Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja sie zbieram na mega zakupy [pewnie zrobie kilka kursow.. 🤢] i biore sie za obiad. Potem sprzatanie i tak zleci sobota... 😉

Basia - Vanesia szaleje! 🤪

do potem! papa 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ulewnie z Pomorza 🙂
mieliśmy dziś iść na grilla do znajomych, do znajomych pójdziemy ale co z grillem??hmmm na pewno wezmę ze sobą kostium kąpielowy to się poopalam na rdzawy kolor 😆

Maja wczoraj cały dzień nie robiła kupy więc nad ranem nadrobiła....ale tak cichutko robiła,że mamusia nic nie słyszała, więc jak poleżała chwilkę to wrzaskiem pobudziła starych - kupa była wszędzie....body pajac i prześcieradło....po prostu wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
DZIEWCZYNY!!!! MAM, ZNALAZŁAM!!! 🤪
I to mój rocznik!!!! 🤪 🤪 🤪
http://allegro.pl/item1035327754_wozek_spacerowy_rocznik_1975.html


REWELACJA!!!
U mojego M w wózkarni jeszcze stoi taki podobny-tyle,że troszkę starszy 1970 oddam gratis 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
a tak na szybko - maz dzis przywiozl spacerowke od tesciow i byly dzis male przymiarki 😉
:

[URL=http://img12.imageshack.us/i/dsc0024brz.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/6761/dsc0024brz.jpg[/IMG][/URL]



Ksawciu jak król na tronie 🙂no proszę jak mu pasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam Dzień dobry 🙂

Niunia tradycyjnie obudziła się o 5 wtrąbiła 150ml i spała dalej do 8-walnęła kupsztala nr 1(wczoraj było 5 🤪 🤪 🤪u Was też tak dużo?)o 9.30 zjadła 120ml a teraz drzemie-jak się obudzi pójdziemy na malutki spacerek bo pogoda dziś nie halo-tylko 8 stopni i szaro 😞

SylaWy już na 4 🤪to ile Nelcia waży-bo z tego co pamiętam to 3 są do 9kg,fakt nie każde 3 są takie same-pampersy wypadają najmniejsze,jakie Wy używacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co czytam to wasze dzieciaczki maja dłuższe przerwy po nocnym karmieniu niż my, Weronika zazwyczaj budzi się ok 4.00-5.00 wtrąbi 150ml, kolejne karmienie jak sie obudzi ok 8.00 też 150ml.
Jagoda zapodaj tą tabelkę 😉
jak Weronika wstanie dziś dam jej łyżeczkę kleiku, podam od razu łyżeczką i z dnia na dzień coraz więcej, tylko co zrobić z pozostałą ilością, bo ja na pewno tego do ust nie wezmę ;(, nawet jak myślałam podzielić proporcje na pół to wychodzi dużo. a może po prostu podawać do mleczka codziennie jedną łyżeczkę więcej i jak już dojdzie do zalecanej proporcji to podać łyżeczką? jak lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do pogody to u nas też leje, już połowa maja za nami a tu taka pogoda. przed porodem sobie myślałam, że od kwietnia to już całymi dniami będziemy na dworze łapać pierwsze promyczki słońca, a to słońce to chyba się parze jaku już będę w pracy, ot taki "urlop" macierzyńskie się przytrafił 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Zapomniałam Dzień dobry 🙂

Niunia tradycyjnie obudziła się o 5 wtrąbiła 150ml i spała dalej do 8-walnęła kupsztala nr 1(wczoraj było 5 🤪 🤪 🤪u Was też tak dużo?)o 9.30 zjadła 120ml a teraz drzemie-jak się obudzi pójdziemy na malutki spacerek bo pogoda dziś nie halo-tylko 8 stopni i szaro 😞

SylaWy już na 4 🤪to ile Nelcia waży-bo z tego co pamiętam to 3 są do 9kg,fakt nie każde 3 są takie same-pampersy wypadają najmniejsze,jakie Wy używacie?


ja przeszłam na biedronkowe dada, ogólnie nie widzę różnicy miedzy nimi a pampersami, tyle tylko, że już trzy razy zdarzyło się że Weronika po nocy miała mokrego po boku pajaca, nie wiem czy to kwestia źle założonej pieluchy czy jej chłonności, raczej to pierwsze bo w nocy nie bardzo tomna jestem, a w dzień czasem chodzi dłużej w jednej pieluszce i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda80 napisał(a):
Mamusie

w kwestii zywienia naszych pociech -
poradniki podaja ze w 5 miesiacu zycia dzieci powinny jesc 4 x 180 mleka modyfikowanego, 180 zupki i ok 50-100 przecieru owocowego

JAK WY TO SOBIE UKLADACIE W CIAGU DNIA?
U nas poki co mniej wiecej wyglada to tak:
1 posilek po nocy - OK. 5-6:00 - FLACHA
2 posilek [u nas ok 8-9:00] .......kaszka na mleku czy flacha - zageszczona czy nie i ile?
[u nas Ksawciu w ogole nie chce wtedy jesc - nie jest glodny i flacha odpada..wiec tylko ewent. kaszka ma mleku]
3 posilek - ok 12stej - zupka
4 posilek ok 15-16:00 - FLACHA? zageszczona?
[miedzy karmieniami deserek...?]
5 posilek ok 18:00 - FLACHA?
6 posilek po kapieli ok 21:00 MLEKO NA NOC - ZAGESZCZONE KLEIKIEM

-zaznaczam ze Ksawciu absolutnie nie zjada 180 ml mleka! wiec dobowe spozycie mleka spadlo nam okrutnie 🤢

JAK TO JEST U WAS?


7.00- mleko 140ml
8.30 -sok
10.00 mleko 150ml
13.00-deserek 1/2 słoika
14.00-mleko 130ml
15.30-woda lub herbata
17.00-mleko 150ml
20.00-mleko 150ml
04.00 czasem...140ml mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Zapomniałam Dzień dobry 🙂

Niunia tradycyjnie obudziła się o 5 wtrąbiła 150ml i spała dalej do 8-walnęła kupsztala nr 1(wczoraj było 5 🤪 🤪 🤪u Was też tak dużo?)o 9.30 zjadła 120ml a teraz drzemie-jak się obudzi pójdziemy na malutki spacerek bo pogoda dziś nie halo-tylko 8 stopni i szaro 😞

SylaWy już na 4 🤪to ile Nelcia waży-bo z tego co pamiętam to 3 są do 9kg,fakt nie każde 3 są takie same-pampersy wypadają najmniejsze,jakie Wy używacie?


Nie załamujcie mnie dziewczyny bo my na 4 jesteśmy juz od ponad miesiaca i zastanawiam sie juz nad 4+ 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Mamusie

w kwestii zywienia naszych pociech -
poradniki podaja ze w 5 miesiacu zycia dzieci powinny jesc 4 x 180 mleka modyfikowanego, 180 zupki i ok 50-100 przecieru owocowego

JAK WY TO SOBIE UKLADACIE W CIAGU DNIA?
U nas poki co mniej wiecej wyglada to tak:
1 posilek po nocy - OK. 5-6:00 - FLACHA
2 posilek [u nas ok 8-9:00] .......kaszka na mleku czy flacha - zageszczona czy nie i ile?
[u nas Ksawciu w ogole nie chce wtedy jesc - nie jest glodny i flacha odpada..wiec tylko ewent. kaszka ma mleku]
3 posilek - ok 12stej - zupka
4 posilek ok 15-16:00 - FLACHA? zageszczona?
[miedzy karmieniami deserek...?]
5 posilek ok 18:00 - FLACHA?
6 posilek po kapieli ok 21:00 MLEKO NA NOC - ZAGESZCZONE KLEIKIEM

-zaznaczam ze Ksawciu absolutnie nie zjada 180 ml mleka! wiec dobowe spozycie mleka spadlo nam okrutnie 🤢

JAK TO JEST U WAS?


7.00- mleko 140ml
8.30 -sok
10.00 mleko 150ml
13.00-deserek 1/2 słoika
14.00-mleko 130ml
15.30-woda lub herbata
17.00-mleko 150ml
20.00-mleko 150ml
04.00 czasem...140ml mleka



mycolud nie dajesz kaszki lub kleiku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Zapomniałam Dzień dobry 🙂

Niunia tradycyjnie obudziła się o 5 wtrąbiła 150ml i spała dalej do 8-walnęła kupsztala nr 1(wczoraj było 5 🤪 🤪 🤪u Was też tak dużo?)o 9.30 zjadła 120ml a teraz drzemie-jak się obudzi pójdziemy na malutki spacerek bo pogoda dziś nie halo-tylko 8 stopni i szaro 😞

SylaWy już na 4 🤪to ile Nelcia waży-bo z tego co pamiętam to 3 są do 9kg,fakt nie każde 3 są takie same-pampersy wypadają najmniejsze,jakie Wy używacie?


ja przeszłam na biedronkowe dada, ogólnie nie widzę różnicy miedzy nimi a pampersami, tyle tylko, że już trzy razy zdarzyło się że Weronika po nocy miała mokrego po boku pajaca, nie wiem czy to kwestia źle założonej pieluchy czy jej chłonności, raczej to pierwsze bo w nocy nie bardzo tomna jestem, a w dzień czasem chodzi dłużej w jednej pieluszce i jest ok.


Pewnie tak jak piszesz,my używamy huggiesów ale idę zaraz na spacer to zahaczę o Biedronę i kupię Dada,bo niunia zużywa co raz więcej pieluch a te są tańsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):
my colud czy Nelcia zachwycona przyrządem gimnastycznym, bo ja chce kupić ale zastanawiam się czy dziecko leżąc na pleckach sięgać będzie wiszących zabawek?


katpio moja ma ten jym i siega po zabawki, uderza w nie i smieje sie i przewraca na boczki, do zyrafy sie zasmiewa 🙂 Sa tam melodyjki, dzwieki natury i swiatelka delikatne. Zadowolona jestem z niego. kupilam taki http://www.mothercare.com/Fisher-Price-Rainforest-Melodies-Lights-Deluxe/dp/B001CPJ0JO/sr=1-8/qid=1273914264/ref=sr_1_8/275-7875359-7732713?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42874041&mcb=core
A i po zabawie na tym dzieciaczki robia sie zmeczone. Moja bai sie i po jakims czasie daje znac ze juz ma dosc i nieraz zdaze Ja wziac i za minute lula. To w koncu ciezka praca dla nich, zabawa ale i nauka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
katpio napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Zapomniałam Dzień dobry 🙂

Niunia tradycyjnie obudziła się o 5 wtrąbiła 150ml i spała dalej do 8-walnęła kupsztala nr 1(wczoraj było 5 🤪 🤪 🤪u Was też tak dużo?)o 9.30 zjadła 120ml a teraz drzemie-jak się obudzi pójdziemy na malutki spacerek bo pogoda dziś nie halo-tylko 8 stopni i szaro 😞

SylaWy już na 4 🤪to ile Nelcia waży-bo z tego co pamiętam to 3 są do 9kg,fakt nie każde 3 są takie same-pampersy wypadają najmniejsze,jakie Wy używacie?


ja przeszłam na biedronkowe dada, ogólnie nie widzę różnicy miedzy nimi a pampersami, tyle tylko, że już trzy razy zdarzyło się że Weronika po nocy miała mokrego po boku pajaca, nie wiem czy to kwestia źle założonej pieluchy czy jej chłonności, raczej to pierwsze bo w nocy nie bardzo tomna jestem, a w dzień czasem chodzi dłużej w jednej pieluszce i jest ok.


Pewnie tak jak piszesz,my używamy huggiesów ale idę zaraz na spacer to zahaczę o Biedronę i kupię Dada,bo niunia zużywa co raz więcej pieluch a te są tańsze 🙂


jak sobie kalkulowałam to za 1 szt. dada wychodzi ok 0,30gr a za pampersa 0,59gr wię prawie 2 x tyle, a wszystko i tak do kosza idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał(a):
katpio napisał(a):
my colud czy Nelcia zachwycona przyrządem gimnastycznym, bo ja chce kupić ale zastanawiam się czy dziecko leżąc na pleckach sięgać będzie wiszących zabawek?


katpio moja ma ten jym i siega po zabawki, uderza w nie i smieje sie i przewraca na boczki, do zyrafy sie zasmiewa 🙂 Sa tam melodyjki, dzwieki natury i swiatelka delikatne. Zadowolona jestem z niego. kupilam taki http://www.mothercare.com/Fisher-Price-Rainforest-Melodies-Lights-Deluxe/dp/B001CPJ0JO/sr=1-8/qid=1273914264/ref=sr_1_8/275-7875359-7732713?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42874041&mcb=core
A i po zabawie na tym dzieciaczki robia sie zmeczone. Moja bai sie i po jakims czasie daje znac ze juz ma dosc i nieraz zdaze Ja wziac i za minute lula. To w koncu ciezka praca dla nich, zabawa ale i nauka 🙂


taką matę ma Syla też jest zadowolona, my już mamy matę, ale nudną więc dlatego zastanawiam się nad przyrządem gimnastycznym.
kurcze więc dla kogo robią te zabawki dla długorękich????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Zapomniałam Dzień dobry 🙂

Niunia tradycyjnie obudziła się o 5 wtrąbiła 150ml i spała dalej do 8-walnęła kupsztala nr 1(wczoraj było 5 🤪 🤪 🤪u Was też tak dużo?)o 9.30 zjadła 120ml a teraz drzemie-jak się obudzi pójdziemy na malutki spacerek bo pogoda dziś nie halo-tylko 8 stopni i szaro 😞

SylaWy już na 4 🤪to ile Nelcia waży-bo z tego co pamiętam to 3 są do 9kg,fakt nie każde 3 są takie same-pampersy wypadają najmniejsze,jakie Wy używacie?


Nie załamujcie mnie dziewczyny bo my na 4 jesteśmy juz od ponad miesiaca i zastanawiam sie juz nad 4+ 🤢


kurcze to już nie wiem jaki rozmiar kupić może już 4-niunia waży 7150 🙂twoja podobnie prawda?pójdę do sklepu to zobaczę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
katpio napisał(a):
my colud czy Nelcia zachwycona przyrządem gimnastycznym, bo ja chce kupić ale zastanawiam się czy dziecko leżąc na pleckach sięgać będzie wiszących zabawek?

nie kupuj dupa blada,moje dziecko popatrzy krzywą miną i tyle,nie sięga do zabawek,a jak ma humor to wali w to nogami i taka impreza 😠 w ogóle ,zeby znaleźć mądrą zabawkę trzeba się nieżle naszukać.


Mycloud moja na pcozatku jak Jej kupilam tez nei9 zwracala uwagi, dopiero jakos od 2 czy 3 tygoni, Na poczatku chyba nawet ich nie widziala, w ogole nie zwracal uwagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
pinacolada napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Zapomniałam Dzień dobry 🙂

Niunia tradycyjnie obudziła się o 5 wtrąbiła 150ml i spała dalej do 8-walnęła kupsztala nr 1(wczoraj było 5 🤪 🤪 🤪u Was też tak dużo?)o 9.30 zjadła 120ml a teraz drzemie-jak się obudzi pójdziemy na malutki spacerek bo pogoda dziś nie halo-tylko 8 stopni i szaro 😞

SylaWy już na 4 🤪to ile Nelcia waży-bo z tego co pamiętam to 3 są do 9kg,fakt nie każde 3 są takie same-pampersy wypadają najmniejsze,jakie Wy używacie?


Nie załamujcie mnie dziewczyny bo my na 4 jesteśmy juz od ponad miesiaca i zastanawiam sie juz nad 4+ 🤢


kurcze to już nie wiem jaki rozmiar kupić może już 4-niunia waży 7150 🙂twoja podobnie prawda?pójdę do sklepu to zobaczę 🥴


tak, tyle wazyła ostatnio (jakies 2 tyg temu )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
To jeszcze wam tylko napiszę (bo też juz od dłuzszego czasu ide spac) ze kawałek paznokcia który mi wrósł i był tak głęboko ze nie było go widac wyszedł/przebił się całkiem z boku 😞 😞 Nie wiedziałam ,że takie straszne rzeczy moga się zdarzyc 😞 Boli mnie bardzo 😞

Dobra idę już bo pablo juz w łóżku 😉 Dziś będzie pozycja "na misie " (dupa do dupy i śpi sie) 🤪 🤪 🤪


pinacolada, heheh oklaska za pozycje na misie, boskie hehehee

Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...