi mieć ich trochę zwłaszcza ,że to akurat wydatek niewielki. Pieluch flanelowych będę używać raczej na wyjścia tzn np. jak będziemy szli na spacer albo do znajomych to żeby podłożyć pod główkę.

mycloud- ja jeszcze nie piorę, za wcześnie wg mnie. 3 mce w szafie to jeszcze się "przykurzy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mycloud mną się może nie sugeruj ja mam narypane w głowie pod względem czystości i higieny 🤪 🤪 🤪 może jakaś normalna mama zasugeruje ci inne wyjscie 🙂 ja robie to tak . a wiesz dlaczego bo wydaje mi sie że jak ja sobie wypiore po swojemu a potem wyprasuje to wszystki bakerie sie spalą a jak to zrobie dwukrotnie to już cacy normalnie prawie jałowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero teraz dostałam skier.na krzywą cukrową ale na 75g glukozy i badanie po 2 godz! Ciekawe od czego to zależy że jedne dostają 50g/1godz a inne 75g/2godz ??

Pinacolada nie mam pojęcia,też się nad tym zastanawiałam-dostałam 75g,w środę mam wizytę to zapytam.

mycloud ja będę prała i prasowała na początku grudnia(te nówki)a używki mam już częściowo uprane i uprasowane 🙂

misiamamy jesteś dla Siebie zbyt surowa:P Mnie też tak rypie-chyba to normalne,chcemy być przygotowane w 100% i nie widzę w tym nic złego 😁 Myślę,że póżniej Nam przejdzie to wariatkowo 🙃




MIŁEGO DNIA MAMUŚKI 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, gazownia zalatwiona, administracja (kanalizacja, ogrzewanie) zalatwione. Robotnicy taty z moim mezem zdarli juz plytki, stare panele i boazerie (MA SA KRA co bylo pod spodem!!!!)
Jutro przyjezdza facet "od wszystkiego" - remont pod klucz - zobaczymy ile krzyknie 🤢
Kurcze, w tym mieszkaniu tylko gdzieniegdzie sciany zostaly...
W poniedzialek rozpierdziel cd. - zakadaja jakies rynienki na balkonie, wymieniaja cala kanalizacje i rury od centralnego w lazience i zakladaja tam grzejnik (bo nie bylo), zakladaja tez wszystkie grzejniki w mieszkaniu, hydraulik wymienia swoje pod zmywarke, prysznic itp. , no i zaczynaja swoja dzialę elektrycy a my jedziemy tez zaplacic za caly sprzed AGD i wybrac przygotowane projekty szaf i kuchni 🙂 🙂 🙂
a we wt przyjezdzaja do pomiaru drzwi, parapetow, rolet 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

JUŻ SIĘ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ JAK TAM ZAMIESZKAMY 🙂 🙂 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada - no ja też na plusie - 4 kg do przodu..no co zrobić - u mnie widac to genetyczne - wszystkie kobity tyły po 30 kg. Staram sie tym nie przejmować bo podobno po mnie nie widac az tylu kg. Wszystko poszlo mi w piersi i brzuch, nie przytylam nigdzie indziej.
Czytam tez i slucham i patrze - te kobiety ktore przytyly nawet po 30 kg tez szybko zrzucaja wszystko. Trudno, widac taka moja uroda 😉
Narazie w sumie prawie 15 kg...





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
posprzątałam własnie 3 pralka przestała wirować ufffffffff koniec rooty na dziś obiad już dochodzi 🙂
dziekuje anioł i mycloud ze nie jestem sama z tymi psychopatycznymi zdolnościami zajechania sie w sekunde to dobrze że i wy macie wyprane i bedziecie prały przed porodem 🙂 to cieszy że człowiek nie osamotniony 🙂 🙂 🙂 ale niestety obawiam sie że mi to nie przejdzie po ciąży bo ja zawsze taka głupia byłam 🤪
Jagódka fajnie że tak wam to idzie szybko teraz . pewnie remot potrwa jakieś 3 tyg ale to juz niewiele 🙂 a macie już kolory farb wybrane??? u mnie remont schodów trwa i już mam dość ale też mająskończyć w tym tygodniu potem tylko pomalować ganek 🥴 🙃 chyba sie do porodu wyrobimy ze wszystkim CHYBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki a u mnie chyba coś wkoncu ruszyło 🙂 brzuszek sie zaokrągla 🙂 tak mi mowią koleżanka nie widziała mnie przez 3 dni mama tez i obie powiedziały że już nas widać 🙂 ja mam wizyte 30 wrzesnia ciekawe ile przytyłam bo patrząc na wagę w domu to od początku cięży niecałe 2.5 kg co znaczy że przez ostatni miesiąc 1kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie- może już niektóre z Was myślały jaka kupić wanienkę? albo proszę o opinie doświadczone mamy.
Czy warto kupować taką droższą typu fisher price albo inne z wyprofilowanym środkiem? czy zupełnie wystarczy zwykła wanna ze stelażem i do tego kupić zwykły gąbczasty materacyk i też będzie dobrze? mam strasznie mieszane uczucia.Osobiście jestem za zwykłą 100cm wanną ze stelażem +gąbczasty wygodny i miękki dla dziecka materacyk.Wydaje mi się,że te piękne drogie wanienki wcale nie są tak wygodne no i długo się ich nie poużywa bo mają ok.87cm.Czekam na wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...