Skocz do zawartości

Jaki wózek wielofunkcyjny?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
maxara napisał:
ja kupuję tą kołyskę,bo sobie ją wypatrzyłam już w tym samym dniu kiedy na teście zobaczyłam 2 kreseczki......strasnie mi się podoba.....a łóżeczko tak czy siak kupię.....tradycyjne ze szczebelkami.....bo z racji zboczenia zawodowego muszę przestrzegać regół rozwojowych u Dziecka 🙂 Dziewczyny ja nikogo nie potępiam kto kupuje kojec.....ale aby dziecko mogło prejść z jednego poziomu rozwojowego do drugiego musi opanować pewne umiejętności.....między innymi kiedy dziecko wstaje w łóżeczku chwyta szczebelka....a odruch chwytny u maluchów jest najsilniejsy....więc robi to mimowolnie i najbardziej naturalnie przez co kształtuje poprawną pozycję do siedzenia,a pózniej stania.....w kojcu nie ma takiej możliwości....i całe otoczenie jest odizolowane siatką.....poza tym pózniej można wyjać szczebelki i maluch może wychodzić swobodnie......Sorki za wykład.....i tak każda Mama wie co najlepsze dla swojej Dzidzi

Bardzo mądre postrzeżenie ale też są kojce którą mają jedną część odpinaną że dziecko gdy chce to może sobie wyjść i wejść 🙂 a w sumie jak dziecko zaczyna łapać się i siadać to rzadko o szczebelki przeważnie od góry sie łapią , a w kojcach jest taka rurka w miękkim materiale że dziecko może spokojnie ścisnąć dłoń. A i tak osoba która zajmuje się dzieckiem:P to je zaraz bierze i uczy pomaga bawi sie z dzieciaczkiem 😜 a jak nie to uczy sie szybciej równowagi w kojcu niz na twardym łóżeczku:] córka mojej przyjaciółki spała w kojcu i miala niespełna roczek jak juz sama pomykała a kojec służył tylko do spania 😉 a z zaciskaniem piąstek tez nie ma problemu hehe to mama ma bardziej bo mała jak się wqrzy to tak własnie zaciska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny nie jestem teraz w stanie wskazać Wam dokładnego zródła tych informacji....ale wszystko jest napisane w podręcznikach z psychologii rozwojowej(część dot.niemowląt).Tam jest wszystko opisane....i myślę,ze ktoś kto wymyślił szczebelki w łóżeczku zrobił to z myślą o prawidłowym rozwoju......Jestem pewna,ze kojec też ma swoje plusy......niech każda z nas sama decyduje....Ja jestem zwolenniczką tradycji 😉 Nie zauważyłyście ,ze to forum o wózkach przekształca się w łózeczkowo-kojcową.....:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorki,bo nie wyjaśniłam o co dokładnie chodzi z tymi szczebelkami.....dziecko leżące np.5 mies aby usiąść chwyta szczebelka,bo nie dostaje do rurki w kojcu....z siedzenia do stania też nie sięgnie.....więc nie ćwiczy odpowiednich mięśni....kośca...ścięgien....ehhhhhhhhh..........sorki....już nie gadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA MAM WŁAŚNIE KOJEC PODOBNEGO TYPY FISHER PRICE RAINFOREST I JESTEM Z NIEGO BARDZO ZADOWOLONA,TEŻ PRZESYŁKA BYŁA Z USA,BO U NAS SĄ TAKIE ZWYKŁE,A JA LUBIĘ "ORGINALNE" RZECZY CZYLI NIE OKLEPANE:P I JEST SUPER MA W SOBIE I PRZEWIJAK I KARUZELKĘ I PŁACIŁAM COŚ OKOŁO 550ZŁ Z PRZESYŁKĄ,ALE WTEDY DOLAR SŁABO STAŁ WIĘC MI SIĘ UDAŁO,CZEKAŁAM NA NIEGO OKOŁO 7 TYGODNI,ALE ZAMÓWIŁAM W 4 TYM MIESIĄCU WIĘC MI SIĘ NIE ŚPIESZYŁO.

A TA KOŁYSKA JEST PRZEPIĘKNA,TYLKO MI SZKODA KASY NA TAKIE CUDO,BO KRÓTKO POSŁUŻY,A KOSZTUJE SPORO NO I NIEWIADOMO CZY DZIDZI SIĘ SPODOBA W NIEJ SPANIE:P :laugh: BO MALUCHY TO CWANIAKI,MOJA TERAZ OD KILKU DNI TYLKO W WÓZKU ŚPI I TAM JEJ NAJWYGODNIEJ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe.....znam to Aniulka....Mój syn też uwielbiał w wózku spać.....mama mi nawet załatwiła taki przedwojenny :laugh: na paskach,że jak go rozbujałam to mały latał od jednego boku do drugiego....no ,a teraz mam nadzieje,że grzecznie będzie w tej kołysce spało......wiem,ze droga....mąż też sie drze....ale ja muszę,bo zakochałam się w niej(kołysce).....i ona jest w Polsce także szybko przyjdzie.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ROZUMIEM CIĘ DOSKONALE JA MIAŁAM TAKIE "ZAKOCHANIE" HEHE WŁAŚNIE W QUINNY I TAK Z 2 LATA TEMU ALBO 3 JAK GO PIERWSZY RAZ ZOBACZYŁAM TO POWIEDZIAŁAM DO MĘŻA,ŻE KIEDYŚ KUPIMY TAKI NASZEMU DZIDZIUSIOWI I MUSIAŁAM GO MIEĆ:P :laugh: NO ALE MY BABY JESTEŚMY UPARTE I DĄŻYMY DO CELU,KUPUJ KOŁYSKĘ BO JEST PRZEPIĘKNA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Anulka....hehehe.....najpierw wózek wypatrzyłaś....a potem Męża do roboty zagoniłaś((Dzidzia)heheheh......mi też strasznie się ten Quinnny podoba....ale trochę drogawy....hehe....to na rzecz tej kołyski żeby się już nie darł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry patent Anulka....też spróbuję.....tylko on mi zaraz mówi,że ja muszę mieć wszystko najdroższe dla Dziecka.....a wcale nie.....tylko,że on ma siore,która rodzi na dniach 5-te i może z 500 wydała na Dziecko....nawet nie wiem......a ja za 500 to chyba materac +pościel......ale podadam może go namówię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO MI MÓJ NICZEGO NIE ŻAŁOWAŁ,A RACZEJ CÓRCI,ALE ON JUŻ TAKI JEST,A JA MAM DAR PRZEKONYWANIA GO:P NO MY TEŻ TAK MINIMUM Z 5 TYSIĘCY WYDALIŚMY NA MAŁĄ,WÓZEK,KOJEC,FOTELIK I RESZTA NIEZBĘDNYCH AKCESORIÓW OCZYWIŚCIE MOIM ZDANIEM,BO TERAZ JUŻ WIDZĘ,ŻE NAKUPOWAŁAM PIERDÓŁ WOGÓLE MI NIE POTRZEBNYCH NP TERMOMETR DO WANIENKI,CHODZIŁAM SZUKAŁAM MUSIAŁ BYĆ ŚLICZNY I RÓŻOWY I TERAZ LEŻY I ZBIERA KURZ,BO WODĘ SPRAWDZAM ŁOKCIEM:laugh: CIUCHÓW NAKUPOWAŁAM NA WYROST NAWET JUŻ NA 12 M-CY 🙃 I SZAMPONY,OLIWKI A NARAZIE NICZEGO NIE UŻYŁAM:P

A CO DO QUINNY TO SZUKAJ NA ALLEGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie patrzę....a Ty masz wersję z fotelikiem?i w czym mała teraz jezdzi?w foteliku czy gondoli....Mój tez nie żałuje tylko czepia sie,że wszystko najdroższe......a ja mu....ale za to najładniejsze:P ....i tak kupie co będę chciała....bo ja nie potrafie iść na kompromis.....jak się zawiesze na czymś to koniec.....Ja właśnie zastanawiam się nad ciuszkami....czy nqa 56 czy 62 kupować....bo syn po urodzeniu miał już 58cm....a teraz nie wiem....Jak uważasz Anulka.....62 mogą być za duże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie patrzę....a Ty masz wersję z fotelikiem?i w czym mała teraz jezdzi?w foteliku czy gondoli....Mój tez nie żałuje tylko czepia sie,że wszystko najdroższe......a ja mu....ale za to najładniejsze:P ....i tak kupie co będę chciała....bo ja nie potrafie iść na kompromis.....jak się zawiesze na czymś to koniec.....Ja właśnie zastanawiam się nad ciuszkami....czy nqa 56 czy 62 kupować....bo syn po urodzeniu miał już 58cm....a teraz nie wiem....Jak uważasz Anulka.....62 mogą być za duże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA FOTELIK DOKUPOWAŁAM DODATKOWO ZE ŚPIWORKIEM BYŁ I ZA NIEGO DAWAŁAM 540ZŁ.A ZA WÓZEK 1700,MAŁA NA CODZIEŃ JEŹDZI W GONDOLI,A JAK WYSKOCZYMY GDZIEŚ DO MARKETU CZY DO RODZINKI NA TROSZKĘ TO BIERZEMY TYLKO STELAŻ I JĄ Z FOTELIKIEM NA NIM MONTUJEMY.
POWIEM CI,ŻE CIĘŻKO WYCZUĆ Z TYMI CIUSZKAMI,MOJA CÓRCIA MIAŁA 52 CM 🥴 I WIESZ TROSZKĘ SIĘ PRZYDAŁO CIUSZKÓW NA 56CM,ALE TE ROZMIARÓWKI SĄ POPIERNICZONE BO CO FIRMA TO INACZEJ,JEDNE ŚPIOSZKI NA 3 M-CE SĄ DOBRE,A INNE NA 62 ZA DUŻE.JA KUPOWAŁAM RÓŻNE TAK POCZĄWSZY OD 56,ALE ICH NIE ZA ZADUŻO,KUP Z 2 PARY ŚPIOSZKÓW I BODY,A JAK SIĘ OKARZE,ŻE DZIDZIA BĘDZIE MNIEJSZA TO NAJWYŻEJ DOKUPISZ,BO SZKODA KASY.JA CZUŁAM,ŻE MOJA CÓRCIA BĘDZIE NIE DUŻA BO PIERWSZĄ URODZIŁAM 53CM I 2950,NO I NA USG W 36 TYG LEKARKA MI POWIEDZIAŁA,ŻE NIE URODZI SIĘ WIĘKSZA NIŻ 3KG I MIAŁA RACJĘ BYŁA 2790 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maxara napisał:
nie wiem czy dobrze patrzę....to jest 3 w 1 za 1899?


TAK DOBRZE PATRZYSZ TO JEST TEN CAŁY ZESTAW CO JA MAM 🙂TYLKO NIE MAM ŚPIWORKA DO WÓZKA TYLKO DO FOTELIKA BO BYŁ GRATIS,NO I TO BARDZO ATRAKCYJNA CENA,PEWNIE DLATEGO,ŻE SĄ TYLKO DOSTĘPNE W TYCH KOLORKACH,NO I FOTELIK COŚ TAM ZARYSOWANY JEST NAPISANE,ALE WIERZ MI TEN UCHWYT I TAK SIĘ RYSUJE PODCZAS UŻYTKOWANIA WIĘC TO NIE ŻADEN PROBLEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maxara przepiekna ta kolyska jest!!! szkoda , ze o niej nie wiedzialam wczesniej 😞 teraz to juz synek ma 2 miesiace , wiec za pozno na taki zakup , ale jest naprawde cudowna! A jesli chodzi o facetow , ze sie dra za wydatki tomoj tez sie darl to mu zawsze odpowiadalam "zalujesz wlasnemu dziecku?" , przeciez to nie dla mnie nie hehe. I glupio mu bylo i sie zamykal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he.....dzięki Dziewczyny,że pochwlacie mój zakup.....Faceci tak już mają.....najlepiej jakbyśmy Dzieci "przy cycu"nosiły 24 na dobę jak u afrykańskich plemion....do tego gołe(ubranek i pieluch nie trzeba)....kąpały w rzece......:laugh: .....reszta zbędna....a te akcesoria dla Dzieci są teraz takie śliczne,że nie sposób :laugh: sobie...tzn.Dzidzi odmówić.....Ja wiem,że My to robimy trochę dla siebie...ale Dzidziuś najbardziej skorzysta.....A i tak chłopy niech ględzą....My i tak zawsze postawimy na swoim.....i niech lepiej nie zadzierają z hormonami ciążowymi.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co tutaj takie pustki.......Może któraś Mamusia,która jest zadowolona z ózka...lub stanowczo odradza zakup....podzieli się z nami opinią...jeszcze nie zaopatrzonymi....lub te Mam,KTÓRE ZDECYDOWAŁY SIĘ A ZAKUP WŁAŚNIE TEGO MODELU.....myślę,że pomoże nam to podjąć ostateczną decyję.....pozdrawiam wszystkie już zaopatrzone jak i nie w 4 kółka Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki!
Ja postawiłam na klasykę. Szukałam dużego, szerokiego i wysokiego wózka i ten mi przypadł do gustu.
Wybraliśmy taki kolor:
http://litgraf.home.pl/wozki_zaak/marita/nowe6/950.jpg

a tu są inne
http://www.allegro.pl/item678001255_roan_marita_kolekcja_2009_od_24h_wys_o_zl.html

Dodatkowo dostajemy oddzielnie spacerówkę, którą można montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
Fajnie się go prowadzi, nie jest sztywny, a i cena nie jest powalająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...