Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂

ale mi sie dzis przysnęło, w sumie wszyscy spalismy do 9.45 😲

u mnie dzis będzie gorąco, juz się ze mnie leje, szczególnie na czole - jak ja tego nie lubie ( grrrr hormony)
o dziwo nie mam w ogól nóg spuchniętych. O tej porze z Grzesiem to miałam takie balony ze jedynie w japonkach mogłam chodzic, a tu w każde buty sie jeszcze mieszcze - i oby tak zostało, bo opuchni ete stopy to przykra sprawa ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂

ale mi sie dzis przysnęło, w sumie wszyscy spalismy do 9.45 😲

u mnie dzis będzie gorąco, juz się ze mnie leje, szczególnie na czole - jak ja tego nie lubie ( grrrr hormony)
o dziwo nie mam w ogól nóg spuchniętych. O tej porze z Grzesiem to miałam takie balony ze jedynie w japonkach mogłam chodzic, a tu w każde buty sie jeszcze mieszcze - i oby tak zostało, bo opuchni ete stopy to przykra sprawa ;/

Ja też mam spokój...może z 2 razy spuchły mi kostki, jak trochę za dużo chodziłam. A tak to- odpukać nie narzekam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
czarna79 napisał(a):
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
czarna79 napisał(a):
n0vika napisał(a):
Cześć Lejdis 😉

Jak tam samopoczucie ? 🙂 🙂

a bardzo dobrze , pisz jak U Ciebie i u Twojej kochanej Tesciowej , nikt jej oka jeszcze nie podbił niechcący hi hi

Albo chcący 🙂


hehe , bez zmian , a jak ma być ?
wzięłam trochę już na luz , wczoraj aż 3 razy miałam okazję wygadać się różnym koleżankom ( chciały tego czy nie , wysłuchać musiały 😉) i mi tak jakby trochę przeszło.
ale w domu nadal cisza i jakieś głupie akcje.
chora atmosfera jednym słowem.
ale przez te nerwy po nocy spać nie mogę :/ tzn myślę że to jedna z przyczyn bo przecież to już takie "stadium" ciążowe że to wszystko może przeszkadzać 😉
a i jeszcze wczoraj pojechała do babci tj do swojej mamy , wiec na pewno konkretnie dupsko obrobiła ... no cóż ...ale się zdziwiłam bo przywiozła jakiś wycinek z gazety i mi oczywiście nie powiedziała o tym , tylko swojemu synowi , a w tym wycinku tytuł : " rozmaryn nie dla ciężarnych" patrzcie - to jednak ciężarówki nie mogą wszystkiego 😉

widzisz a jednak , teraz ty wyszukaj w internecie o szyjce i połoz specjalnie zeby to [rzeczytała , moze w koncu przejzy na oczy a jak nie to moze jej pomoz


a daj spokój , ta kobieta i tak wie najlepiej. nic jej nie będę udowadniała.
ma problem ona , nie ja ( no oprócz tego że mieszkamy razem 😉)
moi rodzice i siostra mnie podtrzymują na duchu i opieprzają że przecież sama nie zostanę więc żeby przestała się zamartwiać.
a teściów nie potrzebuje. łaski nie będzie mi nikt robił.
a ja z heterą zakłamana walczyć nie będę bo to jak grochem o ścianę.

zmieniając temat . czy wam z cycuchów też tak mleko się sączy ? no bo zalewać nie zalewa ale po nocy plamy zdarza mi się mieć 🤔

mi sie jeszcze nic nie saczy , ale czasami tak mnie suty rwa ze szok , taki bol ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):


zmieniając temat . czy wam z cycuchów też tak mleko się sączy ? no bo zalewać nie zalewa ale po nocy plamy zdarza mi się mieć 🤔


ja jezcze nic nie mam i zaczyna mnie to martwic 😮 z Grzesiem rzeczywiście, pod koniec ciąży leciało i musiałam juz używac wkładek laktacyjnych, a tu sucho! jedynie co to mam widoczne żyły na piersiach, takze pokarm chyba jednak będzie.

Leginsik, pytanie do Ciebie - na październiku polecałaś butelki dr Browna z tą rurką w srodku. Miałas z nimi styczność? mnie zastanawia co robi ta rurka i jesli prze z nią ma leciec mleko to jak będzie leciało jak w butelce będzie juz koncówka mleka? Bo ta rurka jest do samego konca butelki 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂

ale mi sie dzis przysnęło, w sumie wszyscy spalismy do 9.45 😲

u mnie dzis będzie gorąco, juz się ze mnie leje, szczególnie na czole - jak ja tego nie lubie ( grrrr hormony)
o dziwo nie mam w ogól nóg spuchniętych. O tej porze z Grzesiem to miałam takie balony ze jedynie w japonkach mogłam chodzic, a tu w każde buty sie jeszcze mieszcze - i oby tak zostało, bo opuchni ete stopy to przykra sprawa ;/

no to pospaliscie .....ja tez nie mam problemow z puchnieciem z 3 razy wczesniej troszke kostki mi spuchły i nic poza tym , ja do dzisiaj nosze obraczke i wszystkie pierscionki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):

mi sie jeszcze nic nie saczy , ale czasami tak mnie suty rwa ze szok , taki bol ....


smaruj sutki bepanthenem lub maścią maltan - przygotujesz w tej sposób sutki do karmienia. Ja wczesniej nic nie robiłam i po paru dniach karmienia miałam suche i popekane na wiór 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂

ale mi sie dzis przysnęło, w sumie wszyscy spalismy do 9.45 😲

u mnie dzis będzie gorąco, juz się ze mnie leje, szczególnie na czole - jak ja tego nie lubie ( grrrr hormony)
o dziwo nie mam w ogól nóg spuchniętych. O tej porze z Grzesiem to miałam takie balony ze jedynie w japonkach mogłam chodzic, a tu w każde buty sie jeszcze mieszcze - i oby tak zostało, bo opuchni ete stopy to przykra sprawa ;/

Ja też mam spokój...może z 2 razy spuchły mi kostki, jak trochę za dużo chodziłam. A tak to- odpukać nie narzekam 🙂 🙂 🙂

a mi puchły jak za długo siedziałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂

ale mi sie dzis przysnęło, w sumie wszyscy spalismy do 9.45 😲

u mnie dzis będzie gorąco, juz się ze mnie leje, szczególnie na czole - jak ja tego nie lubie ( grrrr hormony)
o dziwo nie mam w ogól nóg spuchniętych. O tej porze z Grzesiem to miałam takie balony ze jedynie w japonkach mogłam chodzic, a tu w każde buty sie jeszcze mieszcze - i oby tak zostało, bo opuchni ete stopy to przykra sprawa ;/

no to pospaliscie .....ja tez nie mam problemow z puchnieciem z 3 razy wczesniej troszke kostki mi spuchły i nic poza tym , ja do dzisiaj nosze obraczke i wszystkie pierscionki ...


ja obrączke zdjęłam juz po 12 tc bo po nocy jak wstawąłam to miałam spuchnięte palce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
czarna79 napisał(a):

mi sie jeszcze nic nie saczy , ale czasami tak mnie suty rwa ze szok , taki bol ....


smaruj sutki bepanthenem lub maścią maltan - przygotujesz w tej sposób sutki do karmienia. Ja wczesniej nic nie robiłam i po paru dniach karmienia miałam suche i popekane na wiór 😞

no to musze zakupic dzieki Kasik....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
n0vika napisał(a):
czarna79 napisał(a):
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
czarna79 napisał(a):
n0vika napisał(a):
Cześć Lejdis 😉

Jak tam samopoczucie ? 🙂 🙂

a bardzo dobrze , pisz jak U Ciebie i u Twojej kochanej Tesciowej , nikt jej oka jeszcze nie podbił niechcący hi hi

Albo chcący 🙂


hehe , bez zmian , a jak ma być ?
wzięłam trochę już na luz , wczoraj aż 3 razy miałam okazję wygadać się różnym koleżankom ( chciały tego czy nie , wysłuchać musiały 😉) i mi tak jakby trochę przeszło.
ale w domu nadal cisza i jakieś głupie akcje.
chora atmosfera jednym słowem.
ale przez te nerwy po nocy spać nie mogę :/ tzn myślę że to jedna z przyczyn bo przecież to już takie "stadium" ciążowe że to wszystko może przeszkadzać 😉
a i jeszcze wczoraj pojechała do babci tj do swojej mamy , wiec na pewno konkretnie dupsko obrobiła ... no cóż ...ale się zdziwiłam bo przywiozła jakiś wycinek z gazety i mi oczywiście nie powiedziała o tym , tylko swojemu synowi , a w tym wycinku tytuł : " rozmaryn nie dla ciężarnych" patrzcie - to jednak ciężarówki nie mogą wszystkiego 😉

widzisz a jednak , teraz ty wyszukaj w internecie o szyjce i połoz specjalnie zeby to [rzeczytała , moze w koncu przejzy na oczy a jak nie to moze jej pomoz


a daj spokój , ta kobieta i tak wie najlepiej. nic jej nie będę udowadniała.
ma problem ona , nie ja ( no oprócz tego że mieszkamy razem 😉)
moi rodzice i siostra mnie podtrzymują na duchu i opieprzają że przecież sama nie zostanę więc żeby przestała się zamartwiać.
a teściów nie potrzebuje. łaski nie będzie mi nikt robił.
a ja z heterą zakłamana walczyć nie będę bo to jak grochem o ścianę.

zmieniając temat . czy wam z cycuchów też tak mleko się sączy ? no bo zalewać nie zalewa ale po nocy plamy zdarza mi się mieć 🤔

mi sie jeszcze nic nie saczy , ale czasami tak mnie suty rwa ze szok , taki bol ....

Mi też nie leci, ale bolą jak cholera... 🤢 muszę kupić ten bephanten, albo tą lano maść, co położna mówiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
czarna79 napisał(a):

mi sie jeszcze nic nie saczy , ale czasami tak mnie suty rwa ze szok , taki bol ....


smaruj sutki bepanthenem lub maścią maltan - przygotujesz w tej sposób sutki do karmienia. Ja wczesniej nic nie robiłam i po paru dniach karmienia miałam suche i popekane na wiór 😞


o dzięki za info .
no mi to leci z cycuchów. czasem w nocy budzi mnie mokra koszulka , bo plamy , ostatnio nawet na prześcieradle plama była. teraz też sobie siedzę i coś czuje ze mi po brzuchu cieknie ( a śpie w koszulkach mojego starego 😉 a oczywiście jeszcze się nie ubrałam w nic porządnego ) a tutaj proszę kap , kap z cyca hmm.
ale to w sumie dobrze chyba , bo przynajmniej wiem że dziecko z głodu mi nie padnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra, znaleźli jelenia 😮w rodzinie i ide po chleb do sklepu bo się kończy :P

po południu w planach scieranie łóżeczka papierem ściernym i połozenie pirwszej wartwy lakieru ( dobrze ze tesciu bezzapachowy wony kupił to nic nie smirdzi). A M podbije mi dzis stelazyk bo odleciały 3 deski, nie wiem kiedy i jak bo Grzesiek nie skakał w łóżku. Moze odleciały bo były wczepione na zszywacze..

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
n0vika napisał(a):


zmieniając temat . czy wam z cycuchów też tak mleko się sączy ? no bo zalewać nie zalewa ale po nocy plamy zdarza mi się mieć 🤔


ja jezcze nic nie mam i zaczyna mnie to martwic 😮 z Grzesiem rzeczywiście, pod koniec ciąży leciało i musiałam juz używac wkładek laktacyjnych, a tu sucho! jedynie co to mam widoczne żyły na piersiach, takze pokarm chyba jednak będzie.

Leginsik, pytanie do Ciebie - na październiku polecałaś butelki dr Browna z tą rurką w srodku. Miałas z nimi styczność? mnie zastanawia co robi ta rurka i jesli prze z nią ma leciec mleko to jak będzie leciało jak w butelce będzie juz koncówka mleka? Bo ta rurka jest do samego konca butelki 😮

tak,miałam stycznosc z ta butelka..zajmowalam sie dzieckiem ponad pol roku...mala ani razu nie miała kolki. Ta rurka ma na celu zapobiegania powstawaniu i gromadzeniu sie pecherzykow powietrza.Dziecko bez problemu wypije mleko do konca,nic sie z niego nie wylewa.
Kobity narzekaja na schodzaca miarke,bledem jest szeste wyparzanie,wrecz gotowanie butelki,mozna to zrobic raz i po kazdym uzyciu szczoteczka wyczyscic butelke w srodku a nie gotowac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
dobra, znaleźli jelenia 😮w rodzinie i ide po chleb do sklepu bo się kończy :P

po południu w planach scieranie łóżeczka papierem ściernym i połozenie pirwszej wartwy lakieru ( dobrze ze tesciu bezzapachowy wony kupił to nic nie smirdzi). A M podbije mi dzis stelazyk bo odleciały 3 deski, nie wiem kiedy i jak bo Grzesiek nie skakał w łóżku. Moze odleciały bo były wczepione na zszywacze..

miłego dnia 🙂


miłego !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
n0vika napisał(a):


zmieniając temat . czy wam z cycuchów też tak mleko się sączy ? no bo zalewać nie zalewa ale po nocy plamy zdarza mi się mieć 🤔


ja jezcze nic nie mam i zaczyna mnie to martwic 😮 z Grzesiem rzeczywiście, pod koniec ciąży leciało i musiałam juz używac wkładek laktacyjnych, a tu sucho! jedynie co to mam widoczne żyły na piersiach, takze pokarm chyba jednak będzie.

Leginsik, pytanie do Ciebie - na październiku polecałaś butelki dr Browna z tą rurką w srodku. Miałas z nimi styczność? mnie zastanawia co robi ta rurka i jesli prze z nią ma leciec mleko to jak będzie leciało jak w butelce będzie juz koncówka mleka? Bo ta rurka jest do samego konca butelki 😮

tak,miałam stycznosc z ta butelka..zajmowalam sie dzieckiem ponad pol roku...mala ani razu nie miała kolki. Ta rurka ma na celu zapobiegania powstawaniu i gromadzeniu sie pecherzykow powietrza.Dziecko bez problemu wypije mleko do konca,nic sie z niego nie wylewa.


a wkleisz link do tej butelki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
kurcze myślę cały czas nad tymi stanikami do karmienia, jeżeli mam D, przez całą ciąze nie powiększyły się wcale,to czy naprawdę muszę kupić o 2 rozmary większe???


mi w sumie się niewiele powiekszyły , ale jeszcze poczekam z zakupem 😉
może warto rzeczywiście większy kupic bo jak zacznie ci się produkcja mleka to będą baloniki jak ta lala coś mi się wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
Leginsik napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
n0vika napisał(a):


zmieniając temat . czy wam z cycuchów też tak mleko się sączy ? no bo zalewać nie zalewa ale po nocy plamy zdarza mi się mieć 🤔


ja jezcze nic nie mam i zaczyna mnie to martwic 😮 z Grzesiem rzeczywiście, pod koniec ciąży leciało i musiałam juz używac wkładek laktacyjnych, a tu sucho! jedynie co to mam widoczne żyły na piersiach, takze pokarm chyba jednak będzie.

Leginsik, pytanie do Ciebie - na październiku polecałaś butelki dr Browna z tą rurką w srodku. Miałas z nimi styczność? mnie zastanawia co robi ta rurka i jesli prze z nią ma leciec mleko to jak będzie leciało jak w butelce będzie juz koncówka mleka? Bo ta rurka jest do samego konca butelki 😮

tak,miałam stycznosc z ta butelka..zajmowalam sie dzieckiem ponad pol roku...mala ani razu nie miała kolki. Ta rurka ma na celu zapobiegania powstawaniu i gromadzeniu sie pecherzykow powietrza.Dziecko bez problemu wypije mleko do konca,nic sie z niego nie wylewa.


a wkleisz link do tej butelki ?

http://allegro.pl/butelka-dr-browns-brown-s-240ml-smoczek-i-szczotka-i1698922125.html to z allegro to takie przykładowe

http://www.mamabebe.pl/firm-pol-1242991475-Dr-Brown-s.html?gclid=CIaJ467u86kCFUkT3wod2jWGZQ

poczytajcie,moze sie przekonacie...nikomu sie nie dogodzi oczywiscie,sa takie kobity ktore zachwycaja inne maja neutralne zdanie. Gdybym nie wyprobowała pewnie wzielabym z aventu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
kurcze myślę cały czas nad tymi stanikami do karmienia, jeżeli mam D, przez całą ciąze nie powiększyły się wcale,to czy naprawdę muszę kupić o 2 rozmary większe???


mi w sumie się niewiele powiekszyły , ale jeszcze poczekam z zakupem 😉
może warto rzeczywiście większy kupic bo jak zacznie ci się produkcja mleka to będą baloniki jak ta lala coś mi się wydaje

No właśnie, kurcze weszłam na jekieś forum, laski pisały że wystarczy o jeden rozmiar większy, bo dochodzą jeszcze wkładki, a tu laski nasze mówiły, że dobrze nawet kupić o 2 rozmiary większy...Ja kupię pod koniec ciązy jeden o rozmiar większy i zobaczymy jak się sprawdzi "w praniu" , a zawsze później można dokupić większy jeśli będzie trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo 🙂
widze temat staników jeszcze o tym nie myślałam szczerze...
dzis od rana mi niedobrze;/ nie wiem czy to po kolacji jaka sobie wczoraj zapodałam.. czy nadia sie tak ułozyła czy od magnezu bleee .. 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dwupaczki! 🙂nie mam na razie czasu, żeby Was nadrobić a widzę, że jak zwykle sporo naskrobałyście 😮 Melduję się tylko po wczorajszej wizycie, posłuchałam serduszka na ktg 🙂 wszystko ok, badanie też ok, krótka szyjka i dzidzia nisko ale to od dłuższego czasu, najważniejsze, że wszystko zamknięte 🙂 za tydzień mam usg to sobie po podglądam moja Alę 😆 😆 😆
No nic, trzeba zabrać się za sobotnie porządki, później jedziemy na małe zakupy- czas w końcu zabrać się za pokój dla Malutkiej 😆
Życzę wszystkim udanego, słonecznego weekendu i równie słonecznych humorów 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
Hej Dwupaczki! 🙂nie mam na razie czasu, żeby Was nadrobić a widzę, że jak zwykle sporo naskrobałyście 😮 Melduję się tylko po wczorajszej wizycie, posłuchałam serduszka na ktg 🙂 wszystko ok, badanie też ok, krótka szyjka i dzidzia nisko ale to od dłuższego czasu, najważniejsze, że wszystko zamknięte 🙂 za tydzień mam usg to sobie po podglądam moja Alę 😆 😆 😆
No nic, trzeba zabrać się za sobotnie porządki, później jedziemy na małe zakupy- czas w końcu zabrać się za pokój dla Malutkiej 😆
Życzę wszystkim udanego, słonecznego weekendu i równie słonecznych humorów 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🤪 😁

No i pięknie 🙂 ja też wczoraj byłam i też wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
Dzień Dobry wszystkim Brzuszkom 🙂 🙂
U mnie piękna pogoda, podobnie jak samopoczucie.
Laski pojawiła wam się już tzw: Siara?

Hej, mi się jeszcze nie pojawiła, ale któreś tu mówiły, że już mają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
Dzień Dobry wszystkim Brzuszkom 🙂 🙂
U mnie piękna pogoda, podobnie jak samopoczucie.
Laski pojawiła wam się już tzw: Siara?

Hej, mi się jeszcze nie pojawiła, ale któreś tu mówiły, że już mają 🙂


Ja czytałam gdzieś, że nie powinno się jej wyciskać, bo później pokarmu może nie być. Czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...