Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze dziewczynki aż się przeraziłam jak przeczytałam to o słoneczku 🤢 normalnie masakra...
Asiaczek teraz to mnie przestraszyłaś bo w poniedziałek mam dać mocz do badania i wczoraj strasznie napuchłam a jak spojrzałam na siebie to po nocce wcale ta opuchlizna nie zeszła 🥴 aż musiałam obrączkę zdjąć bo miałam tak napuchnięte a chcem aby krew dochodziła mi wszędzie gdzie musi. coś czuję że we wtorek dostanę skierowanie do szpitala a w środę miałam iść na pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia 😞 Jak co to porozmawiam z położną czy mogę przyjść na następne bo bardzo mi na tym zależybrzuszek to boję się mierzyć no ale może się odważę po południu... zobaczymy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Goshe..rzeczywiście robisz się mistrzynią w lepieniu pierogów 🙂

Ja w poniedziałek robię badania i też się coś boję...mam nadzieje, że będą dobre. Niestety też puchnę tyle, że opuchlizna na nogach schodzi...chociaż wydaje mi się, że też na twarzy troszkę napuchłam...ale trudno to samej kontrolować, a mój mąż to mi raczej nie powie, bo nie chce mi sprawić przykrości, że wyglądam jak mały słonik. Zresztą tak się naprawdę czuję. Wszyscy wydają mi się teraz tacy szczupli 😞
Ale pocieszam się, że jeszcze 7 tyg. Mam nadzieje, że mała wyjdzie o czasie, bo nie będę miała sił na nią czekać jeszcze 2 tyg po terminie 😞


Paula także wagą się nie przejmuj. Ja też mam już 18 do przodu...nie wiem jak to się dzieje, ale ważę się tak co 2-3 dzień. Przez jakieś 2 tyg waga stoi w miejscu, a później naraz podskakuje o jakieś 2 kg 😞 Tak miałam już 2 razy. Zobaczymy co powie lekarz...idę w czwartek.
A co do ruchów to z tego co piszesz to jakieś tam delikatne odczuwasz...tak?? Pamiętaj, że dzidzia ma teraz mniej miejsca i nie będziesz już odczuwała porządnych kopniaków. Ja np. odczuwam przeważnie tylko przesuwanie, a kopniaki bardzo rzadko. Jednak jeśli nie czujesz nic to lepiej zgłoś się do lekarza. Nie musisz wcale iść prywatnie do swojego. Zawsze możesz jechać od razu do szpitala jak coś cię niepokoi - pamiętaj, że dziecko odczuwa Twój niepokój...a to na pewno nie jest dla niego dobre 🙂 Tak więc główka do góry 🙂Na pewno wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tym pucjnieciem to trzeba pic duzo wody zeby sie jakos organizm oczyszczal bo jak dlugo sie utrztmuje opuchlizna to czasem dochodzi do zatrucia ciazowego wtedy jest bialko w moczu czesto oble glowy sennosc i obrzeki ...
ja staram sie duz nie chodzic teraz a jak leze co staram sie robic czesciej to trzymam nogi w gorze i to pomaga...
ja badania bede robic w czwartek wiec zobaczymy..

Marta jak bedziesz miala wyniki to daj znac i tez nie martw sie na zapas... ;*
buziaczki Sierpnioweczki juz tylko troche... miesiac 🙂 aby dotrwac do 36tc to wlasciwie mozna rodzic jak mowil lekarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Kochane przed 10 zdjęłam obrączkę i dopiero terz prawie nie widacpo jej śladu- tak jestem opuchnięta 😞 Wyglądam jak słoniątko i to dosłownie 😞 A co do porodu to ja mam cichą nadzieję że Alek będzie siępchał szybciej na świat bo nie wiem jak zniosę te gorączki do końca sierpnia, no i jeżeli będą takie upały to chyba wolę rodzić w nocy bo zawsze jest troszkę chłodniej niż w dzień.
Co do wyjść z domu to ja też staram się jak najmniej wychodzić. Wczoraj tak u nas lało że mój pojechał na akcję (Jest w ochotniczej straży pożarnej) a ja musiałam na niego czekać u teściowej 😞 TYlko się spytałam co by było jakbym zaczęła rodzić to powiedział że mam dzwonić to podjedzie na sygnale wozem strażackim tylko będę musiała jakość wyjść na ulicę bo nie da rady wjechać na podwórko haha 😉
A mam pytanie kochane jak tam u was z seksem??? My ostatnio praiwe wogóle- fakty fakteż że powiedziałam że nie chcem się kochać przez okres jak bede brała dopochwowe tabletki ale jakoś tak dziwnie się czuję jak mam do wyboru tylko 2 pozycje 😞A do tego za bardzo nie mam ochoty i mój też nie- myślałam że jet to spowodowane moim wyglądem ale on mówi że nie że ciągle jestem dla niego atrakcyjna. A może jest to spowodowane tym że on cały dzień pracuje na słońcu w te gorączki i jet wycieńczony po pracy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZesc kochane mamusie:*
U mnie znowu duchota straszna i patelnia na dworze ehh nigdzie sie nie ruszam z domu a te puchniecia to pewnie po czesci z pogody wynikaja i wiem ze dobrze jest tez wykluczyc calkowicie sol z jadlospisu i pic duzo wody niegazowanej jak mowi Paula 🙂 i co najwazniejsze trzeba powiedziec o tym lekarzowi.
DAjcie kochane znac jak wyniki ja w poniedzialek robie krew wiec tez dam znac
Co do sexu to jak mi lekarz powiedzial ze szyjka ma 4 cm!i sie nic nie skraca ani zadnego rozwarcia nie ma to nie zaluje sobie a co 😁 pozniej bedzie celibat przez conajmniej 6 tygodni 😁 a pozycje to tylko jedna moge na lyzeczke 🙂ale jest dobrze. Agniesia ja mysle ze Twoj maz poprostu troszke boi sie o Olusia(wiesz dzidzius jest juz duzy i on poprostu moze nie chce zrobic mu krzywdy 😉) a upaly i praca na sloncu dodatkowo go wykanczaja naprawde nie masz co sie martwic. ON Cie kocha i dla niego jestes najpiekniejsza kobieta na swiecie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazlam cos o tych puchnieciach:

Opuchlizna czyli obrzęk kostek, palców rąk i nóg

Opuchlizna czyli obrzęki w ciąży mogą być spowodowane na skutek znacznego (ok.2,5 l.) zwiększenia się u kobiety w ciąży objętości krwi krążącej. Stan ten bywa wyjątkowo uporczywy w ciąży mnogiej oraz w czasie upałów. Warto wówczas unikać pozostawania na dłużej w pozycji stojącej, a także nosić specjalne rajstopy ściągające dla kobiet w ciąży. Nie wolno jednak ograniczać spożycia płynów. Nie rozwiąże to problemu, może natomiast doprowadzić do odwodnienia, zaburzeń elektrolitowych a nawet kamnicy nerkowej a w konsekwencji do bardzo silnych ataków bólu tzw. kolki nerkowej.

Uwaga! Jednak o tym na ile obrzęki w ciąży są związane z jej przebiegiem,musi zadecydować lekarz, ponieważ mogą one również być oznaką zagrażającego niebezpieczeństwa wystąpienia tzw. zatrucia ciążowego. W jego następstwie może dojść do stanu rzucawkowego, który może być śmiertelnym dla matki i płodu powikłaniem ciąży.

http://www.dziecko-info.com/jestes_w_ciazy/dolegliwosci.shtml#opuchlizna

Obrzęki w ciąży

DEFINICJA
Opuchlizna pewnych części ciała, mogąca powstać na skutek znacznego zatrzymania wody w organizmie w czasie ciąży.

OBJAWY I PRZEBIEG
U kobiety ciężarnej, obrzęki najczęściej pojawiają się w okolicy kostek stóp, rąk, nóg jak również mogą pojawić się na twarzy, gdzie przeważnie lokalizują się pod oczami. Przeważnie występują w drugiej połowie ciąży. Bardzo często pojawiają się wieczorem, szczególnie jeżeli był to dzień pełen wysiłku fizycznego np. praca wymagająca długiego stania lub siedzenia. Obrzęki te najczęściej znikają po odpoczynku nocnym.

Na powstawanie obrzęków ma wpływ zwiększona ilość krwi krążącej w czasie ciąży. Ryzyko ich wystąpienia znacznie wzrasta w ciąży wielopłodowej. Do powstania obrzęków może także dojść w przypadku zbyt szybkiego przyrostu masy ciała. Najbardziej niebezpieczne jest występowanie obrzęków wraz z podwyższonym RR i białkomoczem. Zespół tych objawów stanowi bardzo niebezpieczne w czasie ciąży tzw. zatrucie ciążowe określane jako EPH-gestoza.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Niewielkie obrzęki kostek nóg nie są powodem do niepokoju. Niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem jeżeli obrzęk staje się uogólniony, nie ustępuje po nocnym wypoczynku lub, gdy dołączają się do nich inne objawy, szczególnie nadciśnienie. Konieczna wtedy staje się dokładna diagnoza, aby w porę wprowadzić leczenie.

LECZENIE DOMOWE
W związku z tym, że występowanie obrzęków może być spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym, długotrwałym przebywaniem w pozycji stojącej lub siedzącej, kobiety ciężarne powinny się oszczędzać i więcej odpoczywać. Ważne jest, by podczas chodzenia obuwie było tak dobrane, aby stopy miały przewiew i swobodę. Należy pamiętać również o odpowiedniej diecie, która zapobiegnie nadmiernemu lub zbyt szybkiemu przyrostowi masy ciała, a tym samym pozwoli zminimalizować ryzyko powstania obrzęków.

Nie należy ograniczać płynów, bowiem pozawalają one na usunięcie z organizmu wielu toksyn, a ich wpływ na powstawanie obrzęków może być jedynie minimalny. W celu zmniejszenia obrzęków można również układać nogi nieco wyżej, jak także odpoczywać i sypiać leżąc na lewym boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję goshe za pocieszenie. Może faktycznie masz rację bo przypomniało mi się jak kiedyś rozmawiałam ze swoim (ale to było z 2 miesiące w stecz) że troszkę boi się kochać aby Olusiowi nie zrobić krzywdy. Ehs... no cóż... jakos damy radę 😉
Co do obrzeęków jest 13.30 a ja jeszcze mam minimalny ślad po obrączce!!! 😲 Dobrze ze we wtorek jest wizyta więc zaraz powiem o tym lekarzowi.
Pamiętacie Kochane jak pisałam że mój dostał propozycję wyjazdu za granice we wrześniu? Podjeliśmy decyzję że nie jedzie. Mi może przesunąć się termin nawet na wrzesień i jeżeli zobaczy synka to bedzie miał szczęście wówczas a poza tym on będzie mi wtedy bardziej otrzebny niz jakieś pieniądze, bo to moje pierwsze dzieciątko i bede na pewno potrzebowała z jego strony pomocy.
A inna sprawa jest taka że jak np. zarobi tam 5tys na miesiąc to trudno nam bedzie wyżyć później za 1500 lub 2tys. a jak wiadomo im więcej się zarabia tym więcej widzi się potrzeb... A nie chcem aby jednorazowy wyjazd przekształciłsię w ciągłe yjazdy i życie na odległość... No cóż damy jakośrade bo wkońcu będziemy mieć siebie no i oczywiście naszego Aniołka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniesia, tak jak mówi Goshe,

U mężczyzn ta "niechęć" (bo w taką zwykłą niechęć to nie wierzę 😉 ) wynika z obawy o dziecko. To nowa dla nich sytuacja szczególnie jeżeli wcześniej nie musiali tak uważać na nasze brzuszki, których nie było i można było bardziej pofiglować 🙂 Takie jest moje zdanie więc Agniesia na pewno nie wynika to ze zmiany Twojego wyglądu, nawet jeśli nie chce się Twój mąż przyznać, że po prostu się boi o Was.

Co do opuchlizny to ja już tylko czekam do porodu i marzę o tym żeby zeszła, bo tylko mi japonki zostały, które i tak piją mnie w nogi, ale cóż...

Wczoraj to nie mogłam uwieżyć, że Asnet przy loginie ma już 36tc! Boże jak to leci!
Uświadomiłam też sobie, że chyba już jednak trzeba na wszelki wypadek spakować się do szpitala i nie ma co zwlekać, a Torba w razie czego poleżeć może i poczekać, a spakować się nagle, to się można ale bez połowy rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki ;]
ale się rozpisałyście :P normalnie jeden dzień nie ma na forum i już 2 strony do czytania 😉

Asiu, Asnet ma już 36 tc w nawiasie, bo przesunął się jej termin porodu na 29.07. Ale gdyby urodziła w lipcu, to i tak zostanie już "sierpnióweczką " :P

Co do seksu, Goshezazdroszczę Tobie, że możesz sobie brykać do woli :P Ja przez pessar nie mogę, i czasami trochę nam z mężem ciężko wytrzymać :P

Paula - kilogramami się nie przejmuj, większość i tak po porodzie zleci 🙂 a pamiętaj, że musimy teraz pić więcej wody, a co za tym idzie jest ona magazynowana w większych ilościach w organizmie. Stąd między innymi opuchlizna i większa waga 🙂

Wkleję Wam linka odnośnie nieprawidłowych wyników z moczu. Gdybyście widziały że coś się u was dzieje, możecie sobie poczytać jaka jest ich przyczyna 🙂
http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,212,Nieprawid%C5%82owy%20wynik%20badania%20og%C3%B3lnego%20moczu%20w%20ci%C4%85%C5%BCy.

Czuję że nogi odmawiają mi posłuszeństwa, zachciało mi się myć okna, robić pranie i postać nad obiadem.. i mam za swoje 😞 idę się położyć i może zejdzie trochę ból z nóg.

3majcie się w ten upał :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja też się wzięłam dzisiaj za sprzątanie 🙂 Od rana piorę i sprzątam...ale robię to wszystko z przerwami więc nie jest aż tak źle...pewnie wieczorem to dopiero odczuję 🙂
Ale za mycie okien się nie zabieram...każdy mi mówi, że kobieta w ciąży nie powinna tego robić ;/ bpo może to wywołać wcześniejszy poród...tak więc Kasiu oszczędzaj się 🙂

Ja sobie mycie okien zostawię na połowę sierpnia 🙂 Może pomoże to mojej Niuni wyjść 🙂

Co do seksu to my tak i tak zrezygnowaliśmy z niego całkowicie...i wiecie co wcale mi to jakoś nie przeszkadza 🙂 Chociaż miałam czasami ochotę, ale mój mąż bardzo się obawia, że mógłby zrobić krzywdę Gabrielce 🙂) Tak więc nie zmuszam go 🙃

Agniesia
tak więc Twój mąż też pewnie obawia się, że coś zrobi synkowi...podobnie jak mój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elasia81 napisał:
Moj mąż też się boi i nie chce zrobić kzywdy naszemu dzidziusiowi wiec wstrzymujemy sie z sexem. Zastanawiam się tylko jak długo po porodzie trzeba bedzie sie tez wstrzymywać tym razem ze wzgledu na mnie:/


Podobno jak nie ma powikłań to 6 tygodni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie martwi mnie to PODOBNO 🙂 gdzieś wyczytałam ze niektore kobietki nawet po pare miesiecy odczuwały skutki porodu i rezygnowały z sexu. W sumie pewnie bede tak zajeta malenstwem ze jakos pewnie nie bede sie nad tym zastanwaiac ale co z mężusiem? 🙂
ehhh zobaczymy w praktyce 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tygodni to taka granica "fizjologiczna" do tej pory wszystko się goi i jest możliwe współżycie. Oczywiście jak ktoś miał powikłania, jakieś zrosty, źle gojace się rany, na przykład po cc to może sie wydłużyć, ale mówi się, że nie można wcześniej niż 6 tyg. po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak to zyc 9 mies bez sexu? bo brzuszek rośnie? przeciez dzidzius jest tam tak bezpieczny ze hejjjj..a wasze chłopy sie boją? nie wierze 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Sexu nie wolno pod koniec...lub? 🙃 jak ciąża jest zagrozona!! Ewentualnie jak jestes po terminie to podczas bzzzzzzzyyyyy.... (wiadomo ocb) wywoluje się skurcze i lekarze nawet sami porponują mały sexik :evil: ☺️ :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj tak samo sie boi....widze czasem jak mu sie chce i powiem szczerze mi tez ale on mnie powstrzymuje...
malo tego tak sie troszczy ze kaze mi siedziec w domu bo puchna noi bo upaly bo urodze wczesniej itp itp chcialam pojechac nad wode troszke w cien z nim a on mowi ze niegdzie nie jedziemy... ale czuje sie jak inkubator mu wolno wszytsko a mi normalnie "zabrania"...
jestem ciekawa jak my wytrzymamy po porodzie tyle tygodni hihi no i pomyslec trzeba nad jakims zabezpieczeniem moze tabletki... hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula mogę żartem?? 😆 ok? dobra wiec:

Jak Twoj teraz wytrzymuje to po Co tabletki po porodzie...urzyjcie tej samej metody po porodzie! zero sexu bo zajde w ciąże 🙃 🙃 🙃 🙃


Dobra...zarcik..a tak serio to może te plastry anty chociaz troche malo hignieniczne są bleeeee :X

Logest albo cos tam do srodka ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...