Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

mycloud - daj znac czy dzialaja na córcie te wibracje w hustawce bo ja wlasnie jestem w trakcie zakupu nieco innej ale tez z wibracjami fisher price i zastanawiam sie czy to dziala uspokajajco tak jak pisza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada powiedz mi jak podawałaś Lence debridat to w jakich dawkach i jak często? bo ja mam podawać 2x 1,5ml ,ale wydaje mi się,że pomogłoby bardziej gdybym dała częściej np.3x.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Pinacolada powiedz mi jak podawałaś Lence debridat to w jakich dawkach i jak często? bo ja mam podawać 2x 1,5ml ,ale wydaje mi się,że pomogłoby bardziej gdybym dała częściej np.3x.



Mi lekarz zalecił 3x po 2,5ml, a zaczęła brać jak miała 5 tyg., także mi się wydaje że tobie zalecił jakąś mini dawkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki!
ale tłoczno dziś od rana 🙂
oj będę kolejną mamą,która czasami ma dość przebywania ze swoją córką,szczególnie jak jestem z nią cały dzień to mam dość,ale tylko na wieczór.Rano jak się budzi i posyła mamusi piękny uśmiech to się poddaję,patrzy na mnie tymi pięknymi oczkami i pękam,to całkiem normalne,że nie mamy czasem siły,moja siostra też to przerabiała.Owszem mam wyrzuty sumienia ale wiem,że to tylko chwilowy stan.Kocham ją nad życie,kocham kocham kocham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pielęgnacja pipki 🙂 ja podobnie jak syla przemywam jej wacikami i wodą,zginam ten wacik i dawaj!!!oj a nóżki to tak zaciska że hej:laugh:

madziula słodziak synuś 🙂

Lecę zaraz z małą na USG bioderek,odezwę się wieczorkiem bo znów mamy GOŚCI 😞 -jak długo jeszcze! 🤔

Miłego dzionka i spacerów 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Megi kochana my już przerobiliśmy infacol,esputicon,espumisan,teraz debridat.

Pinacolada a ja mam pytanie-czy skład chemiczny sab simplex nie jest taki sam jak espumisan?



dokładnie tak, ale espumisanu nikt ci w Polsce nie zaleci w dawce wiekszej niz 20 kropli na dobe bo tylko tyle jest dopuszczone do stosowania - chyba ze zrobisz to na wlasna odpowiedzialnosc. a sab simplex jest dopuszczone 15 kropli przed kazdym karmieniem i taka tylko roznica. ja wolalam sprowadzic niz sama zadecydowac o podawaniu espumisanu w dawce kilkakrotnie wiekszej od dopuszczonej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamy 🙂 - jak ja się dziś źle czuje..czyści mnie i brzuch mnie boli kurde brakowało jeszcze grypy ! 😞

Pinacolada wow niezły wynik 🙂

Anioł doskonale cię rozumiem z tymi odwiedzinami 🙂 u nas na razie cisz (tfu,tfu) :laugh:

A co do tej "karuzeli" moja kumpela kupiła córeczce (4 miesiące) i mówiła mi że jak są słabe baterie to na nią nie działają te wibracje ale jak się włoży nowe to odrazu jej kupe robi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziula napisał:
hejka mamy 🙂 - jak ja się dziś źle czuje..czyści mnie i brzuch mnie boli kurde brakowało jeszcze grypy ! 😞

Pinacolada wow niezły wynik 🙂

Anioł doskonale cię rozumiem z tymi odwiedzinami 🙂 u nas na razie cisz (tfu,tfu) :laugh:

A co do tej "karuzeli" moja kumpela kupiła córeczce (4 miesiące) i mówiła mi że jak są słabe baterie to na nią nie działają te wibracje ale jak się włoży nowe to odrazu jej kupe robi :laugh:




Oj to chyba sie na nia zdecyduje bo u nas wieczny problem z kupa!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dzięki pinacolada mam nadzieję,że przyślą w miarę szybko,a póki co zwiększę debridat 3x 2,5ml.A Lence nie pomagał?



Ja nadal go podaje a czy pomaga? Hmmm..., kolek nie ma ale co pomogło: debridat czy sab simplex, nie wiem i w sumie nie wazne. Najwazniejsze ze sie dziecko nie meczy! A podawac rownoczesnie debridat i sab simplex mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj mamusie widze ze mamy ten sam problem. Ja czasem tez mam dosc tego mojego bąbelka. Zwłaszcza rano i wieczorem po kapieli bo i u nas to samo co u Pinacolady płacz jeden wielki chociaz nic go nie boli, kolek nie ma ehhhh Tatus tez mnie wkurza, rano idzie na siłownie pozniej marudzi bo nie ma nic do jedzenia a niby kiedy ja mam to robic?? Pozniej idzie do pracy wraca przed 23 i tak codziennie... A ja sama całymi dniami. Jedyne wytchnienie to podczas spacerku a późnied od nowa sie zaczyna koncert...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
dzieki mamo dużej kobietki 🙂 w ten sposób mamy kolejny oklask wiecej 😉 jeju jaka Lenka musi być fajna taka kobitka na schwał
Boże moja lala jeszcze śpi od 9 rano no ale jadła o 8 🤪 nie wiem czy ją budzic na papu czy nie?




Pytałam pediatre dzis o wybudzanie do jedzenia. Otóz dzieci ktore dobrze przybieraja nie trzeba wybudzac!! Tylko wczesniaczki i dzieci ktore z jakichs powodów nie przybieraja na wadze. Reszcie pozwolic spac ile chca!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada jesteś nieoceniona;-)

Ja powiem wprost gdyby nie pomoc męża zwariowałabym zwłaszcza podczas kolek lub jej dnia marudy.Jak już nie mogę,czuję się totalnie wyczerpana po południu dzwonię i od razu wychodzi z pracy.(ale wiem,że nie każdy może sobie na to pozwolić).W nocy wstaje razem ze mną mimo,że karmię piersią i wydawałby się,że jego rola się kończy...jak ja kończę on bierze małą na ręce,żeby jej się odbiło po czym ją usypia i już jest po równo.Dlatego wierzę wam tym,które są same cały dzień a mąż się uchyla ,że można ześwirować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane!
dołączam się do wqrzonych na świat i dzieci 😉 ale po chwili myślę, że kto nie da rady jeśli nie my! właśnie usypiałam dwie na raz! Majka dzis śpi po 5-1omin i budzi się z wrzaskiem który obudziłby umarłego!!!a Agata nie mogła zasnąć bo nasłuchiwała Majkę. Ja niby męża mam w domu, ale tak jakby go nie było - porozkłada po całym pokoju sprzęt, wisi na telefonie (w ciągu dnia chyba ze sto ich odbiera) i pracuje przy kompie. Też kłócimy się o byle co ale zauważyłam tak jak Misiamamy, że wtedy dziewczyny też zaczynają płakać i kółko się zamyka....

miała dziś przyjść położna ale jej nie będzie bo dziecko ma w szpitalu...

dziewczyny macie coś takiego,że nie pamiętacie że wstawałyście do maluszków?ja już któryś raz z rzędu nie kojarzę pierwszego nocnego wstawania - idziemy spać to Maja śpi u siebie w łóżeczku, a jak się budzę (ze świadomością 🤪 🙃 ) to ona jest u mnie na poduszce z cycusiem przyłożonym do policzka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...