Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

MyCloud mi aventa tez ciekna 😠 to jakas wada jest bo pisalam juz do producenta!!!
ja mam wszystko aventa... tj tak podgrzewacz niestety butelki TT nie wchodza...
Sterylizator inaczej trzeba butelki ukladac...
butelki na ten kratkowana podstawke ta z dziurami (co butelki aventa wchodza) to tam smoczki ladnie sie ukladaja a na drugiej kratkowanej uszczelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalam zeby zrobic ale w sumie podgrzewacz moge zostawic do zupek deserkow itd.a teraz w sumie robie tak: filtrowana wode gotuje pozniej studze do mniej wiecej 37stopni i wlewam w termos 🙂 i taki termos 1,8l starcza mi na caly dzien 🙂 i wieczorem znow gotuje wode i studze zeby na noc miec 🙂 szybko i latwo bo wstaje szybko butla zrobiona i nie musze czekac pi kwitnac przy podgrzewaczu tym bardziej ze Olaf nie lubi czekac jak jest glodny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał(a):
Pinacolada jak to zrobilas? ja mam podgrzewacz o taki i nawet te male mi nie wchodza 😞
http://www.docsimon.pl/towar/avent-cyfrowy-podgrzewacz-butelek-i-pokarmu-dla-dzieci



podgrzewacz na 100% był z aventu i pamietam ze zeby włozyc butelke z TT musiałam z podgrzewacza wyjąć taki plastikowy błękitny wkład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Kupiłam na razie 2 butelki oraz smoczki 2x 3+ i 2x wieloprzepływowe.I teraz pytanie czy za każdym razem karmisz tym wieloprzepływowym czy 3+? i jaki kupić do kaszki czy 6+?


ja używam 0+ ( z 1 dziurką) do herbatek, 3+ ( z 2 dziurkami ) do tej pory uzywałam do mleka a od dzis do mleka bede uzywac wieloprzepływowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada no jest tam taki fakt ale pod tym sa rurki podgrzewajace i kurde butelka sie nie topila? az dziwne.
ja mam 0+ do wszystkiego moze powinnam kupic juz 3+ hmmm nie wiem? a jakie smoczki? slow,medium,fast czy vari flow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

Moja lacha właśnie dostała pierwszy raz kaszkę ryżową 🙂.
Zrobiłam jej we flaszce, 150ml, na gęsto. Rąbała aż jej się uszy trzęsły 🤪, zjadła wszystko i jeszcze chciała 🤢, ale nie dałam, bo chyba by pękła.
Teraz leży szczęśliwa i śpiewa 😁.

A w dzień zjadła cały słoiczek Złocistego jabłuszka z Bobowity i byłam pewna, że to będzie zastępowało jej jeden posiłek, ale niestety, po 1,5h wołała o flachę 🤔.
Czyli wychodzi na to, że deserek to tylko przekąska? 🤢
Jutro chcę jej zrobić do południa kaszkę na gęsto w miseczce i do tego dodam z pół słoiczka owoców i podam łżeczką.
Chyba tak będzie lepiej?

Kupiłam już też dzisiaj zupkę jarzynową, zupkę marchwiową z ryżem, może jutro jej spróbuję już dać 🙂.
Kupiłam dużo słoiczków z różnymi owocami bo w Realu jest promocja na Bobowitę i warto się zaopatrzyć. Dwa słoiczki kosztują tylko 3,60zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał(a):
Pinacolada no jest tam taki fakt ale pod tym sa rurki podgrzewajace i kurde butelka sie nie topila? az dziwne.
ja mam 0+ do wszystkiego moze powinnam kupic juz 3+ hmmm nie wiem? a jakie smoczki? slow,medium,fast czy vari flow?




Hmmm, nie zauwazyłam ale nic sie nie stopiło. Moze jakis inny model. Dziecko kuzynki ma 1,5 roku wiec moze Ty masz juz jakis nowszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
agab - ja tez kupiłam kaszke ryżową (o smaku malinowym) i zamierzam jej dac do butelki. Napisz mi ile dałas kaszki na te 150ml i czy dodawałaś tez Nutriton? I czy te 150ml to sama woda czy juz z mlekiem?


zrobiłam bez Nutritonu, 120ml wody do tego normalnie 4 miarki mleka i dałam 3 miarki (od mleka) kaszki ryżowej. Z tego wyszło jakieś 150ml gotowej kaszy 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobitki

jezuuu widze ze wszyskie szaleja z jedzonkiem, przodowniczka - agab :P
A nie powinno sie jednej nowosci na tydzien wprowadzac ? 😜 😜 🙃
Ja kupilam dzis kaszke ryzowa i zaczne mu zageszczac ale dopiero za tydzien.
I zakupilam jabluszka bobovity i chcialam marcheweczke ale niestety rossmann tutejszy tego nie prowadzi... 🤢

Bylismy u ordynynatora - przez 6 tyg leczymy Ksawcia furaginem, baktrimem, potem kolejny posiew i mam nadzieje ze bedzie ok.

Jestem zadowolna bo po 1wsze ordynator w koncu zaczal nasze dziecko pamietac i kojarzyc [pochwali ze jego skóra wyglada o niebo lepiej!!!], poswieca nam bardzo duzo swojego czasu i to po godzinach przyjec. Zaproponowal w razie gdyby byla koniecznosc zrobienie za free usg brzuszka [gdyby kolejny posiew byl zly] no i zwazyl Ksawcia, pochwali za rozwoj wage i wogole 🙂
Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze a poki co przez najblizsze 6 tyg 2 x dziennie leki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Dziewczyny - czy ma któraś z Was kosz na zużyte pampersy? Zastanawiam sie nad kupnem i chciałam sie dowiedziec czy rzeczywiscie jest taki "szczelny" że wystarczy go opróżniać raz na kilka dni


nie, my uzywamy PAKLANEK i dziajaja super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
agab - ja tez kupiłam kaszke ryżową (o smaku malinowym) i zamierzam jej dac do butelki. Napisz mi ile dałas kaszki na te 150ml i czy dodawałaś tez Nutriton? I czy te 150ml to sama woda czy juz z mlekiem?


tez jestem ciekawa coz tym nutritonem - bo sama nie wiem jak to robic zeby maly nie ulewal - a kaszka sama nie zwiaze tak pokarmu - a z drugiej strony ciekawa jestem jak to bedzie wygladac - kaszka, nutriton i mleko... 🤢
Jakiej firmy ta kaszka? mnie odradzili smakowe bo podobno sama chemia - ze lepiej zwykla ryzowa i dodac jakis deserek 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
pinacolada napisał(a):
agab - ja tez kupiłam kaszke ryżową (o smaku malinowym) i zamierzam jej dac do butelki. Napisz mi ile dałas kaszki na te 150ml i czy dodawałaś tez Nutriton? I czy te 150ml to sama woda czy juz z mlekiem?


tez jestem ciekawa coz tym nutritonem - bo sama nie wiem jak to robic zeby maly nie ulewal - a kaszka sama nie zwiaze tak pokarmu - a z drugiej strony ciekawa jestem jak to bedzie wygladac - kaszka, nutriton i mleko... 🤢
Jakiej firmy ta kaszka? mnie odradzili smakowe bo podobno sama chemia - ze lepiej zwykla ryzowa i dodac jakis deserek 🤢



Ale ja jej chce przez butelkę to podać to chyba jabłuszka jej tam nie wrzucę 🤢 😜
Zwykła ryzową tez mam, a od chemii ich nie uchronimy- wczesniej czy pozniej gdzies sie z nia zetkną ( chociazby w szkole 🙃 ), Julka jadła smakowe i żyje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Dziewczyny - czy ma któraś z Was kosz na zużyte pampersy? Zastanawiam sie nad kupnem i chciałam sie dowiedziec czy rzeczywiscie jest taki "szczelny" że wystarczy go opróżniać raz na kilka dni


ja nie mam ale dziennie zbieram worek z pieluchami więc przez kilka dni bym zarosła w pieluchach 😜 i chyba by zaczęły zyć swoim życiem jakbym je przetrzymyała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...