Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No juz z moim dziecieciem lepiej 😁 w nocy 2 i od rana do tej pory 2 kupki takze poprawa jest 😁 teraz spi 🙂
Marta kurcze tez bym sie wkurzyla zdjecia ze chrztu to piekna pamiatka dobrze ze chociaz kuzyn robil to bedziecie miec 🙂 ja szczepilam tymi skojarzonymi 5w1(120zl) no i na pneumokoki tez bedziemy szczepic ale 2 tyg od tamtego szczepienia czyli za tydzien w srode 🙂(dziadkowie funduja malemu 😁)strasznie drogie te szczepionki sa dajcie spokoj 300zl jedna a trzeba ich az 3!!!
Elasia a Wy kiedy chrzcicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziś bylysmy na szczeieniu! Ależ mała płakała 😞 Teraz sobie odpoczywa i mam nadzieje że jak wstanie to będzie sie dobrze czuła 🤨

Goshe ja bede chrzciła gdzies miedzy Świetami a Nowym Rokiem,bo moja siostra która ma być chrzestna mieszka w Stanach i dopiero na Świeta bedzie w Polsce a chrzestny w Anglii więc trzeba było jakis kompromisowy termin wybrac 🙂
Chciałam w lokalu ale teściowa oczywiscie musi mieć swoje ostatnie słowo i chyba bedzie impreza u nich tylko ja na pewno piec i gotować nie bede (co juz zapowiedziałam 🙂 ) wiec zamówimy gdzieś jedzonko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia wiesz w sumie chrzciny w domu to spora oszczednosc takze nie bedzie zle 🙂 gotowac nie musisz wiec dobrze bedzie 😉my musimy w lokalu bo niepomiescilibysmy sie u nas a u tesciow tez byloby ciasno ale u nas to tylko 15 osob bedzie sama najblizsza rodzina 🙂tez bym juz chciala zrobic te chrzciny a to do grudnia jeszcze tyle czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia niby oszczędność, ale szczerze powiem, że wolałam zapłacić niż potem wszystko sprzątać 🙂 A tak wychodzisz i masz wszystko gdzieś 🙂 Nam też się poszczęściło, bo za chrzciny zapłacili moi rodzice :P Ogólnie mieliśmy 26 gości więc w domku trudno byłoby ich pomieścić.

Moja Gabi jakaś strasznie marudna dzisiaj jest. Przyszła ze spacerku z dziadkiem po 1,5 godziny i ryczała, że znowu jest głodna...i tak przez dwie godziny cały czas przy cycku chciała siedzieć 🥴 oczywiście nie jadła cały czas ale zasypiała. A jak cycka wyciągałam to się budziła i znowu ryk. Nic nie pomagało tylko cycuszek :P W dzień jeszcze jest to do przeżycia, ale najgorsze jak robi tak w nocy...wtedy można zwariować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane ja tylko przelotem i tylko ta stronkę przeczytałam bo mam 24 trony do nadrobienia a za bardzo czasu nie mam 😞 ja mam chwilę bo siostra zabrała mi małego na spacer. Byłam wczoraj u pani doktor bo mały z soboty na niedzielę miał kolkę i od 1.30 w nocy do 4 rano płakał a z niedzieli na poniedziałek płakał od 5 rano i przestał dopiero po 6 jak babcia z dołu przyszła bo go usłyszała 😞 wiec poszliśmy po kropelki na kolkę (przespał nockę :laugh: ) i skontrolować pępuszek czy nie ma przepukliny i na szczęście nie mam jej 😁
Co do szczepień to mojemu dziadkowie funduję 2 pierwsze szczepionki skojarzeniowe bo mojemu siostrzeńcowi zafundowali 2 i nie chcą wyróżniać a co do chrzcin to my chcieliśmy robić w domu ale najbliższa rodzina (same rodzeństwo z dziećmi i dziadkami oraz pradziadek) to wyszło prawie 30 osób a za bardzo nie mamy gdzie pomieścić więc chyba w lokalu będziemy robić. Mój jeszcze zakłada kostkę u wujka i mam nadzieję że w tym tygodniu skończą bo roi od 7 rano do 23-24 a mi sie strasznie za nim tęskni. A teraz w weekend zaczynam szkołę ale nie jadę bo pierwszy zjazd sobie odpuszczam. Jakoś żal było by mi małego zostawić tym bardziej ze w sobote bedzie miał już roczek. A o to mój Aniołek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey laseczki...

Czytam Was codziennie, ale nie mialam chwili zeby cokolwiek naskrobac 😞
Mala daje mi popalic i to porzadnie dosc...ostatnio nie spala od 7-17 🤪 oczeta jak p0ieciozlotowki i masakra nic nie pomagalo na spanie.
Poza tym dokucza jej chyba brzusio, bo po kazdym jedzonku placze i dopiero jak sie wypierdzi badz zrobi kupke jej przechodzi...
DObrze ze mam znajomych w niemczech, bo na jutro bede miec sprowadzony sab simplex 🙂

Ja szczepie babla normalymi szczepionkami, bo rozne opinie chodza na temat tych skojarzonych.

Od poniedzialku zaczynam zajecia wiec ten tydzien poswiecam malej na nauke picia z butelki..idzie jej na szczescie dobrze 🙂 Sztuczne mleczko tez toleruje bo probowalam w razie awarii gdybym nie mogla sciagnac i mama by nie mogla jej uspokoic, to w koncu trzeba miec wyjscie awaryjne 🙂

Co do chrzcin, my chrzcimy 24.10. i robimy w domku u mojej mamy i w sumie wyjdzie nas 15 osob, wiec nie jest zle 🙂
a 4.10. mam chrzciny chrzesniaka, wiec znowu sie imprez narobi. Pierwsze polrocze same wesela, teraz chrzciy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Gosia - zmartwiłam się gdy okazało się że u Oliwierka były początki odwodnienia, ale dobrze, że jest już wszystko w porządku 🙂

U mnie co o chrzcin to ata jeszcze nie ustalona. Pewnie ustalimy szczegóły jak męża siostra urodzi, ma termin dokładnie za miesiąc 🤪

No, od dziś zaczęłam stosować dla Grześka pampersy 3, bo w dwójki zwyczajnie się nie mieścił i ciężko się dopinały 🤨
Pieluszki fajne, kolorowe, a co najważniejsze - mają dużo tego aloesu w środku i dobrze chronią pupcię - lepiej niż dwójki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia współczuje Ci że synek ma kolki!Ta straszna niemoc gdzy dzidzuś płacze 😞
Moja córka na szczeście kolek nie ma ale wczoraj bylysmy na pierwszym szczepieniu-płakała w gabinecie ale potem uspokoiła się i wszystko wydawało się ok ale po 2 godzinach normalnie koszmar 😞 Zaczeła strasznie płakać i tak przez godzine,potem dałam jej troszke panadolu dla dzieci to usneła,obudziła sie za godzinke zaczeła znowu płakać,zwróciła wszystko co w brzuszku miała i po 2 godzinach płaczu znowu zasneła 😞 na szczescie potem pospała juz dłuzej-az do 1 w nocy ale znowu sie obudziła taka niespokojna ze az do 3 nie spałysmy 😞

Teraz spi biedactwo i mam nadzieje ze dzis bedziemy miały lepszy dzień!

Juz się boje klejnych szczepien 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia bo dzieciaczki tak niestety reaguja czasem na szczepienia 😞 tak moze byc o 48h do szczepienia ale pozniej przejdzie i bedzie juz spokojna 😁
no kolki to tragedia u nas naszczescie byly tylko 2 razy ale i tak o te 2 za duzo..
Kasia pampersy trojki niezle Grzesiu rosnie jak na drozdzach 🙂 🙂 🙂 u nas jeszcze jedno opakowanie 2 kupie czyli jakies 2 tygodnie i tez juz na rozmiar 3 przejdziemy 😁
Moj malutki dzisiaj nadal robi kupki, w nocy 2 a od rana 4 ehh niby jest troche poprawa ale jeszcze robi za duzo 🤨
Byla u nas prababcia Oliwierka i kupila mu taka gadajaca papuge hehe to co powiemy to ona powtarza 🙃 hehe czego to ludzie nie wymysla 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam ostatnie opakowanie pampersów i planuje przejść na 3, bo kupka często nam wychodzi 🙂

Elasia widzę, że Twoja Pati dzisiaj kończy 2 miesiące 🙂 Moja Gabi miesiąc 🙂 Wcześniej nie zauważam, że urodziły się w tym samym dniu.

Gosiu na pewno już niedługo wszystko się Oliwierkowi ustabilizuje. Najważniejsze żebyś go często przystawiała do piersi żeby się nie odwodnił...

Sandra to ładnie córeczka daje Ci popalić 🙂 Nam też niestety nie jest łatwo, bo Gabi nie należy do najgrzeczniejszych dzieci, ale pocieszam się, że nie będzie to trwało wiecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, te pampersy to chyba tylko w tych mega paczkach. Trójki też niestety.
Zauważyłam, że w rossmanie są do kupienia pampersy babydream 2 sztuki za 2 złote, chyba taki zestaw do wypróbowania. Chyba wezmę na spróbowanie, zobaczę jak się będzie sprawował tyłek Grzesia po nich :P bo jeżeli odparzeń nie będzie, to może zacznę kupować te pieluchy 🙂

Dziś ostałam na spróbowanie takie nosidełko ( tylko, że żółte ) : http://www.chicco.pl/index.php?p0=1&p1=68&o=955
bardzo fajnie mi się w nim nosi Grzesia i chyba zamówię sobie takie coś na allegro. Przynajmniej dziecko będzie przy mnie, a obydwie ręce wolne; no i do sklepu będę mogła z nim szybko wyskoczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia swietna sprawa takie nosidełko,musze sobie tez takie sprawic-czasem do sklepu jak ide to aż mi sie słabo robi jak pomysle ze znowu trzeba bedzie sie wozkiem wszedzie przepychac:/ a tu w nosidełku elegancko i szybciutko wszystko mozna załatwic 😁

Marta faktycznie miesiac roznicy miedzy naszymi dzidzusiami jest 🙂Podobno najgorsze sa pierwsze 3 miesiace zycia dzidziusia bo ciagle płacze a potem ma byc lepiej:P więc mi został juz tylko miesiac! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ladnie u was dziewczynki sie dzieje 😁

Co do chrzcin u nas to na 35 osob w lokalu 18 pazdziernika robimy 😁
Mala nasza jest w danej chwili przeziebiona tatus ja zarazil bo sam byl chory ja jedynie sie jakos jeszcze trzymam 😁.
Dzisiaj w nocy strasznie nam marudzila teraz siedzi z babcia i prababcia a ja mam chwile spokoju o tyle dobrze.

Wogole jade dzisiaj po wage dla niej bo juz tak za mna chodzi wszyscy mi odradzaja ale uparlam sie i kupie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczne te Wasze dzieciaczki. Elasia widzę, że Twoja też ma takie policzki pulchniutkie 🙂Moja też...chociaż zauważyłam, że na zdjęciach wydaje się dużo grubsza...u Ciebie też tak jest??

Asnet mi brat chciał kupić wagę na urodzenie Gabi, ale ja mu powiedziałam, że jest niepotrzebna...a teraz trochę żałuję, bo przynajmniej mogłabym sama ją ważyć.

Ja muszę chyba się wybrać do pediatry. Bardzo mnie martwi to ulewanie i chlustanie Gabrysi. Czasami nawet po 2 godzinach zdarzy się jej ulać albo beknąć...bardzo się męczy za nim zaśnie, bo co chwilę musimy ją podnosić żeby jej się ponownie odbiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja Gwiazda od 2 godzin śpi na balkonie 🤪 Nie chciała spać od 8 do 12 więc nawet nie miałam czasu się ubrać...dlatego wystawiłam ją na balkon i sobie śpi ubrana jak na spacerek.

Ja przynajmniej miałam czas się ogarnąć i spakować, bo dzisiaj jedziemy do domku od moich rodziców 🙂 Jesteśmy od soboty więc czas wracać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia, fajniutka Twoja córeczka 🙂

Asnet - co do wagi, to teściowa przyniosła mi ze swojego gabinetu, taka elektroniczną. Fajna sprawa mieć to w domu 🙂

Marta - mojemu Grzesiowi też się ulewa i beka, czasami od razu, a czasami dopiero po spaniu. A i zdarzy mu się przez sen ulać, więc nie martw się :* dzieciaczki mają jeszcze niedojrzały układ pokarmowy i to dlatego wszystkie te sensacje..

zobaczcie co znalazłam w necie: http://wiadomosci.onet.pl/132091,21,0,pokaz.html

szok 😲 jak taki bobas mógł zmieścić się w brzuszku 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu niby wiem o tym ulewaniu, ale i tak się martwię. Troszkę to dziwne, że dziecko tyle razy beka po jedzeniu ;/ Ale cóż....poczekam jeszcze kilka dni.

Dzisiaj rano czytałam ten artykuł o dziecku gigancie 🙂 Ja też nie wiem jak taki bobas może się zmieścić w brzuchu!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...