Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kochane ale mam zaległości i zamiast je nadrabiać to je pogłębiam ☺️
jestem już tydzień u mamy mam ograniczony dostęp do kompa bo moja młodsza siostra jakos dziwnie caly czas go potrzebuje- nawet jak spi 🙂

dziękuje za oklaski. Zaległości dziś nadrobie bo wracam do siebie 🙂
co do teściowej to rewelacja- miła do obżygania, nawet zaprosiła mnie w świeta do siebie z mała- przyjechali po mnie i odwieźli inawet było miło...
impreza ok, moja mama wszystko zrobiła- kobita się narobiła, atmosfera super- teściowa miła, teśc milczał za to ich synek dbał o to bym miała podniesione ciśnienie. Wkur.... mnie non stop, docinał mi na każdym kroku a ja byłam mila, no i goście poszli i zostali tylko teście i się zaczeło. Masakra jakaś- wygarnełam mu wszystko przy nich, jego rodziców zapytałam się czy sa dumni z synka i ze udowodnił ze jedynie co nas łaczy to dziecko. popłakałam się i poszłam położyć się z mała a oni pojechali. od poniedziałku wydzwania a ja nawet juz nie chce z nim gadac... mam go w dupie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i mam zagęszczać mleko kaszką ryżowa, jeden posiłek dziennie. i dawć połowe mniej niz zalecane na opakowaniu. Dziś jej podałam pierwszy raz- jęść chciala tylko smoczek miał zamałą dziurkę 😁

czy też juz zagęszczacie maleństwom mleko? albo czy dalecie coś innego oprócz mleka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu już kiedyś pisałyśmy z Jagodą na ten temat,że wszystkie inne posiłki są po 4ms.skończonym tak wiec od 5ms.Jeśli jednak tak Ci lekarz zalecił to pewnie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
a i mam zagęszczać mleko kaszką ryżowa, jeden posiłek dziennie. i dawć połowe mniej niz zalecane na opakowaniu. Dziś jej podałam pierwszy raz- jęść chciala tylko smoczek miał zamałą dziurkę 😁

czy też juz zagęszczacie maleństwom mleko? albo czy dalecie coś innego oprócz mleka?



ja od początku zagęszczam mleko nutritonem ale to ze względu na refluks. A innych posiłków typu deserki ze słoiczków, jabłuszko itp juz się sama nie mogę doczekać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Wiecie co , chyba się rozpłaczę 😞
Popatrzyłam własnie na prognoze pogody na niedzielę i ma byc 3st i snieg z deszczem!!! Boże kochany , co my zrobimy, w co my sie ubierzemy. Brałam pod uwagę że może być chłodno ale zimowe rzeczy to ja już mam pochowane!!!


Pinacolada- głowa do góry- kłamią 🙂 w poniedziałek miało lać i nawet bielutki kocyk zakupiłam i się nie sprawdziło- było tak ciepło że mi się po tyłku lało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Basiu już kiedyś pisałyśmy z Jagodą na ten temat,że wszystkie inne posiłki są po 4ms.skończonym tak wiec od 5ms.Jeśli jednak tak Ci lekarz zalecił to pewnie dobrze.


kaszka też jest po 4 miesiącu a mi kazała dawać mniejsza dawke.- młoda się nie najada a jak wcina jak oszalała więcej to po chwili zwróci,
nie oszalałam by jej dawać słoiczek z zupką 😁
a pytałam czy dajecie coś innego bo koleżance lekarka kazała wprowadzic sok z marchwi - a jej syn jest tylko 5 dni starszy niz moja. Zdziwiło mnie że tak wczesnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Mamusie



u nas dzis dobre wiesci!!!! KSAWCIU PRZEZ TYDZIEN PRZYTYL 300 !!!!! i wazy juz prawie 6200 🙂 🙂 🙂 🙂 Lekarka go dzis bardzo dokladnie zbadala zmierzyla poobliczala centyle i powiedziala ze REWELACJA! i ze wszystko na jednym centylu sie utrzymuje [waga, glowa, klatka piersiowa] i ze widac nasza ogromna prace w tym tyg z wmuszaniem w niego jedzenia 😉
KAMOL [jeden] spadl mi z serducha.

Alergia - słuchajcie - istnieje ogromne prawdopodobienstwo ze ten alergen ktory go tak uczula to...PAMPERSY 😠 😠 😠 😠 😠
Kazala nam uzywac tetry ale ja nawet nie wiem jak tego uzywac w celach innych niz ulewanie :/
Narazie jeszcze wyprobujemy przez tydzien huggiesy i moze cos sie ruszy mam nadzieje.
Mowila ze jej dziecko jedno bylo uczulone na wszystko i na pampersy tez.
A pranie mowila ze po pralce wszystko płukała w rekach w cieplej wodzie raz jeszcze 🤢
Narazie stosujemy jeszcze tydzien masci, zmieniamy pieluchy i zobaczymy. potem jak nie bedzie rezultatow to chyba fenistil i tetra:/:/ 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym moja mama byla dzis w szpitalu dzieciecym w krakowie na strzeleckiego i rozmawiala z pediatra alergologiem, rozmawiala tez z mamami ktore byly w poczekalni i jest dobrze 🙂 Jedna mama byla z 8mies synkiem ktory przez 7 mies mial AZS, pokrzywke, ulewanie i inne syfy i przez 7 mies mu to nie schodzilo, poszli do tej babeczki i w miesiac pozbyli sie wszystkiego!!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gorszych niusow to bylam kilka godzin w krakowie - mialam cala liste zakupow i swoja niepowtarzalna szanse na kupienie w koncu ciuchow m.in. na chrzest dla siebie i dla Ksawcia...dramat 😞 😞 😞 nie kupilam nic poza sweterkiem ktory myslalam ze kosztowal 39 a kosztowal 93 i jest w kolorze jakiego nie uzywam i mial byc awaryjnie i jest w sumie beznadziejny 😞 😞
Nie mam butów, bluzki, stanika, jakis dodatkow - NICZEGO. malo tego mialam Ksawciowi nakupowac ciuszkow i tak sie wkurzylam ze wrocilam do Olkusza 😞 😞 😞
NIENAWIDZE GALERII KRAKOWSKIEJ i popelnilam drugi raz blad ze tam poszlam. MASAKRA co sie tam dzieje - do kibla stalam w kolejce 30 min! nie wiem co ja zrobie...moja siora byla ze mna - obkupila sie i bedzie jak zawsze odwalona a ja...nago sie wybiore albo w ciazowych jeansach... 😞
a z innymi przygotowaniami jestesmy w dupie - mycie wozka, pranie ubranka, wozka w srodku bo od czegos sie uwalil, sterta prasowania rosnie pod sufit, ja dzis nic nie jadlam 😞 😞 a jeszcze musimy do spowiedzi, jeszcze koszula dla meza jejku, boje sie ze bedzie straszna lipa w niedziele 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Czesc
Mamusie



u nas dzis dobre wiesci!!!! KSAWCIU PRZEZ TYDZIEN PRZYTYL 300 !!!!! i wazy juz prawie 6200 🙂 🙂 🙂 🙂 Lekarka go dzis bardzo dokladnie zbadala zmierzyla poobliczala centyle i powiedziala ze REWELACJA! i ze wszystko na jednym centylu sie utrzymuje [waga, glowa, klatka piersiowa] i ze widac nasza ogromna prace w tym tyg z wmuszaniem w niego jedzenia 😉
KAMOL [jeden] spadl mi z serducha.

Alergia - słuchajcie - istnieje ogromne prawdopodobienstwo ze ten alergen ktory go tak uczula to...PAMPERSY 😠 😠 😠 😠 😠
Kazala nam uzywac tetry ale ja nawet nie wiem jak tego uzywac w celach innych niz ulewanie :/
Narazie jeszcze wyprobujemy przez tydzien huggiesy i moze cos sie ruszy mam nadzieje.
Mowila ze jej dziecko jedno bylo uczulone na wszystko i na pampersy tez.
A pranie mowila ze po pralce wszystko płukała w rekach w cieplej wodzie raz jeszcze 🤢
Narazie stosujemy jeszcze tydzien masci, zmieniamy pieluchy i zobaczymy. potem jak nie bedzie rezultatow to chyba fenistil i tetra:/:/ 🥴


Ale super,tak się zamartwiałaś a Ksawciu pięknie się podciągnął z wagą,teraz to już będzie tylko lepiej 🙂Odnośnie pieluch to zauważyłam,że mała nie za bardzo lubi pampersy a poza tym czasem bokiem przelatują,dupkę ma zaróżowioną i w ruch poszedł kremik,też muszę spróbować huggiesów i zadecydować jakich dalej używać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
z gorszych niusow to bylam kilka godzin w krakowie - mialam cala liste zakupow i swoja niepowtarzalna szanse na kupienie w koncu ciuchow m.in. na chrzest dla siebie i dla Ksawcia...dramat 😞 😞 😞 nie kupilam nic poza sweterkiem ktory myslalam ze kosztowal 39 a kosztowal 93 i jest w kolorze jakiego nie uzywam i mial byc awaryjnie i jest w sumie beznadziejny 😞 😞
Nie mam butów, bluzki, stanika, jakis dodatkow - NICZEGO. malo tego mialam Ksawciowi nakupowac ciuszkow i tak sie wkurzylam ze wrocilam do Olkusza 😞 😞 😞
NIENAWIDZE GALERII KRAKOWSKIEJ i popelnilam drugi raz blad ze tam poszlam. MASAKRA co sie tam dzieje - do kibla stalam w kolejce 30 min! nie wiem co ja zrobie...moja siora byla ze mna - obkupila sie i bedzie jak zawsze odwalona a ja...nago sie wybiore albo w ciazowych jeansach... 😞
a z innymi przygotowaniami jestesmy w dupie - mycie wozka, pranie ubranka, wozka w srodku bo od czegos sie uwalil, sterta prasowania rosnie pod sufit, ja dzis nic nie jadlam 😞 😞 a jeszcze musimy do spowiedzi, jeszcze koszula dla meza jejku, boje sie ze bedzie straszna lipa w niedziele 😞


Głowa do góry,masz jeszcze jutro i sobotę,zostaw Ksawcia z mężęm a Ty nie wracaj do domu dopóty nie kupisz ciuchów,reszta też jakoś pójdzie,ja mam jutro akcję błysk i muszę się wyrobić jak moja mama wyjdzie z lalą na spacer,my mamy jeden dzień a ty dwa do chrzcin 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
pinacolada Ty nie strasz aż takim mrozem bo się zapłaczę 😞
p.s.jak poszło szkolenie w zakładzie,panna się nada czy nie?



heja, wróciłam podbudowana! Laska kumata jak mało kto 🤪 Wszystko w mig pojęła, nic nie musiałam 2 razy powtarzac, wszystko było dla niej jasne i logiczne, zadawała mądre pytania no i w ogóle jestem z niej zadowolona 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - super wieści a propos Ksawerego!!! 🤪 🤪 🤪
Gorzej z Tobą 😉 😜 ale wierze że zdążysz. Ty wykupiłas sweterek a ja bolerko - nie dość ze w rozmiarze 42 (w 38 sie nie zmiesciłam 😠, 40 nie było a ja nie miałam siły szukac innego) to jeszcze z materiału który kompletnie nie pasuje do kiecki 🤢 A poza tym to jest z krótkim rękawkiem więc jak na 3 stopnie na plusie to chyba zostanie w szafie na wieszaku 🤢
Najlepiej przygotowana do imprezy jest niunia. ma nawet kiecke na zmiane 🤪 i kocyk, i płaszczyko- pelerynkę, i cieplejsza czapusie no i ewentualnie biały kombionezon zimowy w razie "w" (dobrze ze jeszcze nie zdążyłam sprzedac go na allegro :woohoo 🙂. Mąż nie ma koszuli ( obiecał że jutro kupi), a Julka ma sukienke na ramiączkach 🤢 i sandałki 🤢
Ja w sobote jeszcze musze kupic stanik bo w E mi juz ciut "lata" a w C jeszcze sie nie mieści 🤢, zatem nie ma wyjścia trzeba zakupic D 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
aniol303 napisał(a):
pinacolada Ty nie strasz aż takim mrozem bo się zapłaczę 😞
p.s.jak poszło szkolenie w zakładzie,panna się nada czy nie?



heja, wróciłam podbudowana! Laska kumata jak mało kto 🤪 Wszystko w mig pojęła, nic nie musiałam 2 razy powtarzac, wszystko było dla niej jasne i logiczne, zadawała mądre pytania no i w ogóle jestem z niej zadowolona 🤪


Rewelacja będziesz miała w końcu pomoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczęta!

Widzę, że przygotowania do chrzcin idą u Was pełną parą.
Ja jeszcze z tym poczekam, mam wkońcu czas - ....... do I Komunii 😉 🙃
A tak poważnie, to chcę zrobić latem, chyba w lipcu. Narazie jeszcze o tym nie myślę.

Dziewuchy zarzućcie jakimś fajnym dowcipem, bo jakoś takoś mi dziś smutno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Porada

W klasztorze nagle otwierają się drzwi i z rozpędem do środka wpada młoda zakonnica. Biegnie prosto do matki przełożonej:
- Matko przełożona, matko przełożona, zgwałcili mnie, co robić?
- Zjeść cytrynę - odpowiada matka przełożona.
- Pomoże?
- Pomoże, nie pomoże... ale przynajmniej ten uśmiech zniknie.

🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...