Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosiu wcale Ci się nie dziwię, że nie możesz się doczekać łóżeczka 🙂 Ale na pewno będzie śliczne i już niedługo Ci je przywiozą 🙂

A co do wyjścia to nie bądź taka pewna...może Oliwierek zrobi Ci niespodziankę wcześniej 🙂 Szyjka chyba może się skrucić z dnia na dzień 🙂 Praktycznie to za 2 tyg mogłabyś już chyba rodzić 🙂

Kurcze teraz dopiero zauważyłam, że zamiast Gabrysia miałam wpisane Gabarysia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wróciłam z zakupów 🙂 kupiłam fajne 2 staniki do karmienia. W Smyku kosztuje 29,99 za sztukę, normalnie byłam w szoku. W sklepie dla ciężarówek, najtańszy kosztował ok 80 zł, a tu taka różnica. Stanik jest fajny, bo bawełniany, fajnie się dopasowuje i łatwo się odczepia klapkę do karmienia :P

A co do lewatywy, to u mnie w szpitalu powiedzieli, że mogę sama sobie w domu zrobić, albo oni mi zrobią na miejscu. Nie zalecają nie robić lewatywy, bo podczas porodu wszystko TAM musi być opróżnione, żeby poród przebiegł prawidłowo. Zresztą, powiedzieli, chcąc czy nie chcąc gdy nie zrobimy lewatywy, to na bank na łóżku będzie niespodzianka, bo dziecko przechodząc przez kanał rodny "popycha" tam wszystko.. A tego byśmy chyba nie chciały, żeby nam TAKĄ niespodziankę wypchnęło :P ☺️ :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KURCZE! ALe się teraz wkurzyłam...literki które chciałam wystawili jeszcze raz, ale są o 2 zł droższe!!!!!!!! Złodzieje.., 😠 Musze je zamówić jak najszybciej, bo znowu podniosą cenę! Czekam tylko na czwartkową wizytę..niech lekarz jeszcze raz potwierdzi, że dziewuszka 🙂 hihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe no 37 ostatnio bylam u ginekoologa 23 czerwca wiec wszystko bylo ok 🙂 a co do szyjki to prawda z dnia na dzien moze sie skrocic teraz ide 8 lipca i sie dowiem co i jak 🙂 to dam wam znac a dlatego 37 bo wedlug miesiaczki jest 36 a wedlug pomiarow na komputerze itp wychodzi ze jeste w 37 tyg wiec tak jak pisalam wczesniej licze tydzien do poltora na porod zreszta juz mnie ciagnie wszystko i kurcze mowia ze brzuch mi sie obsunol leciutko. 🙂 zobaczymy jak to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet - mój lekarz robiąc usg powiedział, żeby się tak nie sugerować za bardzo pomiarami z usg. Wg mojego usg, pomiary Grzesia wskazały, że jest on ponad 1,5 tygodnia starszy niż obliczany wiek od ostatniej miesiączki, a jeden pomiar wyszedł mu na 36 tydzień :P I jak patrzałam na obliczenia terminu porodów, to w jednym wyszło, że 4.08, w drugim wyniku, że 18.08... więc nie sugeruję się tak za bardzo tym usg. Ważne dla mnie jest, że podczas badania lekarz sprawdził serduszko, nerki, ogólnie zajrzał w narządy i że wszystko jest z nimi w porządku 🙂

A co do snów, to dziś mi się śniło, że chodząc po mieście zgubiłam pessar. Tak po prostu, wyleciał, nie wiadomo kiedy :P potem szukałam go bardzo długo, biegałam za nim,przezukałam cały szczecin pytając ludzi czy go nie widzieli, a w końcu znalazłam go, ale jakiś taki wielki był i nie mogłam go na miejsce włożyć... heh 🙂 ciekawe co dziś mi się przyśni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MArta wydaje mi sie ze raczej lekarz sie nie pomylil co do plci wiesz mialas USG 3D a tam wszystko dokladnie widac 🙂teraz maja dobry sprzet nie to co kiedys 🙂 a z literkami to faktycznie zdzieraja z nas kazdy grosz a 2 zlote na literce to sporo dobrze ze Ty masz tylko 4 😁 😁
Ale tanie te staniki Kasia ale to pewnie dlatego ze sa wyprzedaze teraz przynajmniej u nas w galerii widzialam ale jutro sama polece do smyka bo w sumie okazja i szkoda przegapic 😁 😁 nie wiem jaki rozmiar tylko 😉
A do lekarza to ja dopiero 25 lipca ide 🙂 troszke pozno bo w 38 tc juz bede ale tak mi sie zwolnienie konczy a lekarz mowil ze nie ma potrzeby wczesniej wiec sie slucham 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój lekarz też mówił żebym się nie sugerowała datą porodu z pomiarów - ostatnio wyszło mi, że urodziłabym pod koniec sierpnia.

Dziewczyny czy kupujecie dla Maluchów pościel do wózka?? Właśnie przez przypadek znalazłam fajną i tanią na allegro i się zastanawiam czy będzie przydatna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe - ja przed ciążą nosiłam rozmiar 75A, teraz mam 80C, a że w smyku nie było 80C to kupiłam 80B i powiem Ci, że pasuje idealnie, miseczka się rozciąga jak coś i będę miała jeszcze miejsce na wkładkę laktacyjną 🙂 Jestem z nich zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja nie miałam 3D ronionego...szkoda mi było kasy, a mój gin sprawia wrażenie, że zna się na tym co robi więc ufam mu, że z dzidzią wszystko oki 🙂 Facet jest chyba sporo po 60 więc ma już doświadczenie 🙂 Ale wolę się upewnić :P Jak nam powiedział, że będzie dziewuszka to p0óźniej zaznaczył, że w swojej karierze pomylił się dwa razy 🙂 A mój mąż twierdzi, że nasz będzie pewnie trzeci....mam nadzieje, że nie wykracze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, a masz zdjęcie płci z usg? Jak masz możliwość to wrzuć tu na forum, same zobaczymy czy czy nosisz w sobie Gabrysię czy Gabriela :P
A co do pościeli do wózka, to ja nie kupuję jako tako kompletu. Mam kilka ładnych poszewek na poduszkę, przykrywać będę kocykiem, a im bliżej zimy, to jakiś fajny śpiworek mu skombinuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj, kochana, jemu to od razu zobaczył jajeczka. Lekarz zapytał się czy chcemy znać płeć, my na to, że tak. I nie zdążył nawet specjalnie poszukać jak na ekranie pojawił się wróbelek :P
Zresztą, od początku czułam, że to będzie chłopczyk 🙂 takie moje przeczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki!

Nam wczoraj przywiozła szwagierka ze szwagrem łózeczko, jeszcze leży nie złożone, ale już się cieszę, jak je zobaczę w całej okazałości z pościelką, którą kupiliśmy małemu 🙂

Ja też nie chcę się sugerować datą wyznaczaną przez USG, bo z obwodu główki i brzuszka Kacpra ostatni termin wypadał na 29 lipca... A inny pomiar znów podawał 9 sierpnia i 15 sierpnia, więc nie ma sensu się do tego przywiązywać.
Na wizytkę idę 8 lipca i zobaczymy ja tam szyjka i mały się mają. Mnie od 2-óch dni łapią takie bóle w dole brzucha i ból nerki. Nie wiem już o co chodzi, bo ostatnio to ciągle mnie coś pobolewa, ale to pewnie tak jak Was wszystkie, bo to w sumie tylko jeszcze miesiąc....a może mniej 🙂

Co do płci, to nasz lekarz na USG 3D z prawdopodobieństwem 80% przewidział, że to będzie chłopiec jeszcze w 13tc, potwierdził to w 17 i potem 21tc. Potem jeszcze za każdym razem nas pyta czy wiemy, bo nie pamięta czy nam mówił, a na kilku ostatnich wizytach to nawet jakbyśmy nie wiedzieli to tak wyraźnie "klejnoty" było widać na USG, że nie było problemu nawet dla nas żeby rozpoznać płeć beż jego pomocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazlam stronke o rozmiarze biustu i az sie przerazilam jak sobie zmierzylam wyszlo mi 80F 😲 !!!!!!!! wogole sa takie staniki????nie no jajca normalnie 😲
http://www.lulu.pl/strona.php?site=rozmiar

ja poscieli do wozka narazie tez nie kupuje teraz lato to bede pieluszka albo kocykiem przykrywac, poduszeczki tez narazie nie bede wkladac bo nie mozna a w zimie to kombinezonik chyba nie wiem zreszta jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam plec w 16 tygodniu powiedzial i do tego momentu co wizyte potwierdza mam zreszta dowod na zdjeciu z usg hehe a ja tak przeczuwalam ze kobietka bedzie hehe:laugh: matczyna intuicja mnie zawiodla 😁 😁
Asia ale Ci zazdroszcze ze masz juz lozeczko 🤪 tez bym juz chciala miec 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goshe, sprawdziłam te rozmiary biustu 🙂 I coś mi tu nie gra.... 🙂 Wyszło mi 90 C, a przed ciążą miałam 80 C więc to niemożliwe, bo ostatnio mierzyłam E i był taki w sam raz, tylko trochę się obawiam kupowac takiego na styk, bo jak zacznę karmić, to na pewno piersi się zrobią pełniejsze 🙂 i znów trzeba będzie kupić większy rozmiar 🙂
Ja jutro naciągnę mojego Grzesia żeby ze mną pojechał do Smyka może tam dobiorę coś, bo jak te biustonosze są w takiej cenie to na prawdę warto 🙂
A co do łóżeczka to bardzo się też cieszę ,choć to tylko pożyczone, ale daje "radochę" mimo wszystko, bo jakoś tak coraz bardziej dociera do mnie że to już tuż, tuż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja stanik nosze 90F 😜 a nosilam 85D a pozatym co do terminu porodu to mysle ze bedzie wczesniej z tego wzgledu ze ciagnie mnie jak diabli brzuch mi lekko opadl i do tego bole menstruacyjne od czasu do czas juz wystepuja np dzisiaj jak wstalam myslalam ze zwariuje

Co do poscieli ja kupilam nie byla droga a narazie jak bedzie cieplo to pieluszka jakis cienki kocyk na chlodniejsze dni i juz 😁 ide jesc dalej sniadanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do staników to najlepiej jak jest możliwość przymierzyć na miejscu. Rozmiar rozmiarowi nie równy 🙂

Kiedyś pisałyśmy o pobieraniu krwi pępowinowej. Wczoraj kupiłam sobie gazetkę M jak Mama i jest gruba wkładka o tym banku krwi 🙂 Ogólnie, niedroga gazetka ( 3,99 )i fajnie napisana. Teraz jest m.in artykuł "Jak przetrwać lato" ( coś dla nas 🤪 )

Dobra, ja mykam do miasta bo muszę olej i filtr oleju kupić o autka, zbieram się za wymianę oleju o kwietnia :P

Trzymajcie się w ten upał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci Asnet ze ja mam tak samo, caly czas mnie ciagnie do dolu i te bole jak do okresu mam czasem (dzisiaj rano tez mialam) a wczoraj wieczorem moj Michal zauwazyl ze brzuch zaczyna mi schodzic w dol... ale i tak wydaje mi sie ze wczesniej niz 8 sierpnia nie urodze:/
Kasia ja tez ta gazetke kupuje 🙂 ciekawe rzeczy tam pisza 🙂
Lece teraz pokupowac pare rzeczy do szpitala w tym te staniki w smyku poogladam i do apteki
Buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez jakoś dziwnie porobiło się z brzuszkiem,zawsze miałam twardy jak się zmęczyłam lub wieczorami a teraz nawet jak wstaje rano to czuje ze jest taki jak kamień i napiety:/ aż usiedzieć nie mogę 🥴

termin niby na 9 sierpnia ale wcale bym się nie obraziła jakby niunia chciała się wydostać wcześniej 🙂

A jak dziewczyny u Was z rozstępami?macie już jakieś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,

byłam dzisiaj w tym Smyku i kupiłam sobie ten biustonosz, akurat mi się udaloi bo był 90D i był dobrzy, nwet jeszcze trochę miseczki mają luzu, ale tak jak pisałam ,jak mleczko będzie to piersi też jeszcze podskoczą, więc myslę, że jeszcze miejsce na wkładkę laktacyjną też się znajdzie.
Jesli chodzi o rozstępy to 2 dni temu zauważyłam jeden na biodrach po lewej stronie, ale na razie taki malutki, więc może uda mi się z nim "wygrać" trochę oliwką posmaruję i zobaczymy 🙂

Dalej mam bóle w dole brzucha, i zaczyna mi to trochę przeszkadzać, bo są takie, że nie mogę szerszego kroku zrobić, bo boli. A brzuszek mi twardnie tak jak Wam, też szczególnie w dole i na wys. pępka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja koniecznie dzisiaj muszę do tego Smyka także podskoczyć i zobaczyć te staniczki 🙂 Może przy okazji kupię jeszcze coś mojemu Maleństwu 🙂

Ja rozstępów jak na razie nie mam, a smaruję się jedynie oliwką Johnsona w żelu na mokre ciało 🙂

Asiu mnie też bardzo boli podbrzusze...szczególnie w nocy, ale także w dzień jak chodzę. Brzuszek mi twardnieje podobnie jak Tobie..na samym dole aż do pępka...jestem ciekawa czy to Mała się stawia czy to może są te skurcze. Ostatnio tak od 2 dni moje Maleństwo strasznie zaczęło wojować...nie śpię prawie w ogóle w nocy, bo jest mi nie wygodnie i budzą mnie kopniaki(a raczej przesuwanie różnych części ciała) mojej córeczki 😮 Czasami jest to naprawdę bardzo uciążliwe... Dobrze, że mogę popołudniu troszkę odespać, bo tak to chyba nie dałabym rady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...