Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

marta1.cz napisał:
No to ja koniecznie dzisiaj muszę do tego Smyka także podskoczyć i zobaczyć te staniczki 🙂 Może przy okazji kupię jeszcze coś mojemu Maleństwu 🙂

Ja rozstępów jak na razie nie mam, a smaruję się jedynie oliwką Johnsona w żelu na mokre ciało 🙂

Asiu mnie też bardzo boli podbrzusze...szczególnie w nocy, ale także w dzień jak chodzę. Brzuszek mi twardnieje podobnie jak Tobie..na samym dole aż do pępka...jestem ciekawa czy to Mała się stawia czy to może są te skurcze. Ostatnio tak od 2 dni moje Maleństwo strasznie zaczęło wojować...nie śpię prawie w ogóle w nocy, bo jest mi nie wygodnie i budzą mnie kopniaki(a raczej przesuwanie różnych części ciała) mojej córeczki 😮 Czasami jest to naprawdę bardzo uciążliwe... Dobrze, że mogę popołudniu troszkę odespać, bo tak to chyba nie dałabym rady 🙂


To mamy podobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja kurcze posiedzialam cos na ogrodzie i przyszlam do domu bo cos mnie brzuch boli nie wiem od czego zrobie sobie herbate i sie poloze spac.

Goshe ja nie wiem czemu ale mysle ze wyjdzie gdzies w polowie lipca ale powiem ci szczerze ze juz wole zeby wyszla bo sie mecze i boli jak diabli czasami ale dam rade jeszcze te gora 2 tyg 🙂 innego wyjscia nie mam 😁 wkoncu to moja corcia idzie na swiat 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy Wy też czujecie takie mocne ruchy Waszych pociech?? Bo ja naprawdę już nie wiem czy to normalne...wszędzie się mówi, że teraz ruchy będą rzadsze, a u mnie są dużo częstsze...chyba, że Gabrysia tyle urosła i teraz wyczuwam każdy jej ruch i mam wrażenie że ona w ogóle nie śpi 🤪 ...muszę się spytać w czwartek lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam chwilowy okres (w tamtym tygodniu), że wydawało mi się, że mały o wiele mniej kopie. Teraz natomiast czuję go bardzo wyraźnie szczególnie późnym wieczorem i rano. Czasem tak się ułoży, że wręcz mnie boli. W środę jak będę u lekarza zapytam o jego ułożenie, czy wszystko OK, bo u mojej koleżanki, która właśnie urodziła chłopak "szedł" bokiem, tzn. ramieniem i całą ją porozrywało. Mały właśnie leży skosem, ale ,myslę, że zdąży trafić dobrze główką w kanał rodny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey laseczki... 🙂
ZDALAM, ZDALAM!!!! Teraz zostala tylko w srode czesc praktyczna.. wylosowalam oddzial porodowy.. tak nie chcialam tam trafic 🙂) i to jeszcze nie w swoim szpitalu...toz to istna porazka..licze, ze mnie oszczedza troszku 🙂

U mnie z tymi ruchami roznie naprawde, ale prawda taka, ze maluchy maja coraz mniej miejsca i bede coraz mniej sie ruszac..

🙂 tez mnie wszystko boli juz powoli.. podbrzusze i brzuchol twardnieje..
Co do rozstepow to poki, co ie mam...
K\Jutro mam sie zamiar wybrac na 3d chc nie wiem czy mala juz niejest za duza 😞(

Licze na, to ze wykluje sie wczesniej, bo szyjka juz krotka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje sandroos!
Jeden problem z głowy 😉

Moja córeczka też ostatnio rusza się wybitnie często,no i tak dziwnie napręża że prawie czuje jak mi skóra pęka 🙂 ale na razie nie widać żadnych rozstępów-oby tak dalej bo to naprawdę brzydka pamiątka po ciąży ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos - gratulacje ! 🙂

hah - widzę, że będziemy miały takie same "smykowe" staniki do karmienia 🙂
słuchajcie, dziś mąż zrobił mi niespodziankę i zabrał mnie do hurtowni - kupiliśmy wózek i łóżeczko 🤪 On był przeciwny kupowaniu tego w lipcu, chciał w sierpniu, a tu moje zdziwienie że dziś chciał pojechać 🙂
Wózeczek dla mnie bomba, znalazłam w opakowaniu także folię przeciwdeszczową, siateczkę przeciw owadom, i dodatkową budkę do spacerówki. No i wszystko nie było takie drogie, bo 1100 zł. Jak na taki wózek 3 w 1 to uważam, że jeden z tańszych 🙂
Oprócz tego kupiłam niebieski przewijak, materac kokosowy do łóżeczka, kołderkę i poduszkę. Jutro pojadę po jakieś ładne ochraniacze na boki łóżeczka 🙂
W hurtowni znalazłam też fajne ozdoby na ścianę, za 5,99 sztuka, wykonane z cieniutkiej gąbki, łatwo się przylepia na ścianę - kupiłam póki co słonika i kota 🙂
Wrzucę Wam fotkę fury Grzesia - w tle jak widzicie hobby męża - akwarystyka 🙂

Wóz Kadex Elipse 🙂 [img size=384]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie034.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia bardzo fajny wozeczk i taniutki jak na 3 w 1 super trafiliscie 😁
Gratuluje Sandra 🙂 a na porodowce tez dasz rade 😁
Moj maly urwis to tak kopie tzn rusza sie caly czas od dawna fakt w nocy spi ale w dzien daje czadu a wczoraj widzialam jak sie przeciagnal hehe mocno wybrzuszona dupka z lewej strony a pietka z prawej(taki namiot tą pietka zrobil :woohoo 🙂bolalo nie powiem ale fajnie wygladalo 😁 Marta masz racje teraz nasze maluchy maja bardzo malo miejsca wiec czujemy kazdy ich ruch 🙂 🙂

a wogole to ja niedawno dopiero wrocilam z zakopow i juz mam prawie wszystko do szpitala (oprocz laktatora i stanika bo w tym smyku co bylam byl rozmiar 80C najwiekszy, wiec zamaly troche:P )aptekowe rzeczy tez kupione 🙂 jeszcze zrobilam prezent dla mojego M i koszulke mu kupilam w koncu wyprzedaze sa trzeba kozystac hehe 🙂
A wlasnie kochane kupowalyscie laktator??a jak tak to jaki??taki z pompka czy z dzwignią??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane ja tylko na chwilkę bo nie mam czasu i chciałam wam powiedzieć że byłam na usg. Ale takiej wizyty nigdy nie miałam. USG robił mi lekarz który jest dobry tylko dla swoich pacjente a ponieważ ja do niego nie chodze i mu nie płace to był beszczelny i chamski bo nie wiem jak to opisać. poszłam z bliźniaczką to najpierw mu nie pasowało że Ania chce byćprzy badaniu ale była. Na poczatku spytał mnie się czy pale papierosy, wiec powiedziałam że przed ciążą paliłam a teraz nie i czy coś w związku z tym jest nie tak- czujecie ze ten dupek(przepraszam ale nie wiem jak to okreslić) zignorował pytanie a ja do końca lerzałam ze łzami w oczach bo nie była pewna czy czasem nie zaszkodziłam mojemu synkowi przez własną głupote. Mógł chociaż powiedzieć że narazie jest ok ale zobaczymy jak dalej. Później spytałam sie go o płeći wagę to usłyszałam "z tym to proszę do SWOJEGO lekarza" 😠 a jakby było mało pielegniarka musiała go prosico to aby dał mi zdjęcie to zły walnąłw klawiature aby zdjecie wydrukowało i jeszcze ztekstem "co jej po tym ze bedzie miała zdjecie głóki???" 😠 🤢 no i zrobił takie zdjecie ze jest jedna wielka plama i wyglada jakby zdjeci było zroboine od góry. jak bede miala wiecej czasu to wstawiem je. Wróciłam do domu to 1,5 godziny przeryczałam bo napedził mi takiego stracha z papierosami i do tej pory rycze jak o tym wspomne. Jutro mam wizyte a chodze do ordynatora wiec jak bedzie okazja to poskarze mu sie na jego zachowanie... aha jeszcze jedno. byłysmy 4 na usg i ja byłam ostatnia w kolejce. jak badał 2 pacjetke to tak sie na nia wydarł że jedna kobitka i ja bałysmy sie wogole tam wejsc. nikomu nie zycze takiej wizyty...mam nadzieje ze on nie bedzie odbierał mi porodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam laktator ręczny z firmy BabyOno 🙂poniżej wysłałam Ci linka. Z tym, że mój zamiast tego plastiku ma jakby gruchę ściągającą 🙂
http://www.babyono.pl/magazyn/thin.php?id=049&str=c3Bpcy5waHA/c3Bpcz1hbGZhYmV0Jmxhbmc9cGw=&lang=pl

a co do ruchów, to zauważyłam, że mój w dzień coraz mniej się rusza, głównie się pręży, a wieczorem się ożywia. Zresztą, komu chciałoby się w taki upał się ruszać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co za debil!!!pewnie mu zona nie dala to sie wyzywal na pacjentkach ja bym sie ordynatorowi poskarżyla, moj M jakby byl wtedy ze mna to by go tak opierniczyl ze szok pewnie Twoj zreszta tez ale nie przejmuj sie nim a z Olusiem napewno wszystko okej zreszta jutro idziesz do swojego lekarza to Cie uspokoi 🙂

Bo ja o laktatorze to myslalam o lOVI z pompka tam jest od razu w zestawie butelka i nie jest w sumie taki drogi 66zl ...ale nie wiem czy tak pompka sie sprawdzi:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój to powiedział że jakby tam byl to zaraz by sie inaczej do mnie odnosił. wiec nie jestem dalej pewna czy na pewno jest Oluś czy Antosia a już ty mbardziej nie wiem ile Maleństwo przytyło a tak bardzo mi na tym zależało... 🤨
Ja dalej z wyprawką stoję a dzisiaj mi naprawde wszytskiego sie odechciało. tak byłam zła ze ze łazami w oczach robiłam pranie aby to odreagowac a ze pralka nam sie zepsuła to robiłam pranie we FRANi i musiałam wszystko recznie płókać. Kasiu ślicznty te wózek
sandroos gratuluje 🤪
Asnet to może niedługo powitamy pierwszą sierpnióweczkę 😉 p.s i tak dla nas bedzie sierpnióweczką z lipca:P
A ja w przyszłym tygodniu ide kupić łózeczko i zastanawiam się czy jutro pójde do szpitala bo dzisiaj byłam oddać mocz. mam nadzieje ze nie a mój ciągle powtarza "co ja bede robił od wtorku"...
Aha co do rozstepów to ja mam na udach lekkie i piersiach 😠 ale na brzuszku nie mam 😁 oby tylko przy porodzie nie wyszły bo słyszałam że mogą wyjść...
co do lewatywy to u nas robia i ja nie wyobrazam sobie rodzenia bez niej... naprawde głupio bym sie czuła gdyby prócz Olusia wyskoczyło cośjeszcze... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia, skoro ten co robił usg nie powiedział Ci ile waży maluszek, to praktycznie nic nie zrobił ;/ u mnie pierwsze co, to sprawdził raz jeszcze płeć, potem pomierzył kości, obwód głowy, klatki piersiowej i wyszła mu przybliżona waga.
To co on tak naprawdę na ty usg Ci zobaczył? Chociaż sprawdził czy serduszko w porządku i czy nerki pracują u dziecka?
Oj, gdybym ja poszła na takie usg , to jestem pewna, że mąż powiedziałby mu parę słów...

a jeśli chodzi o rozstępy u mnie, to brzuszek jest czysty póki co, natomiast zrobiły mi się na biodrach, ale takie "przezroczyste". I mimo, że od początku smarowałam się oliwką na rozstępy, to i tak dziady się pojawiły 🤢

Goshe - ja za swój laktator dałam 28 zł, ale były też takie za 40 i za ponad 100 zł..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze co za lekarz no idiota ja bym sama mu odpyskowala jak by mnie zaczol tak traktowac idiota kompletny.. Bo inaczej sie na ten temat nie wypowiem

Co do kopniakow to moja najmocniej wali mnie wieczorem czasami nie do wytrzymania ale jakos to przezyje 😁

Jesli chodzi o laktator to kupilismy reczny Philips Aventa a ile za niego dalam to nie pamietam bo zdarlam cene :P

Ide jesc arbuza potem cala noc bede latac siku :P Juz sie srody nie moge doczekac bo do lekarza ide dowiem sie ile warzy itp :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze Kochane ja mam dosyć dzisiejszego dnia i chcem o nim zapomnieć. szkoda tylko ze mojego meza ze mna nie było bo normalnie całe usg leżałam ze łzami w oczach i juz wszystko w pewnym momencie bylo mi obojetne byle by Oluś był zdrowy. Ale przynajmniej wiem że już na pewno nie wróce do tego świństaw jakim sa papierosy :X A slyszłam nawet że on podczas porodu jak kobieta krzyczy z bólu to potrafi powiedzieć"chciało się pierodolić to teraz cierp" 🤢 kurcze i to jeszce lekarz, który powinien byc wyrozumiały...
A powiedzcie mi kochane czy ile kompletów pościeli kupujecie??? no i czy łóżeczko z szufladką czy bez. Ja kupiem z szufladka bo zawsze mozna tam schowac nadmiar ciuszków lub peluszki ale zastanawiam sie nad 2 kompletami oscieli aby jeden był na zmiane, ale to moze juz 2 po porodzie??? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniesia, nie martw się tym, że Cie zapytał o te papierosy, dupek jeden. Chciał pokazać wyższość...nienawidzę takich lekarzy. On chyba zapomniał, że to jest zawód dla tych, którzy mają służyć i pomagać ludziom a nie na odwrót. Agniesia, rzuciałaś palenie, to najważniejsze, więc nie trułaś małego. Wogóle to co to za pytanie było. Z tego co pamiętam to mały wcześniech chyba ważył w normie, więc teraz też nie powinno być problemu, a zazwyczaj u notorycznych palaczek dzieci mają mniej szą wagę urodzeniową co Ciebie kochana NIE DOTYCZY!!!!

Na pewno o tej sytuacji poinformowałabym lekarza prowadzącego. Chociaż dlatego żeby wiedział jaki jest dla swoich pacjentek ten frajer....

Ja mam laktator ręczny AVENT ISIS, z 2 butelkami w środku, pożyczyłam go od szwagierki bo ona go nie używała a kosztował 180 zł. Cieszę się, zę trochę zaoszczędziłam kasy. podobno te laktatory są bardzo dobre. Ale zobaczymy w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia a ten lekarz nie dal Ci nawet takiej kartki z wynikami z USG?to jak nic sie nie dowiedzialas to pewnie bedziesz musiala isc jeszcze raz...a posciel mam narazie jedna ale pod koniec miesiaca kupuje druga taka z allegro juz sobie upatrzylam taka slodka z zyrafka 😁
wlasnie BÓB 😁 ugotowalam hehe 22 a ja jem bo glodna jestem ostatnio kalafiora o 22.30 zrobilam 😁 a co najlepsze budze sie rano i czuje taka pustke w zoladku jakbym conajmniej ze 3 dni nie jadla 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia współczuje Ci tj wizyty, ale tak jak mówią dziewczyny nie przejmuj się i powiedz o tym swojemu lekarzowi prowadzącemu, że niestety nic nie dowiedziałaś się o swoim Maleństwie.

Laktator dostanę od przyjaciółki Aventu, który kosztował ok. 200 zł, a ona go nawet nie używała, bo nie miała pokarmu w piersiach 😞
Osobiście to nie miałam zamiaru kupować takiego drogiego i raczej zdecydowałabym się na ten zwykły ręczny.

Wiecie co...ostatnio mam straszną sklerozę. Dzisiaj wybrałam się do miasta żeby iść do SMYKA kupić ten stanik...i co....byłam w Smyku, kupiłam małej jakiś ciuszek, a o staniku zapomniałam. Przypomniało mi się jak wróciłam do domu po co jechałam do miasta 🙂 No ale przynajmniej znowu kupiłam kilka ciuszków dla Gabrysi 🙂 Oczywiście znowu różowe i białe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosi czy to tę pościel sobie upatrzyłaś?? Bo ja właśnie na tej stronce znalazłam fajny rożek za 18 zł...Mam już jeden z Glucka, ale chcę drugi w razie czego 🙂

http://allegro.pl/item676408389_2_el_posciel_z_aplikacja_135x100.html

Ja na razie nie kupuję drugiej pościeli. Z tego co słyszałam to dziecko początkowo śpi w rożku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ladna ta co pokazalas ale mi chodzi o ta
http://allegro.pl/item675333935_ekskluzywna_3_el_posciel_100x135_mini_mini_k_ow.html brak teraz tego wzoru akurat 🙂
a z Glucka jaki masz ten rozek?? bo ja taki zielony z Looney Tunes slodziutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...