Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
co do zostawiania dziecka - ja raz zostawilam Ksawcia na godzinke - mial wtedy 2 tygodnie - moja mama go trzymala, on spal - a ja musialam isc zrobic badania krwi [bo chcialo mi nogi rozerwac od opuchlizny]

A tak mlody zostaje czasem z tata - ale tutaj - 100% zaufanie do meza - co prawda musze mu dac szczegolowe instrukcje [szczegolnie co do jedzenia 😉] ale daje rade i jest absolutnie najlepszym tata pod sloncem 🙂

A tak...DOLĄCZAM DO MATEK OBSESYJNYCH 😉 boje sie zostawic Ksawcia nawet z dziadkami - poki co, z nikim, nawet moja siostre podgladam czy wszystko robi dobrze i jeszcze jej samej nie zostawiam z dzieckiem [mimo ze moja siostra jest pedagogiem przedszkolnym i zajmowala sie juz 6 miesiecznym dzieckiem ☺️ ☺️ ☺️]
no mam nadzieje!:P bo az taka obsesyjna to ja tez nie jestem heee 😜 a powiedz mi Twoj kupy przebiera??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello

jestesmy u wujka na kolacji i dopadam neta - nadrobiam zatem zalegosci. Zaraz Pablo doaduje konto zebysmy mieli neta u siebie bosmy juz przekroczyli limit .
Godzinna droga powrotna przed nami i mam mega stresa bo niunia strasznie wyje w aucie - nie wiem czy jej marka samochodu czy fotelika nie podesza 😉 Ale koszmar - az zanosi sie od paczu 😞 i nic nie pomaga tylko wyciganiecie z fotelika 🤢

koncze bo mowia ze nie wypada 🤢 oni przy stole a ja obok w pokoju 😉

spadam kochane - mimo godz 20 jestem cala mokra od potu - taki ukrop

odezwe sie jak tylko bede moga

😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

kocham wieczorne spacerki z trojeczke 🙂 🙂 dzis zaopatrzylismy sie w aparat i kamere - na husiu husiu ale Ksawciu spal 3 godziny!!!! i nie bylo husiu husiu

Teraz jest 22.30 i Mlody nei spi - caly chetny do rozmow i zabaw

Nie wiem co sie dzieje ale kazdy posilek przyjmuje tylko wtedy jak go zagadujemy i cos mu pokazujemy a mleka nie pije w ogole. Co chwyci smoka pociagnie raz zamyka dziubka i odwraca glowe...strasznie ulewa po tym mleku - nawet jesli wypije 20-30 ml. W pt musze zapytac tej lekarki co z tym zrobic.
Wczoraj mu zrobilam kisiel - ja zjadlam...
Dzis zrobilam mu zupke z kawalkiem buraczka - zjadl ale tatus opisal mu wszystkie zdjecia w przypadkowej gazecie zeby go tylko czyms zainteresowac. Jesli bedzie takim niejadkiem jak dzieci brata męża to bedziemy mieli ogromny problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
my już po morzu...
😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
dzisiaj rano zanim wyjechaliśmy eeeeh jestem załamana 😞 ostatnio pisałam że mieszkam na 10 piętrze, nie mogłam znaleźć dzisiaj mojej kotki 😞 szukałam wszędzie na balkonie w szafie na klatce na korytarzu bo tak bardzo bałam się spojrzeć za okno... 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 ja pierdole!!! moja Shivka wyskoczyła z okna i się zabiła wiecie ja teraz jej nie traktowałam najlepiej bo Maja malutka a to kot koty fałszywe ale ją kocham i no masakra widziałam przez okno przed wyjazdem jak siedziała na trawniku Małż do nie podszedł i okazało się że nie żyje 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
kot z którym wiążą się wspomnienia z całego okresu naszego związku poznaliśmy się w listopadzie 5 lat temu a w czerwcu 4 lata temu ją wzięliśmy chodzę po domu i czuję pustkę........................................... wybaczcie że Was tym męczę ale jest tak cholernie przykro 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina - wspoczuje bardzo, ja kocham wszystkie zwierzaki i traktuje je "po ludzku" - taki mam charakter - i nie wyobrazam sobie smierci pupila... 😞 mam nadzieje ze moja psiunia bedzie zyla bardzo dlugo...

Godz. 23.30 - Ksawciu nadal nie spi. Spiewa, gaworzy, buja sie - probowalismy juz wszystkiego - i nadal nic..hmm... pierwszy raz mu sie to zdarza 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA - tak, maz przewija kupy 🙂 moze czasem troszke malo poradnie jak jest to kupa gigant ale tak, a co - Twoj nie??? 🙂 [ps. pamietacie ten filmik o tatusiach przewijajacych dzieci - w maskach tlenowych i z odruchem wymiotnym 😉?]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinka- kolaz piekny! 🙂 i przykro mi z powodu kotka, wiem cos o tym... mi zdechła kicia na biłaczke jak byłam w 6 czy 7m ciazy. Zle to przeszłam..
A ze tak zapytam widze ze masz strój czy stanik , nieistotne. Ale nie wstydzisz sie pokazywac brzuszka , rozstępów? kurde bo ja mam z tym lekki problem, nawet przy swoich w domu na ogródku?

Jagoda- młody sie wyspal w dzien to teraz budzuje hehe z pewnoscia juz padł, moja miała tak kilka razy i do 24 maxymalnie wytrzymywała ale na drugi dzien dluzej spała ale pozniej nie pozwol mu za duzo spać w dzien bo wystuacja sie powtorzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
SYLA - tak, maz przewija kupy 🙂 moze czasem troszke malo poradnie jak jest to kupa gigant ale tak, a co - Twoj nie??? 🙂 [ps. pamietacie ten filmik o tatusiach przewijajacych dzieci - w maskach tlenowych i z odruchem wymiotnym 😉?]
hehe nie pamietam tego filmiku 😜 heh ale mój ma tragedie jak ma przebrac, jak juz naprawde musi to przebierze ale błaga mnie zawsze zebym ja to zrobiła, normalnie go naciąga hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 😞
mój Małż też zmienia pieluchy ale wolę robić to sama 🙂 generalnie wszystko robi 🙂
Jagódka jak Ksawciu o której w końcu zasnął? 🙂
Wiesz Syla pewnie że się wstydzę ale dzięki Bogu mam ich (rozstępów) bardzo niewiele a poza tym mamy namiot i parawan poza które się nie wypuszczam... zchajcowałam się tak wczoraj że nie mogę chodzić 😜 a dzisiaj jedziemy do Trzebieży ale już chyba nie będę się opalała... do wieczora miłego dnia Wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta

Karolinka - juz wzoraj czytałam o Twoim koie ale teh jeb...y hiszpanski net chodzil mi z taka predkoscia ze sie wkurzylam i poszlam spac. Jest mi bardzo przykro z tego powodu bo kochan zwierzaki (za kotami akurat nie przepadam ale to zle wspomnienia z dziecinstwa), mam w sumie 2 psy (u rodzicow) a wdomu rybki i chomika. Smierc chomika przezywalysmy z Julka w zeszle wakacje - zdechl pod nasza nieobecnosc (urlop) u mojej mamy w domu. Jak wrocilismy to mialysmy z Julka tyg żałobę. A rybka jak zdechnie to tez mamy po kazdej zalobe i odpłakac musimy swoje 😞 😞

Syla - odnosnie wstydzenia sie ciała po ciąży - ja sie wstydze wsrod znajomych ale tu zlewam wszystko. Ale jeszcze Wam napisze taka mala dygresje odnosnie stanu mojego biustu, otóż jak sie poloze na boku to "górny" biust wylewa sie z miseczki i "zagląda" sutkiem do dolnej 🤢 🤢 🤢 🤢 KOSZMAR JAKIŚ I TYLE !!! Muszę leżeć albo na wznak albo na brzuchu a to bardzo meczy no ale trudno.

Jagoda - Lencia poszla wczoraj spac o 23 ale my specjalnie poprzestawialismy jej szyki zebysmy od 19 nie byli "uwiezieni" w apartamencie. Mam nadzieje ze po powrocie do Polski uda nam sie ja znow przestawic 😉

Aaaa, i młoda jak sie zmeczy upałem to środkowe dzienne spanie trwa nawet 2-3 godz - ja wtedy sobie troszke robie przepierkę (Lenie schodzi mnostwo ubran 🤢), cos ugotuje i tez ide w kimono 😉

I jeszcze jedno - juz nie pamietałam co znaczy mokre dziecko wyciagnac z fotelika - mamy tu fotelik firmy Jane (jesdna z najlepszych hiszpanskich) i za kazdym razem Lena ma mokrusienkie plecy 🤢 I tu kolejny ukłon w strone firmy Peg Perego bo w naszym foteliku nam sie to NIGDY jeszcze nie zdarzyło !!! Podjelismy decyzje , ze mimo iz drogi to kolejny fotelik tez kupujemy PP dla dobra Leny, mimo iz mamy po Julce Chicco. Zatem polecam bardzo PP jakby ktoras sie zastanawiala nad wymiana wozka czy kupnem kolejnego fotelika .

Spadam z niunia na spacerek promenada. Pablo nas odprowadzi na dol i bedzie jeszcze dosypial bo wczoraj czytal ksiazke do 2 w nocy 😉

Pa,pa - zagladne jeszcze pozniej. Buziole 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstawać śpiochy !!!

My z Lenusia juz po porannym spacerku. Wyczaiłyśmy w końcu sklepiki "osiedlowe" i przytachałysmy do domu świeże pieczywko i arbuza - a właśnie a propos arbuza - dałam młodej wczopraj spróbować - tak fajnie sobie go ssała - myslicie że można czy arbuz jest zakazany dla dzieci w tym wieku ??

Leneczka dołączyła do siostry , która jeszcze sie nie obudziła po nocy i tez śpi a mamusia juz po drugim śniadanku (ja się pytam gdzie sie podziała moja dieta? 😠 - chyba musiałam ja zostawić w Polsce bo tu jej nie ma 😉) i po kawce (niestety rozpuszczalnej bo ekspresu tu nie mamy 😞 ). Ale jak sie je sniadanko i pije kawke na tarasie z takim pieknym widokiem to wszysytko smakuje inaczej - nawet Nesca 😉

U nas dzis lekko zachmurzone 🤢 ale mysle ze mimo tych chmurek trzeba sie posmarowac filtrami bo pewnie i tak opala a przynajmniej pot po tyłkach sie nie leje 😉

Wstała już ktoraś ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Porozdawałam oklaski z nudów 😜

Dostała: Syla, Justynka, Aniołek, Dusia i Basia 🙂
Jagodzie chciałam dać ale do niej kolejka - ktos mnie uprzedzil - tylko kto? skoro nikogo tu nie ma 🤢 Ktos albo sie ukrywa albo ktos z innego watku . I ciekawa jestem czy ten ktos jej dał czy zabrał bo z tego co pamietam to po odebraniu tez sie czeka 120min 🤢

No nic - ja musze sie rozgladnac za opcja wyłaczenia oklaskow bo osobiscie meczy mnie ten temat 😉

Aaa, i patrzyłam juz na strone Peg Perego - fotelik kosztuje bagatela 750zł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Witamy Panią Koladę! 😘

KAROLINKA - bardzo mi przykro z powodu Twojej kici 😞, my też mamy kocura i jesteśmy do niego mocno przywiązani, choć od urodzenia Lenki kot przestał być zupełnie pieszczony 🤢, kiedyś ciągle przychodził na pieszczoty - pakował mi się na kolana i był szczęśliwy, teraz to już przeszłość 🤔.

DZIEWCZYNY - wkońcu kupiłam spacerówkę 🤪, przestałam oglądać na Allegro, wkurzyłam się i pojechaliśmy do dużego sklepu, gdzie mają chyba wszystkie marki - spędziliśmy tam kupę czasu, bo każdy wózek był od razu "testowany" - wkładaliśmy Lenkę i jeżdziliśmy po sklepie 🤪. Próbowaliśmy Peg perego, Jane, Loola, Jedo i wiele, wiele innych 😮 🤢.
Wybraliśmy wkońcu Delti Emu - chyba polski wózek i jest poprostu The Best!!!
Wózek jest poprostu zajebisty! Jako jedyny spełniał nasze oczekiwania 🤪 - siedzisko montowane przodem i tyłem, po złożeniu jest malutki, siedzisko jest obszerne i wygodne i przede wszystkim NIE KUBEŁKOWE, prowadzi się super! duży kosz na zakupy - poprostu bomba!!
Jest to polska firma, ale oni robią też znanego x-landera i wózek jest zrobiony naprawdę super! Nawet rączka obciągnięta jest skórą 🤪.
Później wrzucę fotkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItam mamuśki!
Karolinka przykro mi z powodu Twojego kotka 😞
Pani Kolada my już dawno nie spimy, bo i po co? Dziś Piotrek w nocy dostał mleko z butelki bo ja juz nie mam siły się męczyc, spał do 7,20. Mam nadzieje ze to juz bedzie reguła, chociaż moze dlatego tak wstał ze o 2.30 z pół godziny przeznaczył na rozmowy??!! I tu mam pytanie, czy po karmieniu nocnym Wasze dzieci odrazu zasypiają? Bo przy cycku nie miałam tego problemu a przy butli musiałam go usypiać, co nie powiem że troche meczące jest. A tak w ogóle to mi przykro że cycuś poszedł w odstawkę. Piotrek już go prawie odrzusił sam;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
WItam mamuśki!
Karolinka przykro mi z powodu Twojego kotka 😞
Pani Kolada my już dawno nie spimy, bo i po co? Dziś Piotrek w nocy dostał mleko z butelki bo ja juz nie mam siły się męczyc, spał do 7,20. Mam nadzieje ze to juz bedzie reguła, chociaż moze dlatego tak wstał ze o 2.30 z pół godziny przeznaczył na rozmowy??!! I tu mam pytanie, czy po karmieniu nocnym Wasze dzieci odrazu zasypiają? Bo przy cycku nie miałam tego problemu a przy butli musiałam go usypiać, co nie powiem że troche meczące jest. A tak w ogóle to mi przykro że cycuś poszedł w odstawkę. Piotrek już go prawie odrzusił sam;/


tak, nasza zasypia przy butli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...